Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Επιτελους τελος!!!εκανα και την βεραντουλα μου και τωρα αποζημιωνω την μπεμπα (που δεν βγηκε να με κοπανησει με τις ταρζανιες που εκανα)με ενα παγωτο:tongue:

αννια ολα να πανε καλα σημερα! θα περιμενουμε νεα!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μου να μαι και γω απο το πρωί γυρνάω τα πόδια μου έχουν γίνει αγνώριστα σαν μπαλονάκια είναι !!!!

Εμείς χθες πήγαμε στο γιατρό για την β επιπέδου όλα καλά και ο μπέμπης μου 506γρ ολόκληρος άντρας. Με είχε μια ώρα ξάπλα κόσκινο τον έκανε τον μικρό μου! Και κλασικά ενώ όταν έφυγα απο το σπίτι η πίεση ήταν 10,5 με 7,5 μετα τον υπέρηχο ήταν 14 με 8 απαπαπ με αγχώνει τελίκα πολύ. Το κουφό τις υπόθεσης ο καλός μου ο γιατρούλης δεν μου πήρε καθόλου λεφτά χθες μας πέσανε τα μαλλιά και ότι είχαμε ετοιμάσει τα 140ευρώ που παίρνει για την β΄επιπέδου. Σήμερα βγήκα και για την πρώτη έρευνα αγοράς σε κρεβατάκι και συρταριέρα η αλήθεια είναι ότι αυτά που μου άρεσαν ξεφεύγανε λίγο αλλά μάλλον θα τα πάρω όχι τώρα τον Ιούνιο θα τα παραγγείλω κάνουν γύρο στις 5 βδομάδες για να έρθουν και αυτό γιατί θα κάνω παραγγελία το χρώμα για να είναι ίδιο με την ντουλάπα που έβαλα στο παιδικό. Πείτε μου τη γνώμη σας αν σας αρέσει

midas2.jpg

Θα ειναι όλο στο χρώμα του δρυ και η τιμή για το κρεβάτι και την συρταριέρα είναι 960 ευρώ χωρίς το στρώμα !!!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους τελος!!!εκανα και την βεραντουλα μου και τωρα αποζημιωνω την μπεμπα (που δεν βγηκε να με κοπανησει με τις ταρζανιες που εκανα)με ενα παγωτο:tongue:

αννια ολα να πανε καλα σημερα! θα περιμενουμε νεα!

Και εγω μολις τελειωσα το μπαλκονι αλλα δεν εχω παγωτακι για αποζημιωση :(:(:(.Φαε και για μας!!!!


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τάνιαμπελ το ξέρω αλλά θέλω η συρταριέρα να είναι καλή για να μείνει μετά δεν την θέλω μπεμπέ και τα περισσότερα έπιπλα για μωράκια βγαίνουν σε άσπρο ήταν απο τις λίγες που μπορούσα να διαλέξω χρώμα και μου άρεσε γιατί είναι όλη ξύλο μασίφ και ήταν πολύ μεγάλη με ωραίους χώρους μέσα αυτόματο στοπ για να μην κλείνουν απότομα τα συρτάρια. Πάντως χάνει πολύ απο την φώτο στην πραγματικότητα είναι πολύ ποιο εντυπωσιακά.


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσες θα κανετε 2η ή 3η καισαρικη θα κανετε ενεσεις κορτιζονης για την ωριμανση των πνευμονων νωριτερα απο τον τοκετο;Και αν ναι ποτε περιπου, ξερετε;;

όχι δεν έχω κάνει ποτέ κάτι τέτοιο ούτε μου ζητήθηκε. γέννησα με καισαρική και τα 2 παιδιά την 37η βδομάδα αλλά με σπασμένα νερά οπότε μάλλον ξεκινούσε ούτως ή άλλως ο τοκετός και δε πίεσα καταστάσεις. και τα δυο μου τ αγόρια πάνω από 3 500 κιλά. τώρα με τη τρίτη καισαρική θα δω τι θα μου πει ο γιατρός μιας και θα πάω ακόμα πιο νωρις.

Link to comment
Share on other sites

τέλιωσα εγώ με τη καμπύλη τα 75 σε 3 λήψεις έκανα και παραδόξως δε ταλαιπωρήθηκα σχεδόν καθόλου. μακάρι να ναι αυτός καλός δείκτης ότι το ζάχαρο είναι φυσιολογικό.

