Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Mirtoula εγώ για συνδρομο καρπιαίου σωλήνα έχω αυτό images?q=tbn:ANd9GcSE1gP1QEGLHP5UGhSM3vx4E7a9OQ8lzhhNc3YxncDvUyk7JXeCHw το πήρα απο φαρμακείο και ανακουφίζει πολυ. Εχει και σίδερο εσωτερικά που σου κρατα το σημείο σταθερό. Αν σε κουράζει το σίδερο αφαιρείται επίσης. ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα,

Mirtoula εγώ για συνδρομο καρπιαίου σωλήνα έχω αυτό images?q=tbn:ANd9GcSE1gP1QEGLHP5UGhSM3vx4E7a9OQ8lzhhNc3YxncDvUyk7JXeCHw το πήρα απο φαρμακείο και ανακουφίζει πολυ. Εχει και σίδερο εσωτερικά που σου κρατα το σημείο σταθερό. Αν σε κουράζει το σίδερο αφαιρείται επίσης. ;)

τέλεια!θα πάω αύριο κιόλας!μακάρι να ανακουφιστώ κ γω ρε κορίτσια...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάρες!

Να μοιράσω πρώτα ευχές και χρόνια πολλά στην Εύα για τ' όνομά της, τη Βάσια για κορούλα και πεθερά και στην Αρετή για το σύζυγο :P:p!

Έπειτα, να σας ευχαριστήσω όλες πολύ πολύ που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε για το δωμάτιο. Θα τα μελετήσω με την ησυχία μου και θα σας ξανασυμβουλευτώ όταν αρχίσουμε τις αγορές. :D

Ρηνάκι, είδα λίγο καλύτερα σήμερα, ε; Καλό κουράγιο με τη δουλίτσα!

Βάσια, περαστικά και σε σένα. Να τα καμαρώνεις πάντα τα κορίτσια σου.

Εμένα η μικρή ξύπνησε με συνάχι και βήχα, οπότε μείναμε σπίτι αλλά ήπιαμε τουλάχιστον τον καφέ μας στο μπαλκόνι. Το μεσημέρι μας περιποιήθηκε η μανούλα με μπακαλιάρο σκορδαλιά. Από δουλειές έκανα αρκετό σίδερο, έφτιαξα τις αποδείξεις μας και καθάρισα την κουζίνα για να την ξαναλερώσω τώρα που θα φτιάξω τα γεμιστά μας για αύριο :?.

Το απόγευμα εκτός απ' το μαγείρεμα και το λίγο σίδερο που μου έχει μείνει δεν θα κάνω τίποτα άλλο. Θα χαλαρώσω παρέα με την οικογένεια. Ελπίζω μόνο να μη χειροτερέψει η μικρή :(. Ελπίζω να μπορεί να την κρατήσει η μαμά μου αύριο για να μη χρειαστεί να τη στείλω σταθμό.

Σας φιλώ και πάω να ξεκινήσω σίδερο :rolleyes:


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφα, σας το συστήνω. Πήγαμε πριν 2 χρόνια, σε ένα παιδικό πάρτυ-πικ νικ και το λατρεψαμε. Πηγαίνουμε πολύ συχνά αλλά συνήθως από Μάιο που ξεκινάμε τις δικές μας εξορμήσεις... ;) {λογω καιρού και περισσότερου ελεύθερου χρόνου από τα διαβάσματα}.

Η πελάτισσα μου έλεγε για το σιλ ν' πιλ, κοριτσάκι μου και μου είπε πως πονούσε αρκετά και πως πολύ συχνά της γύριζαν οι τρίχες και είχει διάφορα θέματα.

Ειρήνη επειδή σκεφτόμαστε τα επόμενα γενέθλια να του κάνουμε σε αυτό το στυλ πικ νικ όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ πες μου περισσότερα για το πως το είχαν οργανώσει. Επίσης, σας άρεσε δλδ περασατε καλά μικροι μεγάλοι?

ναι οι αποτριχωτικές πονανε αν και περισσότερο σας εντονη ενοχληση θα το χαρκτηριζα και οχι πονο,... το θέμα είναι είναι οτι οι πολυ κοντες τρίχες δεν αφαιρούνται και δε μου αρεσε!

τι είναι κυκλωνική καλή μου?το ακούω συχνά αλλά δεν ξέρω τι είναι...

