Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

όχι γιατί είναι ειδικό το υλικό και στεγνώνει πολυ γρήγορα, ασε που δροσίζεται... αν κάτσει πανω απο 5' παραλία να παιξει με κουβαδάκια έχει στεγνώσει και του τη βρέχω εγώ;)

Εσενα ειναι και πιο μικρος οπότε καπως περιορίζεται.

Εγω προβληματίζομαι γιατι όταν του φοραω μπλουζακι βρεχεται γιατί μπαινοβγαινει στη θαλασσα ,ακομη κι αν δεν μπει να κολυμπήσει.

Οπότε καταλήγουμε να μενει με το μαγιο και εγω να τρεχω με το αντιηλιακο,αν και όπως ειπα όταν πάμε απογευμα δεν πολυαγχωνομαι.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσακια!!!

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας!!! να χαιρεστε κ εσεις τις οικογενειες σας.

λοιπον οταν ηρθα σπιτι ταισα κ αλλαξα την μικρη κ την εβαλα για υπνο μιας που δεν ειχε κοιμηθει καθολου.

εφτιαξα χοιρνιο στην κατσαρολα με μελι μουσταρδα μπαλσαμικο κ κρασι,το συνοδευσα με ρυζι με καρυδια κ εφτιαξα μια σαλατα μαρουλι με μηλο, καρυδι, μυτζιθρα κ σως μπαλσαμικο κ μελι. εστρωσα στην τραπεζαρια να φαμε, εβγαλα τα καλα μου σερβιτσια κ τα καλα μου κρυσταλινα ποτηρια, αναψα κ ενα κερακι κ ηρθε ο αντρας μου κ φαγαμε. ηταν πολυ ωραια!

τωρα ξυπνησε η μικρη κ θα την ταισω φρουτοκρεμμα κ θα κανω κ τα μαζεματα γιατι το απογευμα θα κοψουμε την τουρτα.

θα σχολιασω λιγα οτι θυμαμαι!

ναυτακι μου θα φυγετε τελικα? εχει απαγορευτηκο για σαλαμινα.

σταυρουλα μου κριμα... κ περαστηκα στον μικρουλη, να κανονισετε αλλα φορα να πατε! για το στρωμα δεν μου εχει τυχει, δεν ξερω να σου πω...

ειρηνη μου αστα, ειδα κ επαθα να επαναφερω!!!

σας φιλω κ παω να παρω την μικρη

Link to comment
Share on other sites

πορτοφολι

θηκη για κινητο

μαους παντ με θεση για τον καρπο του χεριου

ηχεια για τον υπολογιστη η κατι σχετικο με τον υπολογιστη

κασκολ-γαντια

μανικετοκουμπα

καρφιτσα για γραβατα

μπρελοκ

κομπολοι

κρεμαστο για τον λαιμο (εναν σταυρο ισως ασημενιο η ατσαλινο)

ζωνη

Στικάκι μνημης ...

κάτι τέτοιο

http://www.gadgetbox.gr/gadgets/usb-gadgets.html

Πάρτε του κανένα gadget για το κομπιούτερ ή για το κινητό του, π.χ. ηχεία, handsfree, ψηφιακή κορνίζα, ψηφιακή κάρτα

Εμείς τέτοια παίρνουμε σε όσους έχουμε εξαντλήσει τα ρούχα και τα υπόλοιπα..

Επίσης μπορείτε να του πάρετε κολώνια.

Χμ....

CD από αγαπημένο του καλλιτέχνη?

Κολώνια {πάντα τις αγαπούν}

Καλό after shave?

Κάτι από την ανδρική σειρά της apivita, που οι άντρες λατρεύουν?

Δες και εδώ!

http://www.gadgetbox.gr/index.php?dispatch=tags.view&tag=%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B1+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CE%B1%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B5%CF%82

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες. Μάλλον άρωμα θα του πάρουμε. Γκατζετάκι δεν παίζει... έχει σχεδόν τα πάντα. Ο άντρας μου επέστρεψε στην ιδέα του στυλό. "Δεν έχει να κάνει που δε γράφει πολύ. Ένα στυλό πάντα χρειάζεται", λέει.

Θα δείξει. Θα βγούμε το απόγευμα και θα αποφασίσουμε.

