Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια, καλησπερα. Ερχομαστε κι εμεις αγγλια με τον μπουμπουκο μας που ειναι 7 μηνων. Ηθελα να ρωτησω πως αντιδρουν τα μωρακια σας στα ταξιδια και πως προσαρμοζονται στην αλλαγη ωρας. Εχω αγχωθει και με αυτο το θεμα πολυ..


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να ερθετε Κατερινα!!

η διαφορα ωρας ειναι μονο 2 ωρες, ισως την πρωτη μερα σου ξυπνησει απο τις 5 χεχε αλλα σε μια δυο μερες θα εχει προσαρμοστει. εμενα δεν μου παρουσιασε προβλημα απο την αρχη των ταξιδιων.

στο ταξιδι επισης δεν νομιζω να εχετε προβλημα...μπορεις να κανονισεις ετσι το προγραμμα σας κ οταν ειναι η ωρα να πεταξετε να ειναι η ωρα να κοιμηθει το μικρο σου ;) ειναι 3 ωρες κ κατι η πτηση οποτε δεν θα εχετε προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σασ!!ειμαι καινουργια εδω και με αφορμη αυτο το θεμα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο σασ εχει πληροφοριεσ σχετικα με καναδα....εργασια,γλωσσα..ετοιμαζομαστε κι εμεισ το καλοκαιρι να φυγουμε..εχω ενα γιο 4 μηνων και εχω λιγο αγχοσ για την αλλαγη....αν γνωριζει καποια απο σασ ...ασ μου πειτς...ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

ισως θα ηταν καλυτερα να ανοιγεις ξεχωριστο τοπικ για Καναδα :) δεν γνωριζω κατι βεβαια πανω σε αυτο απλα για να εχουμε τα τοπικς χωριστα κ να βρισκει ο καθενας ευκολα πληροφοριες :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ισως θα ηταν καλυτερα να ανοιγεις ξεχωριστο τοπικ για Καναδα :) δεν γνωριζω κατι βεβαια πανω σε αυτο απλα για να εχουμε τα τοπικς χωριστα κ να βρισκει ο καθενας ευκολα πληροφοριες :)
ευχαριστω,το εκανα ηδη...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!

Είμαι τώρα Αγγλία και ίσως να στείλω κανενα βιογραφικό ιδανικά για ένα freelance contract.

καλη επιτυχια!! μπορεις κιολας να κοιταξεις για temp, σε πληρωνουν καθε βδομαδα αναλογως ποσες ωρες κανεις. Ειναι καπως πιο ησυχα τωρα με τις γιορτες, αλλα απο 3 ιανουαριου θα αρχισουν παλι κανονικα!! Σε ποια περιοχη εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, καλησπερα. Να ρωτησω κατι; Εδω στην αγγλια τι δινουμε για φαριν λακτε; Μου ειπε η παιδιατρος να περασουμε απο το ρυζαλευρο στη φαριν λακτε και δεν εχω ιδεα τι να του παρω εδω γιατι τα προιοντα ειναι διαφορετικα. Μονο ενα που λεει creamy porridge μου μοιαζει αλλα δεν ειμαι και σιγουρη. Ξερετε;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια, καλησπερα. Να ρωτησω κατι; Εδω στην αγγλια τι δινουμε για φαριν λακτε; Μου ειπε η παιδιατρος να περασουμε απο το ρυζαλευρο στη φαριν λακτε και δεν εχω ιδεα τι να του παρω εδω γιατι τα προιοντα ειναι διαφορετικα. Μονο ενα που λεει creamy porridge μου μοιαζει αλλα δεν ειμαι και σιγουρη. Ξερετε;

σπανιως θα βρεις, αν βρεις τελικα. Βεβαια αυτες οι κρεμες δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για τα παιδακια. Οι συμβουλες για το περασμα στις στερεες ειναι πολυ διαφορετικες στην Αγγλια απο αυτες που συνηθως δινουν οι παιδιατροι στην Ελλαδα, και χωρις αυστηρο προγραμμα.

Κοιτα εδω διαφορα http://www.nhs.uk/Planners/birthtofive/Pages/Healthydietweaninghub.aspx και επισης κοιτα και το baby led weaning-δεν ειναι για ολους αλλα εμενα με βολεψε.

Ποσο ειναι το μωρο σου; Health visitor δεν εχεις; Αν εχεις μετακομισει μονιμα στην Αγλια θα προτεινα να βρεις gp και health visitor και να ακολουθεις πλεον τις δικες τους συμβουλες, αφου αυτοι θα φροντιζουν το μωρακι σου.

Καλη αρχη :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια και εμεις σκεφτομαστε να φυγουμε σεπτεμβριο-οκτωβριο,το αγορακι μας θα ειναι τοτε 19μηνων,θελουμε να δουλεψουμε κ εγω κ ο αντρας μου,εχετε καμια ιδεα που μπορω να στειλω το μωρακι μου??πριν ξεκινησουμε ολα τα διαδικαστικα θελω πρωτα να τακτοποιησω αυτο το θεμα που με αγχωνει πολυ μιας και ολο αυτον τον καιρο ειμαστε συνεχεια μαζι οποτε θελω να κανω ο,τι καλυτερο μπορω....

η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη

φιλαρες....

Link to comment
Share on other sites

Μια σελιδούλα που ξετρυπώσαμε στα άδυτα του FB για Ελληνες Γονεις που ζούν εξωτερικό. Ισως να σας ενδιαφερει και σας !!!

Ριακι μου δεν σε ξέχασα φιλη μου, απλά εχω πολλές δουλιτσες...Μόλις βρω λίγη ηρεμια θα σου στείλω αναλυτικά...Φιλουρες!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εμεις σκεφτομαστε να φυγουμε σεπτεμβριο-οκτωβριο,το αγορακι μας θα ειναι τοτε 19μηνων,θελουμε να δουλεψουμε κ εγω κ ο αντρας μου,εχετε καμια ιδεα που μπορω να στειλω το μωρακι μου??πριν ξεκινησουμε ολα τα διαδικαστικα θελω πρωτα να τακτοποιησω αυτο το θεμα που με αγχωνει πολυ μιας και ολο αυτον τον καιρο ειμαστε συνεχεια μαζι οποτε θελω να κανω ο,τι καλυτερο μπορω....

η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη

φιλαρες....

το που θα παει το μωρακι σου εξαρταται απο το που θα ειστε εσεις :) εαν δουλευετε κ οι δυο θα επιλεξετε η τον παιδικο σταθμο ή childminder. το καθενα απο τα δυο εχει θετικα κ αρνητικα κ η καθεμια μας θα σου δωσει διαφορετικες αποψεις :D

εινια καλυτερα να ερθετε πρωτα εδω, να δειτε που θα δουλεψετε κ ποια λυση σας βολευει. αυτο που πρεπει να δεις κυριως εινια να εχουν καλα reports κ οι δυο λυσεις απο το OFSTED

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μπορω να τον στειλω στον παιδικο??λονδινο σκεφτομαστε να παμε,απλα θελω να κανονισω καποια πραγματα απο εδω και πιο πολυ με απασχολει αυτο το θεμα....ξερετε παραπανω πληροφοριες???Στελλιτσα μου δν πειραζει καταλαβαινω,οποτε μπορεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...