Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

Λοιπόν αύριο είναι τα γενέθλιά μας! Δε θα κάνω ειδικό πάρτυ τώρα γιατί περιμένω να το κάνω όταν γυρίσει ο μπαμπάς μας. Πάντως θα είμαι αύριο το απόγευμα μετά τις 7 στον υπαίθριο παιδότοπο στο "Λιοτρίβι" στο Αιάντειο και κερνάω τα πάντα, εντολή του μπαμπά!!! Θα κόψουμε και τουρτίτσα...

Όποια θέλει να έρθει θα είναι καλοδεχούμενη!!! Μόνο πείτε μου αν θέλετε για να κρατήσω τραπέζι όταν πάω, μην κάτσουμε αλλού για αλλού...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, βρίσκομαι κι εγώ σε ανάλογη περίεργη φάση με μετακόμιση... Μόνο που στην περίπτωσή μου θέλει ο σύζυγος να φύγουμε για το καλό του παιδιού και για να πάμε σε ένα καλό σχολείο τη μικρή... Εγώ νομίζω ότι κάτι θα πάθω αν φύγω από τη Σαλαμίνα... Τα είχαμε σχεδιάσει όλα εδώ, υποτίθεται ότι θα ξεκινούσαμε να χτίζουμε... Του λέω ότι θα την αναλάβω εγώ τη μικρή, τόσα και τόσα παιδιά έχω διαβάσει... Τίποτα, μου λέει ότι θέλει το καλύτερο για τη μικρή (εντάξει κι εγώ το θέλω) αλλά δε μπορώ να αποχωριστώ το νησί... Εκείνον πάλι τον έχει κουράσει να έρχεται εδώ και να πρέπει πολλές φορές να πηγαίνει Μαρούσι που είναι η εταιρία για σεμινάρια και να κάνει ταξίδι κάθε μέρα... Έχει αποφασίσει να μείνει σε αυτή την εταιρία και είπαμε να βρούμε σπίτι στα βορειοανατολικά -ανατολικά προάστεια... Κατέληξα στα ανατολικά προάστεια για καλύτερες τιμές και για να συνεχίσουμε να ζούμε εξοχικά... Δυστυχώς το σχολείο που επιλέξαμε δεν εξυπηρετεί Λαγονήσι που έχω βρει φοβερά σπιτια σε καλές τιμές... Οπότε κοιτάζω Πικέρμι, Ραφήνα, έως και Ν. Μάκρη... Το σχολείο είναι Παλλήνη αλλά ανεξάρτητη μονοκατοικία στην Παλλήνη είναι δυσεύρετη (και πανάκριβη)...

Εμένα όλο αυτό με φοβίζει, κάνω συνέχεια πίσω, δεν έχω γράψει ακόμη τη μικρή στο σχολείο μήπως και αλλάξει γνώμη (ή τον φέρω προ τετελεσμένου γεγονότος) αλλά εχθές μου δήλωσε ότι θα πάρει εκείνος τηλέφωνο το σχολείο σήμερα και θα κλείσει να πάω για εγγραφή... Εμένα με φοβίζουν όλα αυτά... Ιδιωτικά σχολεία, μακρινές μετακομίσεις κλπ. Όμως σκέφτομαι ότι αν είναι για το καλό του παιδιού ΠΡΕΠΕΙ να το κάνω...

Πάντως τα Σαβατοκύριακα θα είμαι εδώ! Θα φτιάξω αυτό το σαραβαλοσπιτάκι που έχει το οικόπεδο που αγοράσαμε στην Κύριζα και θα έρχομαι... Εξάλλου ο έρωτάς μου είναι η Κύριζα και όχι τα Σελήνια...

