Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι αύριο άσε το περιμένω. Αν μασ πει να μασ δει ξανά σε δύο εβδομάδες δεν θα το αντέξουμε αχααχαχαχα. Κάθε εβδομάδα η κάθε δύο εβδομάδες είναι τα ραντεβού μέχρι τς 12 εβδομάδες;;; Ρε πραγματικά σου εύχομαι τα καλύτερα περιμένω νέα σου από τον υπέρηχο 20 του μήνα 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

7) εκανα ενα γρηγορο ξεσκονισμα σαλονι τραπεζαρια

:cool: εβαλα μια γρηγορη ηλεκτρικη σαλονι τραπεζαρια

και τρεχω να προλαβω οτι μπορω να κανω ακομα γιατι στις 9 θα επιστρεψουν!!!

9) απλωσα τα κουβερτακια

10 ) αναγκαστικα ξεκινησα να βαζω πλυντηρια γιατι θα φυγουμε αυριο και δεν θελω να μεινουν απλυτα, οποτε πλενει ηδη ενα με ασπρα

11) μιλησα στο τηλεφωνο με τη πεθερα μου, χιχιχι

και συνεχιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαλαρώσαμε, παίξαμε, κάναμε ένα παζλ και τώρα το φιογκάκι πλένει δόντια και θα παμε να διαβάσουμε παραμύθι.

Δείτε την μαγεία των λουλουδιών. Τα λουλουδάκια που μου έκοψε το φιογκάκι εδώ και μέρες, κάθε βράδυ κλείνουν τα ανθάκια του

DSC01716_zps23638452.jpg

Και το πρωί....

DSC01723_zps2c63d3ec.jpg

Τι μαγεία....!! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάσια, χωρίς να είμαι ο γκουρού των ιντερνετικών προσφορο-αγορών, θα σου πω τη διαδικασία που ακολούθησα εγώ:

Πατάς στο αγόρασέ το, σου δνει τα πλήρη στοιχεία της προσφοράς (π.χ. μέρες και ώρες που λειτουργεί το κατάστημα, τυχόν όρους κ.τ.λ.) και σου ζητά να κάνεις εγγραφή δίνοντας το mail σου. Στη συνέχεια, σου ζητά να καθορίσεις τον τρόπο με τον οποίο θα πληρώσεις (πιστωτική ή τραπεζική κατάθεση) και στην περίπτωση που επιλέξεις το δεύτερο -όπως έκανα εγώ- σου δίνει τα στοιχεία του λογαριασμού όπου θα γίνει η κατάθεση ζητώντας να εγγραφεί το mail σου στο "κουτάκι" που γράφει "αιτιολογία" στο καταθετήριο, ώστε να σου στείλουν σ' αυτό το κουπόνι που αγοράζεις. Αφού κάνεις την κατάθεση, τηλεφωνείς σ' έναν αριθμό που σου έχει δοθεί μαζί με τα στοιχεία του λογαριασμού τους (ή στέλνεις mail σ' ένα mail που επίσης δίνεται) κι ενημερώνεις ότι έγινε η κατάθεση. Αμέσως σου στέλνουν το κουπόνι στο mail σου, κάνεις την επαφή με το κατάστημα για να κλείσεις το ραντεβού σου κι όταν πας απλά το δίνεις εκτυπωμένο το κουπόνι σου.

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία. Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα :oops:. Δες τι έχουν να πουν και τα πιο έμπειρα κορίτσια.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια βλεπω εχετεπιασει τις ιντερνετικες προσφορε. να σας πω , εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι πιστευω πως κανενας δεν χαριζει πραγματα. Για παραδειγμα εβλεπα μια προσφορα πενηντα τοις εκατο σε φωτογραφιση βαπτισης και ελεγε απο 15οο το δινει 750...τσαμπα πραμα δηλαδη. Η για παραδειγμα να κανετε καμβα μια φωτο του παιδιου σας μονο 10 ευρω, μπαινεις στο τρυπακι και ενθουσιαζεσαι και λες πωπω τι ωραια που θα ταν και οταν διαβαζει τα ψιλια γραμματα λεει για διασταση καμβα 10*10cm και με παραλαβη απο το καταστημα, τι να το κανων 10*10 να φορω γυαλια πρεσβυωπιας για να το βλεπω, αν σε ενδιαφερει το 25*15 πληρωνεις 70 αρι!

