Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Να τον έχετε από.κοντα τον τζαναμπετη 🙂 ... εύχομαι να κερδίσετε όσες παραπάνω μέρες γίνεται!!!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Καλαμαράκι σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν πλήρωσα με paypal, γιατί δεν μου δεχότανε την κάρτα (μάλλον κάτι έκανα λάθος, μιας και πρώτη φορά) οπότε έβαλα μια πιστωτική της eurobank.

Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο? Μου την δίνει απίστευτα! Και δεν ξέρω συν τοις άλλοις σε ποιον να αποδώσω ευθύνες. Σε αυτούς που τα στείλανε ή σε αυτούς που μου τα μετέφεραν?

Τότε Μπονίνα το μόνο που σου μένει είναι να αμφισβητήσεις την πληρωμή/αγορά από την τράπεζα σου....Θα πας από εκει κ θα σε καθοδηγήσουν στο τι πρέπει να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μιας και μιλάτε για σωσίβια να σας πω πως σήμερα είχα μια κουβέντα με την δασκάλα στο κολυμβητήριο.. μου είπε λοιπόν να πάρω μόνο τουβλάκια για την θάλασσα γιατί με τα σωσίβια και τα μπρατσάκια τα παιδιά δεν μαθαίνουν κολύμπι επειδή δεν τους άφήνουν ελεύθερα τα χέρια.. βέβαια πρέπει να τα προσέχεις πολύ.. α και στο κολυμβητήριο έχουμε κάτι μικρούλια γύρω στο χρόνο που πάνε σφαίρα με τα τουβλάκια..και οι δικιά μου από το δεύτερο μάθημα αφήνεται και κολυμπάει.. έτσι για ιδέες το λέω..

τι εννοεις τουβλακια?

για τα μπρατσακια το ξερω κ εγω.ειναι οτι χειροτερο.

εμεις φετος εχουμε ενα τετοιου τυπου http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-KIDS-SWIMMING-POOL-FLOAT-JACKET-VEST-SWIM-AID-Pink-/170637303222?pt=UK_Girls_Swimwear&var=&hash=item27bac69db6#ht_2293wt_1270

αλλα δεν του έχουμε κανει σοβαρή χρηση για να δω αν βολεύει κτλ

Link to comment
Share on other sites

για εσας που στέλνετε πράγματα με το ταχυδρομείο.

ξερετε οτι υπάρχει φάκελος (εξωτερικου) που τον προπληρώνεις(δηλαδή τον αγοράζεις κ τον παίρνεις σπιτι σου)

κ στέλνεις οτι χωραει μεσα. ανεξαρτήτου βαρους με 1,30.το μεγεθος του ειναι μισή Α4.

εγω έπρεπε να φαω τα λεφτά μου στα μεταφορικά για να μου κάνουν την χαρη να μου το πουν..

υπάρχουν κ οι αντίστοιχοι εσωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

εσεις που εχετε ζωακια απο που παίρνεται αμπούλες για τους ψήλους?

ενα γατονι εχω κ της παίρνω frontline απ το φαρμακείο 6.40. φαρμακειο...

τελικα πηρα αυτες http://www.ebay.co.uk/itm/310215300867?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1097wt_1037

γιατι με τις φροντλαιν δεν ειμουν κ απόλυτα ικανοποιημένη.

πηρα 2 κουτια (8 αμπουλες) κ έρχεται 4.00ε η μια.εδω εχει 9.00

Link to comment
Share on other sites

κ μια κ πηρα φορα να σας πω κ ενα θεμα με εμπευ που προέκυψε.

πουλησα μια μπλουζα κ την εστειλα στις 10 μαιου.με απλο.

μου ηρθε μνμ απο εμπευ σημερα

A buyer tried to open an eBay Buyer Protection case because the item hasn't arrived yet. It was too soon to open a case, so we asked the buyer to contact you. If you haven't already heard from the buyer, we recommend you get in touch with the buyer

τι κανω?να της πω να περιμένει λιγο ακομα κ αν δεν να της τα δωσω πισω?φφφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να της πεις να περιμένει λίγο ακόμη.Και γω περίμενα ένα πακετάκι που θεωρούσα χαμένο από Αγγλία από τις 05/05 και μου ήρθε Παρασκευή.Δώσε ένα χρονικό περιθώριο και μετά αν επιμένει ότι δεν παρέλαβε τότε μάλλον θα πρέπει να κάνεις refund.