Link to comment
Share on other sites

Βαρβάρα μου οι λόγοι είναι και ψυχολογικοί αλλά και οικονομικοί.. Εδώ νοικιάζουμε αλλά κι εκεί τα ίδια λεφτά θα δίνουμε βέβαια. Επίσης εκεί θα έχω δυνατότητα να δουλέψω κάπου ενώ εδώ ΤΙΠΟΤΑ! Αλλά ακόμα κι αν έβρισκα κάτι εδώ, το παιδί τι θα το κάνω? Από τα πεθερικά δεν υπάρχει διάθεση και οι παιδικοί σταθμοί εκτός του ότι τα δέχονται από 2,5 χρονών και πάνω, το ωράριό τους είναι 7:30-3:30. Πάλι δεν βολεύει, και η πεθερά μου δεν είναι διατεθειμένη να την κρατάει ούτε από τις 3:30 μέχρι να σχολάσω. Ο άντρας μου δουλεύει στην Αθήνα και γυρνάει κάθε μέρα σπό τις 6 και μετά.. Τζίφος δλδ. Εξ'αρχής είχαμε έρθει να μείνουμε εδώ γιατί οι δικοί του μας είχαν υποσχεθεί πως θα πρόσεχαν τη μικρή για να δουλέψω εγώ, αλλιώς θα μέναμε κάπου Αθήνα από την αρχή.

Από την άλλη αν προσθέσεις και τα ψυχολογικά, με το κλείσιμο, με το ότι δεν κάνεις εύκολα παρέες από το σπίτι, με το ότι οι δικοί του μας ξεχνάνε για βδομάδες χωρίς να αναρωτηθούν από περιέργεια έστω αν ζούμε... ε τότε δεν έχει κανένα νόημα να είμαστε εδώ. Άσε που με το "μέσα" έβαλα ένα κάρο κιλά και αν δεν βγω "έξω" δεν θα τα χάσω ποτέ.Τον αδερφό μου κάθε μέρα δεν θα τον βλέπω αλλά και 1 φορά τη βδομάδα να είναι πάλι καλά θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, αν ο άντρας σου δουλεύει έξω από το νησί και αν τα πεθερικά είναι τόσο αδιάφορα τότε όντως δε μένουν πολλοί λόγοι για να μένεις εδώ... Έχεις ψάξει έξω για δουλειά και έχεις βρει κάτι; Γιατί και τα πράγματα με τις δουλειές είναι δύσκολα... Εδώ στη Σαλαμίνα δεν έχει βρεφονηπιακό σταθμό για μαμάδες που δουλεύουν; Νομίζω ότι έχει... Αλλά πάλι αν δε βρίσκεις δουλειά εδώ τί να τον κάνεις;;; Αν τα πεθερικά σου σου κράταγαν τη μικρή, θα έβρισκες κάτι εδώ; Με τί ασχολείσαι (στείλε μου πμ αν θες)...

Να σου πω και κάτι άλλο... Και να φύγεις, ο άντρας σου δε θα θέλει να έρχεται μια φορά τη βδομάδα Σαλαμίνα; Αν ναι, υπολόγισε ένα αρκετά μεγάλο κόστος, γύρω στα 120 ευρώ το μήνα, για πήγαινε έλα με φεριμποτ και βενζίνη αυτοκινήτου κάθε Σαβατοκύριακο... Εκτός και αν δεν ξαναπατήσεις οπότε ΟΚ με τα χρήματα αλλά δεν ξέρω πως θα το πάρει ο άντρας σου...

Και εγώ έχω κλειστεί όπως σου είπα μέσα με το παιδί, πόσο μάλλον που δεν έχω ούτε τον άντρα μου εδώ... Ήθελα να πάω κάπου, να κάνω κάτι για τον εαυτό μου αλλά... Οι γονείς μου άμα τους λέω να κρατήσουν τη μικρή για να πιάσω να κάνω μαθήματα όλο δικαιολογίες βρίσκουν... Θεωρούν ότι για να δουλέψω θα πρέπει να πεινάω και αφού δεν πεινάω, να μη δουλέψω... Εγώ όμως έχω φρικάρει τελείως στο σπίτι και έχω καταντήσει να παλεύω με ένα σπίτι και τις δουλειές του σπιτιού τις οποίες επί το πλείστον μισώ... Έτσι κάνω πολύ ωραία οικονομία αλλά κοντεύω να πάθω κατάθλιψη... Ασχολούμαι με αυτά που είμαι ανεπαρκής και παρατάω τους τομείς που είμαι υπερεπαρκής γιατί ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! Και σχολείο να πάει, γύρω στις 3-4 θα είναι πίσω, ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ να κάνω μαθήματα ως εκείνη την ώρα...

