Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ Κ ΕΣΕΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ, ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!

ΙΣΩΣ ΗΜΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ, ΕΙΧΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Κ ΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΠΑΛΙ... ΑΡΧΙΣΑ Κ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΙΣΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ!

ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΑΡΑΙΩΣΑΝ ΑΛΛΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ!

ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ Σ/Κ, ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ!!!

Α! ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 14η ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΝΕΡΑΙΔΟΥΛΑ Κ ΕΣΕΝΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΒΗ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΝΑ ΜΟΥ, ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ!

ΙΣΩΣ ΗΜΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ, ΕΙΧΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Κ ΓΩ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΠΑΛΙ... ΑΡΧΙΣΑ Κ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΙΣΩΣ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΛΙΓΟ!

ΟΙ ΕΜΕΤΟΙ ΑΡΑΙΩΣΑΝ ΑΛΛΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ!

ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ Σ/Κ, ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ!!!

Α! ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΗΝ 14η ΕΒΔΟΜΑΔΑ! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!!!

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙ!!!παει το δυσκολο 3μηνο!!!!!!!αντε τωρα ολα να ειναι ευκολοτερα κ καλυτεραααααααααααααααααα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!! Βλεπω νέες αφίξεις!!Γεια σου Ναταλία είμαι η Πενυ και περιμένω το δευτερο μπεμπεκι μου ΠΗΤ έχω 18/07 ευελπιστώ όμως ότι θα γεννησω νωρίτερα!! Το 3ο σου βλέπω!!! Μπράβο και χαράς το κουράγιο σου. Να σου πω την αληθεια και εγώ 3 θέλω να κανω. Να γυρίζω στο σπίτι και να πεφτω από τη μια αγκαλια στην άλλη!!

Από συμπτώματα πως πας???

Εγώ σήμερα έφαγα λαχανοντολμαδες και το μετάνιωσα. Ειχα που έιχα χάλια γευση τώρα με το αυγόκομα είναι χειρότερα. Τρωω τρωω μπας και αλλάξω γευση αλλα τίποτα!!

Τουλιπάκι μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πανε. Την προγεστερόνη τη δίνουν με το παραμικρό.Απλά να προσέχεις και να μην κουράζεσαι.

Αννα τώρα είδα το μηνυμα σου. Δεν τα κράτησα τα Online μαγαζιά αλλά πατα στο google online ρουχα εγκυμοσυνης και θα στα βγάλει.

Το βραδάκι θα βγουμε τσάρκα να ξεσκασουμε λιγάκι. Προσπαθησα να κοιμηθώ λίγο αγκαλια με τον Κωσταντή και μου σπασε τα νευρα. Με τρελανε στην κλωτσια . Τελικά ουτε εκεινος κοιμηθηκε, ουτε εγώ και εχω και πονοκέφαλο τώρα .Τι το θελα....


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!!! Και εγώ για νωρίτερα ευελπιστώ!!! Την μικρή την γέννησα την 38 εβδομάδα με ραντεβού και τον μικρό 37 με συσπάσεις!!! Και τις 2 γέννες γέννησα φυσιολογικά!

Οπότε και τώρα ελπίζω μέσα Ιουλίου να έχω γεννήσει!!! :)

Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα, το πρώτο 2μηνο ήμουν με εμετούς απλά τώρα είμαστε και οι τρεις με αντιβίωση.. Στον παιδικό η μικρή κόλλησε στρεπτόκοκκο και μας κόλλησε και εμάς.. Βήχα, πυρετό, και φοβερή καταρροή...

Α έκανα και αυχενική την Περασμένη Δευτέρα! Βγήκε πολύ καλή και απο ότι μου είπε ο γιατρός είναι αγοράκι!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου..γράφω κατεβατά και μου τα σβήνει, με πετάει συνέχεια έξω.Καλησπέρα κι από μένα, καλωσήρθες στην παρέα μας Ναταλία! Με το καλό το μωράκι σου,θα τα λέμε :P


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες Ναταλια!

Κοριτσια ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Εγω εχω πολλα νευρα! Παααρα πολλα ομως!!!

Αληθεια βαζετε καποια κρεμα στο στηθος κ την κολια, ωστε να μου την συστησετε, ξερετε για ραγαδες κ χαλαρωση.

Φιλια.


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς σας βρήκα κορίτσια!!!

Εγώ κρέμα έχω μια που είχα πάρει απο Αμερική αλλά τελειώνει τώρα.. Και ήθελα να πάρω προχθές απο το φαρμακείο αλλά το ξέχασα..

Απο κιλά πως πάτε?? Εγώ κάνω διατροφή γιατί θέλω να πάρω όσο το δυνατόν λιγότερα κιλά. Στις άλλες 2 εγκυμοσύνες πήρα 26+ και τώρα είπα να προσπαθήσω να μην πάρω πολλά. Τα έχασα βέβαια και τις 2 φορές πολύ γρήγορα και χωρίς προσπάθεια!

Προς το παρόν δεν έχω πάρει καθόλου!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδωσε η γιατρός μου αυτή http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=561&ProductId=3953 και είμαι πολύ ευχαριστημένη , αν και δεν νομίζω να τις γλιτώσω τις ραγάδες, έχω ήδη πολλές από την εφηβεία μου και ξέρω ότι είναι θέμα δέρματος, ελάχιστα βοηθάνε οι κρέμες.Από κιλά, εγώ είμαι +1, αλλά τα πολλά κιλά τα βάζεις στους τελευταίους μήνες νομίζω, ε Ναταλία?


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!!!paros99 καλως μας ηρθες,η εμπειρια σου με 3εγκυμοσυνες θα βοηθησει κ εμας!!!!!!

Κοριτσια κ εγω μια απλη απο το φαρμακειο βαζω κρεμα,δε θυμαμαι πως την λενε αλλα μολις τελειωσει λεω να παρω μια καλυτερη!εχω μερικες ραγαδες στην μεση απο παλια αλλα γενικα το δερμα μου αντεχει,για να δουμε τι θα δουμε!φιλακια πολλα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα κορίτσια!!!

neraidoyla και εγώ την είχα πάρει αυτή! Πάντως η εμπειρία μου λέει οτι παίζει ρόλο η ποιότητα του δέρματος. Εγώ έκανα μπροστά στην κοιλιά ραγάδες αλλά ευτυχώς δεν πολυφαίνονται. Η πεθερά μου έχει κάνει 5 παιδιά και δεν έχει ούτε μια και ούτε κρέμες τότε ούτε τπτ!

Ναι τα πολλά κιλά μπαίνουν στο τέλος απλά αν είναι να πάρεις πολλά ξεκινάς απο την αρχή! πχ όταν είχα κάνει την αυχενική στον μικρό ήμουν +6!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...