Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Μπουγατσουλα εσυ θα προβαλλεις οτι καλυτερο εχεις! Θα προβαλλεις λοιπον την επαγγελματικη σου εμπειρια και εκει θα "παιξεις". Δε νομιζω ο βαθμος πτυχιου να παιζει τοσο μεγαλο ρολο εμενα ποτε δεν μου εχουν ζητησει βαθμο η' καταταξη.

φυσικα κ παιζει ρολο σε μεταπτυχιακες σπουδες,,,ενα πτυχιο third class η καποιος που εχει compensated modules δεν εχει τις ιδιες πιθανοτητες με ενα 2:1

οσο για αυτο που ειδες στην βικυ (wikipedia) δεν ισχυει, απλα παιρνουν το 6 κ το κανουν 60% το οποιο φυσικα δεν ειναι τοσο απλο να κανεις την μετατροπη...δηλαδη το 40% ειναι 4? αφου στην ελλαδα με το 4 μενεις κ εδω το 40 ειναι απλα pass

οτι αλλο θελεις πες μου...αλλα κανε αιτηση συντομα γιατι τετοια εποχη κλεινουν οι θεσεις...στα μαστερ παιρνουν περιπου 15 ατομα μεσο ορο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι οκ μεταπτυχιακο αλλα πολυς διαφορετικης μορφης...το εχω κανει κ εγω αλλωστε...οταν εκανα αιτηση για διδακτορικο το μεταπτυχιακο αυτο δεν πιανεται ;) δεν εχω κανει μαστερ εγω, πηγα κατευθειαν διδακτορικο

παντως οπως προειπα η καθε αιτηση ειναι διαφορετικη κ παντα κοιταμε το τι εχει να προσφερει ο μαθητης σε ενα μεταπτυχιακο...εσυ μπορει να ειχες πολυ προυπηρεσια κ καποιος αλλος να ειχε φοβερους βαθμους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν πιανεται ως μεταπτυχιακο γιατι ειναι "επαγγελματικο" και οχι "ακαδημαικο". Ισως εκει μετραει περισσοτερο η εμπειρια απο τους βαθμους. Σε ενα καθαρα ακαδημαικο μεταπτυχιακο μαλλον μετρανε οι βαθμοι..εσυ το εκανες part time φανταζομαι ε? Σε συνδυασμο με τη δουλεια...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

nope!!!!! εκανα πτυχιο, μετα pgce post 16 επιασα δουλεια ως ωρομισθια (30 ωρες την εβδομαδα) κ παραλληλα διδακτορικο κ το 2010 μονιμοποιηθηκα