Ας ερθουμε στα του νοικοκυριου τωρα. Οι μικρες μου ειναι 11 μηνων και δεν τις χωρα το σπιτι, θελουν να πηγαινουν μπουσουλωντας παντου και να περπατανε υοβασταζομενε. Και ετσι σφουγγαριζω απο βραδθς η πρωι πεωι με τη δροσουλα, αναλογα τα κουραγια. Στα ξυλινα πατωματα βαζω νερο με ξυδι, ενω στα πλακακια νερο με αζαξ για πατωματα και το ξεπλενω με σκετο νερακι. Επειδη ομως διαβασα σε ενα βιβλιο που εχω - τι να περιμενεις τον πρψτο χρονο του παιδιου σου - οτι καλλυτερα να τρωνε καμια βρωμιτσα η σκουπιδακι παρα να ερχονται σε επαφη με καποια προιοντα που μπορουν να αποβουν επικυνδινα οπως τα καθαριστικα με χλωρινης, ανησυχησα.

Εσεις τι βαζετε στα πατωματα οταν σφουγγαριζετε και εχετε μωρα που θελουν να τα δοκιμασουν τα παντα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον, για τους νονούς παίρνω ένα δωράκι για τα παιδιά τους και κάτι για το σπίτι Χριστουγεννιάτικό ή Πασχαλινό αντίστοιχα

και μεις από τα 19 μαζί...και ελπίζω για πάντα:P

για τις dealπροσφορές: μπείτε στο dealissimo.gr και πατήστε Αθήνα, Θεσσαλονίκη ..όποια πόλη θέλετε...αυτό το σαιτ εχει συγκεντρωμένες τις προσφορές από πολλά πολλά άλλα συγκεντρωτικά.....βλέπετε προσφορές, επιλέγετε όποια θέλετε και αν θέλετε να αγοράσετε βέπετε τις πολιτικές αγοράς του αντίστοιχου σαιτ...συνήθως αγοράζετε με πιστωτική, χρεωστική, κατάθεση σε τράπεζα, ακόμα και αντικαταβολή ή πληρωμή στα γραφεία τους...παίρνετε το κουπόνι, το εκτυπώνετε, κλείνετε ραντεβού με την επιχείρηση κ πηγαίνετε. Δεν υπάρχει καμιά παγίδα και καμιά πιθανότητα να σας κλέψουν/εξαπατήσουν....το αν θα μείνετε απολύτως ικανοποιημένοι από τις υπηρασίες δεν ξέρω-αυτό είναι θέμα του καθενος- αλλά μέχρι εκει...εγω προσωπικά εχω βοηθηθεί πάαααρα πολύ και εχω λάβει υπηρεσίες που αλλιώς δεν θα μπορούσα...πχ εχω χρησιμοποιήσει κουπόνια για κομμωτήρια όπως σας είπα, αποτριχώσεις, προσωπική φροντίδα γενικώς, είσοδο σε παιδότοπους στη μισή τιμή, πλύσιμο αυτοκινήτου με 5Ε, είσοδο σε παιδικό θέατρο μισή τιμή(πώς να σε εξαπατήσουν σε κάτι τέτοια?), απεντόμωση σπιτιού άριστες τιμές, φαγητό σε ωραία εστιατόρια, 3ήμερα σε ξενοδοχεία, εκτύπωση 100φωτό με 10Ε(συνέχεια έτσι εκτυπώνω γιατί να δώσω 22???) , έκανα τα ψηφιακά άλμπουμ των βαφτίσεων με 49Ε κ πολλά άλλα...συμφέρει δείτε το:P


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! σημερα εχει γενεθλια το αγαπακι μου κ ειμαι πολυ χαρουμενη! του αφησα ενα ραβασακι στην φραπεδιερα για να το δει οταν σηκωθει!!!

εχτες με το που γυρισα ταισα-αλλαξα την μικρη κ την εβαλα για υπνο, μετα μαζεψα νεροχυτη, επλυνα κατσαρολες κ ταψια κ συμμαζεψα γυρω γυρω.

σημερα δεν εχω ιδεα τι να μαγειρεψω, ειχα κανονισει για φακες αλλα λογω των γενεθλιων θελω να φτιαξω κατι γκουρμε, θα δω τι θα κανω.

