Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

κοριτσακια μου εκανα την ωολληψια σημερα......τι πονος ειναι αυτος???????????μου πηρε 13!!!οι αλλες κοπελες που ειμασταν μαζι ειχαν 3-4 ουτε ναρκωση δεν εκαναν εμπαιναν και στο τσακ μπαμ εφευγαν εγω........μπηκα 10 παρα 10 και βγηκα 12+++.....εκανα γενικη αναισθησια και με πειραξε υπερβολικα...εκανα εμετους και ζαλιζομουν βογκουσα απο τους πονους μου εριξαν παυσιπονη στον ορο αλλα τιποτα και μετα απο τοσες ωρες ποναω ακομα...απεναντι μου ηταν η αιθουσες τοκετου ουρλιαζαν αυτες που γεννουσαν βογκουσα εγω ερχεται ο γιατρος μου και μου λεει''διαγωνιζεστε ποια θα φωναξει περισσοτερο''ποναωωωω του λεω τι θελεις να κανω??????με το σπερμα ειχαμε ενα προβληματακι....ηταν μικρος ο αριθμος και χρειαστηκε να ξαναδωσει και γι αυτο θα γινει μικρογονιμοποιηση...αυριο θα ξερουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!!!!!

και μεσα σε ολα αυτα τα πεθερικα μου ειπαν στον κουνιαδο μου και στην συνυφαδα μου οτι θελω να κανω εξωσωματικη αφου βρηκα τζαμπα χρημα ηθελα λενε την ευκολη λυση μην τυχον και ταλαιπωρηθω να προσπαθησω με αλλους τροπους......ε τωρα τι τους λες????????????????Μαργκι σημερα γνωρησα εναν αλλον Ζηκ...καμια σχεση με αυτον τον ψυχρο και λιγομιλητο ανθρωπο που ηξερα μεχρι τωρα οταν με εβγαλε απο την αιθουσα της ωολληψιας ερχοταν συνεχεια και με εβλεπε με ρωτουσε συνεχεια αν ηθελα κατι και τον ειχα στο τρεξιμο ''θελω μαξιλαρι,ποναω,θελω να με σηκωσεις,με ενοχλει το ενα με ενοχλει το αλλο φερε μου εκεινο δωσε μου το αλλο''και μπορω να πω οτι δεν μου εφερε αντιρρηση σε τιποτα ισα ισα που ηταν συνεχεια διπλα μου και ειχε και αλλες 4 εκτος απο μενα.εμενα ουτε που με κουρασαν καθολου οι ενεσεις αυτο που με κουραζε ηταν που ξυπνουσα πρωι για την μικροβιολογο και τον υπερυχο επισσης με εχοχλουσε πολυ τις τελευταιες μερες ολο αυτο το φουσκωμα ουτε να φαω μπορουσα καθε 3 και λιγο συχνοουρια και πρηξιμο αλλα ειχα και αρκετα απ οτι φανηκε γι αυτο και οι ενοχλησεις


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ντέπα, μακαρι να γονιμοποιηθούν αρκετα, για να μπορέσεις να καταψύξεις κιόλας. Βρε κορίτσι μου, τόσος πόνος; Εγώ νόμιζα πως δεν είναι τόσο επώδυνο! Οσο για τα πεθερικά χρειάζονται μια μούντζα μή σου πω βρίσιμο που καθονται και λένε τέτοια χωρίς να ντρέπονται, οι αθεόφοβοι. Ξέρουν τι παει να πει εξωσωματική και την θεωρούν εύκολη μέθοδο;;;;Αει στο καλό με όλουε τους άχετους που εκφέρουν άποψη. Οταν λες σηκωνόσουν νωρίς πόσο δηλαδη σηκωνόσουν; Γιατί εγ΄'ω θα πάω αυριο για οιστραδιόλη και είπε αυτός να παω όποια ώρα θέλω ως τι; 12. Εγώ θα πάω 9.

Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ντέπα, μακαρι να γονιμοποιηθούν αρκετα, για να μπορέσεις να καταψύξεις κιόλας. Βρε κορίτσι μου, τόσος πόνος; Εγώ νόμιζα πως δεν είναι τόσο επώδυνο! Οσο για τα πεθερικά χρειάζονται μια μούντζα μή σου πω βρίσιμο που καθονται και λένε τέτοια χωρίς να ντρέπονται, οι αθεόφοβοι. Ξέρουν τι παει να πει εξωσωματική και την θεωρούν εύκολη μέθοδο;;;;Αει στο καλό με όλουε τους άχετους που εκφέρουν άποψη. Οταν λες σηκωνόσουν νωρίς πόσο δηλαδη σηκωνόσουν; Γιατί εγ΄'ω θα πάω αυριο για οιστραδιόλη και είπε αυτός να παω όποια ώρα θέλω ως τι; 12. Εγώ θα πάω 9.

Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια!