Να σου πω και κάτι άλλο που σκέφτηκα; Αν είναι να φύγεις από το νησί, μήπως να πήγαινες Θεσσαλονίκη στους δικούς σου;;; Βέβαια τότε θα πρέπει να βρείτε δουλειά και οι δυο εκεί αλλά (αν οι δικοί σου βοηθήσουν) θα έχεις τουλάχιστον δωρεάν baby sitting...

Γιατί και στην Αθήνα μέχρι τί ώρα είνα οι δημόσιοι βρεφονηπιακοί; Πάλι δε θα πρέπει να πληρώσεις ιδιωτικό σταθμό για να στο κρατάνε ως τις 5-6 το μωρό; Άσε το πόσο συχνά θα σου αρρωσταίνει στο σταθμό... Και ποιος θα στο κρατάει αν είναι άρρωστο και πρέπει να πας στη δουλειά; Τουλάχιστον εδώ τα πεθερικά σε ώρα ανάγκης δε θα το κρατήσουν; Και να σου πω, αν τους πείτε (ή μάλλον τους πει ο άντρας σου) ότι δε βγαίνετε οικονομικά και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δουλέψεις, δε θα φιλοτιμηθούν να το κρατήσουν για να δουλέψεις; Αλήθεια σου λέω ότι το παιδί είναι καλύτερο μέχρι τα 2,5-3 να είναι σε σπίτι καλύτερα και όχι σε σταθμό... Βέβαια αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη, εντάξει θα πάει σε σταθμό...

Τώρα για τα κιλά άστα, είναι πολύ πονεμένη ιστορία για μένα... Πονεμένη και με τη μεταφορική και με την κυριολεκτική σημασία της λέξης...

Link to comment
Share on other sites

my kelly.. οταν σε συναντησα χωρις να σε ξερω καθολου απο τον τροπο που μου μιλησες για το πως νοιωθεις με τη περιοχη που μενεις η εκφραση σου και μονο μου αρκουσε για να καταλαβω οτι δεν σου αρεσε πλεον καθολου..

διοτι κατα τα κοινα λογικα και σε σχεση με τα δικα μου δεδομενα που εχω ενα παλιο εξοχικο λιγο πριν τα Περιστερια (το αναφερω διοτι αν δεν εχεις αυτοκινητο με τη συγκοινωνια κανεις μονο τα απαραιτητα και περιορισμενα πραγματα με κοστος και ταλαιπωρια).. τα Σεληνια εχουν καποιες σχετικες ανεσεις και εινα αρκετα κοντα στο λιμανι συγκοινωνιακα ακομη και αν δεν υπαρχει μεσο μεταφορας συν οτι το σπιτι σου δεν ξερω αν ειναι ιδιοκτητο η οχι ειναι παντως ολοκαινουργιο που εδω ειναι χρυσος κατι τετοιο αν κοιταξεις γυρω σου..

συμφωνα ομως με οσα παραθετεις τα παντα κλινουν προς την αποφαση να φυγετε και να πατε αλλου..

σαφως ο συζυγος εχει δεθει με το νησι και καλα κανει αφου εχει και τους γονεις του εκει απο την αλλη αφου δεν εχεις κανεναν να σε βοηθαει και να αναπτυξεις μια κοινωνικη ή επαγγελματικη ζωη τοτε ειναι λογικο να σε οδηγει ψυχολογικα στη καταπιεση..

τωρα το αν θα φυγετε καιστην Αθηνα τα πραγματα θα ναι καλυτερα αυτο δεν το ξερεις ουτε εσυ.. μπορει ναι, μπορει οχι..καθε αποφαση εχει ενα ρισκο..

εφοσον οπως λες βρηκατε σπιτι (δεν ξερω αν οδηγεις αλλα και η Πετρουπολη δεν ειναι και το πλεον βολικοτερο μερος συγκοινωνιακα στην Αθηνα μεταξυ μας παροτι εχει αυτονομη αγορα και εναν σχετικα καλο δημο) ολα εχουν πλεον δρομολογηθει.. εγω να ευχηθω καλη τυχη και να ειστε παντα καλα..

pashalitsa.. διαβαζοντας αυτα που γραφεις χαιρομαι που ανηκετε στη μεριδα των ανθρωπων που μπορουν να φροντισουν για την οικογενεια προσφεροντας ιδιωτικη εκπαιδευση ως το καλυτερο για τα παιδια και ενα σπιτι καλων προδιαγραφων σε περιοχες καλων προαστιων.. εφοσον η δυνατοτητα ειναι υπαρκτη τοτε νομιζω οτι τα διλληματα ειναι και λιγα ουσιαστικα..

