Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια! σημερα εχει γενεθλια το αγαπακι μου κ ειμαι πολυ χαρουμενη! του αφησα ενα ραβασακι στην φραπεδιερα για να το δει οταν σηκωθει!!!

εχτες με το που γυρισα ταισα-αλλαξα την μικρη κ την εβαλα για υπνο, μετα μαζεψα νεροχυτη, επλυνα κατσαρολες κ ταψια κ συμμαζεψα γυρω γυρω.

σημερα δεν εχω ιδεα τι να μαγειρεψω, ειχα κανονισει για φακες αλλα λογω των γενεθλιων θελω να φτιαξω κατι γκουρμε, θα δω τι θα κανω.

Να τον χαιρεσαι!Να ειναι πάντα χαρούμενος και ευτυχισμενος καντας σας και εσεις μαζί του!

Το δωρακι πολύ καλο φαινεται:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον, για τους νονούς παίρνω ένα δωράκι για τα παιδιά τους και κάτι για το σπίτι Χριστουγεννιάτικό ή Πασχαλινό αντίστοιχα

Και εγω πάντα εδινα γλυκα,τσουρεκι και καποιο πασχαλινό για το σπίτι και από περυσι και κατι μικρο για το παιδακι τους.Φετος ειναι πιο δυσκολα,δεν ξερω αν θα τα καταφερουμε.

Ως νονα ,πάντως δεν εχω παρει ποτε τιποτε.:confused:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώσαμε, παίξαμε, κάναμε ένα παζλ και τώρα το φιογκάκι πλένει δόντια και θα παμε να διαβάσουμε παραμύθι.

Δείτε την μαγεία των λουλουδιών. Τα λουλουδάκια που μου έκοψε το φιογκάκι εδώ και μέρες, κάθε βράδυ κλείνουν τα ανθάκια του

DSC01716_zps23638452.jpg

Και το πρωί....

DSC01723_zps2c63d3ec.jpg

Τι μαγεία....!! :D

Αυτό ειναι τριφυλλάκι Ειρηνη μου.

Ειναι πολύ ομορφο και τωρα τα γρασίδια στα χωραφια φαινονται κατακίτρινα από αυτο.Ειναι μια ομορφια!Ζωντανευει το σπίτι με τετοια χρωματα!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

9) απλωσα τα κουβερτακια

10 ) αναγκαστικα ξεκινησα να βαζω πλυντηρια γιατι θα φυγουμε αυριο και δεν θελω να μεινουν απλυτα, οποτε πλενει ηδη ενα με ασπρα

11) μιλησα στο τηλεφωνο με τη πεθερα μου, χιχιχι

και συνεχιζω

Να περασετε πολύ ομορφα!Καλό τριήμερο!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι αέρας ήταν αυτός χτες...Είμαι ξύπνια από τις 3,κατάφερα να κοιμηθώ στις 5.30 και ξαναξύπνησα στις 7:evil:Τώρα κουτουλάω αλλά σε λίγο έχω μάθημα οπότε δεν προλαβαίνω να κοιμηθώ...:?Πάλι το μηχανάκι του άντρα μου έπεσε από τον αέρα,ελπίζω να μην έχει πάθει κάτι σοβαρό,την προηγούμενη φορά που φύσαγε πληρώσαμε 800 Ευρώ για τις ζημιές...:evil:Μου φαίνεται την επόμενη φορά που θα φυσάει θα το βάλω μέσα στο σπίτι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο:rolleyes:

Γιώτα να το χαίρεσαι το αγαπάκι σου.Κι εγώ νόμιζα πως ήταν χτες:D

Χαρά μπράβο σου,συνέχισε έτσι...:D

Σήμερα ήμασταν στο τρέξιμο,το πρωί βγήκα για εξωτερικές δουλειές και κόντεψε να με πάρει ο αέρας κυριολεκτικά:cool:Μετά πήγαμε σε μία επίσκεψη μετά σούπερ μάρκετ,ήρθαμε σπίτι η μαμά μου κράτησε τη Δανάη κι εγώ μαγείρεψα κοτοπουλάκι στην κατσαρόλα λεμονάτο με ρύζι,έφτιαξα μερέντα λευκή που αρέσει στον άντρα μου και τρουφάκια.Όταν είναι έτοιμα(δεν πρόλαβα να τα διακοσμήσω ακόμη) θα σας βγάλω φωτό να τα δείτε:D

Εδω τωρα αρχισε να φυσαει ,η θαλασσα εχει αγριεψει.

