Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

εμείς το πρώτο το είχαμε κάνει μόνοι μας. Πήραμε πολλές τέτοιες μπαλίτσες απο τζαμπο (φαντάζομαι θα έχει και τώρα) και αγοράσαμε και μια απο τις φουκωτές πισίνες πάλι απο τζαμπο και έριξαν τρελλό παιχνίδι εκεί μέσα!!!!

Kαλή ιδέα! Το πρώτο το θέλω για το μωρό αλλά το δεύτερο μου το έχουν ζητήσει κάποιοι φίλοι μας μπας και το βρω φθηνότερα. Οπότε τουλάχιστον εγώ καλύπτομαι


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλή ιδέα! Το πρώτο το θέλω για το μωρό αλλά το δεύτερο μου το έχουν ζητήσει κάποιοι φίλοι μας μπας και το βρω φθηνότερα. Οπότε τουλάχιστον εγώ καλύπτομαι

να το http://www.perfecttoys.gr/showprod.php?id=1502

Link to comment
Share on other sites

να απαντήσω εγώ μια και τον αγόρασα πρίν το καλαμάρ ??:D:D:D

βασικά τον λατρεύω, τον χρησιμοποιώ κάθε μέρα μόνο για λαχανικά βέβαια (για το κρέας έχω άλλον επαγγελματικό) και είναι πραγματικά εύχρηστος το μόνο που θέλει είναι να το ξεπλύνεις με σαπουνάδα κάτω από τον νεροχύτη δεν έχει γρατσουνιστεί παρότι δεν φημίζομαι για την νοικοκυροσύνη μου :?:-? και χρησιμοποιώ και μαχαίρια που εχμμμμμμμμμ κόβουν πολύ :oops::oops:

προσοχή μόνο στις σιλικόνες που έχει από κάτω για να πατάει πριν τον χρησιμοποιήσεις κόλλα τες με κάτι γιατί θα σου φύγουν

εγώ πήρα αυτόν

http://www.amazon.co.uk/Premier-Housewares-Chopping-Pepper-Design/dp/B004IZ2LAU/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=kitchen&ie=UTF8&qid=1337696859&sr=1-1

και για μια φίλη αυτόν εδώ http://www.amazon.co.uk/Premier-Housewares-Chopping-Potato-Design/dp/B0037R11L0/ref=sr_1_10?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=kitchen&ie=UTF8&qid=1337696859&sr=1-10 που είναι πραγματικά υπέροχος και πολύ τον ζηλεύω :D:D

access σε ευχαριστω για τις πληροφοριες..αυτον που ζηλευεις,θελω κι εγω..!!

θα παρω εναν τοτε στανταρ...

για το κρεας τι χρησιμοποιεις??θελω να πω..και ο γυαλινος θα κανει λογικα αλλα ο επαγγελματικος που εχεις τι ακριβως ειναι???

Link to comment
Share on other sites

access σε ευχαριστω για τις πληροφοριες..αυτον που ζηλευεις,θελω κι εγω..!!

θα παρω εναν τοτε στανταρ...

για το κρεας τι χρησιμοποιεις??θελω να πω..και ο γυαλινος θα κανει λογικα αλλα ο επαγγελματικος που εχεις τι ακριβως ειναι???

Κοριτσια εχει σημερα στο καρφουρ ενα τετοιο δισκο με σχεδιο-λαχανικα, δωρο με 2 μπουκαλια φρεσκο γαλα (νομιζω δελτα)

Ειχα ξαναπαρει, την ξαναειχε αυτη την προσφορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εχει σημερα στο καρφουρ ενα τετοιο δισκο με σχεδιο-λαχανικα, δωρο με 2 μπουκαλια φρεσκο γαλα (νομιζω δελτα)

Ειχα ξαναπαρει, την ξαναειχε αυτη την προσφορα.

Και εγώ έτσι έχω έναν τέτοιο μεγάλο δίσκο κοπής, ντουλαπιασμένο, αρκετά χρόνια τώρα.

Δεν φοβάστε μην σπάσει ? Ή εγώ είμαι εξαιρετικά αγάρμπου .......:cool:

απο που να αγοράσω πάζλ με 150-200 κομμάτια; Πλέον πάζλ δεν βρίσκω πουθενα στην αγορά!

Στο ΑΜΑΖΟΝ με πωλητή το ΑΜΑΖΟΝ και 5* ?


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε πάρει ΚΡΟΚΣ από το ευρωπαικό τους σάιτ, σε πόσες μέρες παραλαμβάνετε ?