Οι κυκλωνικές σκούπες φιλτραρουν τη σκόνη και γίνεται διαχωρισμός της. Παγιδεύουν περισσότερα βακτήρια και αλλεργιογόνα από άλλες.

Ειρηνάκι και όποιο άλλο κοριτσάκι, αυτές τις μέρες με απασχολεί το θέμα του δωματίου της μικρής κι επειδή, όπως έχω ξαναπεί, εγώ κι η φαντασία όχι απλά έχουμε τσακωθεί αλλά δεν γνωριστήκαμε ποτέ, θα εκτιμούσα πολύ όποια ιδέα και πρόταση.

Λοιπόν, αποφασίσαμε λόγω προβλήματος υγρασίας να αλλάξουμε δωμάτια με τη μικρή και με αυτή την ευκαιρία είπαμε να της πάρουμε κρεββατάκι και να "φτιάξουμε" λίγο το νέο της δωμάτιο. Μας αρέσει αυτό: http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=36739

Αυτή τη στιγμή το πρόβλημά μου σε σχέση με το τωρινό της δωμάτιο (είναι, βέβαια, μικρότερο) που δεν θέλω να επαναληφθεί στο νέο είναι ότι ενώ έχω κουτιά, καλάθια κλπ είδη αποθήκευσης είναι όλα κάτω στο πάτωμα με αποτέλεσμα για να σκουπίσω, σφουγγαρίσω να πρέπει στην πραγματικότητα να βγάλω όλο το δωμάτιο στο διάδρομο :?. Σκέφτηκα τη "λύση" ράφια σε ύψος προσβάσιμο σε εκείνη, που είναι και οικονομική (γιατί το budget μας είναι αρκετά περιορισμένο :() αλλά με το συγκεκριμένο κρεββάτι, τι είδους ράφια ώστε να μη φαίνονται παράταιρα;

Καμιά άλλη ιδέα για το τι θα έπρεπε να σκεφτώ, να προβλέψω ενδεχομένως ή από άποψη διακόσμησης;

Σας έπρηξα, sorry, αλλά δεν το 'χω καθόλου :oops:.

http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=29297 Δες και την παραπάνω λύση. Το συγκεκριμένο έχει ύψος 149 αλλά υπάρχει και ακριβως το μισό σε ύψος με 4 κουτιά. Στα τετράγωνα μπορείς να διαλέξεις να βάλεις πολλά διαφορετικά κουτιά για αποθήκευση. Το έχει και σε άλλα χρώματα όπως κόκκινο. Αν και το λευκό νομίζω οτι είναι πολυ καλή επιλογή ;) Καλή ανανέωση:D

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη επειδή σκεφτόμαστε τα επόμενα γενέθλια να του κάνουμε σε αυτό το στυλ πικ νικ όποτε μπορέσεις σε παρακαλώ πες μου περισσότερα για το πως το είχαν οργανώσει. Επίσης, σας άρεσε δλδ περασατε καλά μικροι μεγάλοι?

αχ αχ και μένα μου αρέσει η ιδέα του πικ νικ- πάρτυ...για πες μας Ειρήνη:P

ναι οι αποτριχωτικές πονανε αν και περισσότερο σας εντονη ενοχληση θα το χαρκτηριζα και οχι πονο,... το θέμα είναι είναι οτι οι πολυ κοντες τρίχες δεν αφαιρούνται και δε μου αρεσε!

εντάξει μετά από όλα αυτά που μου είπατε αφήνω την ιδέα της αποτριχωτικής, σας ευχαριστώ κορίτσια με γλιτώσατε από τζάμπα 50ρικο...προς το παρόν συνεχίζουμε με ξυράφι-κερί και αν βρεθεί λέιζερ-ευκαιρία την αρπάζουμε:tongue::tongue:

Οι κυκλωνικές σκούπες φιλτραρουν τη σκόνη και γίνεται διαχωρισμός της. Παγιδεύουν περισσότερα βακτήρια και αλλεργιογόνα από άλλες.

thank you!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια Πολλά για τη γιορτή σου Εύα!

Χρόνια Πολλά και στη Βάσια για την κόρη και την πεθερά!

Χρόνια Πολλά και στην Αρετή για το σύζυγο!

Περαστικά στις άρρωστες συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου!

