Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Υπάρχουν πιθανότητες;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργια στην ομάδα, χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στη παρέα σας. 
Είμαι και εγώ στην φάση που προσπαθούμε με τον σύζυγο για ένα μωράκι. Εγώ 35 χρόνων ο σύζυγος 45. Λοιπόν έχω κύκλο 28 ημέρες, τελευταία περίοδος ήταν 3 Μαρτίου.

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στης 15 Μαρτίου. Επαφές είχαμε 13,15,16,18 Μαρτίου. Ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς να ρωτάω και θα πρέπει να περιμένω.

Πιστεύετε οι πιο έμπειρες πως έχω καλές πιθανότητες για εγκυμοσύνη ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 40 λεπτά , Mari123 είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργια στην ομάδα, χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στη παρέα σας. 
Είμαι και εγώ στην φάση που προσπαθούμε με τον σύζυγο για ένα μωράκι. Εγώ 35 χρόνων ο σύζυγος 45. Λοιπόν έχω κύκλο 28 ημέρες, τελευταία περίοδος ήταν 3 Μαρτίου.

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στης 15 Μαρτίου. Επαφές είχαμε 13,15,16,18 Μαρτίου. Ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς να ρωτάω και θα πρέπει να περιμένω.

Πιστεύετε οι πιο έμπειρες πως έχω καλές πιθανότητες για εγκυμοσύνη ;

Εχεις παρει πολυ καλες επαφες! 

Σου εύχομαι ενα θετικο τεστ κ μια μεγαλη χοριακη σύντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! Ευχομαι αυτή τη φορά να γίνει το θαύμα. 
Υπάρχουν συμπτώματα πριν την καθυστέρηση; Κάτι που σας έκανε να υποψιαστείτε ότι υπάρχει εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mari123 είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργια στην ομάδα, χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στη παρέα σας. 
Είμαι και εγώ στην φάση που προσπαθούμε με τον σύζυγο για ένα μωράκι. Εγώ 35 χρόνων ο σύζυγος 45. Λοιπόν έχω κύκλο 28 ημέρες, τελευταία περίοδος ήταν 3 Μαρτίου.

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στης 15 Μαρτίου. Επαφές είχαμε 13,15,16,18 Μαρτίου. Ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς να ρωτάω και θα πρέπει να περιμένω.

Πιστεύετε οι πιο έμπειρες πως έχω καλές πιθανότητες για εγκυμοσύνη ;

Κάθε μήνα με τις σωστές επαφές έχεις πιθανότητες. 

Για αυτές που θέλουν παιδάκι το 25/100 που δίνουν σαν πιθανότητα κάθε μήνα είναι λίγο αλλά για εκείνες που δεν θέλουν παιδάκι και απλά έτυχε μια ολοκληρωμένη επαφή, οι πιθανότητες φαίνονται πολλές. 😅 

Εγω είχα νιώσει μια σουβλιά περίπου στην μήτρα μέχρι κάτω στα χείλη και ανακατοσουρες επίσης σε άσχετα σημεία και για λίγο. 

Κάθε σώμα και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όμως. Άλλες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα, άλλες κάτι έχουν. 

Σου εύχομαι οι προσπάθειες σας να αποδώσουν αυτόν τον μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mariam23 είπε:

Κάθε μήνα με τις σωστές επαφές έχεις πιθανότητες. 

Για αυτές που θέλουν παιδάκι το 25/100 που δίνουν σαν πιθανότητα κάθε μήνα είναι λίγο αλλά για εκείνες που δεν θέλουν παιδάκι και απλά έτυχε μια ολοκληρωμένη επαφή, οι πιθανότητες φαίνονται πολλές. 😅 

Εγω είχα νιώσει μια σουβλιά περίπου στην μήτρα μέχρι κάτω στα χείλη και ανακατοσουρες επίσης σε άσχετα σημεία και για λίγο. 

Κάθε σώμα και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όμως. Άλλες δεν έχουν κανένα σύμπτωμα, άλλες κάτι έχουν. 

Σου εύχομαι οι προσπάθειες σας να αποδώσουν αυτόν τον μήνα. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Δεν έχω κάτι άλλο να κάνω από το να περιμένω. ☺️ Προσπαθούμε εδώ και μερικούς μήνες και εύχομαι να έχω θετικό αποτέλεσμα σύντομα  

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Mari123 είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργια στην ομάδα, χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στη παρέα σας. 
Είμαι και εγώ στην φάση που προσπαθούμε με τον σύζυγο για ένα μωράκι. Εγώ 35 χρόνων ο σύζυγος 45. Λοιπόν έχω κύκλο 28 ημέρες, τελευταία περίοδος ήταν 3 Μαρτίου.

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στης 15 Μαρτίου. Επαφές είχαμε 13,15,16,18 Μαρτίου. Ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς να ρωτάω και θα πρέπει να περιμένω.

Πιστεύετε οι πιο έμπειρες πως έχω καλές πιθανότητες για εγκυμοσύνη ;

Εννοειται οτι εχεις πετυχει πολυ καλες μερες...λες να ξεκινησουμε μαζι αυτο το ταξιδι!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εννοειται οτι εχεις πετυχει πολυ καλες μερες...λες να ξεκινησουμε μαζι αυτο το ταξιδι!!!

