Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

α και κάπου διάβασα για τα περεγκο.

αυτά που έχω ακούσει απο φίλες εδώ μέσα είναι ότι δε βόλεψαν καθόλου και αποδεσμεύτηκαν γρήγορα. είναι θεόβαρια κορίτσια ξανα δείτε το.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και.....καλημέρα σας!!!

πότε θ αξιωθώ να ξυπνήσω πριν τα παιδιά μου σε αργίες και διακοπές!!!! απ τα χαράματα σηκώνονται ό,τι ώρα και να κοιμηθούν! έχω νεύρα και νυστάζω κοινώς!

αυτάαααα

λέω να κάνω καμιά μακαρονάδα με κιμά σήμερα.

τ απόγευμα θα παμε επίσκεψη οικογενειακώς σε μια από τις μέλλουσες κουμπάρες ανυπομονώ!

και το καλύτερο για το τέλος αύριο φεύγει ο μπαμπάς μας για πάνω θεσ.νικη για τις εκλογές και θα μείνω 2 μέρες μόνη με τα παιδιά και τη κοιλιά μου!!! ουάου;;; πείτε μου πόσο τυχερή είμαι ε;;;

Link to comment
Share on other sites


Κορίτσια πριν 1ωρα γύρισα η μπεμπου δεν μας έκανε την χάρη να γυρίσει και έτσι θ ξαναπαω την Τεταρτη...Αννα ΕΣΥ τι ώρα έχεις ραντεβού;θα σας τα πω αναλυτικά αυτοί γιατί ειμαιι απο Κινητο φιλακια καληνυχτα

Αννουλα θα εχει μγαλωσει κ λιγο παραπανω θα τα δειτε ολα καλυτερα! Μπες να μας πεις.

καλημερα κ απο μενα!

ροδακινουλα κ εγω θα σου ελεγα να παρεις το καροτσι με το καθισμα αυτοκινητου.οσο για τα καθισματακια να ξερεις οτι ειναι πολυ πιο ασφαλες να καθεται αναποδα οσο περισσοτερο γινεται...στις σκανδιναβικες χωρες ειναι γυρισμενα αναποδα τουλαχιστον μεχρι τα 4-5 χρονια.εγω το εχω ακομα αναποδα της ελλης και οσο χωραει δεν εχω σκοπο να την γυρισω.(ασε που το καθισμα που εχω μπαινει μονο αναποδα οποτε θα πρεπει να παρω καινουριο-ισως κρατησω αυτο για τον μπεμπη και παρω αλλο για τη κορη μου σε κανα χρονο)

αφροαντ πολυ ωραια και τα δικα σας επιπλακια!

εγω κατι λιγα πραγματακια που θελω να παρω θα τα παρω τον αυγουστο που θα χει και εκπτωσεις...βασικα μπανακι χρειαζομαι οπωσδηποτε κ ενα σλινγκ...και να δω αν θα παρω τη μικρη κουνια της ικεα για να τη βαλω στη κρεβατοκαμαρα μας.

εκανα κ εγω χθες το β επιπεδου ολα φυσιολογικα πολυ καλες οι μετρησεις αν κ ο μπεμπης μας παιδεψε αρκετα δε μας εδειχνε με τιποτε το προσωπο του εβαζε τα χερια μπροστα...τη καναμε σε 2 δοσεις την εξεταση με τα πολλα καταφεραμε να τα δουμε ολα...μαλιστα η γιατρος μας εβγαλε καποιες εικονες σε 4d οπου ο μπεμπης κανει με τα δαχτυλα του το σημα της νικης...απιστευτο μιλαμε!!μου εκανε η γιατρος και μετρηση τραχηλου ολα καλα εσας σας εκαναν?στην ελλη δεν ειχα κανει...τωρα θα με δει ο γιατρος μου στις 18 του μηνα να μου γραψει την καμπυλη...μακαρι να βγει καλη κ αυτη να ηρεμησω!

αννα εσυ πηρες τ αποτελεσματα της καμπυλης?