Χτες πήγαμε Τεχνόπολις περάσαμε πολυ ωραία τόσο στην μικρή παιδική αλλά και στο face painting! Δεν παρακολουθήσαμε παρασταση γιατι ακυρώθηκε εκείνη που ήταν για τις 11 και δεν θα προλαβαίναμε να παμε σπίτι να μαγειρέψω μεσημεριανο να φαμε με το νονό μας. Η γαριδομακαρονάδα σουπερ και κάτσαμε σπίτι και παιξαμε με το νονό μας έως τις 9 το βράδυ μετά μπανιο και ύπνο!

Σήμερα συναντηθηκαμε με φίλους και τα παιδιά τους, καφέ στο χέρι και παιδική χαρά. Πήραμε και ποδήλατα - πατίνια και έγινε χαμός. Ο δικός μας επειδή δεν μπορούσε να αποφασίσει τι απο τα 2 να παρει πήρε και τα 2 ! και έκανε μια με το ένα μια με το άλλο! Μετά πηγαμε σε ένα μεζεδοπωλειο και τσιμπίσαμε και ήπιαμε τη μπυρίτσα μας και πριν απο λίγο ήρθαμε σπίτι. Θα φτιάξω ένα κεικ και ίσως αργότερα έρθουν σπίτι μας 3 κοριτσακι για παιχνίδι ή θα παμε παιδότοπο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τι κανετε?

Ευα ,πολύχρονη να εισαι και ευτυχισμένη,!

Αρετη,να χαιρεσαι τον αντρα σου,πάντα γερό και δυνατό!

Ειρηνη μου,ελπίζω να καταφερες να πάς στην πεθερά σου,καλή δυναμη για τη δουλεια ,γιατι σιγουρα τη χρειαζεσαι!

Βασια ελπίζω να εισαι καλύτερα!Και γενικως περαστικά μας γιατι όλοι κατι εχουμε!

Αμάν πια!

Εμεις πήγαμε εκκλησια και μετα με τα παιδια στην πλατεια οπουείπαν τα ποιηματα τους και εκαναν καταθεση στεφάνου.Μετα πήγαμε στη μαμά μου για φαγητό καιθ ο αντρας μου εφυγε για δουλεια.

Ο μικρός δυστυχως από το μεσημερι και μετα ειναι με πονολαιμο,βηχα και καταροη,οποτε μας περιμένουν ζορια!

Στο σπίτι εκτός από το σαλόνι που ειναι τακτοποιημενο ,στο υπόλοιπο γινεται χαμός αλλα τωρα πίνω το καφεδακι μου και μετα θα ξεκινήσω!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες, εμένα γιορτάζει η μικρή μου κόρη και η πεθερά μου!

Όλο το βράδυ την έβγαλα ανάσκελα, μόνο έτσι δεν πόναγα, αλλά κατάφερα να κοιμηθώ :)

Σήμερα δεν πολυπόναγα αλλά απέφυγα να τεντωθώ γιατί με έπιανε...πάντως ακόμα δεν με έχει αφήσει!

Πήγαμε στην παρέλαση, καμαρώσαμε την κόρη μου την μεγάλη, είχε ντυθεί Ηπειρώτισσα και είχα σκαρφαλώσει σε κάτι πεζούλια για να την βγάλω βίντεο :)

Να τις χαιρεσαι Βασια!Πολύχρονες και οι δυο!:)

Το ξεχασα η χαζη ,οταν εγραφα το προηγούμενο μην.!:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά για τη γιορτή σου Εύα!

Χρόνια Πολλά και στη Βάσια για την κόρη και την πεθερά!

Χρόνια Πολλά και στην Αρετή για το σύζυγο!

Περαστικά στις άρρωστες συμπεριλαμβανομένου του εαυτού μου!

Χτες πήγαμε Τεχνόπολις περάσαμε πολυ ωραία τόσο στην μικρή παιδική αλλά και στο face painting! Δεν παρακολουθήσαμε παρασταση γιατι ακυρώθηκε εκείνη που ήταν για τις 11 και δεν θα προλαβαίναμε να παμε σπίτι να μαγειρέψω μεσημεριανο να φαμε με το νονό μας. Η γαριδομακαρονάδα σουπερ και κάτσαμε σπίτι και παιξαμε με το νονό μας έως τις 9 το βράδυ μετά μπανιο και ύπνο!

