Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια και καλως ηρθες συνονοματη Ναταλια...εγω βαζω την fissan μου ειπαν οτι ειναι καλη αλλα ετσι και αλλιως δεν εχω και προβλημα με ραγαδες..να σας πω τωρα για χθες το βραδυ...αχ τι επαθα...κολικο νεφρου μαλλον, πονος?? κοριτσια δεν περιγραφετε ελπιζω να μην τυχη σε καμια..!!


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω για τη βοηθεια με τις κρεμες!

Σκεφτομαι να βαλω τικερακι, κανω ερευνα να βρω καποιο κ αυριο που θα παω στο γιατρο, εαν μου πει τι μωρακι θα χουμε να δω να το βαλω, εαν τα καταφερω, διοτι δυσκολο μου φαινεται!

Κοριτσιααα! Τι ειναι αυτο το πραγμα με τον πονοκεφαλο! Ανυποφορο!!!

Σημερα ξυπνησα μετα απο μερες λιγο καλυτερα αλλα με το που σηκωθηκα ετρεξα για εμετο, αν και υγρα ειχα διοτι δεν ειχα φαει κ κατι!

Πωπωωω!!! Ανησυχησα με τετοιο πονο, μετρουσα τις μερες να παω στο γιατρο να παω να μου πει οτι ειναι ολα καλα!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!! Πωπω σήμερα δεν την παλεύω καθόλου!! Ειμαι χαλια απο το πρωί με μια μονιμη τάση για εμετό. Μου χουν σπάσει τα νεύρα!!!! Χτες ήμασταν Ναυπλιο για κρέπες και μετα το γυρίσαμε στα σουβλάκια και στις μπύρες. Μεχρι να γεννησω θα τους εχω κανει όλους μπεκρούλιακες!!χαχαχα

Τυος παρασύρω όλους και πίνουμε μπυρα. Προ εγκυμοσύνης ουτε γουλιά και τώρα οταν βγαίνουμε μονο μπυρα!!χαχα

Στο θέμα ραγάδες τώρα πονεμενη ιστορια. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ενω εβαλα ΤΑ ΠΑΝΤΑ και πριν τη γέννα αλλά συνέχισα και μετά οι ραγάδες και εγιναν και εμειναν. Η κοιλιά μου είναι χαλια. Ευτυχώς μονο η κοιλιά. Το μονο που δεν εβαλα ήταν βαζελίνη . Δεν την μπορώ αυτή τη γλίτσα!! Τι baby oil στο μπανιο τι πανω από το λάδι την κρέμα. Ολες τις κρέμες τις είχα παρει δεν έκαναν τπτ απολύτως.Τώρα ακομα δεν βάζω τπτ μπορεί πιο μετά να μου τη δώσει και να ξεκινήσω καμια.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!!!

Εγώ κρέμα έχω μια που είχα πάρει απο Αμερική αλλά τελειώνει τώρα.. Και ήθελα να πάρω προχθές απο το φαρμακείο αλλά το ξέχασα..

Απο κιλά πως πάτε?? Εγώ κάνω διατροφή γιατί θέλω να πάρω όσο το δυνατόν λιγότερα κιλά. Στις άλλες 2 εγκυμοσύνες πήρα 26+ και τώρα είπα να προσπαθήσω να μην πάρω πολλά. Τα έχασα βέβαια και τις 2 φορές πολύ γρήγορα και χωρίς προσπάθεια!

Προς το παρόν δεν έχω πάρει καθόλου!

Εγώ ως ώρας είμαι +2 .Στην προηγουμενη είχα παρει 14 κιλα συνολικά. Αν εξαιρεσουμε τους υπόλοιπος μηνες που πηγαινα μια χαρά στον 6ο ξέφυγα και πηρα 6 σε ενα μηνα. Τρομαξα να τα χασω γιατί δεν έιμαι και πολύ της διαιτας. Ετσι σε αυτή την εγκυμοσύνη λεω να προσεξω.

Α!! Καλα δεν σας είπα χτες τι έπαθα. Παω τουαλέτα στην καφετέρια που ήμασταν κα ειχαν φως αυτό το μπλε-λευκό,κοιτάζομαι στο καθρεφτη και οι λευκές τρίχες φαινοντουσαν πως φαινοντουσαν!!! Παναγία μου!!!Μιλάμε για πολλές άσπρες τρίχες!!!Αυριο πρωι πρωί παω για βαφή αφου το επιτρέπει πλέον και ο γιατρός!!

Τι να παρω apivita ή κορρε?


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια εγω ξεχασα να σας πω οτι ειμαι στο -1.5 μαλλον και λογο τον νοσοκομειων....τι να πω??την πεμπτη εχω ραντεβου και βλεπουμε...πενυ εγω θα ελεγα apivita....


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πενυ εχουν οξυζενε ομως μου ειπαν κ του Κορρε, ζητησε φυτικες βαφες ή ακομα καλυτερα εαν σου αρεσουν, κανε ανταυγειες!!!

Ναταλακι -1.5 κιλα εννοεις ε?

Εγω απ΄οταν αραιωσαν οι εμετοι δεν ζυγιστηκα, θα δω αυριο πρωι για να ειμαι νηστικη...

Δεν μπορω αλλο πονοκεφαλο κ ανακατωσουρα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι στα κιλα εννοω..βλεπεις 2 βδομαδες στο νοσοκομειο και 1.5 μηνα ξαπλα δεν εχω και πολυ ορεξη να φαω...τρωω κανονικα αλλα μικρα γευματα γιατι ακομα εχω τασεις για εμετο..


M4kKp3.pngNYIfp2.png

CqnVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να μην σκεφτομαι τον πόνο μου έκανα αυτή τη συνταγή

http://www.sintagespareas.gr/sintages/troufakia-me-zaxarouxo-kai-ptimper.html

Ειχα όλα τα υλικά και ήθελα να κανω ένα πειραμα για τα κεράσματα στον παιδικό για τα γενεθλια του γιου μου

Τωρα το έχω αφήσει να κρυώσει λίγο για να τα πλασω.Ποση ώρα να τα φτιαξω και άλλη τόσο να πλύνω κατσαρολια θα ρθει η ώρα για νανι!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα κιλα εννοω..βλεπεις 2 βδομαδες στο νοσοκομειο και 1.5 μηνα ξαπλα δεν εχω και πολυ ορεξη να φαω...τρωω κανονικα αλλα μικρα γευματα γιατι ακομα εχω τασεις για εμετο..

Εγώ πάντως αν ήμουν 1.5 μηνα ξαπλα θα χα παρει τουλαχισοτν 5!!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πενυ μου πιστεψε με δεν εχεις ορεξη να φας..Παντως 2 τρουφακια τα ετρωγα τωρα...!!!

Ax!!! Να μην σε εχω κοντά!!! Ακομα δεν έχουν παγώσει να σταθούν καλα αλλά είναι πολύ νοστιμα και πολύ γρήγορα


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Peny στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα του κορρέ βαφή. Τώρα πήρα Apivita πολύ καλή είναι! Την πέρασα μόνη μου και μετά μου έκανε η κουμπάρα μου ανταύγειες!

Ανταυγειες σου έκανε με φυτική βαφή παλι???Γιατί η κομμωτρια μου για κανονικές νομίζω μου έλεγε.


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...