Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Γεια σας,

Μήπως ξέρετε αν θα μπορούσα να βρω κάπου φθηνότερα τσάντα της συγκεκριμένης εταιρίας;;; http://www.axelaccessories.com/

http://www.ebay.co.uk/itm/Geniune-Axel-David-Womens-Bavarois-Handbag-Shoulder-Bag-Hand-Bag-BNWT-/160791233674?pt=UK_Women_s_Handbags&hash=item256fe7848a#ht_2988wt_1398 βρήκα αυτή αλλά είναι παλαιότερης σεζόν και έχω παρόμοια.

Επίσης μήπως έχετε υπόψιν σας που θα μπορούσα να βρω οικονομικά δερμάτινα πέδιλα για κορίτσια 33 και 35 νούμερο;;; με μια πρόχειρη ματιά στο ebay δεν βρήκα και πολλά.

Μέχρι 35 ευρώ περίπου ....

Είναι ιδέα μου πως τελευταία και στο ebay υπάρχουν λίγα κομμάτια;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και πως τον ψαχνουμε τον πλαστικό στο ebay? και όταν λέμε πλαστικό, εννοούμε μαλακό ή σκληρό πλαστικό?

.

Eλα το χω , εγώ τα πήρα σε ροζ, η τζατζικο σε κόκκινο :tongue:

http://www.ebay.co.uk/sch/allpacksolutions/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

Και μπορείς να αγοράσεις κ ετικέτες γιατί ο μαρκαδόρος καμιά φορά σβήνεται ή φθείρεται;)

Link to comment
Share on other sites

Eλα το χω , εγώ τα πήρα σε ροζ, η τζατζικο σε κόκκινο :tongue:

http://www.ebay.co.uk/sch/allpacksolutions/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

Και μπορείς να αγοράσεις κ ετικέτες γιατί ο μαρκαδόρος καμιά φορά σβήνεται ή φθείρεται;)

καλέ αυτοί είναι κ ωραίοι!!!! όχι οι κλασικοί γκρι!!!

Ευχαριστώ!!!!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μήπως ξέρετε αν θα μπορούσα να βρω κάπου φθηνότερα τσάντα της συγκεκριμένης εταιρίας;;; http://www.axelaccessories.com/

http://www.ebay.co.uk/itm/Geniune-Axel-David-Womens-Bavarois-Handbag-Shoulder-Bag-Hand-Bag-BNWT-/160791233674?pt=UK_Women_s_Handbags&hash=item256fe7848a#ht_2988wt_1398 βρήκα αυτή αλλά είναι παλαιότερης σεζόν και έχω παρόμοια.

,,,

Η αξελ ειναι ελληνικη οποτε μονο σε φυσικα καταστηματα ή στο σαιτ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για μετά την θέλω, να ανακουφίζει από το τσίμπημα και αν είναι δυνατόν να αποφεύγουμε το πρήξιμο! Αυτή η betnovate ποιας εταιρείας είναι?

να μην χρησιμοποιεις betnovate,ειναι ελαφρως κορτιζονουχα.

Εγω εχω παρει την tefirax,ειναι παρα πολυ καλη και ιδανικη για παιδια και μολις την απλωσεις πανω στο τσιμπημα το καταπραυνει αμεσως..την μικρη μου προσφατα κατι την "γαζωσε" απο την δεξια πλευρα..μιλαμε για αμετρητα τσιμπηματα..εεε,αυτην βαλαμε και υποχωρησαν σχεδον αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις τουβλακια?

για τα μπρατσακια το ξερω κ εγω.ειναι οτι χειροτερο.