το προβλημα θα ηταν αν δεν μπορουσατε οικονομικα να ανταπεξελθετε και επρεπε να γυρισετε στην Αθηνα σε μια συμβατικη περιοχη με θεμα ευρεσης εργασιας και ελλειψη επιλογων οσων αφορα το θεμα εκπαιδευση.. συνεπως να σας εχει ο Θεος καλα και να μπορεσετε να εκμεταλλευτειτε τα καλα σας προς οφελος σας..

τι Σαλαμινα, τι Παλληνη.. μονο η θαλασσα λειπει και αυτη ειναι θεμα μερικων λεπτων.. και οπως εγραψες.. διακοπες στη Κυριζα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kardies σε ευχαριστω που ρωτας..

ειμαι καλα σε γενικες γραμμες, αρχιζω να βαραινω οσον αφορα το μωρο.. οσον αφορα τα κιλα μου ηδη εχω βαρυνει κατα 11 κιλα συν μεσα σε 7 μηνες (και οχι ολοκληρους παρακαλω).. εδω στο εξοχικο επειδη δεν μετακινουμαι τρωω οτι βρισκω μπροστα μου και παροτι δεν καθομαι, ολο και κατι κανω ποτε με το σπιτι, ποτε με τη λεσχη που χω με τα παιδακια παρ αυτα για τα σωματικα μου δεδομενα εχω γινει ειλικρινα τετραπαχη..και ξερω οτι θα παρω και αλλα το φροντισω η οχι..εν μεσω ολων ειναι και τα χαπια που παιρνω και σπασμολυτικα και ορμονες και πιστευω οτι εχουν συμβαλει σε αυτη την αυξηση βαρους..

ευελπιστω οτι του χρονου τετοια εποχη θα εχω επαναλεθει κοντα στα φυσιολογικα μου διοτι εγωιστικα δεν ανεχομαι τετοια κατασταση σωματικη..

κατα τ'αλλα περιμενω απο την αλλη εβδομαδα να αρχισω τα πηγαινε ελα στην Αθηνα για να κανω σιγα σιγα γενικη στο σπιτι και ετσι μετα το ανοιγμα των σχολειων να επιστρεψουμε μονιμα εκει και να περιμενουμε τον Νοεμβρη με το καλο να γεννησω..

την αλλη εβδομαδα επιστρεφει και η protoula.. θα μιλησουμε μπας και κατορθωσουμε να βρεθουμε οσες μπορεσουμε και να γνωριστουμε επι τη ευκαιρια που θα μαι εδω αλλες δυο-τρεις εβδομαδες..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευτυχώς οδηγώ και έχω μονίμως εγώ το αυτοκίνητο (ο άντρας μου πηγαινοέρχεται Αθήνα κάθε μέρα με τη μηχανή), αλλιώς θα είχα σαλτάρει κανονικότατα εδώ πέρα!

Η prosperous έχει δίκιο, όπως τα βάλαμε κάτω κι εμείς τα πράγματα από όλες τις πλευρές το καλύτερο για'μάς είναι να φύγουμε. Ναι μεν εδώ το παιδί θα μεγαλώσει σε περιβάλλον εκτός πόλης, αλλά κι εκεί που πάμε το σπίτι βρίσκεται σε περιοχή με άπλα, παιδικές χαρές και αρκετή ανοιχτωσιά.