τα κανω ολα κ συμφερω αχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια, να'μαι κι εγώ! Λοιπόν, χθες γύρισα από το Leeds όπου πήγαμε οδικώς (ένα δράμα......τρελλή ταλαιπωρία, δεν βοήθησε και ο καιρός βέβαια γιατί οι δρόμοι ήταν άψογοι), ψάξαμε αρκετά για σπίτι (θυμίζω, μόνο για τον άντρα μου, εγώ προς το παρόν ελλάδα), όλο κάτι αχούρια βλέπαμε, ένα καλούτσικο είδαμε σε ωραία πάντως περιοχή (Kirkstall νομίζω) κι έχουμε κάνει αίτηση στο μεσιτικό, να δούμε τι θα γίνει... Λοιπόν, εγώ είμαι φοβερά προβληματισμένη, γιατί δεν θέλω να πάω εκεί και να μην κάνω τίποτα (όχι μ΄νο δεν θέλω, δεν μπορούμε και οικονομικά, γιατί από εδώ θα πάρω άδεια άνευ αποδοχών) και το κακό είναι πως είμαι καθηγήτρια αγγλικών, άρα σχεδόν άχρηστη για την αγγλία... έχω όμως sorbone ii στα γαλλικά, και θα το κοιτάξω κι από εκεί... έχω άπειρες ερωτήσεις, αλλά όχι, δεν θα σας τις κάνω τώρα, γιατί έχω μπροστά μου δύο μετακομίσεις και πάλι θα εξαφανιστώ (για 2 εβδομάδες αυτή τη φορά) και θα καταντήσω γραφική. Όταν τελειώσω και με τη δεύτερη μετακόμιση θα μπω και θα κάνω όλες τις ερωτησούλες μου, μπας και με βοηθήσει καμία, γιατί νοιώθω τόσο μα τόσο άσχετη και δεν ξέρω από που να αρχίσω, είμαι και φοβερά στενοχωρημένη που έχω μείνει εδώ χωρίς τον άντρα μου με δύο παιδιά, τελοσπάντων, άντε να μην κλαίγομαι, με το που ηρεμήσω θα επανέλθω... Φιλιά σε όλες κι ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, να'μαι κι εγώ! Λοιπόν, χθες γύρισα από το Leeds όπου πήγαμε οδικώς (ένα δράμα......τρελλή ταλαιπωρία, δεν βοήθησε και ο καιρός βέβαια γιατί οι δρόμοι ήταν άψογοι), ψάξαμε αρκετά για σπίτι (θυμίζω, μόνο για τον άντρα μου, εγώ προς το παρόν ελλάδα), όλο κάτι αχούρια βλέπαμε, ένα καλούτσικο είδαμε σε ωραία πάντως περιοχή (Kirkstall νομίζω) κι έχουμε κάνει αίτηση στο μεσιτικό, να δούμε τι θα γίνει... Λοιπόν, εγώ είμαι φοβερά προβληματισμένη, γιατί δεν θέλω να πάω εκεί και να μην κάνω τίποτα (όχι μ΄νο δεν θέλω, δεν μπορούμε και οικονομικά, γιατί από εδώ θα πάρω άδεια άνευ αποδοχών) και το κακό είναι πως είμαι καθηγήτρια αγγλικών, άρα σχεδόν άχρηστη για την αγγλία... έχω όμως sorbone ii στα γαλλικά, και θα το κοιτάξω κι από εκεί... έχω άπειρες ερωτήσεις, αλλά όχι, δεν θα σας τις κάνω τώρα, γιατί έχω μπροστά μου δύο μετακομίσεις και πάλι θα εξαφανιστώ (για 2 εβδομάδες αυτή τη φορά) και θα καταντήσω γραφική. Όταν τελειώσω και με τη δεύτερη μετακόμιση θα μπω και θα κάνω όλες τις ερωτησούλες μου, μπας και με βοηθήσει καμία, γιατί νοιώθω τόσο μα τόσο άσχετη και δεν ξέρω από που να αρχίσω, είμαι και φοβερά στενοχωρημένη που έχω μείνει εδώ χωρίς τον άντρα μου με δύο παιδιά, τελοσπάντων, άντε να μην κλαίγομαι, με το που ηρεμήσω θα επανέλθω... Φιλιά σε όλες κι ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες...

Alice Kirkstall ειναι καλη περιοχη, ειναι και κοντα σε παρκα πχ Kirkstall Abbey ειναι και διπλα στο Headingley. Tο μονο αρνητικο ειναι που τα σπιτια ειναι λιγο ακριβα και οχι πολυ καλα οπως ειπες και εσυ. Να κοιταξεις το σπιτι να εχει οπωσδηποτε εγκατεστημενη κεντρικη θερμανση, και διπλα τζαμια αλλιως θα σου στοιχισει ο κουκος αηδονι σε λογαριασμους. (Gas central heating and double glaze).