Σήμερα συναντηθηκαμε με φίλους και τα παιδιά τους, καφέ στο χέρι και παιδική χαρά. Πήραμε και ποδήλατα - πατίνια και έγινε χαμός. Ο δικός μας επειδή δεν μπορούσε να αποφασίσει τι απο τα 2 να παρει πήρε και τα 2 ! και έκανε μια με το ένα μια με το άλλο! Μετά πηγαμε σε ένα μεζεδοπωλειο και τσιμπίσαμε και ήπιαμε τη μπυρίτσα μας και πριν απο λίγο ήρθαμε σπίτι. Θα φτιάξω ένα κεικ και ίσως αργότερα έρθουν σπίτι μας 3 κοριτσακι για παιχνίδι ή θα παμε παιδότοπο!

Πολύ ομορφη ημερα ειχατε!Καλό υπόλοιπο!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

κικη μου νομιζω οτι κατι τετοιο θα βολεψει παρα πολυ, φυσικα αν πιανουν τα χερια σας μπορειται να το φτιαξετε κ μονοι σας

Kidsroom.jpg

Πολύ ομορφη ιδεα!Υπέροχη κατασκευη!Αν μπορει καποιος να σας τη φτιαξει,εγω αυτη ψηφίζω,αλλιως trofast.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑλησπερα κοριτσακια

Καταρχην ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας και ανταποδιδω. Βασια να χαιρεσαι την κορη και εσυ Αρετη τον συζυγο.

Εμας σημερα μας τα χαλασε ο καιρος . Φυσουσε τρελος νοτιας σε σημειο επικινδυνο να σου ερθει τιποτα στο κεφαλι και εετσι μειναμε σπιτι.

Ηρθαν φιλοι ομως και περασαμε καλα.

Αφου κοιμησαμε τη μικρη που επεσε ξερη εφτιαξα τορτελινια φουρνου στο συζυγο (αγαπημενα του) και μετα καθησαμε να χαζολογησουμε στο νετ...και τσουπ πριν λιγο εγινε δυνατος σεισμος....:shock::shock::shock:

Τρομαξα πολυ...Θα παρω τη μικρη στο κρεβατι μας αποψε....

Σας φιλω και παω να ηρεμησω...


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!ξυπνησα νομιζοντας οτι ειναι Δευτερα σημερα,αφου πηγα να γραψω καλη βδομαδα..τι κανετε?εγω σπιτι ετοιμασα την μεγαλη για τον σταθμο,ηταν περιχαρης που θα εβλεπε τις φιλες της μετα απο τοσες μερες που ειχε να παει,και αφου η μπεμπα κοιμοταν εκανα καποιες δουλιτσες με την ησυχια μου..

Αερισα σπιτι και παπλωματα

Εστρωσα κρεβατια

Καθαρισα τους παγκους της κουζινας, αδεισα το πλυντηριο πιατωνκαι εβαλα αυτα που βγηκαν απο τα πρωινα

Εκανα ενα περασμα στο μπανιο

Ετοιμασα ενα πλυντηριο

Τιναξα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα

Εβαλα το φαγητο μας αρακα εχει το μενου

Σκουπισα το μπαλκονι

Ξυπνησε το μπουμπουκι μου παω να την αλλαξω και να φτιαξω και εναν καφε..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

χτες είχαμε κόσμο μέχρι τις 9:30. Περασανε όμορφα μικροί μεγάλοι και μετά μπάνιο και ύπνο.. έτσι τελείωσε γλυκά και αυτό το 3ημερο!

Σήμερα έχω πλυντήρια μάλλον 3 στο σύνολο, σιδέρωμα και μαγείρεμα και να φτιάξω τα μαλλιά μου. Μετα απο αυτά βόλτα - παιδική χαρά ;)

Έχω ήδη αερισει και στρώσει κρεβάτια.

Να έχουμε όλοι μια υπέροχη μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Που ειστε όλες σημερα???

Ελπίζω οι αρρωστούλες να ειναι καλύτερα σημερα!

Βούλα ,πολύχρονος ο αντρας σου ,να τον χαίρεσαι!

Σημερα εχω τον μικρό στο σπίτι.Δεν εκανε πυρετο αλλα εχει πολύ καταροη και βηχα και μόλις ηρθε και ο αντρας μου.Γυρισε από τη δουλεια γιατι ειναι χαλια με κρυαδες και λοιπά!Περαστικά μας λοιπόν!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...