Οι παιδικοί σταθμοί εδώ κλείνουν στις 3:30, έχω μιλήσει με όλους και το έχω τσεκάρει, οπότε για μια εργαζόμενη είναι δύσκολα τα πράγματα. Η γιαγιά της από την άλλη δεν είναι διατεθειμένη να την κρατάει ούτε για μια ώρα τη μέρα. Εδώ και 14 μήνες από τότε που γεννήθηκε δλδ, την έχει κρατήσει 3 ώρες μόνο όταν ήταν 40 ημερών γιατί έπρεπε να πάμε να της αγοράσουμε καρότσι, και όταν γυρίσαμε έκλαιγε και οδυρόταν (η γιαγιά) πως της ζητάμε πολλά κτλ κτλ. Πρόβλημα υγείας σοβαρό δεν έχει εκτός από κάτι πόνους στη μέση, αλλά προσέχει τον γιο της κουνιάδας μου (που δεν εργάζεται φυσικά). Το αγοράκι είναι 4,5 χρονών και αντάρτης, και τώρα περιμένουν και δεύτερο μωρό. Ε εντάξει, μια αδυναμία και μια προτίμηση προς τα εκεί υπάρχει δεν μπορούμε να το κρύψουμε, γι'αυτό κι εμείς δεν μπορούμε να βασιστούμε σ'αυτούς για κάτι.

Η Παλίνα ξέρει, έχουμε πει περισσότερα από κοντά. Anyway, το αποφασίσαμε και ο Θεός βοηθός. Σίγουρα κανείς δεν ξέρει αν θα μας βγει σε καλό, το αποτέλεσμα θα δείξει. Αλλά όσο περισσότερο μένω εδώ νομίζω πως "βυθίζομαι" όλο και πιο πολύ και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου. Ούτε "μου πάει", γιατί έχω συνηθίσει αλλιώς: να εργάζομαι, να έχω κοινωνική ζωή, να έχω προσωπικότητα δλδ. Τώρα είμαι μόνο μια μαμά που κάθεται και περιμένει να μεγαλώσει το παιδί. Σημαντικό είναι αυτό δεν αντιλέγω, αλλά υπάρχουν κι άλλα πράγματα στη ζωή έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλε που πατε ολες;;;; ; Σνιφφφ...

Παντως η Πετρουπολη εχει γινει πολυ ομορφη τα τελευταια χρονια!!!

Με το καλο My kelly!!! Η αλλαγη απο μονη της θα σε βοηθησει σε ολα οσα σε απασχολουν Θα γλυτωσετε και εξοδα φερυ του συζυγου (και την ταλιπωρια του)

Paschalitsa ευχομαι και σε εσας τα καλυτερα!!!!! Ειναι πολυ ομορφα στο Πικερμι..απλα δεν υπαρχει η ατμοσφαιρα της γειτονιας οπως εδω

Εμεις παλι εχουμε ριζωσει στα Σεληνια Στην ουσια τιποτα δεν μας κραταει αφου η δουλεια του αντρα μου δεν ειναι ο,τι το καλυτερο (ουτε καν στο αντικειμενο του) και για εμενα επαγγελματικα εδω ειναι πολυ δυσκολα

Αλλα ξυπναω και βλεπω θαλασσα μυριζω ριγανη και ταιζω τις κοτουλες Το μωρο εμαθε στο ξυπνημα του κοκορα!!!! Αφου σκεφτομαι να παρω κι ενα γουρουνακι!!!!

Αν και γεννημα θρεμμα Αθηναια, δεν θελω να επιστρεψω Ο θορυβος και οι ρυθμοι της πολης μου τσακιζουν τα νευρα Ενω εισπρατεις τοση φασαρια πρεπει να παραγεις υσηχια


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ απο μένα,

my_Kelly εύχομαι με το καλό να γίνει η μετακόμισει κ η ριζική αλλαγή της νέας σας ζωής στας Αθήνας κ συγκεκριμένα τας Πετρούπολας!!! Όντως όπως λέει κ η φίλη malina Η Πετρούπολη έχει γίνει πολύ ωραία με τα πάρκα της κ τα πρέπει της για μικρά παιδάκια απλά θέλει λίγο ψάξιμο με του δήμου τα εικαστικά. :) Η ψυχολογική καταπίεση στο να μείνεις κάπου που πραγματικά δε σε κάνει να είσαι ο εαυτός σου είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις ιδιαιτέρος αν έχεις να μεγαλώσεις κ ένα παιδί (λέω εγώ τώρα)γιατί έτσι ίσως να αντιδράς καταπιεστικά κ να κάνεις <κακό> σε κάποιους τομείς με την οικογένειά σου. Βέβαια στην περίπτωση που έπιανες μια δουλειά εκεί που μένεις τώρα θα ήταν μια σωτήρια λύση αλλά όπως αντιλαμβάνομαι είναι παν δυσκόλο αυτό στις μέρες μας. Μη νομίζεις οτι θα βρείς όμως γενικότερα ευκολα δουλίτσα , είναι πολύ χάλια η κατάσταση γιαυτό προετοιμάσου για μεγάλο τρέξιμο.

