Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κοριτσια να ρωτησω κατι?που απλωνετε τα ρουχα σας ?εξω ειναι γεματο γυρη...και αναγκαζομαι να τα απλωνω μεσα,θελω να πλυνω το χαλι της κουζινας και δεν ξερω που να το απλωσω:?

Φοβασαι πως ειναι τοσο πολύ ωστε θα λερωθούν ή φοβασαι τις αλλεργίες?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!τι κανετε?Χρυσα περαστικα στο αγορακι σου πωπω πολυ ταλαιπωρια να φτιαξει ο καιρος να σταματησουν οι παλιοιωσεις..

Irene ωραια τα τρουφακια εγω θα παρω ολη την πιατελα..

Βασια ευτυχως που εισαι καλυτερα..

Εγω πινω το καφεδακι μου εκανα μερικες δουλιτσες,επλυνα το μπανιο,καθαρισα την κουζινα και τιναξα τα ριχταρια και τα ξαναεστρωσα.καθαρισα και τον γαυρο μου για το μεσημερι απλωσα ενα πλυντηριο και περιμενω να ξυπνησει το μπουμπουκι μου..

Οταν εμεις ξεκινάμε εσυ εχεις τελειωσει τις δουλίτσες σου!Μπραβο Αρετη,πολύ οργανωμενη!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξεσκονισα κ σκουπισα ολο το μαγαζι. 3 οροφοι, μου βγηκε ο πατος!

τα πανω πανω εκανα, κανονικα θελει κ σφουγγαρισμα, αλλα αλλη μερα.

χαρα δουλιτσες αρχισες ε?

σοφακι υπεροχες οι λαμπαδες σου! καλα το νυχι σουπερ! ατιμος ο πονος της μεσης (ομοιοπαθουσα!)

χρυσα μου περαστικα στο νινακι σου! ελεος πια αυτες οι αρρωστιες.

βασια καλυτερα η μεση ε? εγω παντα οταν σηκωνομαι απο το κρεβατι υποφερω, μεχρι το γονατο ποναω, μεσα σε μια ωρα μαλακωνει ο πονος κ εχω μονιμα μια ενοχληση. το συνηθησα πλεον!

ειρηνη μου εισαι καλυτερα?

Για εσενα που εχεις θεμα με τη μεση σου ηταν σιγουρα αρκετο!Πραγματικά πρεπει να θελει πολύ δουλεια για να συνεφερεις 3 ορόφους!

Ειναι που μαθαινουμε να ζουμε με τα προβλήματά μας:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φοβασαι πως ειναι τοσο πολύ ωστε θα λερωθούν ή φοβασαι τις αλλεργίες?

Τις αλλεργιες φοβαμαι Χρυσα μου!Επειδη ο Κωνσταντινος ειναι μικρος ακομα ειμαι λιγο επιφυλακτικη:?Ειδικα τα ρουχα του τα απλωνω μονο μεσα αυτες τις μερες,το χαλι της κουζινας φοβαμαι να το απλωσω εξω γιατι ολη μερα κυλιεται στα χαλια και παιζει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις αλλεργιες φοβαμαι Χρυσα μου!Επειδη ο Κωνσταντινος ειναι μικρος ακομα ειμαι λιγο επιφυλακτικη:?Ειδικα τα ρουχα του τα απλωνω μονο μεσα αυτες τις μερες,το χαλι της κουζινας φοβαμαι να το απλωσω εξω γιατι ολη μερα κυλιεται στα χαλια και παιζει

Eπειδη και εμεις εχουμε αλλεργιες,και εγω και μικρος,μπορει να ειμαι και λαθος, αλλα εφοσον δεν ειναι σε μεγαλο βαθμο,ίσως κατα κάποιο τροπο να εμβολιαζεται με αυτη την εκθεση στα αλλεργιογόνα.

Φροντιζω να μην ανοιγω πρωι πρωι το σπίτι που τα αλλεργιογόνα ειναι περισσότερα αλλα κατα τ'αλλα δεν προσεχω τοσο πολύ.Μοναχα όταν ειναι με καποια ιωση προσεχω να μην πάμε σε χωραφια και λοιπά που ξερω πως θα εχει προβλημα.:rolleyes:

Εννοειται πως, αν εσυ θεωρεις πως θα εχει προβλημα, καλά κανεις και προσεχεις:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Πήγαμε τη βολτούλα μας, στο γυρισμό πήγαμε ένα μικρό σ/μ και μόλις γυρίσαμε έβαλα ένα πλυντήριο με ρούχα του μικρού. Μόλις τελείωσα ο μικρός ζήτησε αγκαλιά και κοιμήθηκε. Οπότε βρήκα ευκαιρία και σιδέρωσα οοοοολα τα ρούχα. Έπρεπε να γίνει, γιατί μετά από το πλυντήριο του μικρού, θα μπουν ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ δικά μας. Ένα με λευκά και ένα με σκούρα/χρωματιστά. Το σπιτάκι μου είναι μαζεμένο, αλλά θέλει ένα καλό ξεσκόνισμα και ένα καλό σκούπισμα. Μάλλον το απόγευμα θα το κάνω (αν δεν ξεπορτίσουμε πάλι - μ' αυτόν τον καιρό δεν μπορώ να κάθομαι μέσα και να κάνω δουλειές).