για το θεμα των προσφορων μια που δεν μπηκα εχτες να σας πω την εμπειρια μου. κατα την γνωμη μου πρεπει να το ψαχνουμε παρα πολυ καλα, δηλ οταν υπαρχει προσφορα σε λειζερ αποτριχωση σε ινστιτουτο αισθητικης ΠΟΤΕ δεν ειναι λειζερ αλλα φωτολυση. λειζερ γινεται μονο σε δερματολογο. εχω κανει χρηση κουπονιου με λειζερ σε δερματολογο-πλαστικο χειρουργο κ εμεινα σουπερ ευχαριστημενη 6 συνεδριες 100 ευρω (100 ευρω κανει η μια προ κρισης, τωρα δεν ξερω ποσα), εχουμε κανει χρηση σε εστιατορια, επισης εχουμε μεινει ευχαριστημενοι. να σας πω τωρα κ τις 2 φορες που την πατησα, κ τι 2 φορες ημουν εγκυος. η μια εκλεισα μανικουρ-πεντικιουρ 3+3 με 15 ευρω, ο τυπος ειχε ενα μαγαζακι με 2 κοπελες κ οταν επερνες να κλεισεις ραντεβου σε ρωταγε αν εχεις κουπονι κ αν ελεγες ναι σου ελεγε ασχετες ωρες που ειχε κενα, κ κραταγε τις νορμαλ ωρες για ατομα χωρις κουπονια. με αποτελεσμα να παω μονο μια φορα. εκανα παραπονα στο σιτε που υπηρχε η προσφορα κ τον διαγραψαν. η αλλη φορα παλι για μανικουρ-πεντικιουρ (δεν βαζω μυαλο!!!) ηταν ινστιτουτο αισθητηκης, κ το ειχαν κραχτη για να σου κανουν παρουσιαση για τα προιοντα τους. με βαλαν σε μια καρεκλα σε εναν διαδρομο (ενιωσα σαν τον φτωχοσυμπεθερο ενα πραγμα) η κοπελα ηταν παντελως ασχετη κ μου εκανε τα ποδια χαλια, μου ετριψε φτερνες με ενα εργαλειο οπως ειναι αυτο που καθαριζουμε τα λεπια απο τα ψαρια, μου κατεστρεψε τα ποδια εκανα περιπου ενα χρονο να τα συνεφερω. (δεν προλαβα να κανω παραπονα γιατι γεννησα νωριτερα απο οτι περιμενα)

τι θελω να πω?

οτι αν κλεισετε καποια προσφορα, η γνωμη μου ειναι να ειναι καποιο μεγαλο μαγαζι (τυχαιο αυτο που θα πω, αν κλεισεις ραντεβου στον τελη κικερη με προσφορα πακετο κουρεμα-βαφη-χτενισμα δεν παιζει την φημη του για 20-25 ευρω) που το κανει για διαφημηση κ να μαζεψει κοσμο. καλο θα ειναι αν εχετε χρονο να πατε να δειτε που ειναι κ αν σας γεμισει το ματι να αγορασετε το κουπονι. επισης καλο ειναι να παρετε κατι που δεν θα σας κοστισει δηλ ενα χτενισμα πρωτα κ αν μεινετε ικανοποιημενες να προχωρησετε κ σε αλλη αγορα. επισης πολυ σημαντικο να κλεισετε πρωτα το ραντεβου τηλεφωνικα κ μετα να αγορασετε το κουπονι.

αυτα απο μενα κ τις εμπειριες μου! παντως θελει μεγαλη προσοχη, το συζηταγα με τον αντρα μου εχτες κ μου λεει, αν πας να κανεις κουρεμα+βαφη+χτενισμα κ δεν μεινεις ευχαριστημενη τι θα γινει??? οποτε ειπαμε να περιμενουμε λιγο κ αν βρω ενα γνωστο η μεγαλο κομμωτηριο να παρω κουπονι αλλιως να παω με τις κανονικες τιμες στο κομμωτηριο που πηγαινω.

πολλες καλημερες!!!

εδω γυρω θα ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Λοιπόν την έκλεισα την προσφορά για ανταύγειες, ρεφλέ, μάσκα και χτένισμα με 16 ευρώ....ελπίζω να μην χάσω τα λεφτάκια μου, μην είναι καμία κομπίνα....

