Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα σας! απο τις συννεφιασμενες Σερρες!

αν μπορουσες να μου πεις ποιος ειναι αυτος ο παιδοτοπος στην σαλονικα μεσοβδομαδα πρωι ανοιχτος!

αφησα εκει στους γονεις μου την δευτερα τον μικρο μου γιατι η μικρη εκανε γαστρεντεριτιδα.

σαββατο πηγαμε σε παιδοτοπο απεναντι απο κοσμος,εκει μπορει να κολλησε.

σημερα ο μπαμπας μου για παιδοτοπο με ρωτουσε,ναπαει τον μικρο,αλλα' δεν ηξερα αν ανοιγουν πρωι τεταρτης..

στο ασσος οδεον τσιμισκη παντως εκλεισε ..ηταν ακριβουτσικος αλλα' ειχε ωραιο χωρο κ παιχνιδια κ γιγαντοοθονες να βλεπεις τα παιδια μεσα...

έκλεισε ε?κ μένα μου άρεσε αυτός στο ασος αλλά είχαμε καιρό να πάμε δεν το ξερα....εμεις σήμερα πήγαμε στον παιδότοπο της Απολλώνιας Πολιτείας -εκει τρώω κ το ΤΕΛΕΙΟ τσιζ κεικ:tongue::tongue::tongue:-. Αλλά πάμε κ σε έναν άλλον στη Σοφούλη (Νο 36 δεν θυμάμαι όνομα)που είναι καθε μέρα ανοιχτός πρωι...

κοριτσια να ρωτησω κατι?που απλωνετε τα ρουχα σας ?εξω ειναι γεματο γυρη...και αναγκαζομαι να τα απλωνω μεσα,θελω να πλυνω το χαλι της κουζινας και δεν ξερω που να το απλωσω:?

νομίζω ότι το χαλί δεν μπορείς να το αποφύγεις πρέπει να το απλώσεις εξω και ίσως να το τίναζες καλά μετα?

Όσο για τα παιδικά ρούχα που λέγατε, εμείς προτιμάμε γενικά H&M. Είναι αρκετά φθηνά, γουστόζικα και βρίσκεις ο,τιδήποτε απλό κομμάτι θες π.χ. για το σχολείο ή φανελάκια, πυτζάμες κτλ.

και γω ψωνίζω αρκετά από το H&M...φτηνά κ όμορφα και από το Energino και αυτό καλές τιμές...

Σοφία από τις ωραιότερες λαμπάδες που έχω δει!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βάσια, μήπως σου είναι εύκολο να ποστάρεις εκείνη τη συνταγή για μπισκοτάκια που είχες κάνει με το ζαχαρούχο; Εκείνη δεν ήταν που είχε πολύ λίγα υλικά;

Κάνουμε στη δουλειά μια φορά την εβδομάδα "πρόγραμμα κουζίνας" και φτιάχνουμε κάτι απλό με τους εκπαιδευόμενους (που το τρώμε όλοι μαζί, βέβαια, μετά) κι έχουμε πια στερέψει από ιδέες. Απλώς, ψάχνουμε για κάτι απλό για να μπορούν να συμμετέχουν στην παρασκευή.

αν λες αυτήν http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-me-zaxarouxo-gala.html την εχω κάνει κ γω κ βγήκε μια χαρά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

αν λες αυτήν http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-me-zaxarouxo-gala.html την εχω κάνει κ γω κ βγήκε μια χαρά!

Αυτή είναι η συνταγή που έβαλε η μιρτούλα.....εμένα μου πήρε παραπάνω αλεύρι...οπότε να έχεις καβάτζα :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχτές ο Κανάκης έδειξε ένα ντοκυμαντέρ πολύ ωραίο για το πως ζουν στην Αφρική!

Δείτε εδώ http://www.youtube.com/watch?v=e59gfolyDBk

εγώ άκουσα ότι ήταν πολύ καλό και πάω να το δω!

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, περαστικά σε όλους και όλες, βρε παιδιά! Έχει δίκιο η Γιώτα, το thread είναι ματιασμένο! Δεν εξηγείται αλλιώς!

Ειρήνη μου, τώρα είδα το χθεσινό σου μνμ. Ελπίζω να νιώσεις σύντομα γερή και δυνατή! Και μέχρι τότε, τα απολύτως απαραίτητα ;).

Σταυρούλα, αν το τσιζκέικ ήταν τόσο καλό σε γεύση όσο ήταν σε εμφάνιση! Με γεια και τα παπουτσάκια, πολύ όμορφα!

Γιωτού, με γεια το μπαουλάκι! Μια χαρά θα είναι και στο σαλόνι!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν λες αυτήν http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-me-zaxarouxo-gala.html την εχω κάνει κ γω κ βγήκε μια χαρά!
Αυτή είναι η συνταγή που έβαλε η μιρτούλα.....εμένα μου πήρε παραπάνω αλεύρι...οπότε να έχεις καβάτζα :)

Ναιιιιι, κοριτσάκια! Αυτήν εννοούσα. Σας ευχαριστώ πολύ :D:D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μας που εισαι πες μας ενα γεια να μην ανησυχουμε

εγω κοριτσια τελειωσα εκανα κ τη μπουγατσα λουστηκα εκανα μασκα μαλλιων-προσωπου καθομαι τωρα πινω καφε και θα φτιαξω μαλλι σε λιγο


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου μολις τελειωσα τις δουλειες!!!!Εκανα κουζινα και σιδερο,και ενα ψευτοπερασμα στο μπανιο.