στο δεύτερο γιο τα χα δει όλα κατά την ώρα της εξέτασης κι όντως οι μεσαίες τιμές είχαν πιάσει το 180 ακατέβατο!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια για να μην παρω ολα τα κιλα εγω, το ενα που εφαγα θα το μοιραστουμε χαχα, να μοιρασουμε τις θερμιδες!!

ροδακινο ωραιο το δωματιο αλλα πολυ ακριβη η τιμη!!

Γίνετε με αυτόν τον τρόπο να μοιράσουμε τις θερμίδες ???? Δεν το ήξερα όποτε θα τρώω ένα κάθε μέρα και θα λέω ότι το έφαγα μαζί σας οπότε ποιο λίγες θερμίδες εεεεεεε??:oops::oops::oops:


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγλαία τα μηνύματά σου είναι σα να τα έχω γράψει εγώ! πραγματική ταύτιση!

είχα μάθημα ως τώρα όπου πήρα και το μεγάλο γιο απ το νήπιο. κουράζομαι αρκετά επίσης αλλά τέλος μαίου σταματάω οπότε κάτι είναι κι αυτό.

άκουσα ότι οι σταθμοί φέτος ξεκινούν προθεσμίες από 21 μαίου!

Link to comment
Share on other sites

τέλιωσα εγώ με τη καμπύλη τα 75 σε 3 λήψεις έκανα και παραδόξως δε ταλαιπωρήθηκα σχεδόν καθόλου. μακάρι να ναι αυτός καλός δείκτης ότι το ζάχαρο είναι φυσιολογικό.

στο δεύτερο γιο τα χα δει όλα κατά την ώρα της εξέτασης κι όντως οι μεσαίες τιμές είχαν πιάσει το 180 ακατέβατο!

Καλά αποτελέσματα να έχεις. Τι ώρα θα τα πάρεις ????

Ελπίζω να έχεις την τύχη που είχαν τα κοριτσάκια μας που την έκαναν !!!

Εγώ θα την ξανά κάνω σε 4 βδομάδες που περίπου !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

αγγελικη μπραβο για τ αποτελεσματα!πολυ καλες οι τιμες!!

ριντι δε καταλαβα γιατι δεν επιτρεπει ο γιατρος ν ακοιμασαι ανασκελα?πρωτη φορα τ ακουω!εγω μονο ανασκελα βολευομαι.για τη πιεση εμενα τη μετραει στο ιατρειο καθε φορα...αλλα ποτε δεν ειχα καποιο θεμα θα λεγα πως μαλλον χαμηλη πιεση εχω.και για το σακχαρο συνηθως αν δεν υπαρχει ιστορικο η αν ειναι πρωτη εγκυμοσυνη τη κανουν πιο αργα τη καμπυλη γυρω στς 30 εβδομαδες.

χαρα ολα καλα θα πανε θα τον ρυθμισεις τον αιματοκριτη σου.

περιμενουμε νεα κ απο τα κοριτσακια που θα κανουν β επιπεδου!

Σ ευχαριστω πολυ elisabeth ::)

Αχ εγω το εχω ξανακουσει αλλα τωρα τελευταια ετσι ξυπναω κ μωλις το συνειδητοποιησω τρομαζω..ρωτησα τον γιατρο κ μου ειπε να το αποφευγω οχι τοσο για το μωρο αλλα για μενα, η κεντρικη αρτηρια δεν αιματωνετε σωστα κ θα εχω λιποθυμικες τασεις, επισης ολο το βαρος της μητρας κ του μωρου πεφτει πανω στους πνευμονες κ δυσκολευει την αναπνοη. Οσο για την καμπυλη πολυ σωστα τα λες, εγω ας πουμε που ειχα κανει διαβητη κυησης την προηγουμενη φορα εκανα την 19 εβδ την 70 γρ γλυκοζη.

Γεια σας κοριτσαΚια.....

Πήρα τα αποτελέσματα και είναι καλα αλλα θέλει και λίγο προσοχή....

Νηστικη:78

Στο 30' :142

Στο 60': 132

Στο 120':120

Όσο αφορά την πίεση και εγω τη μετράω μέρα παρα μέρα....

Και για τον ύπνο και εγω δεν μπορω να σταματήσω να κοιμάμαι ανάσκελα.....και μου είπε και εμένα οτι δεν πρέπει.....

Μαριλενα μπράβο για την μπεμπα καλα αποτελέσματα αύριο...