αννια ζορικη η μπεμπα ε?με το καλο να τη δειτε την τεταρτη!

Elisabeth συμφωνω απολυτα μαζι σου για το καθισμα αυτοκινητου ειναι πολυ πιο ασφαλες για το παιδι ετσι οσο για να το βλεπω εγω ειχα παρει ενα καθρεπτακι απο το mothercare κ ετσι εβλεπα ανα πασα στιγμη τι κανει το μωρο.

Το sling εινα φοβερη αγορα επισης εγω εχω παρει το slingezee και με βολεψε απιστευτα φαντασου μεχρι που εμεινα εγκυος το χρησιμοποιησα πολυ!

Εξεταση τραχηλου εκανε σε μενα προχθες ηταν ερμητικα κλειστος και ηταν 4,8 cm μου φαινεται.

α και κάπου διάβασα για τα περεγκο.

αυτά που έχω ακούσει απο φίλες εδώ μέσα είναι ότι δε βόλεψαν καθόλου και αποδεσμεύτηκαν γρήγορα. είναι θεόβαρια κορίτσια ξανα δείτε το.

Αννουλα περιεργο αυτο που μου λες γιατι εκτος απο μενα ξερω πολλες φιλες μουπου το εχουν ευχαριστηθει απειρα το καροτσι αυτο:confused:

Επισης δεν ειναι καθολου βαρυ εγω το σηκωνω μονη μου καποιες φορες κ στην εγκυμοσυνη, βεβαια δεν ξερω σε ποιο μοντελο αναφερεσαι αλλα το plicko switch δεν ειναι παντως ετσι οπως τα λες.


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!!

Χθες το απογευμα πηγαμε στο γιατρο και τα ειδε ολα μια χαρα!!!!Ο μπεμπης μας εχει παει 340 γρ :-P:-P.Τωρα θα παω σε 10 μερες για την Β'επιπεδου.

Το απογευμα εχω ραντεβου και με τον αιματολογο για να δουμε τι θα γινει με το θεμα του αιματοκριτη.Μακαρι να μας πει και αυτος κατι ευχαριστο....

Οσο για το θεμα του καροτσιου εγω ειχα παρει της chicco 3 σε 1,καροτσι-καθισμα αυτοκινητου και πορτ μπεμπε.Το καροτσι και το καθισμα τα καταευχαριστηθικα αντιθετως με το πορτ μπεμπε που δεν το χρησιμοποιησα καθολου γιατι στο δωματιο της ειχα καλαθουνα,αρα για μενα το πορτ μπεμπε ητανε τσαμπα λεφτα.

Τωρα για το καθισμα εγω ξερω οτι μεχρι 10-12 μηνων πρεπει να κοιταει προς τα πισω για λογους ασφαλειας,λογικα θα σας το πουνε και απο το μαγαζι που θα ψωνισετε αυτο.


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Hara μπράβο για το μωράκι σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τον αιματοκρίτη.

angelikig συμφωνώ μαζί σου για το perego.Εγώ ρώτησα για το τελευταίο μοντέλο το easy drive pliko switch και διάβασα πως μετά το maclaren είναι το πιο ελαφρύ και εύκολο στην οδήγηση και άνοιξε κλείσε.Άσε που πιάνει ελάχιστο χώρο..Και όσες το έχουν,το έχουν για 2 και 3 παιδιά! Τώρα τι να πω,εγώ μάλλον προς τα εκεί κλείνω αλλά θα δούμε.

anna καλή δύναμη για το τριήμερο που θα είσαι χωρίς σύζυγο :-)


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!!!

Χθες το απογευμα πηγαμε στο γιατρο και τα ειδε ολα μια χαρα!!!!Ο μπεμπης μας εχει παει 340 γρ :-P:-P.Τωρα θα παω σε 10 μερες για την Β'επιπεδου.

Το απογευμα εχω ραντεβου και με τον αιματολογο για να δουμε τι θα γινει με το θεμα του αιματοκριτη.Μακαρι να μας πει και αυτος κατι ευχαριστο....