Εγώ παρήγγειλα πρόσφατα, λένε περίπου 10 εργάσιμες.

Την όγδοη μέρα τους έστειλα μέιλ, μου απάντησαν μετά από δύο μέρες και μου είπαν ότι η παραγγελία μου πήγε αλλού καταλάθος, μου την ξανάστειλαν την ίδια μέρα, μου επέστρεψαν τα μεταφορικά και η νέα παραγγελία ήρθε μέσα σε ένα πενθήμερο. Νομίζω με ταχυμεταφορές ελτά.

Έντιτ : 23 με 27 Μαΐου, δωρεάν μεταφορικά με αγορές πάνω από 35?.


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια! καιρο εχω να μπω (ευτυχως χαχαχαχα :-P)

παρελαβα αστονις για χερια

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004YC3FRA/ref=oh_details_o03_s00_i00

τελικα πολυυυυυ καλη αγορα! το αρωμα οπως ακριβως θα το περιμενε κανεις.... Milk&honey κ ευτυχως διαλεξα αυτο τελικα....... καλα για 1 χρονο θα κανουμε αποτοξινωση απο ντετολ! κ τρελη οικονομια... ειναι 500αρια τα μπουκαλια!!!!!

παρελαβα κ καροτσι http://www.amazon.co.uk/Obaby-Atlas-Stroller-Pink-Dots/dp/tech-data/B004O6MJVY/ref=de_a_smtd

οπως το περιμενα κ αυτο μια κ το ειχα δει απο κοντα!!!! θα το δοκιμασουμε κ μετα θα πω περισσοτερα........το χρωμα τελειο παντως!

ααααα βλεπω λετε για κροκς! πληροφοριακα το αμαζον τα εχει με κωδικο 2012HOLS -25% μαζι με αλλα παπουτσια κλπ κ τα λεει "για διακοπες" !!!! πηρα κ απο κει κατι τις............


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως έχετε κατά νου κανένα φθηνό e-shop ή και φυσικό μαγαζί με οπτικά και καλές τιμές; Μετά από επίσκεψη στον οφθαλμίατρο για να πάρουμε χαρτι για το νηπιαγωγείο (που τελικά δεν χρειάζεται) του βρήκε αστιγματισμό και στα 2 μάτια (0,75) και θέλω να του πάρω γυαλιά (μόνο σκελετό και να τα φτιάξω). Το φθηνότερο που έχω βρει σε μαγαζιά της περιοχής μου είναι 80 (χωρίς τους φακούς οι οποίοι κοστίζουν γύρω στα 50). Δεν με νοιάζει να είναι επώνυμο αφού θα φροντίσω να βάλω καλούς φακούς αλλά σχετικά φθηνό ώστε να δω αν μπορώ να πάρω και 1 δεύτερο ζευγαρι.


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εσείς που έχετε πάρει ΚΡΟΚΣ από το ευρωπαικό τους σάιτ, σε πόσες μέρες παραλαμβάνετε ?

πολυ γρήγορα, οσες φορές εχω παραγγειλει δευτερα, μεχρι την παρασκευή εχω παραλαβει.


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

access σε ευχαριστω για τις πληροφοριες..αυτον που ζηλευεις,θελω κι εγω..!!

θα παρω εναν τοτε στανταρ...

για το κρεας τι χρησιμοποιεις??θελω να πω..και ο γυαλινος θα κανει λογικα αλλα ο επαγγελματικος που εχεις τι ακριβως ειναι???

είναι επιφάνεια κοπής από τεφλόν την χρησιμοποιούν σε κρεοπωλεία και εστιατόρια δεν έχω ιδέα πόσο κάνει στην αγορά και που μπορείς να τον βρεις γιατί μου τον έδωσε φίλος φίλου που η εταιρεία του φτιάχνει τέτοια προϊόντα

αυτό που κράτησα για το τεφλόν σαν υλικό, είναι ότι αντέχει στις μεγάλες θερμοκρασίες οπότε απολυμαίνεται καλλίτερα

πάντως γρατζουνίζεται το ίδιο εύκολα με τον πλαστικό και προσωπικά αν ο άντρας μου δεν τον χρησιμοποίησε για να τεμαχίζει κρέας με τον μπαλτά (άρα να αντέχει και σε γερό χτύπημα) δεν θα τον χρησιμοποιούσα, για τεμαχισμό π.χ φιλέτο κοτόπουλο ή μοσχάρι κάνει το ίδιο καλά και ένας πλαστικός ή γυάλινος

Και εγώ έτσι έχω έναν τέτοιο μεγάλο δίσκο κοπής, ντουλαπιασμένο, αρκετά χρόνια τώρα.