Oτι αλλο θελεις ρωτα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, να'μαι κι εγώ! Λοιπόν, χθες γύρισα από το Leeds όπου πήγαμε οδικώς (ένα δράμα......τρελλή ταλαιπωρία, δεν βοήθησε και ο καιρός βέβαια γιατί οι δρόμοι ήταν άψογοι), ψάξαμε αρκετά για σπίτι (θυμίζω, μόνο για τον άντρα μου, εγώ προς το παρόν ελλάδα), όλο κάτι αχούρια βλέπαμε, ένα καλούτσικο είδαμε σε ωραία πάντως περιοχή (Kirkstall νομίζω) κι έχουμε κάνει αίτηση στο μεσιτικό, να δούμε τι θα γίνει... Λοιπόν, εγώ είμαι φοβερά προβληματισμένη, γιατί δεν θέλω να πάω εκεί και να μην κάνω τίποτα (όχι μ΄νο δεν θέλω, δεν μπορούμε και οικονομικά, γιατί από εδώ θα πάρω άδεια άνευ αποδοχών) και το κακό είναι πως είμαι καθηγήτρια αγγλικών, άρα σχεδόν άχρηστη για την αγγλία... έχω όμως sorbone ii στα γαλλικά, και θα το κοιτάξω κι από εκεί... έχω άπειρες ερωτήσεις, αλλά όχι, δεν θα σας τις κάνω τώρα, γιατί έχω μπροστά μου δύο μετακομίσεις και πάλι θα εξαφανιστώ (για 2 εβδομάδες αυτή τη φορά) και θα καταντήσω γραφική. Όταν τελειώσω και με τη δεύτερη μετακόμιση θα μπω και θα κάνω όλες τις ερωτησούλες μου, μπας και με βοηθήσει καμία, γιατί νοιώθω τόσο μα τόσο άσχετη και δεν ξέρω από που να αρχίσω, είμαι και φοβερά στενοχωρημένη που έχω μείνει εδώ χωρίς τον άντρα μου με δύο παιδιά, τελοσπάντων, άντε να μην κλαίγομαι, με το που ηρεμήσω θα επανέλθω... Φιλιά σε όλες κι ευχαριστώ πάρα πολύ για όλες τις πληροφορίες...

Alice με το καλό να τακτοποιηθείτε και υπομονή τουλάχιστον Για αρχή!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Alice Kirkstall ειναι καλη περιοχη, ειναι και κοντα σε παρκα πχ Kirkstall Abbey ειναι και διπλα στο Headingley. Tο μονο αρνητικο ειναι που τα σπιτια ειναι λιγο ακριβα και οχι πολυ καλα οπως ειπες και εσυ. Να κοιταξεις το σπιτι να εχει οπωσδηποτε εγκατεστημενη κεντρικη θερμανση, και διπλα τζαμια αλλιως θα σου στοιχισει ο κουκος αηδονι σε λογαριασμους. (Gas central heating and double glaze).

Oτι αλλο θελεις ρωτα!

Ελένη το σπίτι που βρήκαμε (αν και δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία ακόμα) έχει electric heating αλλά έχει double glaze. Τι λες γι αυτό??? Ο μεσίτης μας είπε ότι το ρεύμα στον προηγούμενο ερχόταν γύρω στις 35 λίρες τον μήνα, που δεν μου φαίνεται πολύ..... Εντωμεταξύ είδαμε και χθες σε αγγελία ένα σπίτι στο μόρλευ με το ίδιο ενοίκιο (395 λίρες), κι αυτό επιπλωμένο, αλλά με όλα τα έξοδα included (μέχρι και το council tax) αλλά φοβάμαι ότι αν το δούμε και μας αρέσει μπορέι να χάσουμε τελικά την προκαταβολή που έχουμε δώσει για το άλλο στο kirkstall (την προμήθεια του μεσίτη και τη μισή εγγύηση). Εντωμεταξύ μας είπαν ότι χρειάζεται και contents insurance, καμιά ιδέα πόσο πάει το μαλλί??? Κάθε βοήθεια δεκτή και σ'ευχαριστώ πολύ για την προθυμία!

Stellinula να σαι καλά, για να δούμε τι θα δούμε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...