Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Υπάρχουν πιθανότητες;


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Mari123 είπε:

Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις με τον άντρα μου και είναι όλα μια χαρά. Πριν 2 χρόνια είχα βγει θετική στον ιό HPV και είχα κάνει επέμβαση στο τράχηλο της μήτρας αλλά η γυναικολόγος μου είχε πει πως δεν έχω θέμα στο να μείνω έγκυος 

Ναι δεν υπαρχει κανενα θεμα οσο αναφορα την γονιμοτητα σου..απλα μην αγχωνεσαι..εγω στο πρωτο μου παιδι ημουν σιγουρη οτι δεν θα μεινω εγκυος κατευθειαν και ποτε δεν κοιταζα ημερολογια και τετοια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , VASO94 είπε:

Τα ίδια κι εγώ ως προς αυτό. Σίγουρα μπαίνουμε σε μια διαδικασία που θα πρέπει να εξοικειωθούμε με όλα αυτά. Πότε είναι η ημερομηνία που περιμένεις τώρα; Φαντάζομαι προς το τέλος του μήνα;

Ναι ακριβώς. Περιμένω περίοδο 31 Μαρτίου

Εσυ;

πρίν από 27 λεπτά , Fofi! είπε:

Ναι δεν υπαρχει κανενα θεμα οσο αναφορα την γονιμοτητα σου..απλα μην αγχωνεσαι..εγω στο πρωτο μου παιδι ημουν σιγουρη οτι δεν θα μεινω εγκυος κατευθειαν και ποτε δεν κοιταζα ημερολογια και τετοια...

Έχεις δίκιο το χειρότερο είναι αυτό. Να μετράς μέρες, να ελέγχεις τα πάντα και στο τέλος γίνεται εμμονη ιδέα που μόνο κακό κάνει. Απλά δε ξέρω αν το έχουν όλες οι γυναίκες αυτό αλλά δε μπορώ να με φανταστώ μαμα η έγκυο. Το φαντάζομαι σαν σε όνειρο και ότι δε θα γίνει 

Δε ξέρω πως να το εξηγήσω 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mari123 είπε:

Ναι ακριβώς. Περιμένω περίοδο 31 Μαρτίου

Εσυ;

Σχεδόν μαζί είμαστε, εγώ περιμένω 29-30 του μήνα. Βέβαια δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες γιατί δεν έγιναν πολλά πράγματα. Ήταν ο πρώτος μήνας προσπάθειας και ήταν ουσιαστικά διερευνητική η κατάσταση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , VASO94 είπε:

Σχεδόν μαζί είμαστε, εγώ περιμένω 29-30 του μήνα. Βέβαια δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες γιατί δεν έγιναν πολλά πράγματα. Ήταν ο πρώτος μήνας προσπάθειας και ήταν ουσιαστικά διερευνητική η κατάσταση.

Ποτέ μη λες ποτέ!!! Καμία φορά έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις! 😉 Τι ωραία σχεδόν στα ίδια είμαστε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Mari123 είπε:

Ποτέ μη λες ποτέ!!! Καμία φορά έρχεται εκεί που δεν το περιμένεις! 😉 Τι ωραία σχεδόν στα ίδια είμαστε!!!

Ναι πράγματι! Μακάρι γιατί η αλήθεια είναι ότι ένα ψιλοάγχος το έχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , VASO94 είπε:

Ναι πράγματι! Μακάρι γιατί η αλήθεια είναι ότι ένα ψιλοάγχος το έχω.

Ευχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα 

Και αν όχι αυτόν τον μήνα τότε τον επόμενο!!!!🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
17 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι κανετε???ειχαμε κανενα νεοτερο????

Καλησπέρα κορίτσι μου, εμένα μου ήρθε η περίοδος προχθές, στην αναμενόμενη ημερομηνία, πράγμα που βασικά το περίμενα γιατί είχαν γίνει λίγα πράγματα σε αυτόν τον κύκλο. Ok, πρώτος μήνας ήταν, προχωράμε παρακάτω.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , VASO94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εμένα μου ήρθε η περίοδος προχθές, στην αναμενόμενη ημερομηνία, πράγμα που βασικά το περίμενα γιατί είχαν γίνει λίγα πράγματα σε αυτόν τον κύκλο. Ok, πρώτος μήνας ήταν, προχωράμε παρακάτω.