Σε λίγο περιμένω τον αντρούλη μου να έρθει από τη δουλειά, να ξυπνήσει και ο μικρός και να φάμε. Πεινάααααααααααω!!!!

Α! Το Σάββατο που πήγαμε να πάρουμε το δώρο του φίλου μας που γιόρταζε, πήρα κι ένα μπλουζοφόρεμα πλεκτό για μένα (για του χρόνου το χειμώνα), που το βρήκα μόνο... 5? και δεν μπορούσα να το αφήσω. Μάλλον θα πάω να πάρω άλλο ένα που είδα και μου άρεσε. Το μετάνιωσα που τσιγγουνεύτηκα άλλα 5? και δεν το πήρα.

Πήρα κι ένα ζευγάρι πυζάμες του παιδιού, που τις χρειαζόταν. Ρε κορίτσια... φωτιά οι τιμές στα παιδικά. 15? ένα ζευγάρι πυζάμες (χειμωνιάτικες)???


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Hello girls...

Εδώ έχουμε μια υπέροχη μέρα ηλιόλουστη,απλά υπέροχη:D

Το πρωί κάναμε με τη μαμά μου βαριές δουλίτσες και ευτυχώς κάποια από τα παιδάκια μου έχουν πάει εκδρομή και θα ξεκουραστώ σήμερα,γιατί τα'φτυσα;)

Φάτε τρουφάκια έφτιαξα 4 πιατέλες,υπάρχει για όλους:tongue:

Σταυρούλα πολύ ωραίο τσιζκέικ,το αγαπημένο μου από τα άσπρα γλυκά(γιατί γενικά είμαι της σοκολάτας...)Εμένα η δικιά μου τη σκούπα τη λέει μπούμπα,πως της ήρθε ούτε ξέρω:)

Γιώτα δεν πρόλαβα να σχολιάσω χτες το μπαουλάκι σας,πολύ ωραίο.Ελπίζω να είναι και πρακτικό:cool:

Σοφάκι της είδα και στο fb τις λαμπάδες σου,πολύ ωραίες είναι.Εγώ φέτος θα κρατάω της Δανάης,δεν θα πάρω δική μου,γιατί κάθε χρόνο κρατάω και τη δική μου και του άντρα μου και φέτος να κρατάω τρεις χλωμό:cry:

Φωτεινή μου χρόνια σου πολλά και καλά.Ό,τι επιθυμείς μέσα από την καρδιά μου...:D

Κοιμήθηκε η μικρή και πάω να πιω καφεδάκι με τη μανούλα μου...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτίδα κι εγώ βλέπω αλλά δεν θέλω να πάρω,προτιμώ να χαλάσω για τη μικρή μου.Πάντως όταν βρίσκω ευκαιρίες δεν τις αφήνω,οπότε αν προλάβεις ξαναπήγαινε...

Όσο για τις τιμές στα παιδικά άστα.Εμείς εδώ έχουμε 2 μαγαζιά με παιδικά και καταλαβαίνεις που έχουν φτάσει οι τιμές.Έχουν και κάποια ρούχα με φυσιολογικές τιμές αλλά τα περισσότερα,άστα να πάνε...:evil:Εγώ ψωνίζω από πρενατάλ που έχει αρκετά καλές τιμές και από το ίντερνετ.Η αλήθεια είναι βέβαια ότι έκανα καλό κουμάντο όταν γεννήθηκε η Δανάη και μας έφεραν πολλά ρούχα κάποια τα άλλαξα με μεγαλύτερα νούμερα ή ρούχα για άλλη εποχή και το Σεπτέμβρη που κάναμε τη βάφτιση και είχαμε επίσης πολλά ρούχα σαν δώρα πάλι τα άλλαξα ή σε κάποιους κοντινούς τους είχα πει ότι τα θέλω σε μεγαλύτερο νούμερο.1,5 μήνα μετά τη βάφτιση είχαμε τα γενέθλια πάλι ρούχα τα οποία τα άλλαξα με παπούτσια και κάποια αξεσουάρ.Οπότε κάπως μαζεύεται το θέμα για την ώρα.

ωχ πολυλογία μ'έπιασε:tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ΄μαι παλι!!!Καθάρισα το μισό σχεδόν σπίτι,ξεσκονισα,τακτοποιησα τα πάντα,σκούπισα,και άλλαξα διακοσμηση,ταισα τον μικρο(εφτιαξα φακες),τον αλλαξα,τον εβαλα για υπνο,εγραψα στο blog,και τωρα καθομαι λιγο να κανω διαλειμμα και σε λιγο ξεκιναω κουζινα.

Βρε κοριτσια ειχε καμια νεα απο την Ειρηνη μας????

Ειναι καλα???Γιατι δεν μπηκε???

Ειρηνακη που εισαι???