Link to comment
Share on other sites

Να της πεις να περιμένει λίγο ακόμη.Και γω περίμενα ένα πακετάκι που θεωρούσα χαμένο από Αγγλία από τις 05/05 και μου ήρθε Παρασκευή.Δώσε ένα χρονικό περιθώριο και μετά αν επιμένει ότι δεν παρέλαβε τότε μάλλον θα πρέπει να κάνεις refund.

ευχαριστώ. αυτο εκανα.παντως δεν υπάρχει επιλογη,αν επιμενει πρεπει να της κανω refund.σαν νέος πωλητής χρειάζομαι μονο θετικά σχόλια κ καμια case για να μου ξεκλειδωσουν τις 10 πωλήσεις τον μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω το peg perego aria twin στο χρώμα geranium σε τιμή μικρότερη από 285 που το βρίσκω σε ελληνικά e shops. Έριξα μια ματιά σε sites που θυμάμαι απ την δική μου έρευνα αλλά δεν βρήκα κάτι. Μήπως το χει ψάξει καμιά διδυμομαμά;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

για εσας που στέλνετε πράγματα με το ταχυδρομείο.

ξερετε οτι υπάρχει φάκελος (εξωτερικου) που τον προπληρώνεις(δηλαδή τον αγοράζεις κ τον παίρνεις σπιτι σου)

κ στέλνεις οτι χωραει μεσα. ανεξαρτήτου βαρους με 1,30.το μεγεθος του ειναι μισή Α4.

εγω έπρεπε να φαω τα λεφτά μου στα μεταφορικά για να μου κάνουν την χαρη να μου το πουν..

υπάρχουν κ οι αντίστοιχοι εσωτερικού.

marillita, μήπως ξέρεις ξέρεις αν υπάρχουν φάκελοι και σε άλλα μεγέθη;(κατα βάση μεγαλύτεροι;).

Θα πάω αύριο στο ταχυδρομείο,να ρωτήσω για προπληρωμένους φακέλους ή τα ζητάνε αλλιώς;

Ψάχνω τώρα στο σάιτ των ελτα αλλά δεν εχω βρει ακόμη κατι...

Link to comment
Share on other sites

περυσι το καλοκαιρι το ειχα παρει 20 ευρω απο το παιχνιδαδικο στο υπογειο του mall. για δειτε και εκει!

εγώ το swimtrainer το είχα πάρει πέρσι από δω http://www.mariaevita.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=655 και μεχρι και μερικές μέρες πριν το είχαν σε προσφορά 15 ευρω.. τώρα είναι στα 20 και πάλι.

για εσας που στέλνετε πράγματα με το ταχυδρομείο.

ξερετε οτι υπάρχει φάκελος (εξωτερικου) που τον προπληρώνεις(δηλαδή τον αγοράζεις κ τον παίρνεις σπιτι σου)

κ στέλνεις οτι χωραει μεσα. ανεξαρτήτου βαρους με 1,30.το μεγεθος του ειναι μισή Α4.

εγω έπρεπε να φαω τα λεφτά μου στα μεταφορικά για να μου κάνουν την χαρη να μου το πουν..

υπάρχουν κ οι αντίστοιχοι εσωτερικού.

Ναι ε? Και αυτό ως τι πάει? Ως απλό ή ως συστημένο? Εγώ για φακέλους εσωτερικού ενδιαφέρομαι περισσότερο αλλά προτιμώ να είναι με τη μορφή του συστημένου για να μην "χάνεται". Φοβάμαι πολύ το απλό γιατί αν π.χ. η αξία του είναι 20 ευρώ και χαθεί, χάνεται και ο κόπος μου και πρέπει να επιστρέψω τα λεφτά συν μεταφορικά στον παραλήπτη..


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


marillita, μήπως ξέρεις ξέρεις αν υπάρχουν φάκελοι και σε άλλα μεγέθη;(κατα βάση μεγαλύτεροι;).

Θα πάω αύριο στο ταχυδρομείο,να ρωτήσω για προπληρωμένους φακέλους ή τα ζητάνε αλλιώς;

Ψάχνω τώρα στο σάιτ των ελτα αλλά δεν εχω βρει ακόμη κατι...

ζητησα κ εγω μεγαλύτερο για εξωτερικό αλλα μου ειπαν οτι υπαρχει μονο για εσωτερικό.εγω θα ελεγα να ρωτήσεις στο ταχυδρομείο σου.δεν εμπιστεύομαι κ πολυ 1 δημόσιο υπάλληλο.

επανω στο φακελο λεει-φακελος με προπληρωμένο τελος.

