Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

Γεια σας και από εμενα!!! Χτες το βράδυ γύρισα απο Αθηνα!!! Μπορώ να πω επεστρεψα ευτυχισμενη και ανανεωμενη!!! Η μπουμπου μου κολυμπαει ακομα!!!! Ολα πήγαν μια χαρά! Ειμαστε 126γρ και 10 πόντοι!! Και ο γιατρός μου είπε ότι και εκεινος νομίζει πως έιναι κοριτσι. Τη χαζευα στον υπέρηχο και δεν την χόρταινα. Αν με αφηναν ακομα εκεί θα ήμουν!!!Ψωνισα κιολας και ανανεώθηκα!! Σε λιγα μη εγκυμοσύνης ρουχα έμπαινα μεσα αλλά βρήκα καποια που να μου αρέσουν. Περιττό να σας πω πως τα ρουχα του mothercare είναι ΑΘΛΙΑ!! Λες και ήταν της εποχής της μανας μου!! Και πανακριβα, ακου 92? μια φουστα τζιν!!ΕΛΕΟΣ!!!Ευτυχώς έχω σταμπαρει μια στα benetton κα θα τη χτυπήσω μου φαίνεται. Δεν την βρήκα στην Αθηνα ελπίζω να μην έχει πουληθεί εδώ μέχρι να παω. Και του Λητώ είναι ακριβά αλλά όμορφα ρουχα και μεσα στη μόδα. Η μαια μου έδωσε την άδεια να βαψω τα μαλλια μου αλλά επειδή τώρα δεν εχω να παω και πουθενα θα το τρενάρω μεχρι αρχές του μηνα που έχω το παρτυ του γιου μου. Κατά τ άλλα οι εμετοι καλα κρατουν ακομα. Μπορώ να πω πως η διάθεσή μου έχει αλλάξει προς το καλύτερο!!!!!!!Εσεις πως πατε???

Τέλεια νέα Πένυ!!!Εγώ έχω γιατρό την Παρασκευή και έχω λίγη αγωνία αλλά νομίζω ότι όλα θα είναι μια χαρά.Με τα ρούχα έχω και εγώ ένα θέμα, γιατί δεν μου κάνουν τα προ εγκυμοσύνης, αλλά δεν ξέρω που να πάω, τα ρούχα που είναι για εγκυμοσύνη δεν μου αρέσουν καθόλου, δεν είναι νεανικά (π.χ. mothercare που είχα δει και εγώ) .:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τέλεια νέα Πένυ!!!Εγώ έχω γιατρό την Παρασκευή και έχω λίγη αγωνία αλλά νομίζω ότι όλα θα είναι μια χαρά.Με τα ρούχα έχω και εγώ ένα θέμα, γιατί δεν μου κάνουν τα προ εγκυμοσύνης, αλλά δεν ξέρω που να πάω, τα ρούχα που είναι για εγκυμοσύνη δεν μου αρέσουν καθόλου, δεν είναι νεανικά (π.χ. mothercare που είχα δει και εγώ) .:rolleyes:

Στα benetton να πας είδα κατι πολύ καλά κομματάκια και τζινάκια.Να παρεις καποια βασικά κομματια ένα παντελόνι, μια φουστα να βγάλεις τον χειμώνα και την άνοιξη και το καλοκαίρι βλεπουμε. Δεν θα αντέχουμε τότε και πολλά ρουχα λόγω ζεστης και πρηξίματος. Εγώ που έχω και γάμο τον Ιούλιο??????? Αν δεν εχω γεννησει μεχρι τις αρχες Ιουλιου στις 8 θα πρέπει να βρω κατι να μπω μεσα γιατι παντρευεται μια πολύ καλη μου φίλη .Και έχω παλι γάμο τον Σεπτέμβρη στις 1 που παντρευεται ο κουνιαδος μου και πρεπει στο παραπεντε παλι να ψάχνω για φόρεμα γιατι ότι θα χω σαραντήσει και δεν θα ξέρω τα κυβικά μου. Αστα μιλάμε για πολλά πεταμενα λεφτά!!! Ρουχα που δεν προκειται να ξαναφορέσω ποτέ.