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη και εμεις εχουμε αλλεργιες,και εγω και μικρος,μπορει να ειμαι και λαθος, αλλα εφοσον δεν ειναι σε μεγαλο βαθμο,ίσως κατα κάποιο τροπο να εμβολιαζεται με αυτη την εκθεση στα αλλεργιογόνα.

:)

Να σου πω αυτο δεν το ειχα σκεφτει:rolleyes:

Εμεις δεν εχουμε αλλεργιες,αλλα περισυ περιπου τετοια εποχη που η γυρη ηταν σαν φορτε της,δοκιμασε ο μικρος για πρωτη φορα γιαουρτι και εκανε αλλεργια(ειχε βγαλει κατι σπυρακια),η γιατρος μου ειπε οτι ηταν το γιαουρτι αλλα εμενα μου ειχε κατσει οτι μπορει να ειναι και η γυρη γιατι εδω που μενουμε εχει παρα πολυ(σκεψου οτι το μπαλκονι μας ειναι μεσα σε εναν κηπο που εχει δεντρα και πευκο),κοψαμε το γιαουρτι και ολα καλα,το δοκιμασε μετα απο μηνες και ολα καλα,αλλα τωρα που ξαναβγηκε η γυρη το σκεφτομαι και ειμαι λιγο επιφυλακτικη.

Link to comment
Share on other sites

Χτες πήρα την Ειρηνη μας να δω τι κάνει και ακουγόταν πολύ άσχημα!!!

Αχ!!

Εγώ κορίτσια τα περισσότερα ρουχα τον μικρου τα πέρνω απο το internet.

Αν χρειαστειτε βοηθεια πάνω σε αυτο στις υπηρεσιες σας!!!

Ειρηνη μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..

Εγώ με τα πουλά μπαμ μπουμ της εκκλησιας φοβάμαι και το μονο που θέλω ειναι να τρέξω έτσι τις λαμπάδες τις κρατά ο συζυγος για να μπορέσω να τρέξω χα,χα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια!

Διάβασα στα πεταχτά μόνο αυτή τη σελίδα (χθες δεν μπήκα καθόλου) κι έτσι απ' ό,τι συγκράτησα:

Χρόνια πολλά, Φωτεινή με τους δυο γιους :D! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου κι εσύ εκείνους!

Χρύσα, είναι αρρωστούλης ο μικρός; Περαστικά του! Το τελευταίο να είναι! Άντε βρε παιδί μου, ας πια για τα καλά αυτή η άνοιξη να ηρεμήσουμε! Βέβαια, δεν ξέρω τι θα έλεγαν όσοι ταλαιπωρούνται από αλλεργίες :roll:. Εμένα βήχει ακόμη, ευτυχώς λιγότερο, και έχει περιοριστεί κάπως και η καταροή της. Σταθμό δεν την έστειλα δυο μέρες τώρα κι ελπίζω ότι αφού είναι σε ύφεση, την σκαπουλάραμε αυτή τη φορά. Τι να πω;

Είδα τρουφάκια σλουρπ κι όμορφες λαμπάδες! Μπράβο στις χρυσοχέρες!

Το Ρηνάκι ακόμη ταλαιπωρείται ή δουλεύει απλώς; Ή και τα δύο :?;

Σταυρούλα, να χαίρεσαι τον άντρα σου για χθες! Πάντως, επειδή κι εμένα το σπίτι μου είναι δίπλα σε πάρκο κι έχουμε πολλή γύρη, κι εγώ έξω απλώνω. Αφού, έτσι κι αλλιώς, την πάμε βόλτες συνέχεια σε βουνά και πάρκα τώρα που άνοιξε ο καιρός, φαντάζομαι ότι αν ήταν αλλεργική θα το είχαμε καταλάβει :|. Απλά, περνάω τα σύρματα με βρεγμένο βετέξ πριν απλώσω κι όταν τα μαζεύω, τα τινάζω λίγο.

Όσο για τα παιδικά ρούχα που λέγατε, εμείς προτιμάμε γενικά H&M. Είναι αρκετά φθηνά, γουστόζικα και βρίσκεις ο,τιδήποτε απλό κομμάτι θες π.χ. για το σχολείο ή φανελάκια, πυτζάμες κτλ.

Τρώω και πάω να ξεκινήσω δουλειές γιατί το σπίτι μου είναι...:oops:


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Βάσια, μήπως σου είναι εύκολο να ποστάρεις εκείνη τη συνταγή για μπισκοτάκια που είχες κάνει με το ζαχαρούχο; Εκείνη δεν ήταν που είχε πολύ λίγα υλικά;

Κάνουμε στη δουλειά μια φορά την εβδομάδα "πρόγραμμα κουζίνας" και φτιάχνουμε κάτι απλό με τους εκπαιδευόμενους (που το τρώμε όλοι μαζί, βέβαια, μετά) κι έχουμε πια στερέψει από ιδέες. Απλώς, ψάχνουμε για κάτι απλό για να μπορούν να συμμετέχουν στην παρασκευή.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...