Γιώτα, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι αέρας είναι αυτός βρε κόρες, χαμός γίνεται... :confused:

Εμείς φάγαμε, τηγανιτές πατατούλες, με χωριάτικη σαλάτα και κολοκυθοκεφτέδες, πεντανόστιμα, σήμερα έκανα και μία "τσαχπινιά" και μέσα έβαλα και ένα καρότο, να πάρει λίγες βιταμίνες το φιογκάκι που δεν τρώει αλλιώς κολοκύθι και καρότο... :| και φυσικά δεν έβαλα αυγό, ώστε να φάει και ο άντρας μου.

DSC01724_zps129f1dcc.jpg

Μετα ξαπλώσαμε και ξεκουραστήκαμε λίγο.

Σηκώθηκα και δεν ξέρω τι θέλω....βόλτα... ξεκούραση.. σιδέρωμα που για πρώτη φορά έχω 2 ντάνες με ασιδέρωτα.... :?:?

Σας φιλώ, γλυκά


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες. Μάλλον άρωμα θα του πάρουμε. Γκατζετάκι δεν παίζει... έχει σχεδόν τα πάντα. Ο άντρας μου επέστρεψε στην ιδέα του στυλό. "Δεν έχει να κάνει που δε γράφει πολύ. Ένα στυλό πάντα χρειάζεται", λέει.

Θα δείξει. Θα βγούμε το απόγευμα και θα αποφασίσουμε.

Γιώτα, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Υπέροχη είναι η καινούργια της mont blanc, που είχα πάρει τον Δεκέμβριο στον άντρα μου. Απίστευτη μυρωδιά.

http://www.getprice.com.au/images/uploadimg/Bimgmont-blanc_legend-50ml-edt-mens-cologne.JPG

Επίσης να σου προτείνω αυτή της lalique

http://ak1.ostkcdn.com/images/products/3/P11029839.jpg

Ή για κάτι ποιο οικονομικό, στα φαρμακεία, ο Κορές έχει μερικές εξαιρετικές ανδρικές! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας!!!!Τι κανετε????

Γιωτακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!!!

Εμενα η μερα μου σημερα ειναι χαλια:confused:

Πρωτον:Το πρωι ετοιμαζα βαλιτσες γιατι ο αντρας μου επερνε αδεια και λεγαμε να φυγουμε το βραδυ και να γυρισουμε σε καμια βδομαδα,και με περνει τηλεφωνο οτι του κοψανε την αδεια......:cry:Εν τω μεταξυ την Δευτερα εχει γενεθλια και του ειχα ετοιμασει εκπληξουλα στο χωριο,αλλα τωρα πρεπει να σκεφτω κατι αλλο...πειτε καμια ιδεα!

Δευτερον:Ο μικρος μου αρρωστησε,γενικα δεν ηταν στα καλυτερα του ολη μερα,δεν ειχε ορεξη ουτε να φαει,ουτε να παιξει και καθοταν ολο στην αγκαλια μου,και πριν καμια ωρα εκανε τρεις φορες εμετο το ψιχουλακι μου:cry:

Εν τω μεταξυ το εκανε πανω στο κρεββατι μου και τα εκανε ολα χαλια,αλλαξα σεντονια,παπλωματα,αλλα εχει λερωσει και το στρωμα:?Τωρα αυτο πως το καθαριζουν?

Πω-πω... σας ματιάσανε βρε κοριτσάκι! Ολα μαζεμένα! :?

Περαστικά στο παιδάκι και γρήγορα να νιώσει καλύτερα.

Από ιδέες άλλο τίποτα! Θέλεις για κάτι οικογενειακό ή θα είναι και 2-3 φίλοι?

Υ.Γ. Το στρώμα, μου χει τύχει, έβαλα χλωρίνη και απορρυπαντικό σε λεκανίτσα και το πέρασα τοπικά με σφουγγάρι. Μετά με σκέτο νερό και αφού στεγνώσει λιγο, στέγνωσέ το {όσο γίνεται φυσικά} με το σεσουάρ μαλλιών.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πήγαμε mothercare outlet στον Ταυρο.

Απλά να σας πληροφορήσω ότι το καταστημα είναι γεμάτο και ειδικά απο ρούχα παιδικά αλλά και εγκυμοσύνης. Επίσης εχει παρα πολλά παπούτσια αλλά και παιχνίδια - περισσότερα απο άλλες φορές... και άδειαζαν και άλλο φορτηγό :)

Πήρα ένα τελειο φούξια φορεματάκι με 8? και ένα παιχνιδι με 12? για δώρο. Για το γιο μας ενα καπέλο λεγεωνάριου με 4,5 απο 9,5!