Οσο για το θεμα του καροτσιου εγω ειχα παρει της chicco 3 σε 1,καροτσι-καθισμα αυτοκινητου και πορτ μπεμπε.Το καροτσι και το καθισμα τα καταευχαριστηθικα αντιθετως με το πορτ μπεμπε που δεν το χρησιμοποιησα καθολου γιατι στο δωματιο της ειχα καλαθουνα,αρα για μενα το πορτ μπεμπε ητανε τσαμπα λεφτα.

Τωρα για το καθισμα εγω ξερω οτι μεχρι 10-12 μηνων πρεπει να κοιταει προς τα πισω για λογους ασφαλειας,λογικα θα σας το πουνε και απο το μαγαζι που θα ψωνισετε αυτο.

Να χαιρεσαι το αγορακι σου Χαρά μου, πανω κατω κ εμεις στα ιδια ειμαστε 380 γρ. με το καλο η Β επιπεδου!!

Ολα θα πανε καλα κ με τον αιματοκριτη μην αγχωνεσαι θα ανεβει σιγουρα!

Αν εχεις ηδη καλαθουνα το πορτ μπεμπε δεν το χρειαζεσαι ειναι αληθεια μην κοιτας που εγω εχω μεζονετα κ ηθελα κρεββατι πανω κατω..

Καλημέρα κορίτσια!

Hara μπράβο για το μωράκι σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά και με τον αιματοκρίτη.

angelikig συμφωνώ μαζί σου για το perego.Εγώ ρώτησα για το τελευταίο μοντέλο το easy drive pliko switch και διάβασα πως μετά το maclaren είναι το πιο ελαφρύ και εύκολο στην οδήγηση και άνοιξε κλείσε.Άσε που πιάνει ελάχιστο χώρο..Και όσες το έχουν,το έχουν για 2 και 3 παιδιά! Τώρα τι να πω,εγώ μάλλον προς τα εκεί κλείνω αλλά θα δούμε.

anna καλή δύναμη για το τριήμερο που θα είσαι χωρίς σύζυγο :-)

Evri μου μιλαω παντως απο προσωπική πείρα αλλιώς δεν θα έλεγα τπτ χαχαχα

Το maclaren ισως ειναι λιγο πιο ελαφρυ οπως λες κ εσυ αλλα επειδη το εχει μια κολλητη μου τα εχουμε συγκρινει κ συμφωνει οτι το δικο μου ειναι σαφως καλυτερο, φαντασου ειχαμε βαλει τα μωρα μας κ στα δυο καναμε αλλαγη για μια βολτα χχαχαχα


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

και.....καλημέρα σας!!!

πότε θ αξιωθώ να ξυπνήσω πριν τα παιδιά μου σε αργίες και διακοπές!!!! απ τα χαράματα σηκώνονται ό,τι ώρα και να κοιμηθούν! έχω νεύρα και νυστάζω κοινώς!

αυτάαααα

λέω να κάνω καμιά μακαρονάδα με κιμά σήμερα.

τ απόγευμα θα παμε επίσκεψη οικογενειακώς σε μια από τις μέλλουσες κουμπάρες ανυπομονώ!

και το καλύτερο για το τέλος αύριο φεύγει ο μπαμπάς μας για πάνω θεσ.νικη για τις εκλογές και θα μείνω 2 μέρες μόνη με τα παιδιά και τη κοιλιά μου!!! ουάου;;; πείτε μου πόσο τυχερή είμαι ε;;;

Χαρας το κουραγιο σου Αννούλα!!! Δεν θα εχεις κανεναν να σε βοηθαει λίγο? Σε θαυμαζω....εγω θα τα ειχα δει ολα κυλιωμενα ετσι οπως εχω φουσκωσει


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ιωαννα ζορικη η μπέμπα, ελπιζω την τεταρτη να μη σας ταλαιπωρησει:tongue:

σοφια μπράβο για τα αποτελεσματα. Εξεταση τραχηλου και εμενα μου εκανε και ηταν κλειστος.

