Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

Άχου μωρέ το κακόμοιρο.............Με 'γεια τα δοντάκια σας. Καλοστερέωτα.

Φιλιά και στις υπόλοιπες....

Εμείς αναμένουμε την επιστροφή του πατέρα μας ....έπειτα από πολλούς μήνες.

Να ασχοληθεί και κανένας άλλος , γιατί θα πάθω σε λίγο........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

!2η μερα σημερα και οι διαρροιες συνεχιζουν (4 σημερα) Η καλλιεργειες μαλλον αρνητικες (ο μικροβιολογος φιλος της μαμας εριξε μια ματια σημερα και ειπε οτι παει για αρνητικο) Την Πεμπτη θα ξερουμε σιγουρα

Το λοιπον μαλλον ειναι ιωση και επιβεβαιωνεται η δικια μας η παιδιατρος Ομως δεν βλεπω καλυτερευση καμια στις κενωσεις..μην πω οτι παμε και λιγο χειροτερα (ο,τι κανει ειναι νιενιε)

Το αλανθαστο μητρικο μου ενστικτο (που εχει πιασει πατο) λεει οτι φταιει το γαλα

Οχι απαραιτητα οτι οφειλεται στο γαλα η κατασταση της αλλα οτι δεν την βοηθα να επανελθει Απο αυριο θα παρω γαλα χωρις λακτοζη και για δεκατιανο και απογευματινο θα τρωει ρυζαλευρο σκετο

Νατασσα μου για μπανια δεν προβλεπεται να ξαναπαμε ...ας γινει τελειως καλα και βλεπουμε

Κελλυ θελω να δω τα δοντακια !!!! Καλοριζικα!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες, εμείς είμαστε καλά, τρέχουμε όμως με κάτι υποχρεώσεις που έχουμε

Η μεγάλη μου έκανε κάτι εμετούς την Παρασκευή, φοβήθηκα για γαστρεντερίτιδα, αλλά μάλλον ήταν η ζέστη. Μας φάγανε και οι δρόμοι με αυτόν τον καύσωνα

Ότι κανονίσετε από ΣΚ και μετά στείλτε μου κανά μηνυματάκι

ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ Ε.

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 162

Τηλέφωνο 2104640119

Μου έχουν πει πως είναι καλή, πάει η κουνιάδα μου εκεί. Τι πάθατε καλέ?

μπα για σφαλιάρες είναι :evil: ο Οικονόμου απέναντι από την Εμπορική είναι σκάλες καλύτερος

Μολις πηρα και μου ειπε να μην ανησυχω Ειναι λεει ιωσουλα που κραταει γυρω στο 10ημερο Συνεχιζω τη διατροφη και θα περασει

η αιώνια άχρηστη Γιάννα, διάγνωση και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη από το τηλέφωνο :(

αυτά ακούω και φορτώνω ακόμα περισσότερο :evil:


My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Καλέεεεεε τί κάνεις εσύ;;;; Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τα ιατρικά, αυτή η ενδοκρινολόγος δίπλα στο ΙΚΑ είναι καλή τελικά ή μπα; Είχες πάει νομίζω καλά δεν θυμάμαι;

Ο παιδίατρος μου είπε ότι μπορει να μου δώσει όλα τα χαρτιά για το σχολείο εκτός από του οφθαλμιάτρου...

Περαστικά στη μεγάλη σου κορούλα και φιλιά στα πιτσιφιόγκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Άχου μωρέ το κακόμοιρο.............Με 'γεια τα δοντάκια σας. Καλοστερέωτα.

Φιλιά και στις υπόλοιπες....

Εμείς αναμένουμε την επιστροφή του πατέρα μας ....έπειτα από πολλούς μήνες.

Να ασχοληθεί και κανένας άλλος , γιατί θα πάθω σε λίγο........

η αιώνια άχρηστη Γιάννα, διάγνωση και ιατροφαρμακευτική περίθαλψη από το τηλέφωνο :(

αυτά ακούω και φορτώνω ακόμα περισσότερο :evil:

13η μερα σημερα αλλα εκανε ευκοιλια και οχι τελειως διαρροια Εχει ομως γκρινια και δαγκωνει τα δαχτυλα Ισως βγαζει και δοντι Αλλα δεν μπορω να δω πιο μεσα στο στομα τι γινεται...