εμεις φετος εχουμε ενα τετοιου τυπου http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-KIDS-SWIMMING-POOL-FLOAT-JACKET-VEST-SWIM-AID-Pink-/170637303222?pt=UK_Girls_Swimwear&var=&hash=item27bac69db6#ht_2293wt_1270

αλλα δεν του έχουμε κανει σοβαρή χρηση για να δω αν βολεύει κτλ

δεν βρήκα φωτό να σου δείξω.. είναι μια ζώνη με κομμάτια αφρολέξ που δένεται ψηλά στην μέση του παιδιού και το βοηθάει να επιπλέει.. αυτό χρησιμοποιούν όλα τα κολυμβητήρια απο όσο ξέρω.. πάντως να τονίσω πως ειδικά στην αρχή χρειάζεται πολυυυυ προσοχή από τους γονεις.. τουλάχιστον μέχρι το παιδί να μάθει να κολυμπάει έστω και σε αρχικό στάδιο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μόνο αρνητικό όμως είναι ότι άσχετα αν είναι εσωτερικού ή εξωτερικού ο χάρτινος φάκελος κινδυνεύει από την υγρασία νερό βροχή κτλ. Εγώ πήρα από εμπευ πλαστικούς φακέλους κ ησύχασα!

Αυτους τους πλαστικους λες? Και τους δεχονται κανονικα στα Ελτα? Και κατι ακομα, το προπληρωμενο φακελακι εξωτερικου ειναι για χωρες ευρωπης η και για αμερικη και αυστραλια ας πουμε? Μπορει να γινει συστημενο γνωριζει κανεις?


fgjv1ucccm3cnpsv.png

ouhlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτους τους πλαστικους λες? Και τους δεχονται κανονικα στα Ελτα? Και κατι ακομα, το προπληρωμενο φακελακι εξωτερικου ειναι για χωρες ευρωπης η και για αμερικη και αυστραλια ας πουμε? Μπορει να γινει συστημενο γνωριζει κανεις?

Ναι αυτούς που πόσταρες από αυτόν αγόρασα κ στέλνω ολα μου τα πακέτακια. Για αυτό σας τον πρότεινα.

Στην αρχή μου γκρίνιαζαν στα ελτα μια φορά, τους εξήγησα οτι εγώ ετσι τα στέλνω κ τέλος. Το μόνο είναι πως θελουν χώρο χάρτινο για τα γραμματόσημα. Ε βάζω (τώρα που μου τέλειωσαν οι ετικέτες -γιατί ειχα μεγάλες ετικέτες πχ μισή Α4 για να έχει χώρο να κολλήσει το γραμματόσημο.) μισή Α4 γυρω γυρω με ταινία κ τέλος. Δεν έχω χάσει μέχρι στιγμής τιποτα ακόμη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε παιδιά, τι γίνεται με το άμαζον? Τόσο καιρό ψωνίζω όλα καλά, τώρα τι έγινε?

Είχα κάνει μια παραγγελία, η οποία ενώ έγραφε ότι παραδόθηκε δεν ήρθε ποτέ. Έκαναν αντικατάσταση της παραγγελίας, η οποία τελικά και αυτή χάθηκε!!! Όσο περίμενα την αντικατάσταση μου έστειλαν μνμ ότι η 1η γύρισε ως μη παραδοτέα. Μου έκαναν μάλιστα και επιστροφή χρημάτων. Τους εξήγησα ότι εφόσον περιμένω την αντικατάσταση δε θέλω να μου επιστρέψουν τα χρήματα και μου τα ξαναχρέωσαν. Σήμερα έμαθα ότι και η αντικατάσταση χάθηκε, οπότε μου επιστρέφουν τα χρήματα, γιατί εφόσον και οι δύο παραγγελίες δεν ήρθαν σε μένα, δύσκολα θα έρθει και 3η!!! Εγώ όμως θέλω τα πράγματα αφενός και αφετέρου τι γίνεται σε μελλοντικές παραγγελίες?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, τι γίνεται με το άμαζον? Τόσο καιρό ψωνίζω όλα καλά, τώρα τι έγινε?