Ελπίζω να μην εχει κανει ζημια:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Πήγαμε mothercare outlet στον Ταυρο.

Απλά να σας πληροφορήσω ότι το καταστημα είναι γεμάτο και ειδικά απο ρούχα παιδικά αλλά και εγκυμοσύνης. Επίσης εχει παρα πολλά παπούτσια αλλά και παιχνίδια - περισσότερα απο άλλες φορές... και άδειαζαν και άλλο φορτηγό :)

Πήρα ένα τελειο φούξια φορεματάκι με 8? και ένα παιχνιδι με 12? για δώρο. Για το γιο μας ενα καπέλο λεγεωνάριου με 4,5 απο 9,5!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!!Τι κανετε????

Γιωτακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!!!

Εμενα η μερα μου σημερα ειναι χαλια:confused:

Πρωτον:Το πρωι ετοιμαζα βαλιτσες γιατι ο αντρας μου επερνε αδεια και λεγαμε να φυγουμε το βραδυ και να γυρισουμε σε καμια βδομαδα,και με περνει τηλεφωνο οτι του κοψανε την αδεια......:cry:Εν τω μεταξυ την Δευτερα εχει γενεθλια και του ειχα ετοιμασει εκπληξουλα στο χωριο,αλλα τωρα πρεπει να σκεφτω κατι αλλο...πειτε καμια ιδεα!

Δευτερον:Ο μικρος μου αρρωστησε,γενικα δεν ηταν στα καλυτερα του ολη μερα,δεν ειχε ορεξη ουτε να φαει,ουτε να παιξει και καθοταν ολο στην αγκαλια μου,και πριν καμια ωρα εκανε τρεις φορες εμετο το ψιχουλακι μου:cry:

Εν τω μεταξυ το εκανε πανω στο κρεββατι μου και τα εκανε ολα χαλια,αλλαξα σεντονια,παπλωματα,αλλα εχει λερωσει και το στρωμα:?Τωρα αυτο πως το καθαριζουν?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Πήγαμε mothercare outlet στον Ταυρο.

Απλά να σας πληροφορήσω ότι το καταστημα είναι γεμάτο και ειδικά απο ρούχα παιδικά αλλά και εγκυμοσύνης. Επίσης εχει παρα πολλά παπούτσια αλλά και παιχνίδια - περισσότερα απο άλλες φορές... και άδειαζαν και άλλο φορτηγό :)

Πήρα ένα τελειο φούξια φορεματάκι με 8? και ένα παιχνιδι με 12? για δώρο. Για το γιο μας ενα καπέλο λεγεωνάριου με 4,5 απο 9,5!

Mε γεια σας!Τι είναι το καπέλο λεγεωνάριου?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mε γεια σας!Τι είναι το καπέλο λεγεωνάριου?

Χρύσα μου είναι αυτά που καλύπτουν και τον αυχένα. Δες εδώ ... BB2040-2-09.jpg

Ο γιος μας είναι ξανθος και κατασπρος οπότε μας είναι απαραίτητο αξεσουαρ στην παραλία καθώς και μαγιο- μπλούζα με αντηλιακη προστασία 50+! Ετσι είμαι ήσυχη ;) και δεν έχει "αρπάξει' ποτέ! Μας έχουν σώσει κυριολεκτικά αυτά τα μαγιό! Ο γιος μας έχει μοιάσει στο σύζυγο που είναι και εκείνος πολυ ανοιχτός και έχει τρομερή φωτοευαισθησία:cry:

Την ειδική μπλούζα του τη βγάζω στην παραλία μετά τις 7 το απόγευμα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χρύσα μου είναι αυτά που καλύπτουν και τον αυχένα. Δες εδώ ... BB2040-2-09.jpg