Μολις ηρθε ο αντρας μου απο τη δουλεια και μου εκανε ζημια...μου εσπασε το αγαπημενο μου κηροπηγιο:evil:τον σκοτωνεις ή δεν τον σκοτωνεις????Ηδου η απορια....

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλησπέρα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και χαίρομαι πολύ που με αναζητούσατε και με είχατε στο μυαλό σας.... ευχαριστώ! :P:p

Χθες είχα πολύ άσχημη μέρα.. ένιωθα χάλια, χάλια όμως, και δούλευα πρωί και βράδυ... το μεσημέρι δε έπρεπε να πάρω το παιδάκι από το σχολείο, να γυρίσω, να έχω μαγειρέψει και να το διαβάσω.... πολύ δύσκολη μέρα, ένιωθα κατά διαστήματα τόσο άσχημα, έτοιμη να πέσω κάτω... :? Κατέληξα στο σπίτι μετά τις 10 το βράδυ, ένα ράκος.

Φυσικά στα ραντεβού που πήγαινα.. ειλικρινά τα κορίτσια μου με κατα-συγκινουσαν. Μου έλεγαν πως το εκτιμούσαν πολύ που δεν ακύρωνα τα ραντεβού και με είχαν πραγματικά στα ώπα-ώπα..τσαγάκια, καραμέλες λαιμού, τα πάντα.. :P. Με συγκινούν τόσο πολύ οι καλές σχέσεις, βρε κόρες, γι αυτό το αναφέρω... οι ανθρώπινες σχέσεις ειναι οτι πιο σημαντικό έχουμε.

Εννοείται φορούσα μάσκα με το που έμπαινα στα σπίτι, να μην τους κολλήσω το βρωμο-συνάχι μου! :|

Τέλοσπάντων... πέρασε κι αυτή η χθεσινή, τόσο άσχημη μέρα.

Σήμερα ξύπνησα, πρώτη μέρα, καλύτερα. Κατά διαστήματα νιώθω περίεργα και άσχημα αλλά καμία σχέση με τις προηγούμενες μέρες.

Οταν ξύπνησα και πήγα το φιογκάκι σχολείο, επέστρεψα και έβαλα να πλένεται την παπλωματοθήκη μας, να "φύγουν" τα μικρόβια. Ευτυχώς είχαμε αλλάξει σεντόνια και εγώ έχω ξεχωριστή πετσέτα προσώπου να μην κολλήσω και τ' αγόρια... το φιογκάκι ήδη διαμαρτύρεται που δεν μπορεί και δεν μπορώ να το φιλήσω...:? . Μετά έφυγα για δουλίτσα και ήρθα λίγο πριν πάρω το παιδί από το σχολείο.

Φάγαμε και διαβάσαμε αγγλικά και τα αυριανά του σχολείου. Μετά ξάπλωσα μισή ωρίτσα γιατί άρχισα πάλι να νιώθω άσχημα και έπειτα τα αγόρια έφυγαν για αγγλικά. Εγώ σιδέρωσα καμιά ωρίτσα γιατί αν δείτε τα ασιδέρωτα... θα τρελαθείτε... :? και γενικά το σπίτι μου είναι βρώμικο αλλά σιγά-σιγά θα το φέρω στα κανονικά του.... Τώρα ξαναφεύγω για δουλειά.

Σας εχω διαβάσει αλλά θα είμαι αύριο "μαζί σας" που είναι η μόνη μέρα που δεν δουλεύω οπότε θα μιλήσουμε και θα σχολιάσω μερικά από τα μηνύματά σας.

Και πάλι σας ευχαριστώ που μ' έχετε έννοια.. :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε ειρηνη μου ειχα αργησει να ανησυχο πολυ που μεχρι τετοια ωρα δεν ειχες μπει

θα σε περιμενουμε καρδουλα μου να μας πεις οτι εισαι πολυ πολυ καλυτερα σου το ευχομαι μεσα απ τη καρδια μου

αν μεναμε λιγο κοντα θα ερχομουν να σε βοηθησω λιγο

περαστικα κ πολλα πολλα φιλια


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα, σας διαβασα στα πεταχτα, εχουμε χασει ενα στικακι μεσα στο σπιτι κ το ψαχνουμε μανιωδως! μα που πηγε το σκασμενο???

παραλληλα με το ψαξιμο κ την φροντιδα της μικρης (η οποια επεσε κ ματωσε τα χειλια της κ εκλαιγε με παραπονο:() εχω κανει τα εξης:

  1. σκουπισμα καλο, τραβηγμα πολυθρονες κ χαλια στην σαλονοκουζινα
  2. ξεκαθαρισα το μπαρ απο ποτα που ειχαν τελειωσει η ειχαν πολυ λιγο κ το τακτοποιησα
  3. ξεσκονισμα με βρεγμενο πανακι στο σαλονι
  4. τζαμια μεσα εξω σε ολο το σπιτι
  5. συμμεζεμα
  6. στρωσιμο κρεβατιων
  7. στρωσιμο ριχταριων
  8. μαζεμα ρουχων κ διπλωμα απο απλωστρα
  9. εβαλα πλυντηριο του παιδιου τα ρουχα
  10. το απλωσα
  11. νεροχυτη-παγκους-εστιες
  12. περασμα το μπανιο

εχω ψοφισει, ποναει κ η μεση μου απο τις πολυθρονες κ τους καναπεδες που σηκωσα....

δεν εχω κουραγιο να σχολιασω, θα πω μονο στην ειρηνη:

ειρηνη μου κανε κουραγιο, τελειωνει η βρωμοιωση! απο σημερα ολο και καλυτερα θα εισαι! τσακο ενα φιλακι για περαστηκα!!

σας φιλω παω να μαζεψω το παιδι απο την πεθερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...