Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

kalimera sas.

mporei kapoia na mou dosei pliroforis gia ebay? ti ginete me ta bid? den exo idea! einai moufa? auta pou lene 1lira klp einai alitheia i prepei na pliroso kai tpt akoma?

eimai agglia k thelo na agoraso ena toddler bed gia to gio mou. vrisko loipon kati me 0.99£ ikea mammut to ble. einai dunaton? mipos einai moufa? gia peite please


uDLqp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mήπως το size chart είναι σε αμερικάνικα νούμερα, αφού ούτως ή άλλως το κατάστημα είναι στην αμερική? Διαφέρουν κατά ένα νούμερο, νομίζω, απ τα αγγλικά. Εγώ φοράω 5 uk αλλά 6 us.

Τα εκατοστά δεν μπορώ να καταλάβω δεν βγαίνουν όπως λέει να μετρήσεις! Όχι εσύ σύμφωνα με τον πίνακα φοράς 7! Aς βοηθήσει κάποιος με τα εκατοστά! Ας μετρηθεί! Είναι σωστός ο πίνακας;;;;;

http://www.infinityshoes.com/index.php?main_page=page&id=4

Link to comment
Share on other sites

kalimera sas.

mporei kapoia na mou dosei pliroforis gia ebay? ti ginete me ta bid? den exo idea! einai moufa? auta pou lene 1lira klp einai alitheia i prepei na pliroso kai tpt akoma?

eimai agglia k thelo na agoraso ena toddler bed gia to gio mou. vrisko loipon kati me 0.99£ ikea mammut to ble. einai dunaton? mipos einai moufa? gia peite please

Όπου υπάρχει bid, είναι δημοπρασία.

Το ότι ξεκινά 1 λίρα δε λέει τίποτα, μπορεί να πουληθεί και 1000 τελικά.

Σε κάθε αντικείμενο λέει πόσος χρόνος απομένει μέχρι να ολοκληρωθεί η δημοπρασία. Μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο δεν ξέρεις τι ποσό θα δοθεί.

Έχεις ξαναψωνίσει από ebay? Έχεις λογαριασμό στο paypal?

Παρόλο που είσαι στην Αγγλία και μπορείς να πληρώσεις και με άλλους τρόπους, το paypal σε διασφαλίζει ότι δε θα χάσεις τα χρήματά σου σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά με την πώληση.

Διάβασε και τις οδηγίες για αγορές στο ebay και αν έχεις άλλη απορία, εδώ είμαστε.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό με το ΑΜΑΖΟΝ, μπορώ να σας πω και σκοινί κορδόνι το έχω κάνει.

Είναι ίσως το μόνο ονλάιν κατάστημα που το επιτρέπει.

Εννοείται ότι δεν θα κάνει ντισπατς αν δεν έχει τα χρήματα βεβαια.

Κ γω έχει τύχει να μην έχω μέσα κ να παει για ντισπατς κ να μου πουν ότι παίζει πρόβλημα.

Αλλα το θέμα ρε παιδιά δεν είναι αν έχω ή αν θα βάλω την επόμενη....

Εγω δεν έχω την πολυτέλεια να παω ούτε την άλλη μέρα ίσως ούτε κ την παρεπομενη κλπ κλπ....

Γιατι να μπαίνω στη διαδικασία να πηγαίνω κάθε τρεις κ λίγο;

Εγω ούτως ή άλλως δίνω μικρα ποσά εδω κ εκει....υπο αυτήν την έννοια θα πρεπε να μαι στην τράπεζα κάθε μέρα:rolleyes:

Κ οκ το αμαζον που είναι λαρτζ κ μας αφήνει να παραγγειλουμε ενω είμαστε ρεστες....αλλα Ίντερνετ σοπινγκ δεν είναι μόνο αμαζον ε;

Κ επειδή ξεχνιεμαι να βάζω λεφτα στην τράπεζα δε μ αρέσει να βλέπω κάτι που θέλω να πάρω κ να μην μπορω γιατι ξέχασα να φορτισω μια κάρτα....