Natassa θα δει τη μικρη ο μπαμπας και θα παθει πλακα εε!!!

underage δε νομιζω να μη θελει να ερθει να τη δει Εγω δεν θελω γιατι δε νομιζω οτι θα δει κατι παραπανω απ οσα της εχω πει Καλυτερα τηλεφωνικα που ειναι και πιο οικονομικα! Τωρα αν δω τα σκουρα θα παμε παιδων κατευθειαν

ΑΑ Της κανω τεστ για αφυδατωση και διασκεδαζουμε:rolleyes:

Παταω το δερματακι (τεστ ελαστικοτητας) μετα της παιρνω τον κουνελο αυτη κλαει (τεστ δακρυων):tongue::tongue:


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαλινα ακόμα το παιδί? Αν είναι δυνατόν! Αλλά είναι πολύ περίεργο, να μην έχει κανένα άλλο σύμπτωμα? Εμένα πάντως η δική μου έχει από προχτές τα κάνει 3 φορές τη μέρα, αλλά κανονικότατα. Μάλλον φταίει το πεπόνι που τρώει με τα κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Μαλινα ακόμα το παιδί? Αν είναι δυνατόν! Αλλά είναι πολύ περίεργο, να μην έχει κανένα άλλο σύμπτωμα? Εμένα πάντως η δική μου έχει από προχτές τα κάνει 3 φορές τη μέρα, αλλά κανονικότατα. Μάλλον φταίει το πεπόνι που τρώει με τα κιλά.

Η αλλη παιδιατρος λεει οτι κατι που εφαγε υην πειραξε (εχει κολλησει με τα βλητα) και αργει να επανελθει... Εχθες τα εκανε μονο 3 φορες ,διαρροιες βεβαια Σημερα βλεπω ευκοιλια το πρωι ...για να δουμε

Εχω αρχισει να της βαζω θερμομετρο καθε λιγο να τσακωσω τον πυρετο..δεν εχει ομως Με τα ουλα της τρωγεται σημερα γκρινιαζε παραλληλα

Φιλια στη μικρη!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλίνα περαστικά στη μικρή! Αν πάντως δεις να ξεφυτρώνουν τίποτε δοντάκια (και ειδικά αν είναι 2-3 μαζί) να ξέρεις ότι το όλο πρόβλημα μπορεί να είναι και από τα δόντια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιές!!!

Περαστικά στη μικρούλα Μαλίνα. Ακόμη ε;

Εμείς τρώμε κάθε μέρα πεπόνι με κάτι άλλο το πρωί, γιατί της αρέσει πολύ.

Εμείς σήμερα πέσαμε λίγο από το κρεβάτι μου, το οποίο είναι πολύ χαμηλό ευτυχώς...., αλλά δεν θέλει να φάει, τρώγεται με τα ούλα της συνέχεια....

Ευτυχώς ήπιε γάλα...

Αυτό που με ανησυχεί είναι που δε θέλει να φάει σήμερα...λέτε να βγάζουμε δόντια και εμείς; Και εγώ της βάζω θερμόμετρο. Τι να πω....

Βρε κορίτσια, σκέφτομαι να σταματήσω το θηλασμό. Τι γάλα δίνετε εσείς στα μωρά σας; Πώς γίνεται η όλη ιστορία; Επίσης, να ρωτήσω και κάτι άλλο. Πόσα γραμμάρια φαγητό πρέπει να τρώει το μωρό το μεσημέρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Χτες βράδυ με την τρελή ζέστη πήραμε τα βουνά της Σαλαμίνας. Πήγαμε δηλαδή στο Ευρυπίδειο, στην καφετέρια που έχει. Έχει επίσης και παιδότοπο. Τι ωραία που ήταν!!! Είχε δροσιά και τα πιτσιρίκια ξεσάλωναν. Τη δική μας βέβαια δεν την βάλαμε μέσα αφού ακόμα δεν περπατάει, αλλά καθίσαμε δίπλα και κοίταζε τα παιδάκια και χαιρόταν το μαναράκι μου! Πότε θα μεγαλώσει ρε λίγο να μπορεί να παίζει κι αυτή???? Βιάζομαι!:rolleyes: Α, εννοείται πως στα διπλανά τραπέζια ήταν και κάτι έξυπνες μανάδες που έστειλαν τα παιδιά στον παιδότοπο και αυτές είχαν ντουμανιάσει το σύμπαν.