pashalitsa Με το καλό κ σείς να βρείτε σπιτάκι όπως καλύτερα γίνεται έτσι ώστε να σας έρθουν βολικότερα για όλους σας.

prosperous με το καλό ο ερχομός του μπεμπέ σου!!!Μια χαρά είναι τα κιλάκια σου καλέ που πήρες τόσα σε αυτους τους μήνες!!Όλα θα αφαιρεθούν μετα όπως το είπες στο χρόνο εφόσον θα τρέχεις να μαζεύεις τα αμάζευτα!!:-P:razz::-P

kardies2 Σε μια τόσο δύσκολη κατάσταση που περνάς καταλαβαίνω πόσο πολύ ανάγκη θα σε έχει η μαμά σου κ το καλύτερο που κάνεις είναι αυτό που είπες να είσαι δίπλα της. Ο χρόνος ο καλύτερος γιατρός αυτό μόνο σου λέω κ όλα θα επανέλθουν υγεία να υπάρχει κ όλα θα γίνονται για το καλύτερο..Πολύ υπουλο παιχνίδι της έπαιξε η <μοίρα> :-(

Λίγα λόγια για εμάς: Εμείς μέναμε με τον άντρα μου στην Καλλιθέα για 5 χρόνια συζουσαμε εκεί με ενοίκιο μέχρι που το πήραμε απόφαση κ σουλουπώσαμε το εξοχικό μου στη Κινέτα κ μένουμε πλέον μόνιμα εδώ χωρίς αυτό να μας έχει κάνει να μετανιώσουμε παρά μόνο ότι στριμωχνόμαστε με τα έξοδα της βενζίνης (που έχει φτάσει στον ουρανό η τιμή της) πια λόγο της μεγάλης απόστασης απο τις δουλειές μας. Κατα τα άλλα είναι μια ήσυχη μοναχική ζωή εδώ χωρίς να έχουμε δικούς μας ανθρώπους κοντά αλλά αυτό είναι επιλογή μας χωρίς μέχρι στιγμή να μας δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα.


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!Διαβάζω τα νέα σας...

my_kelly όπου πιστεύεις ότι είναι καλήτερα για εσάς πήγενε..εγώ πάντος δεν μπορώ να ζήσω την ζωή της πόλης (Αθήνας) παρόλο που και εγώ είμαι κλησμένη εδώ μέσα σε ένα σπίτι και που τα δικά μου ψυχολογικά είναι στα ύψη.....όταν έχεις μώρα παιδιά λογικό είναι να είσαι κλεισμένη...σε καταλαβένω απόλυτα όμως!!!

pasxalitsa και σε εσάς εύχομαι ότι καλύτερο....όπου και να πάτε να είστε ευτυχισμένες!!

prosperous με τι απασχολίσε εδώ;τι κάνεις δηλαδή με τα παιδάκια;άμα μπορώ να στείλω και εγώ την μικρή μου!!!Όταν έρθει η protoula να κανονίσουμε να βρεθούμε να γνωριστούμε όλες μας!!

malina θα συμφωνίσω μαζί σου άλλη ζωή εδώ ποιό ήρεμα εάν εξερέσουμε μερικούς ντόπιους που σου σπάνε τα νεύρα...και εγώ εάν είχα σπιτι δικό μου το ίδιο με εσένα θα έκανα κοτούλες κ.λ.π.

dimitrapoulia τι δουλειά κάνετε;όσο για το θέμα της βεντζίνης κάντε εάν μπορείτε αυτό που κάνουμε και εμείς...ποδηλατάκι!!!;););););););)

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!! Έχω αγχος κ τον γονέων που λένε!!!Την Δευτέρα ξεκινάω δουλειά μιας κ η εβδομαδιαία άδειά μου τελειώνει κ θα πρέπει να πάω στο βρεφικο σταθμο να γράψω τον μικρούλη μου..:-(:sad::-(:sad:Αραγε θα πάνε όλα καλά? θα προσαρμοστεί εύκολα? ουφ ουφ ουφ αγχος αγχος αγχος!!!