Είχα κάνει μια παραγγελία, η οποία ενώ έγραφε ότι παραδόθηκε δεν ήρθε ποτέ. Έκαναν αντικατάσταση της παραγγελίας, η οποία τελικά και αυτή χάθηκε!!! Όσο περίμενα την αντικατάσταση μου έστειλαν μνμ ότι η 1η γύρισε ως μη παραδοτέα. Μου έκαναν μάλιστα και επιστροφή χρημάτων. Τους εξήγησα ότι εφόσον περιμένω την αντικατάσταση δε θέλω να μου επιστρέψουν τα χρήματα και μου τα ξαναχρέωσαν. Σήμερα έμαθα ότι και η αντικατάσταση χάθηκε, οπότε μου επιστρέφουν τα χρήματα, γιατί εφόσον και οι δύο παραγγελίες δεν ήρθαν σε μένα, δύσκολα θα έρθει και 3η!!! Εγώ όμως θέλω τα πράγματα αφενός και αφετέρου τι γίνεται σε μελλοντικές παραγγελίες?

Μάλλον είναι γκάφα της μεταφορικής.

Ρώτα το άμαζον με τι το έστειλαν και ψάξε να δεις ποια ελληνική εταιρεία το προώθησε.

Πήγαινε από κει και ρώτα ποιος τους είπε ότι παρέλαβες και γιατί το ξαναέστειλαν πίσω. Εγώ θα τα ζητούσα γραπτώς και καλά ότι θα κινηθώ νομικά.

Επικοινώνησε μετά με το άμαζον και ίσως σου ξανακάνουν αποστολή με άλλη εταιρεία


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθειά σας....

Παρήγγειλα στις 8/5 αυτά :http://www.javari.co.uk/dp/B005TPG1WW?ie=UTF8&ie=UTF8

εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης ήταν 15-21 /5 , περίμενα μέχρι τις 24/5 και έστειλα μήνυμα, μου απάντησαν τα εξής :

Dear Customer,

I'm very sorry to hear your order never arrived. At this point, I can only assume that it was lost during delivery.

Normally, I'd create a replacement order and dispatch it to you at no additional charge. Unfortunately, this item isn't available anymore, and we don't have stock to send you a replacement.

Instead, I've requested a refund for 23.98 GBP. This refund should process in the next few business days and will appear as a credit on your next billing statement. We'll send you an e-mail to confirm when the refund has been completed.

If the package should arrive afterwards please refuse delivery of the parcel so it is returned to us by the carrier.

If the package arrives afterwards and you wish to keep it, let us know and we will be happy to recharge your payment card.

I'm sorry for any disappointment this causes. We hope to see you again soon on Javari.co.uk.

Regards,

Rini Puthur

Javari.co.uk

We always strive to provide a high level of service, and we would appreciate your feedback. Please let us know if we resolved your enquiry.

Μου έκαναν επιστροφή άμεσα ....

Στις 26/5 και ενώ έψαχνα για κάτι άλλο , βλέπω πως υπάρχει και πάλι το συγκεκριμένο παπούτσι και το ξανά παραγγέλνω ....

Order Date: 26-May-2012

Order #: 202-8649862-5510734

Items dispatching soon:

Delivery Estimate: 31-May-2012 - 07-Jun-2012

1 of: Replay Youth Indira White Fashion Trainer Gbv15 .382.C0002T.061 5 UK

Σήμερα μου ήρθε χαρτάκι από ΕΛΤΑ , πιθανότατα είναι η πρώτη παραγγελία μου ...

Πείτε μου τι κάνω τώρα;;;

Να παραλάβω και να μην δεχτώ την επόμενη; Να τους στείλω μήνυμα να μου ακυρώσουν την δεύτερη παραγγελία μου;;;

πραγματικά έχω μπλοκάρει ....

πείτε μου , οι πιο έμπειρες, τι μήνυμα να τους στείλω με όλο αυτό το μπέρδεμα ;;;

πρώτη φορά κάνω αγορά από το συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...