Οσο για τον γιατρό όλα μια χαρά θα πανε μην αγχώνεσαι!!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Στα benetton να πας είδα κατι πολύ καλά κομματάκια και τζινάκια.Να παρεις καποια βασικά κομματια ένα παντελόνι, μια φουστα να βγάλεις τον χειμώνα και την άνοιξη και το καλοκαίρι βλεπουμε. Δεν θα αντέχουμε τότε και πολλά ρουχα λόγω ζεστης και πρηξίματος. Εγώ που έχω και γάμο τον Ιούλιο??????? Αν δεν εχω γεννησει μεχρι τις αρχες Ιουλιου στις 8 θα πρέπει να βρω κατι να μπω μεσα γιατι παντρευεται μια πολύ καλη μου φίλη .Και έχω παλι γάμο τον Σεπτέμβρη στις 1 που παντρευεται ο κουνιαδος μου και πρεπει στο παραπεντε παλι να ψάχνω για φόρεμα γιατι ότι θα χω σαραντήσει και δεν θα ξέρω τα κυβικά μου. Αστα μιλάμε για πολλά πεταμενα λεφτά!!! Ρουχα που δεν προκειται να ξαναφορέσω ποτέ.

Οσο για τον γιατρό όλα μια χαρά θα πανε μην αγχώνεσαι!!!!

Φαντάζομαι εννοείς το benetton της πόλης μας..έχουν ρούχα εγκυμοσύνης ή απλώς υπάρχουν κάποια που μπορεί να μας βολέψουν λόγω της γραμμής τους?Εγώ που θα γίνω κουμπάρα???Τί θα βάλω???Θα βαφτίσουμε ένα κοριτσάκι που γεννήθηκε τον Σεπτέμβριο, αλλά ακόμα δεν έχουμε καταλήξει στην ημερομηνία της βάπτισης, το διαπραγματευόμαστε..την άλλη εβδομάδα θα συναντηθούμε με τους κουμπάρους για να αποφασίσουμε τελικά αν θα γίνει πρίν τον Ιούλιο ή μετά..


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο βρε κοριτσια...?? εγω σημερα πηρα τις εξετασεις αιματος για τοξοπλασμα και τα σχετικα..ολα πολυ καλα..εσεις πως ειστε...???

Μπράβο Ναταλάκι, όλα καλά!Και εγώ καλά είμαι, το παλεύω ακόμα με τις ανακατωσούρες κάποιες φορές αλλά είμαι πολύ καλύτερα από το πρώτο τρίμηνο.Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μετά από 3 εβδομάδες..Άντε να δούμε..


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαιρομαι νεραιδουλα..και εγω ειμαι καλυτερα απο το πρωτο τριμηνο εχουν φυγει σχεδον!! περιμενω νεα αυριο..ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα..εγω την αλλη πεμπτη θα παω μετα απο ενα μηνα σχεδον...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμενα!!! Στη δική μου περίπτωση καλα κρατούν οι εμετοί ακομα!!

Νατάλακι μπράβο για τα αποτελεσματα!!Αλήθεια για τοξόπλασμα γιατί έκανες?

Νεραιδουλα ποιος στη χάρη σου αυριο!! Θα χαζέψετε μπεμπουλίνι!!!

Οσον αφορά τα μπενετον εχει και της Κορίνθου το κατάστημα εγκυμοσύνης! Και τώρα είναι ευκαρία γιατί εχουν εκπτώσεις να φανταστείς τη φουστα την τζιν που είδα εκανε μονο 20? . Τη συγκεκριμένη βέβαια την είχα δει στο Αργος. Μακαρι να με περιμενει ακομα...

Σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο ιντερνετ βρηκα καποια online μαγαζια ελληνικά.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!

ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΗΣΑ ΠΟΛΥ Κ ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ... ΠΕΦΤΩ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΒΛΕΝΝΗ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΦΕ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

πενυ μου δεν ειχα κανει τον προγεννητικο ελεγχο ειμαι 21 χρονων και επρεπε να κανω ολες τις εξετασεις...και λογω των αποκολλησεων ο γιατρος μου ειπε να τα ψαξω ολα..τουλιπακι μην ανησυχεις εδω εγω ειδα οχι απλα αιμα αλλα κομματια ολοκληρα (σορρυ για την περιγραφη αλλα ετσι ειναι) και ολα ειναι οκ...καμια φορα αν αλλαζουμε μηνα η αν εχει μεινει κανενα υπολλειμα φευγει..δεν νομιζω να ειναι κατι!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε καταλαβαινω κοπελα μου...αλλα πιστεψε με, μου το ελεγε και ο γιατρος αλλα δεν τον ακουγα..τα μωρα εχουν απιστευτη δυναμη!! εγω ημουν 2 βδομαδες στο νοσοκομειο και τωρα 1.5 μηνα ξαπλα...και σκεφτομαι για να εγιναν τοσα και να ειναι ακομα στην κοιλιτσα μου σημαινει οτι το θελει πολυ..υπομονη και ολα θα περασουν..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομορφουλες!!!!πως ειστε,εγω μια εχω αναγουλες μια ειμαι καλα!ε σημερα μετα απο μια ηρεμη σχεδον βδομαδα μου ξαναρθαν κ μαλιστα σε καλη εκδοση κλαψ κλαψ!δεν πειραζει ομως το στρουμφακι να ναι καλα κ ολα τα αντεχουμε!!

Τουλιπακι μην αγχωνεσαι,τι σου λεω τωρα ε???ξερω ειναι δυσκολο,αλλα ειδικα το καφε δεν ειναι συνηθως προβλημα.

φιλακια σε ολες!!!!

υ.σ.Πενυ στειλε καμμια διευθ απο τα ον-λινε μαγαζια!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια..αχ πάλι αναγούλες έχω αλλά δεν πειράζει..πήγαμε και στον γιατρό και είδαμε το μπεμπάκι μας, όλα καλά!!!Είχε λόξιγκα και είχε πολύ πλάκα έτσι που έκανε....Και της γιατρού μου κοριτσάκι της φάνηκε!:D , θα δούμε βέβαια...Μου είπε ότι πλέον μπορώ να βάψω τα μαλλιά μου όποτε θέλω ,αλλά με φυτική βαφή.Επίσης μου είπε να κόψω το αλάτι (που μου αρέσει τόσο πολύ) και να μην τολμήσω να πάρω πάνω από 10 κιλά συνολικά!!Λίγα δεν είναι ρε γμτ??Σε καμιά δεκαριά μέρες θα πάω πάλι για εξέταση κολπικών υγρών (επαναληπτική) για να δούμε τι στο καλό μικρόβιο έχω..

Τουλιπάκι μην στεναχωριέσαι, το πέρασα και εγώ αυτό, αφού είχα σταματήσει την προγεστερόνη και τελικά δεν ήταν τίποτα, ότι σου πεί ο γιατρός να κάνεις και κοίτα να μην κουράζεσαι καθόλου!!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια...και εγω συνεχιζω τις αναγουλες και σημερα ειχα μια ζαλη...αλλα ολα καλα...νεραιδουλα πολυ χαιρομαι για το ζουζουνι..ελπιζω την πεμπτη που θα παω να μαθω και εγω κατι για το φυλο...


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

βλεπω τελικα τα κοριτσια του Ιουλιου δε σταματουν να εχουν αναγουλες,μου αρεσε που λενε μετα τον 3ο σταματαν....

Νεραιδουλα ωραια νεα,αχ ειχε λοξιγκα?πω πω τελεια πρεπει να ηταν!εμεις 9/2 εχουμε ραντεβου στην γιατρο,αλλα την τριτη θα παω στο νοσοκομειο για να ανοιξω κ εκει καρτελα οποτε θα το δουμε!!!!

ναταλακι ολα καλα θα ειναι!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...