Καρδιες δουλέυω στη Μαγούλα ως υπάλληλος γραφείου στο εργοστάσιο του Κανάκη (με τα φύλλα για γλυκά κλπ) κ ο άντρας μου (μη γελάσετε) δουλευει σε βενζινάδικο!!!!Το λέω μιας κ δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑ προνόμιο έκπτωσης απο εκεί!!χαχαχαχαα Η ιδέα του πουδηλάτου είναι πολύ καλύ κ συμφέρουσα λύση όμως βάλε κάτω να διανύει ο άντρας μου καθημερινά 100χιλιόμετρα τη μέρα!!!Θα το κάνει μονοήμερο ταξιδάκι κ όχι τίποτα άλλο είναι κ λίψανο παναθεμάτον!!!χαχαχχαχα Εγώ βέβαια δεν είμαι κ θα ήταν πολύ χρήσιμο να χάσω κιλά μιας κ τα χιλιομετρα για μένα είναι 75 αλλά πάλι χλωμό γιατί δε θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι λογο χρόνου (και καλά;);););))

Αυτά προς το παρόν κ τα δικά μας, σας καληνυχτίζω κ ευχομαι μια ήρεμη νύχτα σε όλες!!!


eNortjKzUjI0trQ0M1CyBlwwFasC2Q,,88.png
Link to comment
Share on other sites

My kelly αφού το αποφασίσατε πλέον σας εύχομαι καλή αρχή εκεί που θα πάτε! Σου εύχομαι όλα να πάνε όχι απλώς καλά αλλά καλύτερα και από ότι υπολογίζεις... Καταλαβαίνω το άγχος σου κι εγώ δεν ξέρω αν θα μπορέσω να προσαρμοστώ εκεί πέρα, η Σαλαμίνα ήταν πάντα κάτι πολύ οικείο για μένα και η μετακόμιση από την Νίκαια εδώ ήταν σίγουρη κίνηση, τώρα αισθάνομαι ότι πηγαίνω λίγο στα τυφλά αλλά δεν πειράζει! Εδώ άλλοι άνθρωποι αλλάζουν χώρα αυτή τη στιγμή για να βρούνε μια δουλειά...

Prosperous τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα όσο μπορεί να σου ακούγονται και θα στριμωχτούμε για να τα κάνουμε όλα αυτά! Ο μπαμπάς όμως μου δήλωσε ότι προτιμά να δουλέψει ένα μήνα περισσότερο το χρόνο για να στείλει τη μικρή εκεί που θέλει και ας μείνουμε και με το ίδιο αυτοκίνητο για 20 χρόνια, οπότε πάω πάσο! Εκείνος τρώει τη ζωή του μέσα στα καράβια και πρέπει να το σεβαστώ παρόλο που εγώ του πρότεινα εναλλακτικές...

Από αύριο λοιπόν ξεκινάει το ψάξιμο και μας κόβω για Ραφήνα, Γλυκά Νερά ή Ν. Μάκρη που είναι καλύτερες οι τιμές γιατί η Πεντέλη είναι κομματάκι απλησίαστη τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Έχω αγχος κ τον γονέων που λένε!!!Την Δευτέρα ξεκινάω δουλειά μιας κ η εβδομαδιαία άδειά μου τελειώνει κ θα πρέπει να πάω στο βρεφικο σταθμο να γράψω τον μικρούλη μου..:-(:sad::-(:sad:Αραγε θα πάνε όλα καλά? θα προσαρμοστεί εύκολα? ουφ ουφ ουφ αγχος αγχος αγχος!!!