Με γεια σας, αγαπημένη!

Και μένα, το φιογκάκι, που ειναι ολόλευκο και κατάξανθο, από τη μέρα που γεννήθηκε το καλοκαίρι φοράμε τέτοιο καπελάκι στην παραλία! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσενα ειναι και πιο μικρος οπότε καπως περιορίζεται.

Εγω προβληματίζομαι γιατι όταν του φοραω μπλουζακι βρεχεται γιατί μπαινοβγαινει στη θαλασσα ,ακομη κι αν δεν μπει να κολυμπήσει.

Οπότε καταλήγουμε να μενει με το μαγιο και εγω να τρεχω με το αντιηλιακο,αν και όπως ειπα όταν πάμε απογευμα δεν πολυαγχωνομαι.

είναι 2 χρόνια μικρότερος απο τον δικό σου... αλλά οχι δεν περιορίζεται ;) (δλδ να τον περιορίσω κάτω απο την ομπρέλα με τπτ)... αν εννοεις αν δεχεται να φοράει τη μπλούζα, το προηγούμενο καλοκαίρι που μου είπε σε καποια φάση δεν τη θέλω του εξήγησα γιατί την φοράει και οτι αν δεν τη βάλει στη θάλασσα θα πηγαίνουμε μόνο όταν βραδιάζει! οπότε τη φόρεσε :rolleyes:

Αν αγχώνεσαι και εσυ τόσο πολυ με τον ήλιο ... δοκίμασέ τη Χρύσα μου εμας μας έχει σώσει κυριολεκτικά!

Λοιπόν έφτιαξα σχεδόν αυτή τη σαλάτα σήμερα και βγήκε τέλεια!

Σαλάτα Μπρόκολο http://www.sintagespareas.gr/sintages/salata-mprokolo.html

και λέω σχεδόν διότι:

μπέικον δεν μπαίνει καν σπίτι μας οπότε δεν έβαλα και επίσης δεν έβαλα κουκουνάρι και σταφίδες γιατί δεν είχα. Επίσης δεν έκανα τη διαδικασία με τις πιπεριές γιατί εβαλα πιπεριές φλωρίνης ετοιμες απο βαζάκι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι τριφυλλάκι Ειρηνη μου.

Ειναι πολύ ομορφο και τωρα τα γρασίδια στα χωραφια φαινονται κατακίτρινα από αυτο.Ειναι μια ομορφια!Ζωντανευει το σπίτι με τετοια χρωματα!

Α δεν ήξερα το όνομα! Ευχαριστώ Χρυσάκι μου!

Είναι τόσο όμορφο λουλουδάκι.. και όπως το λες... στις περιοχές που το είδαμε να φυτρώνει είναι μια ομορφια! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι αέρας ήταν αυτός χτες...Είμαι ξύπνια από τις 3,κατάφερα να κοιμηθώ στις 5.30 και ξαναξύπνησα στις 7:evil:Τώρα κουτουλάω αλλά σε λίγο έχω μάθημα οπότε δεν προλαβαίνω να κοιμηθώ...:?Πάλι το μηχανάκι του άντρα μου έπεσε από τον αέρα,ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι σοβαρό,την προηγούμενη φορά που φύσαγε πληρώσαμε 800 Ευρώ για τις ζημιές...:evil:Μου φαίνεται την επόμενη φορά που θα φυσάει θα το βάλω μέσα στο σπίτι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο:rolleyes:

Πω πω... 800 ευρώ??!!! :shock::shock: ΠΟΛΛΑ!!!!

Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό αυτή τη φορά!

Αστα και γω πολύ στεναχωρήθηκα... Πριν λίγο βγήκαμε με το φιογκάκι στο μπαλκόνι και το ένα αυγουλάκι από τα 2 που είχε γεννήσει η δεκαοχτούρα στο λουλούδι μας, έσπασε από τον αέρα.... :cry::cry::cry:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με γεια σας, αγαπημένη!

Και μένα, το φιογκάκι, που ειναι ολόλευκο και κατάξανθο, από τη μέρα που γεννήθηκε το καλοκαίρι φοράμε τέτοιο καπελάκι στην παραλία! ;)

Ευχαριστούμε!

και εμεις και εμεις ειδικά αρματωμένοι :tongue:

ΚΑΚΟΥΡΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΟΚΥΘΟΚΕΦΤΕΔΕΣ!!!!! Ελεος μου τρέχουν τα σάλια:oops:

Link to comment
Share on other sites

Εδω είμαι και εγω!Τι κανετε ομορφες?