Η προσφορά ισχύει έγραφε μέχρι 31-5 και απο σήμερα μέχρι και 3 εργάσιμες ημέρες θα πρέπει να κάνω την κατάθεση....άρα μπορώ να πάω και την Τρίτη.

Αν πετύχει κορίτσια και δεν είναι μούφα....θα είμαι και εγώ μια φαν των deals.....!!!

Απορία: Αν δεν βάλεις τα χρήματα εντός τριών ημερών ακυρώνεται η παραγγελία αυτόματα ή σε κυνηγάνε????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια βλεπω εχετεπιασει τις ιντερνετικες προσφορε. να σας πω , εγω ειμαι λιγο επιφυλακτικη γιατι πιστευω πως κανενας δεν χαριζει πραγματα. Για παραδειγμα εβλεπα μια προσφορα πενηντα τοις εκατο σε φωτογραφιση βαπτισης και ελεγε απο 15οο το δινει 750...τσαμπα πραμα δηλαδη. Η για παραδειγμα να κανετε καμβα μια φωτο του παιδιου σας μονο 10 ευρω, μπαινεις στο τρυπακι και ενθουσιαζεσαι και λες πωπω τι ωραια που θα ταν και οταν διαβαζει τα ψιλια γραμματα λεει για διασταση καμβα 10*10cm και με παραλαβη απο το καταστημα, τι να το κανων 10*10 να φορω γυαλια πρεσβυωπιας για να το βλεπω, αν σε ενδιαφερει το 25*15 πληρωνεις 70 αρι!

Ας ερθουμε στα του νοικοκυριου τωρα. Οι μικρες μου ειναι 11 μηνων και δεν τις χωρα το σπιτι, θελουν να πηγαινουν μπουσουλωντας παντου και να περπατανε υοβασταζομενε. Και ετσι σφουγγαριζω απο βραδθς η πρωι πεωι με τη δροσουλα, αναλογα τα κουραγια. Στα ξυλινα πατωματα βαζω νερο με ξυδι, ενω στα πλακακια νερο με αζαξ για πατωματα και το ξεπλενω με σκετο νερακι. Επειδη ομως διαβασα σε ενα βιβλιο που εχω - τι να περιμενεις τον πρψτο χρονο του παιδιου σου - οτι καλλυτερα να τρωνε καμια βρωμιτσα η σκουπιδακι παρα να ερχονται σε επαφη με καποια προιοντα που μπορουν να αποβουν επικυνδινα οπως τα καθαριστικα με χλωρινης, ανησυχησα.

Εσεις τι βαζετε στα πατωματα οταν σφουγγαριζετε και εχετε μωρα που θελουν να τα δοκιμασουν τα παντα?

σοφακι εγω εχω καταργησει την χλωρινη, σφουγγαριζω με καθαριστηκο πατωματος κ μετα ξανασφουγγαριζω με σκετο νερο. χλωρινη βαζω μονο στην λεκανη. νομιζω οτι το ξυδι στο πατωμα δεν κανει καλο το ξερενει, τα πατωματα τα κανω με σκετο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Λοιπόν την έκλεισα την προσφορά για ανταύγειες, ρεφλέ, μάσκα και χτένισμα με 16 ευρώ....ελπίζω να μην χάσω τα λεφτάκια μου, μην είναι καμία κομπίνα....

Η προσφορά ισχύει έγραφε μέχρι 31-5 και απο σήμερα μέχρι και 3 εργάσιμες ημέρες θα πρέπει να κάνω την κατάθεση....άρα μπορώ να πάω και την Τρίτη.

Αν πετύχει κορίτσια και δεν είναι μούφα....θα είμαι και εγώ μια φαν των deals.....!!!

Απορία: Αν δεν βάλεις τα χρήματα εντός τριών ημερών ακυρώνεται η παραγγελία αυτόματα ή σε κυνηγάνε????

καλημερα βασια μου! καλη επιτυχια, εγω εχω κανει πληρωμη μονο με πιστωτικη κ δεν ξερω να σου πω. αν μεινεις ευχαριστημενη πες μου να το δω κ εγω. περιστερι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιώτα ελπίζω να μην είναι καμία λαλακία το κομμωτήριο που μόλις έκλεισα.....αλλιώς θα κλαίω τα 15 ευρουλάκια μου :(

Βρε Γιώτα πως γίνεται να κλείσεις ραντεβού πριν αποκτήσεις το κουπόνι???