Ο γιος μας είναι ξανθος και κατασπρος οπότε μας είναι απαραίτητο αξεσουαρ στην παραλία καθώς και μαγιο- μπλούζα με αντηλιακη προστασία 50+! Ετσι είμαι ήσυχη ;) και δεν έχει "αρπάξει' ποτέ! Μας έχουν σώσει κυριολεκτικά αυτά τα μαγιό! Ο γιος μας έχει μοιάσει στο σύζυγο που είναι και εκείνος πολυ ανοιχτός και έχει τρομερή φωτοευαισθησία:cry:

Την ειδική μπλούζα του τη βγάζω στην παραλία μετά τις 7 το απόγευμα:tongue:

Το καπέλο το ειχαμε χρησιμοποιήσει και εμεις καποια χρονιά(δεν ηξερα οτι λέγοταν ετσι).Τον ηλιο τον φοβαμαι και εγω και γι'αυτο πέρυσι πηγαιναμε στις 6 το απόγευμα για μπάνιο,ελάχιστες φορες το πρωί.Με την μπλουζα αυτη δεν κρυωνουν που μενουν βρεγμενα όλη την ωρα?:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!!Τι κανετε????

Γιωτακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!!!

Εμενα η μερα μου σημερα ειναι χαλια:confused:

Πρωτον:Το πρωι ετοιμαζα βαλιτσες γιατι ο αντρας μου επερνε αδεια και λεγαμε να φυγουμε το βραδυ και να γυρισουμε σε καμια βδομαδα,και με περνει τηλεφωνο οτι του κοψανε την αδεια......:cry:Εν τω μεταξυ την Δευτερα εχει γενεθλια και του ειχα ετοιμασει εκπληξουλα στο χωριο,αλλα τωρα πρεπει να σκεφτω κατι αλλο...πειτε καμια ιδεα!

Δευτερον:Ο μικρος μου αρρωστησε,γενικα δεν ηταν στα καλυτερα του ολη μερα,δεν ειχε ορεξη ουτε να φαει,ουτε να παιξει και καθοταν ολο στην αγκαλια μου,και πριν καμια ωρα εκανε τρεις φορες εμετο το ψιχουλακι μου:cry:

Εν τω μεταξυ το εκανε πανω στο κρεββατι μου και τα εκανε ολα χαλια,αλλαξα σεντονια,παπλωματα,αλλα εχει λερωσει και το στρωμα:?Τωρα αυτο πως το καθαριζουν?

Περαστικά του!Κριμα που δεν μπορειτε να φυγετε,αλλα αφού ειναι αρρωστος ο μικρος ,τουλαχιστο δεν θα πάει χαμενη η αδεια του αντρα σου,θα την πάρει αργότερα φανταζομαι.

Το σρωμα θα το σαπούνιζα ελαφρα με πολύ στεγνο σφουγγαρι και μετα θα το περναγα με καθαρο.Στο τελος στεγνωμα με το πιστολάκι.Ετσι κανω δηλαδη και σε αλλα ατυχήματα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το καπέλο το ειχαμε χρησιμοποιήσει και εμεις καποια χρονιά(δεν ηξερα οτι λέγοταν ετσι).Τον ηλιο τον φοβαμαι και εγω και γι'αυτο πέρυσι πηγαιναμε στις 6 το απόγευμα για μπάνιο,ελάχιστες φορες το πρωί.Με την μπλουζα αυτη δεν κρυωνουν που μενουν βρεγμενα όλη την ωρα?:rolleyes:

όχι γιατί είναι ειδικό το υλικό και στεγνώνει πολυ γρήγορα, ασε που δροσίζεται... αν κάτσει πανω απο 5' παραλία να παιξει με κουβαδάκια έχει στεγνώσει και του τη βρέχω εγώ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξεβγαλα τις φλοκάτες και τωρα τις εχω αφησει να στραγγίξουν ,

μαζεψα την κουζινα,

εβαλα πλυντηριο με τα μεσημεριανά μας και τπίοτε αλλο.Δεν το βλεπω να προλαβαινω για τις υπόλοιπες δουλειες μου ,μαλλον αυριο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...