Σημερα ειχα πολύ γεματη ημερα και εχω και συνεχεια.

Σηκωθήκαμε πρωι πρωι και επιασα αμεσως δουλίτσες,

επλυνα τα μπάνια,

αλλαξα πετσετες,

εβαλα πλυντηριο,

αλλαξα σεντόνια στα κρεβάτια μας,

εβγαλα εξω τα παπλώματα,

εβγαλα εξω και τιναξα τις φλοκάτες,τις μαζεψα,γεμισα τη μπανιερα και τις εβαλα να μουλιασουν,μιας και εχει ζεστανει ο καιρός και στο υπνοδωμάτιο εχουμε πατωμα ,οπότε δεν ειναι απαραιτητες.

Εκανα τα τζαμια και τα φωτιστικά στα υπνοδωμάτια,

ξεσκόνισα το παιδικο,

πήγα το πιτσιρικι σχολειο,

επέστρεψα μαζι με μια φιλη για καφε,ηπιαμε καφεδακι και ξεκινησα σιδερωμα.

Και επειδη σημερα σχολουσαν στις 9.30, πήγε η φιλη μου και πήρε και τους δυο,το γιο μου και το γιο της και επέστρεψαν σπίτι για παιχνίδι.

Εγω τελειωσα με το σιδερωμα,

τακτοποίησα τα ρούχα,

φύτεψα μια ακομη νεραγκούλα που μου πήρε η μαμά μου εχθες,

εβαλα χταποδακι να βραζει και αφου εφυγαν πήρα τον μικρο να τον πάω στον παιδιατρο.

Εδω και λίγες ημερες εχει που και που ενα βηχα και επειδη δεν περναγε ηθελα να τον δει.Τελικα με εστειλε για strep test γιατι ειχε ασπρα βισματα ο λαιμός του αλλα ευτυχως βγηκε αρνητικο.

Πηγα σουπερ μαρκετ για γάλα και επιστρεψαμε.

Εβαλα ρυζι στο φαγητο,απλωσα το πρωινο πλυντηριο και εβαλα αλλο ενα και σερβιρισα να φαμε.Τωρα παιρνω μια ανασα ,να συνεχισω με λίγες δουλίτσες γιατι το απόγευμα εχει καρατε ο μικρος και μετα θελω να πάω στην εκκλησία.

Πολύ κουράστικες Χρύσα μου!

Ελπίζω να ξεκουραστείς λιγάκι το απόγευμα, σίγουρα θα το έχει ανάγκη το κουφαράκι σου!

Σε φιλω


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!

και εμεις και εμεις ειδικά αρματωμένοι :tongue:

ΚΑΚΟΥΡΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΟΚΥΘΟΚΕΦΤΕΔΕΣ!!!!! Ελεος μου τρέχουν τα σάλια:oops:

Τόσο εύκολοι που τους κάνεις σε 10 λεπτά! Ειλικρινά, πανεύκολοι αγαπημένοι! Και ο μόνος τρόπος να φάει ο μικρός λίγο "πρασινάδα"...:?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου. Του πηρες δωρακι? θα σβησετε κερακια?

Οταν λες καθαριστικο πατωματος πες καμια μαρκα, το παιρνεις απο σοπερ η απο μαγαζι με ειδη σπιτιου?

Σοφάκι μου, θα σου πω τι μου είχε πει ο κουμπαρος μου, πολύ εξειδικευμένος μαραγκός {ο οποίος αναλάμβανε τις βιβλιοθήκες της Προεδρίας της Δημοκρατίας} για το ξύλινο πάτωμα που είχε το πρώτο μας σπίτι. Να μην χρησιμοποιώ απολύτως τίποτα παρά μόνο πολύ καλά στιμμένο πανί. Τίποτα περισσότερο...:|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόσο εύκολοι που τους κάνεις σε 10 λεπτά! Ειλικρινά, πανεύκολοι αγαπημένοι! Και ο μόνος τρόπος να φάει ο μικρός λίγο "πρασινάδα"...:?

εννοείται οτι φτιάχνω αφού μας αρεσουν πολυ και εμας ;)

Εχω βρει και συνταγή και τους κανω στο φούρνο, όπως καροτοκεφτέδες και ρεβυθοκετέδες :D. Μισώ τα τηγανιτά:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...