Αγγελικη κουκλος ο γιος σου:tongue:

Εμεις ειμαστε καλα, κατεβηκαμε πρωι πρωι να πληρωσουμε λογαριασμους και γυρισαμε πριν λιγο. Εσκασα, εχει πολυ ζεστη ή εγω τη νοιωθω ετσι?

Χτες πηγαμε και παραγγειλαμε την κουκετα για τα κοριτσια μας, τους ειπαμε να την φερουν την αλλη εβδομαδα ωστε να προλαβουμε να βαψουμε . Αντε να τακτοποιηθουμε σιγα σιγα...

Σχετικα με το καροτσι κα ιγω 3 σε 1 ειχα και με βολεψε πολυ, ολη την μερα ειχα τη μικρη μεσα στο πορτ μπεμπε και το βραδυ στο κρεβατι της. Γενικα το πορτ μπεμπε ειναι ενα προιον που αλλους τους βολευει πολλους και σε αλλους ειναι εντελως αχρηστο.

Το καρεκλακι αυτοκινητου και γω ξερω οτι πρεπει να κοιταει προς τα πισω. Λιγο μετα τον χρονο την γυρισα μπροστα κια αυτο γιατι δεν καθοταν με τπτ αναποδα.

Ξαφνικα μου φαινετε οτι πλησιαζει ο καιρος και δεν ξερω αν θα προλαβω

να κανω ολα αυτα που θελω, εχω και ενα προαισθημα οτι θα γεννησω πολυ νωρις και ισως γι αυτο.

Πηρα φραουλιτσες και λεω να κανω μαρμελαδα, σας χαιρετω προς το παρον:P


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρας το κουραγιο σου Αννούλα!!! Δεν θα εχεις κανεναν να σε βοηθαει λίγο? Σε θαυμαζω....εγω θα τα ειχα δει ολα κυλιωμενα ετσι οπως εχω φουσκωσει

Αλήθεια έχεις φουσκώσει πολύ?Προσπαθώ να καταλάβω και εμένα τώρα βλέπω διαφορά μεγάλη αλλά ακόμη υπάρχουν άνθρωποι που δεν με καταλαβαίνουν...:P

Όσο για το maclaren για μένα είναι πολύ ακριβό γι'αυτό που παίρνεις? Τι χρώμα έχεις το περεγκο?


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμείς το μακλάρεν είχαμε και δε το άλλαζα με τίποτα.

τώρα έχω το κουίνι το ζαπ. πολλά μείον.

τι να σας πω ό,τι ακούω λέω, δεν έχω προσωπική εμπειρία και ποιο μοντέλο είναι ποιο ιδέα δεν έχω.

εσείς θα ξέρετε καλύτερα ως κάτοχοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!

Ιωαννα ζορικη η μπέμπα, ελπιζω την τεταρτη να μη σας ταλαιπωρησει:tongue:

σοφια μπράβο για τα αποτελεσματα. Εξεταση τραχηλου και εμενα μου εκανε και ηταν κλειστος.

Αγγελικη κουκλος ο γιος σου:tongue:

Εμεις ειμαστε καλα, κατεβηκαμε πρωι πρωι να πληρωσουμε λογαριασμους και γυρισαμε πριν λιγο. Εσκασα, εχει πολυ ζεστη ή εγω τη νοιωθω ετσι?

Χτες πηγαμε και παραγγειλαμε την κουκετα για τα κοριτσια μας, τους ειπαμε να την φερουν την αλλη εβδομαδα ωστε να προλαβουμε να βαψουμε . Αντε να τακτοποιηθουμε σιγα σιγα...

Σχετικα με το καροτσι κα ιγω 3 σε 1 ειχα και με βολεψε πολυ, ολη την μερα ειχα τη μικρη μεσα στο πορτ μπεμπε και το βραδυ στο κρεβατι της. Γενικα το πορτ μπεμπε ειναι ενα προιον που αλλους τους βολευει πολλους και σε αλλους ειναι εντελως αχρηστο.