Λετα μου τι σου ειπε ο γιατρος για την καμπυλη σου δηλ; Νομιζω εισαι στα ορια σωστα;

Λέτα και Αγγελική (συγνώμη αν ξεχνάω κάποια άλλη) μπράβο για τα αποτελέσματά σας!! :D

Σ ευχαριστω Μυρινακι μου ευχομαι κ στα δικα σου σουπερ αποτελεσματα!!!

Χαρά περίμενε να δεις, μπορεί τελικά να μην χρειαστεί τίποτα! ;)

Κορίτσια αν σας πω ότι εγώ δεν ζεσταίνομαι αλλά κρυώνω;; :? Ίσως φταίει και η ίωση που είχα τόσο καιρό και με ταλαιπωρούσε, τι να πω..

Σήμερα ξεπόρτισα μετά από τόσο καιρό.. Περπάτησα για αρκετή ώρα και το ευχαριστήθηκα (σαν την κότα πήγαινα βέβαια), αλλά κουράστηκα πολύ!! Πήρα και κάτι πάνες φανελένιες που τις είδα και μου άρεσαν, με σχέδια σε ουδέτερα χρώματα (πορτοκαλί, λαχανί, κοκ) :D

Με γεια οι πανουλες σας!! Καλοφορετες!!! Ουδετερα χρωματα ευτυχως ειχα παρει κ εγω ταπερισσοτερα του μικρου μου γιατι να που τωρα θα ειναι κοριτσακι οποτε μην πανε χαμενα!

Κοριτσάκια καλησπέρα!Μπράβο σε όλες για τα αποτελέσματα!Πήγα και εγώ για τον τρισδιάστατο και ευτυχώς μετά από καιρό έφυγα ανακουφισμένη! Το μωράκι είναι μια χαρά σε όλα του!903 γραμ.πάνω από το μέσο όρο αλλά μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια! Και ο πλακούντας μου ανέβηκε οπότε τουλάχιστον λόγω πλακούντα γλιτώνω την καισαρική! Πάντως βρε κορίτσια άλλο πράγμα ο τρισδιάστατος. Φαίνεται τόσο καλά το μωράκι!!! Τώρα χαζεύω τις φωτογραφίες!!Πόσο περίεργο είναι!!

Μπραβο κοριτσακι μου τελεια νεα! Κοριτσακι η αγορακι; Οσο για τον πλακουντα ημουν σιγουρη κ σε μενα ειχε τυχει την πρωτη φορα αλλα γενικα ειναι σπανιο να μην ανεβαινει ως την γεννα.

Κορίτσια καμπύλη ζαχάρου πότε θα κάνετε?

Γιατί δεν είναι ίδια σε όλα τα κορίτσια? δηλαδή έγώ θα κάνω την εξέταση με 50 γρ. γλυκόζης. Όπως μου εξήγησε μία λήψη αίματος πρίν τήν γλυκόζη και μία λήψη μετά από μία ώρα περίπου. φυσικά να πάω πρωί και να μην έχω φάει τίποτα.

Γιατί όμως άλλες γυναίκες κάνουν περισσότερες φόρες? Ντράπηκα να ρωτήσω τον γιατρό εκείνη την στιγμή.

Εγώ αναγκαστικά θα κάνω την καμπύλη ζαχάρου περίπου σε 2 εβδομάδες... Έχω ραντεβού στον γιατρό στις 21 Μαίου και ο γυναικολόγος και η μικροβιολόγος είναι στο Βόλο (εγώ μένω Σκιάθο) και αναγκαστικά όποτε πάω στον γιατρό μου κάνω και τις εξετάσεις αίματος κλπ!!!

Angela η καμπυλη προσδιοριζετε αναλογως την περιπτωση αν δεν εχεις προδιαθεση η αν δεν εχεις βαλει πολλα κιλα συνηθως την κανεις αργοτερα. Νομιζω οτι πρεπει να την κανεις ως τις 8.30 το πρωι και θα πρεπει να μην εχεις φαει τπτ για 10 ωρες τουλαχιστον, τις προηγουμενες μερες δεν θα πρεπει να εχεις κανει καμια διαιτα κ αποχη απο τροφες αμυλουχες.

καλημερα!!!!!

κοριτσια χαιρομαι παρα πολυ που ειχατε ολες καλα αποτελεσματα κ παντα τετοια!

