Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Κορίτσια, έχω πάρα μα πάρα πολλές ερωτήσεις, και από ό,τι βλέπω εσείς εδώ είστε θησαυροί για εμένα την άσχετη. Μόλις ξεμπλέξω λίγο (πραγματικά καιγόμαστε, θα σας τα διηγηθώ) θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οτι θελεις κοριτσι εδω ειμαστε ολες :)

με τις διαφορετικες μας εμπειριες κ τις γνωσεις μας σε οτι μπορουμε να βοηθησουμε!!!!

απιστευτο πως περασανε 11.5 χρονια σε αυτο το νησι!!!! απιστευτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα!!!! Είμαι καινούρια στην παρέα σας και βλέπω οτι μιλάτε για σπουδες στην αγγλια. Εγω ούτε παντρεμενη ειμαι, ουτε παιδι εχω αλλα σκεφτομαι να ερθω για μεταπτυχιακο στο νησι. Ελπίζω να με θέλετε στην παρεα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποια, αν μπορω να γινω δεκτη σε μεταπτυχιακο με βαθμο πτυχιου 6,5? Γιατι τα περισσοτερα πανεπιστημια λενε απο 7 και πανω στα site τους. Επισης εγω δουλευω 3 χρονια κανοντας ιδιαιτερα στα οικονομικα αλλα δεν μπορω να το αποδειξω με βεβαιωση εργοδοτη επειδη αυτοαπασχολουμαι. Μπορω να το βαλω στο βιογραφικο μου μηπως βοηθησει στην αιτηση μου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μπουγατσουλα

Ναι μπορείς να το βάλεις στο βιογραφικό σου ότι παραδιδεις private tuition lessons κ μπορείς να ζητήσεις συστατικά απο κάποιον μαθητή σου η τον γονιό του αν στο ζητήσουν.

Πιστεύω πως κ με το 6.5 μπορούν να σε δεχτούν δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Εάν όμως θες να έρθεις Σεπτέμβριο του 2012 για μάστερ πρέπει να κανείς αίτηση το συντομότερο.

Τώρα που το σκέφτομαι, μήπως το 7 που είδες ειναι για ΙΕLTS?

Ποια πανεπιστήμια σκέφτεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση σου! Δεν το είχα σκεφτει αυτο για τη συστατική επιστολή απο τον μαθητη :P Το 7 το ειδα στις ιστοσελιδες των πανεπιστημιων εκει που εξηγει τις αντιστοιχησεις του αγγλικου συστηματος βαθμολογιας με το ελληνικο και λεει οτι το 2:1 που ζηταν τα περισσοτερα πανεπιστημια αντιστοιχει στο 7 της ελληνικης κλιμακας βαθμολογιας. Αν και συμφωνα με την βικιπαιδεια το 2:1 ειναι 6,5 με 8. Δεν ξερω ποιο ισχυει.

Σκεφτομουν να κανω μεταπτυχιακο στα health economics και θα κανω αιτηση στο east anglia, στο aberdeen, στο birmingham και στο sheffield. Εχω δωσει IELTS ακι πηρα 7,5 με 6 στο writing και μαλλον θα θελουν να το ξαναδωσω γιατι ζηταν 6,5 ή 7...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρεις όλα τα νούμερα που βλέπεις δεν είναι απόλυτα :) εγω θα σου πρότεινα να κανείς αίτηση τώρα σε όλα κ να δεις τι άλλο θα σου ζητήσουν. Πχ μην δώσεις ΙΕΛΤΣ αν δεν σου ζητήσουν άλλο. Ποσος καιρός παει απο τότε που το έδωσες; Αν είναι πάνω απο 2 χρόνια ίσως σου ξανά ζητήσουν. Δεν είναι πτυχίο αυτο κ δεν έχει ισχύ έφυγε όρου ζωής

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα το ξαναδωσω, 200 ευρω ειναι αυτα! Ας μου το ζητησουν και βλεπουμε. Πριν 7 μηνες το εδωσα.. Υπαρχουν καθολου συμβουλες να μου δωσεις μιας και δουλευεις σε πανεπιστημιο?

Δεν πειραζει καλε για τα ορθογραφικα, και γω βαριεμαι να βαζω τονους :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ας πούμε εχω ακουσει οτι δινουν πολλη βαρυτητα στο motivation letter και σε προυπηρεσια.. Ισχύει οντως? Υπαρχει κατι που θα αυξησει τις πιθανοτητες μου?

Σορρυ αν σε κουρασα! Είναι οι τελευταιες μου αποριες :D

Link to comment
Share on other sites

ειναι παντα αναλογα τι εχει ο καθενας να αποδειξει...μπορει στη δικη σου περιπτωση να παιξει ρολο η προυπηρεσια σου, μπορει σε αλλον να παιξει ρολο ο βαθμος του. το σιγουρο ειναι οτι παιζουν μεγαλο ρολο οι συστατικες επιστολες. ειναι πολλα που μπορουν να λαβουν υποψιν τους. εγω πχ εκανα ενα διδακτορικο για professionals οταν ακομα δεν ειχα αρκετη εμπειρια..αλλα το παθος μου κατα την συνεντευξη τους επεισε να μου δωσουν μια ευκαιρια κ τα καταφερα

κ εννοειται δεν με κουρασες, οτι θες εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εδώ είμαι, είμαστε σε φάση υπερεπείγουσας μετακόμισης, κι έτσι απλά σας διαβάζω και θα παρέμβω πολύ σύντομα. Έχω τόσες απορίες που δεν ξέρω από πού να αρχίσω...... Το θέμα δουλειά από αυτά που γράφετε μάλλον θα το ξεχάσω όμως, γιατί έχω μόνο πτυχίο και μεταπτυχιακό αλλά από ελληνικό πανεπιστήμιο...... Ίσως κάνω διδακτορικό. Μήπως ξέρει καμία αν έχει δίδακτρα εκεί το διδακτορικό?Πιο πολύ με νοιάζει σε πρώτη φάση για τη ζωή εκεί, τι να προσέξουμε όταν είναι να νοικιάσουμε σπίτι, τι εισόδημα χρειάζεται για να περνάει μία οικογένεια με δύο παιδιά (με νορμάλ ζωή), ε κάπως έτσι.....

Αλικη κ εγω εψαχνα για διδακτορικο αλλα ειχαν διδακτρα. Πλυ σπανιο να βρεις διδακτορικο να μην εχει. προσωπικα το ειχα κανει και θεμα και τους ειπα οτι το θεωρω καθαρη προσβολη της νοημοσυνης του φοιτητη και κλεψια διοτι στο διδακτορικο δουλευεις και δεν κανεις μαθηματα οπως στο μεταπτυχιακο.Πρωτη φορα ακουω να δουλευεις και να πληρωνεις και απο πανω τον εργοδοτη!

Τεσπα μπορεις να επικοινωνησεις με τα ιδρυματα και να ρωτησεις ωστε να σε κατατοπισουν.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε εχω ακουσει οτι δινουν πολλη βαρυτητα στο motivation letter και σε προυπηρεσια.. Ισχύει οντως? Υπαρχει κατι που θα αυξησει τις πιθανοτητες μου?

Σορρυ αν σε κουρασα! Είναι οι τελευταιες μου αποριες :D

Μπουγατσουλα εσυ θα προβαλλεις οτι καλυτερο εχεις! Θα προβαλλεις λοιπον την επαγγελματικη σου εμπειρια και εκει θα "παιξεις". Δε νομιζω ο βαθμος πτυχιου να παιζει τοσο μεγαλο ρολο εμενα ποτε δεν μου εχουν ζητησει βαθμο η' καταταξη.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...