Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Καλημέρα!

      Εγώ στα 32 μου είχα ΑΜΗ 3,κάτι pmol/L και η fsh ήταν πάντα πάνω απο 12 κι είχε φτάσει και 26, στο τέλος που την κοιτούσα ήταν γύρω στο 18. 

      Κι έμεινα φυσιολογικά έγκυος στον 4ο μήνα προσπαθειών ενώ είχα αυτές τις χάλια εξετάσεις. Μην απογοητεύεσαι από το νούμερο της ΑΜΗ, δεν λέει κάτι.

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

Μάλλον θα φύγουμε από'δώ και θα πάμε προς Αθήνα μεριά.

:(:(:( για ποια περιοχη σκεφτεστε;

Kardies2 τη μαμα σου και τα ματια σου...ελπιζω να εχει και αλλες φιλες (εκτος απο τη συγκεκριμενη) να την στηριξουν


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια..να είστε καλά..την μαμά μου την προσέχω όσο μπορώ...σαν την μαμά πουθενά!!

my_kely να είσαι καλά!!Που θα πάτε;πώς και φεύγετε από σαλαμίνα;κρίμα!!:(:(:(

Όποτε ξανακανονίσετε συνάντηση είμαι μέσα!!!

Φιλιά σε όλες σας και να είστε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!Σας παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό...μαθένω τα νέα σας για εσάς και τα παιδάκια σας και χαίρωμε πάρα πολύ που είστε όλες σας καλά,που τα παιδάκια σας μεγαλώνουν βγάζουν δοντάκια....πολυ χαίρωμε...μακάρι κάποια στιγμή να σας δώ όλες σας από κοντά,να κανονίσετε πάλη συνάντηση...!!!!

Εγώ τόσον καιρό ήμουν απούσα γιατί περνούσα μία δύσκολη φάση και περνάω όχι τόσο τώρα φυσικά, με την οικογένεια μου.Μετά από 30 χρόνια γάμου οι γονείς μου αποφασήσανε να χωρίσουν η αιτία φυσικά το τρίτο πρόσωπο που είναι γυναίκα,μάλιστα φίλη της μητέρας μου(φίλες να σου τύχουν)στην ίδια πολυκατοικία μένουν...ο πατέρας μου μας έκανε όλους πέρα παιδιά εγγόνια,με έχει στεναχωρήση πόλή αυτη η φάση..ο πατέρας μου δεν ήταν ποτέ έτσι!!καταχρέωσε όλοι την οικογενειά μου και σηκώθηκε έτσι απλά και έφυγε!!Με τον πατέρα μου είχα ιδιέτερη αγάπη γιατί όλα τα χρόνια έλειπε για ταξήδια(ναυτικός)!!Ψυχολογικά είμαι ένας ράκος..έτσι και με ανοίξης θα εκραγώ(συγνώμη για τα λάθη μου) Τώρα βγένει το διαζύγιο και είμαι κοντά στην μάνα μου τώρα θα πάω τον αλλο μήνα στην πόλη μου για να είμαι κοντά της!!

Συγνώμη που απομακρήνθηκα αλλά είχα τους λόγους μου!!

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ!!

Πολύ λυπάμαι για το δύσκολο μονοπάτι που πρέπει να περάσετε. Σας εύχομαι να το ξεπεράσετε όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Κουράγιο και υπομονή. Τίποτα άλλο.

Φιλικά.

Ν

Link to comment
Share on other sites

Mykelly καλή επιτυχία στην αναζήτησή σας!!! Ελπίζω εκεί που θα πάτε στο νέο σας σπίτι και μέρος να είναι όλα καλύτερα για σας και το μωράκι σας. Αλήθεια πού ψάχνετε;

Μαλίνα, τι κάνετε; Πασχαλίτσα;

Εμείς όπως σας έχω ήδη πει τόσες φορές βγάζουμε όλα τα μπροστινά δόντια μαζί!!!!!!!!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ΤΑ έχουμε παίξει. Μιλάμε ότι γκρινιάζει όλη τη μέρα και τη νύχτα....θηλάζει πυρετωδώς το βράδυ και τώρα άλλαξε και το ωράριό της. Κοιμάται πιο αργά και σηκώνεται ακόμη πιο αργά. Τι να πω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Mykelly καλή επιτυχία στην αναζήτησή σας!!! Ελπίζω εκεί που θα πάτε στο νέο σας σπίτι και μέρος να είναι όλα καλύτερα για σας και το μωράκι σας. Αλήθεια πού ψάχνετε;