Καρδιες δουλέυω στη Μαγούλα ως υπάλληλος γραφείου στο εργοστάσιο του Κανάκη (με τα φύλλα για γλυκά κλπ) κ ο άντρας μου (μη γελάσετε) δουλευει σε βενζινάδικο!!!!Το λέω μιας κ δεν έχουμε ΚΑΝΕΝΑ προνόμιο έκπτωσης απο εκεί!!χαχαχαχαα Η ιδέα του πουδηλάτου είναι πολύ καλύ κ συμφέρουσα λύση όμως βάλε κάτω να διανύει ο άντρας μου καθημερινά 100χιλιόμετρα τη μέρα!!!Θα το κάνει μονοήμερο ταξιδάκι κ όχι τίποτα άλλο είναι κ λίψανο παναθεμάτον!!!χαχαχχαχα Εγώ βέβαια δεν είμαι κ θα ήταν πολύ χρήσιμο να χάσω κιλά μιας κ τα χιλιομετρα για μένα είναι 75 αλλά πάλι χλωμό γιατί δε θα προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι λογο χρόνου (και καλά;);););))

Αυτά προς το παρόν κ τα δικά μας, σας καληνυχτίζω κ ευχομαι μια ήρεμη νύχτα σε όλες!!!

Λοιπόν σου έχω μια πολύ καλή λύση που τη σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά! Ηλεκτρικό ποδήλατο!!! Ψάξε το στο διαδίκτυο και θα δεις! Καλή αρχή στη δουλεία σου και όλα θα πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες σας!!! Καλά κατάλαβα ότι η κόρη της Πασχαλίτσα είχε γενέθλια; Να τα χιλιάσει το κορίτσι. Πώς περάσατε τελικά στον παιδότοπο; Της άρεσε της μικρής;Πασχαλίτσα, μη στενοχωριέσαι. Και εγώ τις ίδιες σκέψεις κάνω από τώρα που είναι πολύ νωρίς κιόλας. Φαντάσου τι θα γίνει αργότερα. Νομίζω ότι θα είναι κομματάκι δύσκολο για μένα να αποχωριστώ τη Σαλαμίνα, αλλά αφού θα είναι προς όφελος της μικρής........Με το καλό πάντως ό,τι κάνετε. Να είστε τυχεροί και όλα να σας έρθουν ευνοϊκά.

Πολύ λυπήθηκα για την κατάληξή σας My Kelly. Θα μπορούσαν αν ήθελαν να βοηθήσουν κάπως την κατάσταση για να μην ξενιτευτείτε. Ευτυχώς που έχεις το σύζυγο με το μέρος σου και σε καταλαβαίνει.

Πάντως να ξέρεις ότι και εγώ δεν έχω καλύτερη τύχη εδώ. Ούτε είναι ό,τι καλύτερο να στηρίζεσαι διαρκώς στους άλλους, γιατί έτσι επεμβαίνουν στη ζωή σου, άθελά τους, αλλά τους αρέσει.

Εγώ βέβαια έχω τη μανούλα μου, που καλά να είναι, με βοηθάει πάρα πολύ όσο μπορεί. Αλλά δεν είμαστε και κάθε μέρα μαζί. Οπότε ναι ...........η μοναξιά είναι φίλη μου!!! Την κατάθλιψη την απέφυγα....(ευτυχώς!)...με ποικίλους τρόπους. Και φαντάσου ένα άτομο πάρα πολύ κοινωνικό και δραστήριο ξαφνικά να κλείνεται σε τέσσερις τοίχους......

Καλή τύχη πάντως και σε σας.

Μαλίνα, (ελπίζω να μη φύγετε και εσείς.........χαχα) Θέλεις να βρεθούμε τη Δευτέρα; Και όποια άλλη θέλει δηλαδή....κάπου ουδέτερα; Να έρθουμε εμείς στα Σελήνια; Απλά ρε γμτ οι ώρες μας είναι λίγο ανάποδες....Το ιδανικό για μένα είναι μετά την κρέμα την απογευματινή...κατά της 6-8. Μετά αρχίζουμε τη γκρίνια για ετοιμασία του ύπνου.

Link to comment
Share on other sites

Pashalitsa τωρα διαβασα για τα γενεθλια!!! Να την χαιρεστε!!!!!

Νατασσα εγω εδω θα μεινω..ειναι το μονο σιγουρο..

Παντως οι μικρες μας εχοyn koino programma 6-8 ειναι ιδανικη ωρα και για εμας


xtZRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...