 

 

Λες;; Μακάρι κορίτσι μου μας το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου

31 Μαρτίου περιμένω περίοδο 

Ευχομαι να μας πεις γρήγορα τα καλά νέα 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mari123 είπε:

Λες;; Μακάρι κορίτσι μου μας το εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου

31 Μαρτίου περιμένω περίοδο 

Ευχομαι να μας πεις γρήγορα τα καλά νέα 

Εμεις τωρα λεμε να ξεκινησουμε προσπαθειες οποτε τα καλα νεα θα μας τα πεις εσυ πρωτη σιγουρα!!!!το πρωτο σας παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Fofi! είπε:

Εμεις τωρα λεμε να ξεκινησουμε προσπαθειες οποτε τα καλα νεα θα μας τα πεις εσυ πρωτη σιγουρα!!!!το πρωτο σας παιδακι?

Ναι πρώτο παιδάκι!!

Και εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν λίγους μήνες. 

Έχω αγχωθεί λίγο γιατί δεν είμαι και μικρή (35) και όσο περνάνε τα χρόνια μειώνεται η γονιμότητα λένε 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mari123 είπε:

Ναι πρώτο παιδάκι!!

Και εμείς ξεκινήσαμε προσπάθειες πριν λίγους μήνες. 

Έχω αγχωθεί λίγο γιατί δεν είμαι και μικρή (35) και όσο περνάνε τα χρόνια μειώνεται η γονιμότητα λένε 

 

Μια χαρα ηλικια ειναι...δεν χρειαζεται αγχος...και εννοειται απολαυσε το σεξ οσο μπορεις!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 19/3/2023 at 11:02 ΠΜ, Mari123 είπε:

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καινούργια στην ομάδα, χαίρομαι πολύ που βρίσκομαι στη παρέα σας. 
Είμαι και εγώ στην φάση που προσπαθούμε με τον σύζυγο για ένα μωράκι. Εγώ 35 χρόνων ο σύζυγος 45. Λοιπόν έχω κύκλο 28 ημέρες, τελευταία περίοδος ήταν 3 Μαρτίου.

Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας στης 15 Μαρτίου. Επαφές είχαμε 13,15,16,18 Μαρτίου. Ξέρω είναι πάρα πολύ νωρίς να ρωτάω και θα πρέπει να περιμένω.

Πιστεύετε οι πιο έμπειρες πως έχω καλές πιθανότητες για εγκυμοσύνη ;

Καλησπέρα κορίτσι μου, είμαι κι εγώ καινούρια και στο forum και στην προσπάθεια για παιδάκι. Αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, πιστεύω ότι οι επαφές σου είναι πολύ καλές και γύρω από την ωορρηξία, οπότε θεωρώ ότι οι πιθανότητες είναι ιδιαίτερα καλές. Σου εύχομαι γρήγορα θετικά αποτελέσματα!            

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fofi! είπε:

Μια χαρα ηλικια ειναι...δεν χρειαζεται αγχος...και εννοειται απολαυσε το σεξ οσο μπορεις!!!!!!!!

Ευχαριστώ απλά ξέρεις όσο και να μη θες να αγχωθείς δε μπορείς να το ελέγξεις 😂

πρίν από 35 λεπτά , VASO94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, είμαι κι εγώ καινούρια και στο forum και στην προσπάθεια για παιδάκι. Αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία, πιστεύω ότι οι επαφές σου είναι πολύ καλές και γύρω από την ωορρηξία, οπότε θεωρώ ότι οι πιθανότητες είναι ιδιαίτερα καλές. Σου εύχομαι γρήγορα θετικά αποτελέσματα!            

Μακάρι Βάσω μου!! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! Και εγώ δεν ήξερα πολλά γύρω από το θέμα σχετικά με μέρες ωορρηξίας κτλ. Το τελευταίο διάστημα το ψάχνω και ειλικρινά είχα μαύρα μεσάνυχτα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Mari123 είπε:

Ευχαριστώ απλά ξέρεις όσο και να μη θες να αγχωθείς δε μπορείς να το ελέγξεις 😂

Μακάρι Βάσω μου!! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! Και εγώ δεν ήξερα πολλά γύρω από το θέμα σχετικά με μέρες ωορρηξίας κτλ. Το τελευταίο διάστημα το ψάχνω και ειλικρινά είχα μαύρα μεσάνυχτα 

Εχεις κανει καποιον προγεννητικο ελεγχο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Fofi! είπε:

Εχεις κανει καποιον προγεννητικο ελεγχο?

Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις με τον άντρα μου και είναι όλα μια χαρά. Πριν 2 χρόνια είχα βγει θετική στον ιό HPV και είχα κάνει επέμβαση στο τράχηλο της μήτρας αλλά η γυναικολόγος μου είχε πει πως δεν έχω θέμα στο να μείνω έγκυος 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mari123 είπε:

Ευχαριστώ απλά ξέρεις όσο και να μη θες να αγχωθείς δε μπορείς να το ελέγξεις 😂

Μακάρι Βάσω μου!! Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί!! Και εγώ δεν ήξερα πολλά γύρω από το θέμα σχετικά με μέρες ωορρηξίας κτλ. Το τελευταίο διάστημα το ψάχνω και ειλικρινά είχα μαύρα μεσάνυχτα 

Τα ίδια κι εγώ ως προς αυτό. Σίγουρα μπαίνουμε σε μια διαδικασία που θα πρέπει να εξοικειωθούμε με όλα αυτά. Πότε είναι η ημερομηνία που περιμένεις τώρα; Φαντάζομαι προς το τέλος του μήνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...