Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Πείτε και καμιά άλλη συμβουλή, εταιρείες κινητής τηλεφωνίας? ίντερνετ στο σπίτι? τι συμφέρει? αυτοί εκεί έχουν ήδη καλώδια της virgin και μας είπε ο μεσίτης ότι καλύτερα αυτήν να προτιμήσουμε (δεν κατάλαβα γιατί ακριβώς).

Για την Virgin μάλλον σας το είπε επειδή υπάρχει η εγκατάσταση, αλλιώς δεν δικαιολογείται, είναι χάλια εταιρεία και όσο περνάνε τα χρόνια χειροτερεύει (επίτευγμα όχι αστεία) :lol: Πάντως για 7 μήνες δε νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς.

Για κινητό προτιμήστε O2 ή Tesco. Βέβαια εξαρτάται και από την κάλυψη που έχει η περιοχή σας. Ας ρωτήσει τους συναδέλφους του καλύτερα να του πουν.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χμμμ εμεις εχουμε virgin κ ολος ο κοσμος εδω αυτην προτιμαει...η ΒΤ δεν εχει απεριοριστο ιντερνετ κ συνηθως ειναι πολυ ακριβο για να το κανεις απεριοριστο

τωρα για κινητα εμεις παλι χρονια με την orange...>δεν βλεπω διαφορες μεγαλες στην κινητη

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να μετακομισει και να ρωτησει ποια ειναι η εταιρεια που παρεχει ηλεκτρικο στο σπιτι. Θα του πουν απο το γραφειο. Μετα θα τουσ παρει τηλεφωνο να πει οτι ειναι ο νεος ενοικιαστης να αλλαξουν το λογαριασμο στο ονομα του. Θα δωσει τα στοιχεια του και θα πρεπει να τους δωσει και το νουμερο που γραφει πανω ο μετρητης του ρευματος στο σπιτι. Αυτο γινεται για να αρχισουν να υπολογιζουν αυτοι απο τη μερα που μπηκε στο σπιτι να μη χρεωθει παραπανω.

Για ιντερνετ και τηλεφωνο αν το σπιτι εχει ηδη Virgin καλυτερα να χρησιμοποιησει αυτη την εταιρεια γιατι ισως μια αλλη εταιρεια να τον χρεωσει για εγκατασταση. Ασε που αφου θα μεινει ισα ισα ενα εξαμηνο μην ασχοληθει πολυ και τρωει τσαμπα χρονο.

Σε ποιο μερος ειναι στο σπιτι στο Kirkstall?

Α, σ'ευχαριστώ πολύ, είσαι φοβερά κατατοπιστική! Δεν ξέρω σε ποιο μέρος είναι, γιατί δεν πολυξέρω την περιοχή, πάντως είναι πολύ ωραίος δρόμος, με neighbourhood watch, γκαζόν, πάρκιν, πολύ περιποιημένοι δρόμοι....

Link to comment
Share on other sites

Α, σ'ευχαριστώ πολύ, είσαι φοβερά κατατοπιστική! Δεν ξέρω σε ποιο μέρος είναι, γιατί δεν πολυξέρω την περιοχή, πάντως είναι πολύ ωραίος δρόμος, με neighbourhood watch, γκαζόν, πάρκιν, πολύ περιποιημένοι δρόμοι....

Nαι, το Kirkstall ειναι γενικα καλη περιοχη, εχει βεβαια και τα ασχημεια σημεια της αλλα σε γενικες γραμμες καλα. Εμεις εκει ερχομαστε συχνα βολτα εχει και ενα ωραιο εστιατοριο το Viva Cuba, το οποιο μου θυμιζει ελληνικη χασαποταβερνα :P

Οταν θελετε να πατε καμμια βολτα, κανενα καφε, να παιρνετε το λεωφορειο για Headingley h' για Horsforth. Το δευτερο εχει μαγαζακια πολλα και ειναι σα χωριουδακι. Το πρωτο ειναι φοιτητικη περιοχη και εχει πολλα κλαμπακια αλλα και καφετεριες. Βεβαια οταν θα ρθεις και εσυ εννοω οχι για να πηγαινει ο αντρας σου μονος του ;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια (και αγόρια???) κάτι γίνεται εδώ, βλέπω ένα μήνυμα μόνο σαν απάντηση, και αφού απαντήσω κάτι κι εγώ, μετά βλέπω άλλα 4-5 που δεν τα είχα δει πριν!