Μαλίνα, τι κάνετε; Πασχαλίτσα;

Εμείς όπως σας έχω ήδη πει τόσες φορές βγάζουμε όλα τα μπροστινά δόντια μαζί!!!!!!!!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ΤΑ έχουμε παίξει. Μιλάμε ότι γκρινιάζει όλη τη μέρα και τη νύχτα....θηλάζει πυρετωδώς το βράδυ και τώρα άλλαξε και το ωράριό της. Κοιμάται πιο αργά και σηκώνεται ακόμη πιο αργά. Τι να πω;;;;

Natassa σου εχω στειλει pm


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσαι ευχαριστώ για την συμπαράσταση!!!Πως περάσατε σαββατοκύριακο;εμείς ωραία...Είχα τραπέζι σήμερα για την γιορτή μου που πέρασε και τώρα είμαι πτώμα!!όλα μόνη μου χωρίς βοήθεια!!Ευτυχός άνοιξε και ο βλητικός και έτσι αύριο το απογευματάκι θα πάμε να χαλαρώσουμε με μπανάκι εάν δεν έχει αέρα!!!Φιλιά πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!Επιτέλους κατάφερα κ γώ να γραφτώ στο καφέ !! Αφου δεν είχα προσέξει κάν την ύπαρξή του από χαζομάρα μου αφού κοιτάζω απο την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι κ σήμερα που ο γιός μου είναι 16μηνών να διαβάζω συμβουλές κ χρήσιμες πληροφορίες απο το site γενικότερα!! Μακάρι να γίνω αποδεκτή στην παρέα σας καθότι ανήκω στα περίχωρα δηλαδή στην Κινέτα!!!:D Εδω λίγο ως πολύ είναι ερημική περιοχή γενικότερα κ σίγουρα χρειάζομαι συμπαράσταση από άλλες μανούλες!!!


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ρε κορίτσι μου.... αυτοί οι γεροντοέρωτες δεν παίζονται. Κάνε κουράγιο και πήγαινε να συμπαρασταθείς στη μαμά σου όσο γίνεται. Εντάξει το λούκι μόνη της θα το τραβήξει όπως και να το κάνουμε, εσείς έχετε δικές σας οικογένειες φαντάζομαι, αλλά σίγουρα το να την στηρίξουν τα παιδιά της θα της κάνει καλό.

Ό,τι χρειαστείς και περνάει από το χέρι μας, μη διστάσεις. Ακόμα και μια βόλτα για καφέ να πεις ό,τι θες και να ξεδώσεις ή ό,τιδήποτε απλά σφύρα μας!

Πολλά φιλιά στα κουκλιά σου και εσύ κράτα γερά!

Πολλά φιλιά και στις υπόλοιπες. Εμείς καλά είμαστε, αλλά ψιλοχάθηκα τώρα τελευταία γιατί ψάχνουμε για άλλο σπίτι και τρέχουμε. Μάλλον θα φύγουμε από'δώ και θα πάμε προς Αθήνα μεριά.

my kelly ευχομαι να αποφασισετε και να κανετε το καλυτερο.. και χιλια ευχαριστω για τα υπεροχα βιβλια και τα υλικα βεβαιως!!

kardies αστα, τα χουμε ζησει και εμεις και ειναι οντως ενα συνηθες φαινομενο στις μεγαλες ηλικιες πλεον.. σε μερικες περιπτωσεις το δικαιολογω, σε αλλες ειμαι πιο σκληρη (εκ πειρας) αλλα οπως και να χει το αποτελεσμα ειναι ιδιο.. παντα καποιος ποναει, την πληρωνει και πρεπει να βρει στηριξη απο καπου και η οικογενεια ειναι το παν..