Το Αντιγονάκι τι κάνει? Σήμερα περιμένω τη Γιάννα για εμβόλιο Μαλινα, να τη ρωτήσω τίποτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχθες ηταν λιγο καλυτερα και σημερα μια απο τα ιδια Απο εχθες εχει πιο καλη διαθεση και ορεξη και για φαι και για παιχνιδι Τι να λεμε ομως..η διαρροια επιμενει

Μ εχει παρει κι εμενα απο κατω αυτη η κατασταση βλεπω την πανα και με πιανουν τα νευρα μου Σημερα αρχιζει γαλα χωρις λακτοζη Ειμαι σιγουρη οτι αυτο θα την βοηθησει

Εχθες μου πεταξε το ρυζαλευρο στα μουτρα


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι τα κακά όταν κάνει διάροια? Μου είχε πει η παιδίατρος πως διάροια σημαίνει όταν βλέπεις την πάνα καφετιά αλλά δεν έχει υλικό, δλδ βγαίνει σαν νερό ένα πράγμα. Έτσι είναι της δικής σου?

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι τα κακά όταν κάνει διάροια? Μου είχε πει η παιδίατρος πως διάροια σημαίνει όταν βλέπεις την πάνα καφετιά αλλά δεν έχει υλικό, δλδ βγαίνει σαν νερό ένα πράγμα. Έτσι είναι της δικής σου?

Εχεις δικιο αυτο ειναι διαρροια Τετοιες κενωσεις εχει μια ή δυο τη μερα

Δινει συνηθως πολυ ευκοιλια Προχθες ειχε δωσει 5 διαρροιες και ειχα ανυσηχησει

Της τηλεφωνησε ο Λ. εχθες Επιμενει οτι ειναι ιωση Την ρωτησε μηπως το γαλα δεν τη βοηθαει και ειπε να δωσουμε δελτα advance Φοβαμαι ομως επειδη δεν εχει ξαναπιει γαλα τυπου φρεσκο Εχω παραγγελει απο εχθες γαλα σκονη χωρις λακτοζη


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μα αφού σου λέει ίωση, το γάλα τι σχέση έχει? Βασικά νομίζω πως η αλλαγή και μόνο του γάλακτος θα χειροτερέψει τα πράγματα. Πολύ περισσότερο που προτείνει φρέσκο..

Καλά όταν έρθει θα τη βάλω κάτω και θα τη ρωτήσω. Και μετά θα σε πάρω τηλ. να σου τα πω.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού σου λέει ίωση, το γάλα τι σχέση έχει? Βασικά νομίζω πως η αλλαγή και μόνο του γάλακτος θα χειροτερέψει τα πράγματα. Πολύ περισσότερο που προτείνει φρέσκο..

Καλά όταν έρθει θα τη βάλω κάτω και θα τη ρωτήσω. Και μετά θα σε πάρω τηλ. να σου τα πω.

Κοιτα το γαλα δεν ειναι η αιτια Ομως οταν υπαρχει θεμα τετοιο τοσες μερες η λακτοζη δεν βοηθαει το εντερο να επανελθει(δικη μου "ερευνα" )Επισης λογω της απωλειας υγρων η μικρη πινει περισσοτερο γαλα=περισσοτερη λακτοζη

Η ιδια δεν μου ειπε κατι για το γαλα απο μονη της αλλα υστερα απο δικη μου ερωτηση πανω στο θεμα συμφωνησε οτι ισως βοηθησει (το ιδιο και η αλλη παιδιατρος)

Να προσθεσω οτι η Αντιγονη εχει πιει αρκετα γαλατα σκονη στο παρελθον χωρις καποιο να της εκανε θεμα(ετσι η αλλαγη μαρκας απο μονη της δεν πιστευω να την πειραξει)

Τωρα για το τυπου φρεσκο ειμαι κι εγω διστακτικη ως αρνητικη αφου δεν εχει ξαναπιει και θα δωσω χωρις λακτοζη σκονη


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...