Για εμάς το ίντερνετ είναι πολύ σημαντικό, ο άντρας μου σαν όλα τα αγοράκια έχει τα θέματα του με αυτό, είναι και η δουλειά του εξάλλου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις ειμαστε γκαντζετοοικογενεια...οποτε κ για εμας ειναι σημαντικο...τωρα δεν ξερω αυτο το καινουριο BT Infinity τι προσφερει δεν το εχω κοιταξει. παντως με την virgin που ειμαστε 8 χρονια παραπονο κανενα κ μιλαμε εχουμε 3 λαπτοπ πανω, 2 κινητα, 2 επιτραπεζια pc χεχε

Link to comment
Share on other sites

Nαι, το Kirkstall ειναι γενικα καλη περιοχη, εχει βεβαια και τα ασχημεια σημεια της αλλα σε γενικες γραμμες καλα. Εμεις εκει ερχομαστε συχνα βολτα εχει και ενα ωραιο εστιατοριο το Viva Cuba, το οποιο μου θυμιζει ελληνικη χασαποταβερνα :P

Οταν θελετε να πατε καμμια βολτα, κανενα καφε, να παιρνετε το λεωφορειο για Headingley h' για Horsforth. Το δευτερο εχει μαγαζακια πολλα και ειναι σα χωριουδακι. Το πρωτο ειναι φοιτητικη περιοχη και εχει πολλα κλαμπακια αλλα και καφετεριες. Βεβαια οταν θα ρθεις και εσυ εννοω οχι για να πηγαινει ο αντρας σου μονος του ;)

Ναι, καλό θα ήταν να με περιμένει, γιατί και όταν πάω θα κάνουμε ατελείωτο clubbing (μαζί με τα δίδυμα...)

Τι να πω.... μα πώς γίναμε έτσι, εγώ εδώ, αυτός εκεί, ούτε που το φανταζόμουν ότι θα γινόταν αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλό θα ήταν να με περιμένει, γιατί και όταν πάω θα κάνουμε ατελείωτο clubbing (μαζί με τα δίδυμα...)

Τι να πω.... μα πώς γίναμε έτσι, εγώ εδώ, αυτός εκεί, ούτε που το φανταζόμουν ότι θα γινόταν αυτό...

E τοτε ας πηγαινει μονος του δικιο εχεις ;)

Clubbing οχι αλλα μια βολτιτσα κ ενα μερος να καθησετε να πιειτε ενα καφε θα το θελετε. ενταξει μωρε ολα θα φτιαξουν...αλλωστε σε λιγους μηνες θα ανεβεις και εσυ.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω σε ποιο μέρος είναι, γιατί δεν πολυξέρω την περιοχή, πάντως είναι πολύ ωραίος δρόμος, με neighbourhood watch, γκαζόν, πάρκιν, πολύ περιποιημένοι δρόμοι....

Καλά, το neighbourhood watch δεν είναι και τόσο ενθαρρυντικό.... στα πλην μετράει περισσότερο, παρά στα συν.

Κι εμείς Virgin έχουμε, αλλά επειδή έχουμε και ΒΤ και μπορώ να τις συγκρίνω, ψηφίζω δαγκωτό ΒΤ. Δεν μιλάω απλά για το internet speed αλλά γενικότερα για το πώς είναι σαν εταιρίες, εξυπηρέτηση, κοστολόγια κ.λπ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

μμμ, τώρα που το ξανασκέφτομαι έχεις δίκιο για το nw, αν και εγώ δεν το είπα από άποψη ασφαλείας, απλά μου φάνηκε γραφικό (καλό γραφικό) γιατί μου θύμισε αμερικάνικη ταινία!...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι γνωμη εχετε για το Talk Talk? Λεω να αλλαξω εταιρεια γιατι η ΒΤ ειναι πολυ ακριβη. Βλεπω ελληνικη τηλεοραση μεσω νετ και κατεβαζω πολλα οποτε...ξερει κανεις αν αξιζει?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

h talk talk εινια θυγατρικη της ΒΤ....με την virgin pragmatika δεν εχω θεμα κ φυσικα δεν εχει περιορισμο στο ανεβα-κατεβα.

οσο για το αν κατεβαζεις...εννοεις κατεβαζεις ταινιες? εμεις δεν κατεβαζουμε...στην Αγγλια δεν σηκωνει τετοιες παρανομιες χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

μμμ, τώρα που το ξανασκέφτομαι έχεις δίκιο για το nw, αν και εγώ δεν το είπα από άποψη ασφαλείας, απλά μου φάνηκε γραφικό (καλό γραφικό) γιατί μου θύμισε αμερικάνικη ταινία!...

Χμμμμ ναι. Κάνε ένα search στο ίντερνετ να δεις τι παίζει. Όχι ότι έχει και μεγάλη σημασία, αφού για 7 μήνες θα είσαστε εκεί μόνο. Πάντως (και άσχετα με το NW) πες στον άντρα σου να τσεκάρει ότι στην πόρτα έχετε κλειδαριά ασφαλείας και ότι όλα τα παράθυρα είναι κλειστά και ασφαλισμένα όταν φεύγει από το σπίτι, γιατί αν δεν είναι τα πάντα κλειδωμένα και γίνει διάρρηξη, η ασφάλεια δεν θα πληρώσει και θα πρέπει να τα βάλετε από την τσέπη σας (αυτό το λέω με την προϋπόθεση ότι το contents insurance σας καλύπτει και για κλοπή).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...