Οπως τα λες!!!θα ερθει μην αγχωνεσαι...εγω φουλ στεναχωρημενη....ο αντρας μου ενω αυτος με ειχε βαλει στο τρυπακι για 2ο ξαφνικα λεει οχι ακομη ειναι νωρις θελω να ευχαριστηθουμε τις βολτες (πραγμα αδυνατο λογω δυσκολου πρωτου παιδιου) οποτε δεν καναμε καμμια προσπαθεια...του εξηγησα οτι καλυτερα τωρα που ειμαστε ηδη κλεισμενοι μεσα παρα μετα απο 2 3 χρονια που θα παρουμε μια ανασα αντε παλι απο την αρχη..αλλα τιποτα...δεν ξερω τι να κανω...νιωθω οτι αν δεν κανω τωρα τις προσπαθειες μετα απο χρονια δεν θα ξανα μπω σε αυτη την διαδικασια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fofi! είπε:

Οπως τα λες!!!θα ερθει μην αγχωνεσαι...εγω φουλ στεναχωρημενη....ο αντρας μου ενω αυτος με ειχε βαλει στο τρυπακι για 2ο ξαφνικα λεει οχι ακομη ειναι νωρις θελω να ευχαριστηθουμε τις βολτες (πραγμα αδυνατο λογω δυσκολου πρωτου παιδιου) οποτε δεν καναμε καμμια προσπαθεια...του εξηγησα οτι καλυτερα τωρα που ειμαστε ηδη κλεισμενοι μεσα παρα μετα απο 2 3 χρονια που θα παρουμε μια ανασα αντε παλι απο την αρχη..αλλα τιποτα...δεν ξερω τι να κανω...νιωθω οτι αν δεν κανω τωρα τις προσπαθειες μετα απο χρονια δεν θα ξανα μπω σε αυτη την διαδικασια..

Σίγουρα οι συνθήκες ζωής του κάθε ζευγαριού είναι ξεχωριστές και όταν πρόκειται για μια τόσο σοβαρή απόφαση, πρέπει να ληφθούν πολλά υπόψιν. Ίσως αν ξανακάνατε μια συζήτηση σε λίγο καιρό, να μπορούσατε να βρείτε έναν κοινό τόπο. Σε κάθε περίπτωση μην στεναχωριέσαι. Το σημαντικό είναι ότι συμφωνείτε για δεύτερο παιδί. Το πότε θεωρώ ότι με την κατάλληλη προσέγγιση θα βρεθεί.     

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , VASO94 είπε:

Σίγουρα οι συνθήκες ζωής του κάθε ζευγαριού είναι ξεχωριστές και όταν πρόκειται για μια τόσο σοβαρή απόφαση, πρέπει να ληφθούν πολλά υπόψιν. Ίσως αν ξανακάνατε μια συζήτηση σε λίγο καιρό, να μπορούσατε να βρείτε έναν κοινό τόπο. Σε κάθε περίπτωση μην στεναχωριέσαι. Το σημαντικό είναι ότι συμφωνείτε για δεύτερο παιδί. Το πότε θεωρώ ότι με την κατάλληλη προσέγγιση θα βρεθεί.     

Πιστευω πως ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για το timing... το πρωτο το ειχαμε κανει χωρις να ειμαι εγω σιγουρη οτι ηθελα εκεινη την στιγμη..και πολλες φορες σκεφτομαι και λεω οτι το δευτερο το κανεις και λιγο για να εχει και το πρωτο παρεα και να παιζουν και μαζι..και λεω οσο και να δυσκολευτουμε θα ειναι κοντα στην ηλικια οποτε θα εχουν καποια κοινα...δεν ξερω τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Πιστευω πως ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για το timing... το πρωτο το ειχαμε κανει χωρις να ειμαι εγω σιγουρη οτι ηθελα εκεινη την στιγμη..και πολλες φορες σκεφτομαι και λεω οτι το δευτερο το κανεις και λιγο για να εχει και το πρωτο παρεα και να παιζουν και μαζι..και λεω οσο και να δυσκολευτουμε θα ειναι κοντα στην ηλικια οποτε θα εχουν καποια κοινα...δεν ξερω τι να πω..

Τέλειο timing και ιδανικές συνθήκες πιστεύω ότι δεν υπάρχουν για μια τόσο μεγάλη αλλαγή και είναι λογικό κάποιες φορές να υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις για το θέμα ανάμεσα στους συντρόφους. Εφόσον όμως είναι κοινή επιθυμία να γίνει το συγκεκριμένο βήμα, με συζήτηση χωρίς πίεση και πιθανόν με κάποιους αμοιβαίους συμβιβασμούς θεωρώ ότι θα βρεθεί σημείο επαφής.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...