ελπιζω να επελθει η ηρεμια και η ισορροπια σε προσφορο χρονο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες!!!Επιτέλους κατάφερα κ γώ να γραφτώ στο καφέ !! Αφου δεν είχα προσέξει κάν την ύπαρξή του από χαζομάρα μου αφού κοιτάζω απο την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι κ σήμερα που ο γιός μου είναι 16μηνών να διαβάζω συμβουλές κ χρήσιμες πληροφορίες απο το site γενικότερα!! Μακάρι να γίνω αποδεκτή στην παρέα σας καθότι ανήκω στα περίχωρα δηλαδή στην Κινέτα!!!:D Εδω λίγο ως πολύ είναι ερημική περιοχή γενικότερα κ σίγουρα χρειάζομαι συμπαράσταση από άλλες μανούλες!!!

Kaλωηρθες dimitrapoulia!!!!! Επιτελους κι ενα αγορι στην παρεα μας!!!!!


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

kardies αστα, τα χουμε ζησει και εμεις και ειναι οντως ενα συνηθες φαινομενο στις μεγαλες ηλικιες πλεον.. σε μερικες περιπτωσεις το δικαιολογω, σε αλλες ειμαι πιο σκληρη (εκ πειρας) αλλα οπως και να χει το αποτελεσμα ειναι ιδιο.. παντα καποιος ποναει, την πληρωνει και πρεπει να βρει στηριξη απο καπου και η οικογενεια ειναι το παν..

ελπιζω να επελθει η ηρεμια και η ισορροπια σε προσφορο χρονο..

Prosperous Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου αλλά είναι πολύ σκληρό να περιμένεις έναν άντρα 30 χρόνια απο τα καράβια για να είναι μαζί σου και μετά να βλέπεις να σε εγκαταλύπη!!Η μαμά μου του στάθηκε πολύ καλά στον πατέρα μου,μεγάσωσε μόνη της τρία παιδιά καταπληκτικά σε χαρακτήρα και όλα αυτά μόνη της και τώρα να της τύχη κάτι τέτοιο;άστα να πάνε πως είναι και πως είμαστε!!!

Εσύ πως πας με την εγκυμοσίνη σου;όλα καλά;

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μανούλες!!Ευχαριστώ πολύ για τα καλοσωρίσματα!!!Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το ξεκίνημα του μικρούλη μου σε βρεφικό σταθμό το Σεπτέμβρη, έβαλα ένα ποστ στο φορουμ χτές αλλά απάντηση δεν πήρα ακόμη. Εσείς τα πηγαίνετε σε σταθμό? Τι εμπειρία έχετε αν έχετε? Θα τον πάω σε ενα βρεφικό δημοτικό σταθμό στο δήμο Μάνδρας, γνωρίζεται κάτι για εκεί? http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2116748#post2116748 εδώ εχω γράψει το ερώτημά μου κ είμαι η ilioulina.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ,όλα να σας έρθουν κατ' ευχήν!!

Γράψτε μου κ μένα μια μικρή περίληψη της <ομάδας> σας να μπώ στο κλίμα αν θέλετε

:D:D:D:D:D:D:D:D:D


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Εμείς το πήραμε απόφαση, βρήκαμε και σπίτι (Πετρούπολη) και μέσα στον Σεπτέμβρη θα μετακομίσουμε.

Να πω την αλήθεια ο άντρας μου δεν πολυτρελαίνεται με το να φύγουμε από τη Σαλαμίνα, έχει μεγαλώσει εδώ και δεν είναι εύκολο να συνηθίσει αλλού. Αλλά εγώ δεν μπορώ, πολλή μοναξιά, οι δικοί μου είναι 300 χλμ μακριά, τα πεθερικά στον κόσμο τους αν και μένουν στα Αμπελάκια, εγώ έχω σαλτάρει τόσο καιρό κλεισμένη στο σπίτι με τη μικρή. Τουλάχιστον στην Αθήνα θα είμαι πιο κοντά στον αδερφό μου και θα ψάξω να βρω καμιά δουλειά. Έχω συνηθίσει να δουλεύω και τώρα αισθάνομαι βάρος... Τέλος πάντων, ελπίζω να μας βγει σε καλό το όλο εγχείρημα.

dimitrapoulia καλώς ήρθες και από εμένα, και ευχαριστώ τις υπόλοιπες για τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Εμείς το πήραμε απόφαση, βρήκαμε και σπίτι (Πετρούπολη) και μέσα στον Σεπτέμβρη θα μετακομίσουμε.