Ασε που οποτε μου τη βαράει ψωνιζω-χτες έβαλα παραγγελία στο παραφαρμασυ στις 2 το βραδυ-αν δεν το κανα,μέχρι τη δευτερα θα το ξεχνούσα κ δεν θα ασχολιομουν

Θα μπορούσα να μιλάω με τις ώρες για το πόσο μου χει λύσει τα χέρια το όλο σύστημα web banking κ συγκεκριμένα με το σύστημα που εφαρμοζω,αλλα σκαω γιατι δε μου φταιτε σε τίποτα :oops::D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Χτύπησα 2 τετράδες από αυτά

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004K1IIKE/ref=oh_details_o00_s00_i01

και ένα τέτοιο

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005GTEDVM/ref=oh_details_o00_s00_i00

κάποια μπορεί να ενδιαφέρεται:)


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κοριτσια καλησπερα να κανω μια ερωτηση γιατι συμβαινει το εξης κουλο.Βαζω adams παραγγελια και πληρωμη με amazon για να δω τι τελικη τιμη δινει και το αυτο πριν το place your order καταλαθος ο μικρος το παταει και πηγαινω επιτοπου και το ακυρωνω γιατι δεν ημουν σιγουρη για το αν θα την κανω 'η οχι. Μεχρι εδω ειμαστε οκ μου στελνει το αμαζον οτι η παραγγελια ακυρωθηκε εχθες λοιπον μου στελνει e-mail το adams οτιη παραγγελια εσταλει με αριθμο ταδε. Επικοινωνω με τραπεζα και δεν βλεπουν χρεωση αυτοι τα εστειλαν εγω τι κανω????Ειναι δυνατον να τα εστειλαν χωρις να πληρωθουν και αν πληρωθηκαν απο που πληρωθηκαν η καρτα η προπληρωμενη 1. δεν ειχε λεφτα και 2. η τραπεζα δεν βλεπει χρεωση ουτε προσπαθεια χρεωσης. 3. τον αμαζον δεν εχει αυτη την παραγγελια γιατι ακυρωθηκε τι παιζει λοιπον????

Και κατι αλλο εγω φτιαχνω τα photobooks sto mymemory την περασμενη βδομαδα εβαλα παραγγελια και χρησιμοποιοντας εναν κωδικο που μου ειχαν στειλει αντι για 50% εκπτωση μου εβγαζε 100% την κανω την παραγγελια και τους στελνω μαιλ λεγοντας οτι ο κωδικος μου βγαζει 0 χρεωση επειδη εχει γινει λαθος στειλτε μου το ποσο μεσω παυπαλ στο ταδε μειλ για να το πληρωσω.Η απαντηση ειναι συγνωμη για ολο αυτο ευχαριστουμε που επικοινωνησατε μαζι μας και μας ενημερωσατε και ως δωρο δεν θα πληρωσετε.Μ@Λ@Κ μενω εγω....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας το εξηγήσεις καλύτερα?

Δεν κατάλαβα τίποτα.

βαζω τα τμχ που με ενδιαφερουν στο καλαθι μου και παω να κανω πληρωμη με αμαζον τα φτανω μεχρι το τελος για να δω αν χρεωνει και τπτ αλλο και ο μικρος αρχιζει και παταει τα κουμπια και μπαινει παραγγελια επιτοπου κανω ακυρωση παραγγελιας απο το amazon payments και μου στελνει το αμαζον μειλ οτι ακυρωθηκε η παραγγελια. χθες λοιπον μου στελνει το adams μειλ οτι η παραγγελια μου εφυγε και ερωτω πως εφυγε???Απο που πληρωθηκε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εφιαλτης καταντησε...σημερα με καλεσαν κ εμενα απο τη DHL να μου πουν οτι το δεμα χρειαζεται εκτελωνισμο και μου εστειλαν με μειλ υπευθυνη δηλωση εκτελωνισμου. αφου τους ειπα οτι εχει συζητηθει εδω, οτι δηλ προκειται για δεμα που ερχεται απο την αγγλια κ δεν θα επρεπε να εκτελωνιστει, μου ειπαν οτι δεν θα χρεωθω κατι, και οτι το λαθος ειναι της εταιρειας που το εστειλε κ οχι δικο τους και οτι δεν εχουν καμια ευθυνη για την καθυστερηση της παραδοσης (επομενη παρασκευη)..τι να κανω οεοοοο?συμπληρωνω την εξουσιοδοτηση???πουθετα στην ιδια την εξουσιοδοτηση δεν αναγραφεται (φυσικα) οτι δεν θα χρεωθω τα εξοδα...εσεις τι κανατε?σας ζητηθηκε κατι παρομοιο????