Το καρεκλακι αυτοκινητου και γω ξερω οτι πρεπει να κοιταει προς τα πισω. Λιγο μετα τον χρονο την γυρισα μπροστα κια αυτο γιατι δεν καθοταν με τπτ αναποδα.

Ξαφνικα μου φαινετε οτι πλησιαζει ο καιρος και δεν ξερω αν θα προλαβω

να κανω ολα αυτα που θελω, εχω και ενα προαισθημα οτι θα γεννησω πολυ νωρις και ισως γι αυτο.

Πηρα φραουλιτσες και λεω να κανω μαρμελαδα, σας χαιρετω προς το παρον:P

Καλημέρα Τάνια μου!!! Σ ευχαριστώ πολυ για τα καλά σου λόγια!!!! Του εχω μια αδυναμία τι να τον κάνω? Οταν δεν με σφίγγει στην αγκαλιά του λιώνω....

Αχ δεν νιώθεις μόνο εσύ κάνει ζέστη!! Εμεις σήμερα βγάζουμε τα χαλιά εννοείται οτι εχει έρθει η κοπέλα που με βοηθάει στο καθάρισμα γιατί μόνη μου δεν...

Καλορίζικη η κουκέτα στα κοριτσάκια σου!!! Πόσο είναι αλήθεια τα κουκλάκια?

Κι εγώ απο την επόμενη εβδομάδα θα παραγγείλω το δωματιάκι του ζουζούνου μου. Θα του πάρω κρεββάτι κανονικό εννοείται με κάγκελα κ το βρεφικό δωμάτιο θα το αφήσω ως εχει για την μπέμπα αλλωστε αν δεις ειναι ουδέτερο. Τώρα ενα άγχος που θα μεταφερθεί σε άλλο δωμάτιο κ άλλο κρεββάτι το έχω...αλλά τι να κάνω? Σίγουρα οι αλλαγές αυτες θα γίνουν μεσα στον επόμενο 1,5 μήνα για να μην κατηγορεί την μπέμπα, είδωμεν.. για πες κ εσυ την γνωμη σου!

Κι εγώ νιώθω οτι με πιέζει ο καιρός χωρίς λόγο..μεχρι τις 8 Σεπτ. κανονικά εχω χρόνο αλλά ετσι νιώθω..

Αλήθεια έχεις φουσκώσει πολύ?Προσπαθώ να καταλάβω και εμένα τώρα βλέπω διαφορά μεγάλη αλλά ακόμη υπάρχουν άνθρωποι που δεν με καταλαβαίνουν...:P

Όσο για το maclaren για μένα είναι πολύ ακριβό γι'αυτό που παίρνεις? Τι χρώμα έχεις το περεγκο?

Αλήθεια Εvri μου ναι εχω φουσκώσει πολύυυυυυ αλλά ξέρεις κάτι? Εμένα είναι η δευτερη εγκυμοσυνη με διαφορά ενος χρόνου περίπου οπότε πάνω που πήγα να μαζέψω το σώμα μου ανοιξε πάλι.. μετα θα πέσει τρελλή διαιτα..

Στο σύνολο εχω πάρει 5 κιλά οκ δεν ειναι λίγα αλλα ουτε κ πολλά απ οτι μου ειπε ο διαιτολογος απλα η κοιλιά ειναι μεγάλη, αλλά κ στον ζουζουνο μου εκανα τεραστια κοιλιά..τι να πω..

Συμφωνώ εγω μετά το test drive ειπα δοξα το θεο που δεν πηρα αυτο..ξερεις τι αλλο δεν μου άρεσε? που κρεμονται τα ποδαράκια του μωρού ενώ το peg perego ειναι απιστευτα ανετο. Το χρώμα ειναι μπεζ καφέ το ήθελα ουδέτερο κι αυτο λες κ κατι ήξερα...χαχαχαχα

Θα βρώ φωτό να στο βάλω


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο!!!

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, το δωματιάκι ειναι πολύ μικρό αλλά το φτιάξαμε με αγάπη και δεν ήθελα κάτι κραυγαλέο ελπίζω να το πετύχαμε!

Τώρα θα το εχει η μπέμπα μας!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...