Δεν φοβάστε μην σπάσει ? Ή εγώ είμαι εξαιρετικά αγάρμπου .......:cool:

και εγώ μία από τα ίδια είμαι, αλλά είπα να το ρισκάρω, είχα βαρεθεί να μην ξέρω πότε και που έκοψε ο καλός μου κρέας στους άλλους δίσκους κοπής οπότε μου έδωσαν αυτόν από το τεφλόν αγόρασα και τον γυάλινο(που φοβάται να κόψει κρέας μπας και τον σπάσει) :D:Dκαι γλύτωσα από ομηρικούς καυγάδες :tongue::tongue: μα γιατί οι άντρες δεν καταλαβαίνουν την έννοια της μεταφοράς μικροβίων :shock::shock:


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εχω σκασει! μα γιατι δε μπορω να βρω ενα πεδιλακι νο 25 σε νορμαλ τιμη απο λοντον? τεινω να πιστεψω οτι ελλαδα θα βρω φθηνοτερα....... τι παθανε οι αγγλοι?

χατζικο εσυ που εχεις το μαστερ δε βοηθας? αλλιως το απογευμα θα παω εδω κ οοοοτι βρω.......... τι να κανω...........

θελω ενα καλο πεδιλακι ή κλειστο πισω ή με μεγαλο εστω λουρακι... ειναι μικρη η ζουζου....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εχω σκασει! μα γιατι δε μπορω να βρω ενα πεδιλακι νο 25 σε νορμαλ τιμη απο λοντον? τεινω να πιστεψω οτι ελλαδα θα βρω φθηνοτερα....... τι παθανε οι αγγλοι?

χατζικο εσυ που εχεις το μαστερ δε βοηθας? αλλιως το απογευμα θα παω εδω κ οοοοτι βρω.......... τι να κανω...........

θελω ενα καλο πεδιλακι ή κλειστο πισω ή με μεγαλο εστω λουρακι... ειναι μικρη η ζουζου....

Εγώ πήρα απ αυτόν τον πωλητή:

http://www.ebay.de/sch/Kindermode-Schuhe-Access-/171146/i.html?_catref=1&_ipg=200&_ssn=kids-walk&_trksid=p3286.c0.m1538

Έχει αρκετές δημοπρασίες και μπορεί να χτυπήσεις καλή τιμή. Εγώ πήρα αυτά:

http://www.ebay.de/itm/150792097515?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Μαζί με τα ταχυδρομικά ήταν στα 31 ευρώ. Ήρθαν πολύ γρήγορα και τα παπούτσια ήταν καταπληκτικά. Δέρμα μέσα έξω, δεν μυρίζουν καθόλου ούτε ιδρώνει το ποδαράκι και το δέρμα είναι απίστευτα μαλακό. Η φόρμα τους στο πλάτος είναι κανονική ίσως και λίγο στενή αλλά το μήκος είναι όσο ακριβώς μου είπε ο πωλητής. Του ήρθαν τέλεια και τα βολεύτηκε πολύ.

Α, δεν είναι από λονδίνο βέβαια, που κοιτάς, αλλά ίσως βρεις κάτι ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εχω σκασει! μα γιατι δε μπορω να βρω ενα πεδιλακι νο 25 σε νορμαλ τιμη απο λοντον? τεινω να πιστεψω οτι ελλαδα θα βρω φθηνοτερα....... τι παθανε οι αγγλοι?

χατζικο εσυ που εχεις το μαστερ δε βοηθας? αλλιως το απογευμα θα παω εδω κ οοοοτι βρω.......... τι να κανω...........

θελω ενα καλο πεδιλακι ή κλειστο πισω ή με μεγαλο εστω λουρακι... ειναι μικρη η ζουζου....

Για δες και αυτα

http://www.ebay.co.uk/itm/Agatha-Ruiz-Prada-Patent-Leather-Sandals-Fruit-Designs-/150808406804?pt=UK_Clothing_GirlsShoes_GirlsShoes_GL&var=&hash=item68caa7a0b7

Δεν ξερω και τη τιμη ψαχνεις αλλα για agatha ειναι καλη τιμη νομιζω.

Ψαξε και για umi σε αμαζον και javari εγω ειμαι ικανοποιημενη και ως συνηθως εχουν καλες τιμες:P


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...