εγω παω σημερα το μεσημερακι στο γιατρο για να δουμε τον μπεμπη ο οποιος παρεπιπτοντως με κλωτσαει συνεχεια!!!!εν τω μεταξυ ηταν το πρωτο βραδυ που ανοιξα αιρ κοντισιον γιατι δεν την παλευα την ζεστη!!!!αν αρχισαμε απο το μαιο φανταστειτε τι θα γινει μεχρι τον αυγουστο......

τα πραγματακια εχουν ερθει απο την κυριακη κ πραγματικα δεν τα χορταινω να τα βλεπω!!!!!

Με το καλο λιμπερο να δεις τον μπεμπουλινο σου! Αχ σε νιωθω ετσι εκανα κ εγω στον γιο μου...κοιτουσα συνεχεια το δωματιακι του κ ανυπομονουσα να το γεμισει με τα γελια κ τα κλαμματα με ολα του! Καλοριζικα!

Καλημερα!!!!!

Ποσο ωραιο ειναι να παιρνεις αισιοδοξα μηνυματα οταν δεν εισαι και τοσο καλα!!!!Και εγω ευχομαι τελικα να πανε ολα καλα και με την θεραπεια που θα μου κανει να μην χρειαστει κατι αλλο τελικα....Αυριο θα δειξει.

Μπραβο σε ολες που ειχατε καλα αποτελεσματα σε β'επιπεδου και καμπυλη ζαχαρου!!!!Ενα ενα να τελειωνουν να φευγει και το αγχος!

Βρε κοριτσια αυτο με το ανασκελα δεν το ηξερα,οντως ισχυει???Γιατι μονο ανασκελα κοιμαμαι εγω :rolleyes:.

Να ρωτησω και κατι?Ποτε λετε να αρχισετε τις ετοιμασιες για

το παιδικο δωματιο και γενικα τις αγορες για το μωρο?Εγω δεν εχω κανει και δεν εχω ψωνισει τιποτα ακομη....

Χαρα ολα θα πανε καλα κοριτσι μου θα δεις! Εγω πρωτα πρεπει να φτιαξω το δωματιου του 18 μηνων γιου μου κ μετα να δω τι γινετε με τα ρουχα της μπεμπας, ευτυχως τα περισσοτερα ειναι ουδετερα αλλα οσο να ναι τα ροζακια θα της τα παρω καθως επισης κορδελες κτλ...λεω κατα τον Ιουνιο να ξεκινησω ελπιζω να προλαβω αφου κατα τις 9 Σεπτ ειναι να γεννησω με καισαρικη με το καλο.

Καλημερα κ απο μενα!

λετα και εβρι μπραβο για τις εξετασεις σας!

δεσποινα για τη βδομαδα που εισαι μια χαρα μεγαλωνει η μπεμπα σου ολα φυσιολογικα μου φαινονται.

αγλαια κ εγω τη σηκωνω τη κορη μου καμια φορα αγκαλια αλλωστε ειναι τοσες λιγες οι φορες που μου το ζηταει που δε μπορω να κανω διαφορετικα...ειναι ομως πολυ ελαφρια μετα βιας 11 κιλα.με τη δουλεια δε νιωθω να κουραζομαι τοσο αν και ειναι απαιτητικη αρκετα(δουλευω σε εργαστηριο) εκεινο που δεν αντεχω ειναι η υπερβολικη ζεστη που επικρατει στο χωρο...οσο για τη πιεση μια απο τα ιδια κ εδω εχω βαρεθει, κουραστει να περνανε ολα απο τα χερια μου...δε λεω ο αντρας μου βοηθαει παρα πολυ ειδικα με τις δουλειες στο σπιτι..αλλα καποια πραγματα αν δεν ασχοληθω εγω δε προκειται να γινουν...και μεις ετοιμαζομαστε για να καταθεσουμε την αιτηση στο παιδικο σταθμο...ευτυχως επειδη ειναι επανεγγραφη χρειαζονται λιγοτερα δικαιολογητικα-παλι καλα!

κατι αλλο ηθελα να σας ρωτησω...εχετε καθολου συχνοουρια?ξυπνατε το βραδυ γι αυτο?δεν αντεχω αλλο μπορει να ξυπνησω 2και 3 φορες μεσα στο βραδυ για να κατουρησω...

σημερα τ απογευμα εχω και το β επιπεδου..μακαρι να ναι ολα καλα!

φιλια πολλα!!