Ναι ε? Και αυτό ως τι πάει? Ως απλό ή ως συστημένο? Εγώ για φακέλους εσωτερικού ενδιαφέρομαι περισσότερο αλλά προτιμώ να είναι με τη μορφή του συστημένου για να μην "χάνεται". Φοβάμαι πολύ το απλό γιατί αν π.χ. η αξία του είναι 20 ευρώ και χαθεί, χάνεται και ο κόπος μου και πρέπει να επιστρέψω τα λεφτά συν μεταφορικά στον παραλήπτη..

σιγουρα παει απλο.δεν γνωριζω αν μπορει να γινει συστημένο.

εντιτ

Αυτος ειναι (23χ16)

ενα κολπάκι που εχω σκεφτεί για να χωράει πολλα μεσα κ για σιγουριά ειναι να βαζεις πρωτα αυτο που θες (π.χ 3 παιδικα μπλουζάκια) μεσα στις κλασικές ταχυδρ. σακούλες. πιεσμένα με ταινια κτλ.

ετσι κ αλλιώς δε σε νοιάζει το βαρος.

img0910p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο αρνητικό όμως είναι ότι άσχετα αν είναι εσωτερικού ή εξωτερικού ο χάρτινος φάκελος κινδυνεύει από την υγρασία νερό βροχή κτλ. Εγώ πήρα από εμπευ πλαστικούς φακέλους κ ησύχασα!

Link to comment
Share on other sites

marillita, μήπως ξέρεις ξέρεις αν υπάρχουν φάκελοι και σε άλλα μεγέθη;(κατα βάση μεγαλύτεροι;).

Θα πάω αύριο στο ταχυδρομείο,να ρωτήσω για προπληρωμένους φακέλους ή τα ζητάνε αλλιώς;

Ψάχνω τώρα στο σάιτ των ελτα αλλά δεν εχω βρει ακόμη κατι...

Για εξωτερικο ειναι ο μεγαλυτερος και ειναι μαλλον απιθανο να σε βολεψει εκτος αν στειλεις κανενα μπλουζακι μωρουδιακο ή κατι τετοιο.Το καλαμαρακι εχει δικιο. Παλια που χρησιμοποιουσα, εφταναν συχνα σκισμενοι και ειχα παρει αρνητικο feedback για τη συσκευασια οποτε τους σταματησα.

Τα ΕΛΤΑ προσφατα εκαναν και μια ανακοινωση σχετικα με τους φακελους του εξωτερικου γιατι οι Ελληνες τους παραγεμιζαμε. Αν τη βρω θα σας τη βαλω.

...

Ναι ε? Και αυτό ως τι πάει? Ως απλό ή ως συστημένο? Εγώ για φακέλους εσωτερικού ενδιαφέρομαι περισσότερο αλλά προτιμώ να είναι με τη μορφή του συστημένου για να μην "χάνεται". Φοβάμαι πολύ το απλό γιατί αν π.χ. η αξία του είναι 20 ευρώ και χαθεί, χάνεται και ο κόπος μου και πρέπει να επιστρέψω τα λεφτά συν μεταφορικά στον παραλήπτη..

Ως απλο παει.

ζητησα κ εγω μεγαλύτερο για εξωτερικό αλλα μου ειπαν οτι υπαρχει μονο για εσωτερικό.εγω θα ελεγα να ρωτήσεις στο ταχυδρομείο σου.δεν εμπιστεύομαι κ πολυ 1 δημόσιο υπάλληλο.

επανω στο φακελο λεει-φακελος με προπληρωμένο τελος.

Σωστα σου ειπαν. Μονο εσωτερικου εχει σε μεγεθος Α4.

Μπιτσονακι μου γλυκο σ'ευχαριστω πολυ :D

Εκλεισα και με το δωρο της κουμπαρας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο αρνητικό όμως είναι ότι άσχετα αν είναι εσωτερικού ή εξωτερικού ο χάρτινος φάκελος κινδυνεύει από την υγρασία νερό βροχή κτλ. Εγώ πήρα από εμπευ πλαστικούς φακέλους κ ησύχασα!

και πως τον ψαχνουμε τον πλαστικό στο ebay? και όταν λέμε πλαστικό, εννοούμε μαλακό ή σκληρό πλαστικό?

Επίσης κορίτσια, έχει ασχοληθεί καμιά σας με πώληση στο etsy για να με κατατοπίσει λιγάκι? Το σκέφτομαι σοβαρά να το ξεκινήσω αλλά δε το ξέρω όπως το ebay και τι διαφορές έχει..


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...