που μπλεξαμε??

Μου ζητησανε και εμενα να συμπληρωσω μια εξουσιοδοτηση την οποια μου στειλανε με email,και εγω δεν ειχα αλλη επιλογη αφου ειδα οτι δεν θα εβγαζα ακρη και δεν εγραφε πουθενα για καποια χρεωση,αναγκαστικα την συμπληρωσα.

Τωρα περιμενω το δεμα την Δευτερα,για να δουμε.....

Παντως δεν το περιμενα τοσο μπερδεμα :confused::confused::confused:


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι εννοείς amazon payments, αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο είδα ότι η υπηρεσία αυτή είναι παρόμοια με το paypal, αλλά προς το παρόν είναι διαθέσιμη μόνο σε Αμερική και Γερμανία.

Το έχεις ξανακάνει αυτό?

Ή τυχαία το επέλεξες?

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι άλλο για να σε βοηθήσω.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι εννοείς amazon payments, αλλά με ένα πρόχειρο ψάξιμο είδα ότι η υπηρεσία αυτή είναι παρόμοια με το paypal, αλλά προς το παρόν είναι διαθέσιμη μόνο σε Αμερική και Γερμανία.

Το έχεις ξανακάνει αυτό?

Ή τυχαία το επέλεξες?

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι άλλο για να σε βοηθήσω.

παντελλως τυχαια ηδη οτι το εχει σαν επιλογη και το ακολουθησα και στο σιτε που φτιαχνω τα φωτομπουκς εχει αυτη τη δυνατοτητα και το κανω για να πληρωνω σε ευρω μιας και η ευρομπανκ χρεωνει για μετατροπη νομισματος.Τους εστειλα μειλ να δουν απο που πληρωθηκαν αλλα ακομα δεν απαντησαν τι να πω τοσο χαζοι και το συστημα τους τοσο ηλιθιο επισης....Να τα στειλει χωρις να πληρωθουν???

Link to comment
Share on other sites

KOLIBIGI παντως και τωρα που πηγα να δω δοκιμαστικα παλι με αφηνει να πληρωσω με αμαζον δεν μου βαζει περιορισμο γερμανια αμερικη το προχωραει δεν πατησα να κατοχυρωθει η παραγγελια για να μην ακυρωνω παλι και στελνουν ξανα χωρις να πληρωθουν.Παντως η προπληρωμενη ειχε χθες 3.54 ευρω και σημερα εβαλα λεφτα για παραγγελια αμαζον και φωτομπουκς και τα τραβηξαν γιατι του αμαζον ηδη εφυγε και στο αλλο πληρωσα με παυπαλ τι να πω!!

Link to comment
Share on other sites

βρε ποσο καιρο λεω κ γω για τις visa electron?

αλλα τελικα το tesco δε τη δεχεται......

απαντησαν:

As for your Visa not working, we do accept all major credit and debit cards with the exception of the Visa Electron. If this is what your card is, then I am sorry, but this card isn't valid on any part of the Tesco.com system.

Unfortunately, Electron Cards were not originally designed for use online, this is due to the issuers insisting that the cardholder had to present at the time of the transaction. This situation has recently changed and Electron cards can now be used online. However, at present our site is still unable to accept these cards as a method of payment. This is due to Electron cards being issued to under 18's, and the policy with all departments on Tesco.com is that order must be placed by customers aged 18 or over. So because of this reason, we don't accept them as a valid payment method.


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...