Καλημερα elisabeth κι εγω σηκωνω τον μικρο μου κ αρκετα συχνα ειναι 10 κιλα..νιωθω ασχημα για την μπεμπα αλλα τι να κανω που βγαζει δοντακια κ υποφερει τωρα; Να τον εγκαταλειψω; Αχ δυσκολα παντως νοωθω απο ωρα τυψεις...οσο για τις περισσοτερες δουλειες κ κυριως οτι αφορα το παιδι κ εγω μια απο τα ιδια...εγω τα κανω ολααααα

Καλημέρα και από εμένα! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλη και του τοξοπλάσματος. Αρνητικό το τοξόπλασμα ευτυχώς! Και η καμπύλη που είπα τα νούμερα στον γιατρό μου τηλεφωνικά μου είπε ότι είναι εντάξει. Σας παραθέτω τα αποτελέσματα να μου πείτε κι εσείς μια γνώμη αν ξέρετε.

Χορήγηση γλυκοζης 100 gr

ΣΑΚΧΑΡΟ 0 79 MG/DL

ΣΑΚΧΑΡΟ 60 125 MG/DL

ΣΑΚΧΑΡΟ 120 94 MG/DL

ΣΑΚΧΑΡΟ 180 100 MG/DL

Μιμικα μου φαινονται πολυ καλα τα αποτελεσματα σου συγχαρητηρια ουτε κατα διανοια σακχαρο!!!!

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια μου,έτσι να βλέπω ευχάριστα νέα..εγω στις 7:30 έχω την β' ανυπομονω να δω την μπεμπουλα μου...αν προλάβω θα μπω το μεσημέρι πάμε να πάρουμε πεδιλακια σήμερα στα μικρα μου.

Με το καλο να δεις την μπεμπουλα σου καλα αποτελεσματα β!!!

Κοριτσάκια μου να μαι και γω απο το πρωί γυρνάω τα πόδια μου έχουν γίνει αγνώριστα σαν μπαλονάκια είναι !!!!

Εμείς χθες πήγαμε στο γιατρό για την β επιπέδου όλα καλά και ο μπέμπης μου 506γρ ολόκληρος άντρας. Με είχε μια ώρα ξάπλα κόσκινο τον έκανε τον μικρό μου! Και κλασικά ενώ όταν έφυγα απο το σπίτι η πίεση ήταν 10,5 με 7,5 μετα τον υπέρηχο ήταν 14 με 8 απαπαπ με αγχώνει τελίκα πολύ. Το κουφό τις υπόθεσης ο καλός μου ο γιατρούλης δεν μου πήρε καθόλου λεφτά χθες μας πέσανε τα μαλλιά και ότι είχαμε ετοιμάσει τα 140ευρώ που παίρνει για την β΄επιπέδου. Σήμερα βγήκα και για την πρώτη έρευνα αγοράς σε κρεβατάκι και συρταριέρα η αλήθεια είναι ότι αυτά που μου άρεσαν ξεφεύγανε λίγο αλλά μάλλον θα τα πάρω όχι τώρα τον Ιούνιο θα τα παραγγείλω κάνουν γύρο στις 5 βδομάδες για να έρθουν και αυτό γιατί θα κάνω παραγγελία το χρώμα για να είναι ίδιο με την ντουλάπα που έβαλα στο παιδικό. Πείτε μου τη γνώμη σας αν σας αρέσει

midas2.jpg

Θα ειναι όλο στο χρώμα του δρυ και η τιμή για το κρεβάτι και την συρταριέρα είναι 960 ευρώ χωρίς το στρώμα !!!!

Ροδακινουλα τι αντρας ειναι αυτος;; Φτου φτου ολοκληρο παιδι!!!τα επιπλα μ ρεσουν πολυ ειναι σικατα κ ουδετερα τελειως!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια...

Μόλις τελείωσα το σφουγγάρισμα και είμαι πτώμα......

Λέω να την πεσω για καμία ώρα....Rodakinoula και εγω έδωσα καπου τόσα για το δωματιο του μικρού..είναι πολυ ωραία......Άννα με το καλο τα αποτελέσματα.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική είμαι στα όρια και μου είπε να προσέχω λίγο...να τρώω άμα θελω γλυκό 2 ώρες μετα το φαγητο και να αρχίσω τα ολικής αλεσεως.....

Δεν έδειξε προβληματισμένος εμένα όμως δεν μου άρεσαν και πολυ τα αποτελέσματα να πω την αλήθεια....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...