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Λοιπόν την έκλεισα την προσφορά για ανταύγειες, ρεφλέ, μάσκα και χτένισμα με 16 ευρώ....ελπίζω να μην χάσω τα λεφτάκια μου, μην είναι καμία κομπίνα....

Η προσφορά ισχύει έγραφε μέχρι 31-5 και απο σήμερα μέχρι και 3 εργάσιμες ημέρες θα πρέπει να κάνω την κατάθεση....άρα μπορώ να πάω και την Τρίτη.

Αν πετύχει κορίτσια και δεν είναι μούφα....θα είμαι και εγώ μια φαν των deals.....!!!

Απορία: Αν δεν βάλεις τα χρήματα εντός τριών ημερών ακυρώνεται η παραγγελία αυτόματα ή σε κυνηγάνε????

ακυρώνεται....δεν είναι μούφες κορίτσια...άλλο να σου δίνει λίγες ώρες επιλογής(αυτό γίνεται κάπου όχι παντού) και άλλο να μην σου κάνει αυτά που λέει το κουπόνι ή να στα κάνει χάλια(γιατί να στα κάνει χάλια για μόνιμους πελάτες ψάχνει...)οι περισσότερες επιχειρήσεις με κουπόνια πλέον δουλεύουν γιατί αλλιώς δεν πατάει ψυχή..

και για να σου απαντήσω Ειρήνη μου επειδή ρώτησες, όχι δεν υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσουν άλλα χρήματα πέραν του κουπονιού


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα ελπίζω να μην είναι καμία λαλακία το κομμωτήριο που μόλις έκλεισα.....αλλιώς θα κλαίω τα 15 ευρουλάκια μου :(

Βρε Γιώτα πως γίνεται να κλείσεις ραντεβού πριν αποκτήσεις το κουπόνι???

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Να είστε πάντα ευτυχισμένοι !

ευχαριστω βασια μου!!!

περνω τηλ στο μαγαζι κ λεω προκειτε να αγορασω κουπονι απο την προσφορα σας, κ θελω ραντεβου τοτε, εχετε? (για μενα ειναι σημαντικο το ποτε θα κλεισω ραντεβου κ ποση ωρα θα κανω, γιατι εχω προβλημα με το πιτσιρικι που να το αφησω)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο γαμος ΔΕΝ σκοτωνει τον ερωτα!!! χαχαχαχαχα

γιατι δεν περνεις τον παιδιατρο σου να ρωτησεις?

γραψε στο google προσφορα κομμωτηρια η οτι αλλο θες κ θα σου βγαλει διαφορα, μερικα σιτε ειναι τα goldendeals, supergold κτλ, κανεις την αγορα που θες (πρεπει να κανεις πρωτα εγγραφη), πληρωνεις με πιστωτικη κ αγοραζεις κουπονι. πας με το κουπονι στο καταστημα που θες κ το δινεις αντι για χρηματα.

ΠΡΟΣΟΧΗ εγω παντα πριν αγορασω κουπονι, περνω τηλ κ κλεινω ραντεβου την ημερα και την ωρα που θελω, γιατι πολλες φορες εχουν κενα σε ασχετες ωρες κ μερες. εχω χασει ετσι 1 μανικιουρ κ 1 χτενισμα.

αν μπειτε στο www.soby.gr

Ειναι ολες οι προσφορες μαζεμένες απο όλα τα site

και εγώ το χρησιμοποιω συχνά για θεάματα για να πηγαινουμε με τον μικρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια !!!

Καλέ τι αερας ειναι ο χτεσινο-βραδινος!!!..και σήμερα δεν μπορώ να πωωωωωωωωωωω

Φυσάει πολύ..................φφφφφφφφφφφφ!!!!

Σημερα αν και δυσκολη μέρα και ΜΕΓΑΛΗ θα ειμαστε αισιοδοξοι!!!

Σας στελνω την αγάπη μου και την θετική μου ενεργεια.

Χτες συναντήθηκα με την Renata μας καλέ τι super μαλλάκι έκανε!!!

(Ηθελα να το δηλώσω)

Μετά σπιτι,ειχε γυρισει και ο μικρος απο το κολυμβητηριο και κάναμε μπανάκι φαγητάκι και χαλαρωση και επανάληψη το ποιηματάκι μας για σήμερα!

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...