Να πω την αλήθεια ο άντρας μου δεν πολυτρελαίνεται με το να φύγουμε από τη Σαλαμίνα, έχει μεγαλώσει εδώ και δεν είναι εύκολο να συνηθίσει αλλού. Αλλά εγώ δεν μπορώ, πολλή μοναξιά, οι δικοί μου είναι 300 χλμ μακριά, τα πεθερικά στον κόσμο τους αν και μένουν στα Αμπελάκια, εγώ έχω σαλτάρει τόσο καιρό κλεισμένη στο σπίτι με τη μικρή. Τουλάχιστον στην Αθήνα θα είμαι πιο κοντά στον αδερφό μου και θα ψάξω να βρω καμιά δουλειά. Έχω συνηθίσει να δουλεύω και τώρα αισθάνομαι βάρος... Τέλος πάντων, ελπίζω να μας βγει σε καλό το όλο εγχείρημα.

dimitrapoulia καλώς ήρθες και από εμένα, και ευχαριστώ τις υπόλοιπες για τις ευχές!

Ήθελα να σε ρωτήσω γιατί να φύγεις αλλά ντρεπόμουν... Αλλά αφού ανοίχτηκες, να σου πω... Κοίτα, αν είναι για οικονομικό θέμα, δε μπορώ να πω τίποτα. Αν εκεί βρεις δουλειά ενώ εδώ όχι, δε μπορώ να πω τίποτα. Εκτός από το εξής: εδώ έχετε δικό σας σπίτι (νομίζω), εκεί δε θα πλρηρώνετε ενοίκιο; Και αν το νοικιάσετε το σπίτι δε θα έχετε φθορές και αγωνία αν θα παίρνετε τα νοίκια; Για τα άλλα όμως έχω να σου πω...

Το πρώτο έτος του παιδιού είναι πολύ δύσκολο... Εγώ κόντεψα επίσης να σαλτάρω στο πρώτο έτος της μικρής, μη σου πω τους πρώτους 18 μήνες! Δε φταίει που είσαι στη Σαλαμίνα αλλά που έχεις μωρό παιδί!

Εγώ σε αποθαρρύνω από το να φύγεις! Το παιδί θα μεγαλώσει σε πολύ καλύτερο περιβάλλον εδώ... Τώρα για τις παρέες, η αλήθεια είναι ότι ούτε κι εγώ ανοίχτηκα ιδιαίτερα με παρέες εδώ, δεν ξέρω γιατί, εγώ φταίω πάντως... Έχω περάσει πολλά με διάφορες φιλίες και δυστυχώς έχω "κλειστεί" πάρα πολύ σαν άνθρωπος... Αν είσαι πολύ δεμένη με τον αδελφό σου και θα είσαι εκεί μέρα παρά μέρα τότε ΟΚ. Κι εμένα στο Μενίδι μένει ο αδελφος μου και δεν τον βλέπω και πολύ συχνά... Πάντως όταν ξεπετάγεται το παιδί τα πράγματα αλλάζουν... Το παίρνεις και πας όπου θες χωρίς να χρειάζεσαι προετοιμασία και περισυλλογή 2 ωρών.

Αν η μετακόμιση σου δώσει καλύτερη οικονομική κατάσταση ίσως να ισοσκλίζεται η κατάσταση. Αν όμως το κάνεις μόνο για τη μοναξιά που νιώθεις, πιστεύω ότι αυτό θα αλλάξει και ότι η ζυγαριά γέρνει προς το να μείνετε εδώ... Μην ξεχνάς ότι η οικογένειά σου πια είναι ο άντρας σου και το παιδί σου και πρέπει να φροντίζεις λαμβάνοντας υπόψιν σου και το δικό τους καλό...

Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις, ελπίζω να πάρετε την καλύτερη απόφαση για όλους σας...

Επίσης ο άντρας σου δουλεύει εδώ ή εκτός νησιού; Πού θα βρει δουλειά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...