εως τις 10 επρεπε να εχουν βγει τα αποτελεσματα και να εχω κανει και τον υπερυχο γιατι επρεπε μεχρι τις 10 να κανω την ενεση καταστολης


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α, έκανες καταστολή! Εγώ δεν έκανα. Ξεκίνησα την πρώτη μέρα περιόδου. Αυριο θα κάνω εξέταση αιματος, θα τους στείλω με φαξ τα αποτελέσματα και μετά θα με καθοδηγήσουν αυτοί. Εγώ δεν κάνω ενέσεις το πρωί. Τις κάνω όλες το βράδυ. Αχ, βρε κοπέλα μου, μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Υπέρηχο μετά την έναρξη της θεραπείας δεν έκανα. Μάλλον θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο την Πέμπτη. Να σου πω, έτυχε καμιά φορά να χρειαστείς υπέρηχο ή μικροβιολόγο Σάββατο ή Κυριακή; Τι έκανες σε αυτή την πε΄ριπτωση;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω 2η μερα εκανα οιστραδιολη προγεστερονη και υπερυχο την 6η μερα ηταν σαββατο ειχα συννενοηθει με την μιροβιολογο και πηγα 7 το πρωι μου πηρε αιμα και μετα εφυγα για γιαννενα και μου εκανε τον υπερυχο ο ιδιος μετα ξαναεκανα 8η μερα δευτερα δηλαδη οιστραδιολη αλλα επειδη ηταν χαμηλη μου ειπε να μην κανω υπερυχο αναλογως με τις τιμες της οιστραδιολης μου ρυθμιζε και την δοση της puregon μετα ξαναεκανα την 10η μερα τεταρτη οιστραδιολη και υπερυχο μετα παλι 12η μερα παρασκευη οιστραδιολη προγεστερονη και υπερυχο ε και εκει μου ειπε οτι ειμαι ετοιμη και μου εδωσε οδηγιες για την ωολληψια σημερα


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου εκανα την ωολληψια σημερα......τι πονος ειναι αυτος???????????μου πηρε 13!!!οι αλλες κοπελες που ειμασταν μαζι ειχαν 3-4 ουτε ναρκωση δεν εκαναν εμπαιναν και στο τσακ μπαμ εφευγαν εγω........μπηκα 10 παρα 10 και βγηκα 12+++.....εκανα γενικη αναισθησια και με πειραξε υπερβολικα...εκανα εμετους και ζαλιζομουν βογκουσα απο τους πονους μου εριξαν παυσιπονη στον ορο αλλα τιποτα και μετα απο τοσες ωρες ποναω ακομα...απεναντι μου ηταν η αιθουσες τοκετου ουρλιαζαν αυτες που γεννουσαν βογκουσα εγω ερχεται ο γιατρος μου και μου λεει''διαγωνιζεστε ποια θα φωναξει περισσοτερο''ποναωωωω του λεω τι θελεις να κανω??????με το σπερμα ειχαμε ενα προβληματακι....ηταν μικρος ο αριθμος και χρειαστηκε να ξαναδωσει και γι αυτο θα γινει μικρογονιμοποιηση...αυριο θα ξερουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!!!!!

και μεσα σε ολα αυτα τα πεθερικα μου ειπαν στον κουνιαδο μου και στην συνυφαδα μου οτι θελω να κανω εξωσωματικη αφου βρηκα τζαμπα χρημα ηθελα λενε την ευκολη λυση μην τυχον και ταλαιπωρηθω να προσπαθησω με αλλους τροπους......ε τωρα τι τους λες????????????????Μαργκι σημερα γνωρησα εναν αλλον Ζηκ...καμια σχεση με αυτον τον ψυχρο και λιγομιλητο ανθρωπο που ηξερα μεχρι τωρα οταν με εβγαλε απο την αιθουσα της ωολληψιας ερχοταν συνεχεια και με εβλεπε με ρωτουσε συνεχεια αν ηθελα κατι και τον ειχα στο τρεξιμο ''θελω μαξιλαρι,ποναω,θελω να με σηκωσεις,με ενοχλει το ενα με ενοχλει το αλλο φερε μου εκεινο δωσε μου το αλλο''και μπορω να πω οτι δεν μου εφερε αντιρρηση σε τιποτα ισα ισα που ηταν συνεχεια διπλα μου και ειχε και αλλες 4 εκτος απο μενα.εμενα ουτε που με κουρασαν καθολου οι ενεσεις αυτο που με κουραζε ηταν που ξυπνουσα πρωι για την μικροβιολογο και τον υπερυχο επισσης με εχοχλουσε πολυ τις τελευταιες μερες ολο αυτο το φουσκωμα ουτε να φαω μπορουσα καθε 3 και λιγο συχνοουρια και πρηξιμο αλλα ειχα και αρκετα απ οτι φανηκε γι αυτο και οι ενοχλησεις

Άχ κοριτσάκι μου χαλάλι και ο πόνος και το πρωινό ξύπνημα όταν θα έρθει σε 12 περίπου μέρες η χοριακή σου που θα είναι στα ύψη να είσαι σίγουρη θα τα ξεχάσεις όλα:D:D:D:D!!!Όσο για τους βλάκες τα πεθερικά σου τί να πώ:evil::evil::evil::evil::evil:.....για την ώρα συγκεντρώσου στον Ιερό σκοπό σου και όταν όλα γίνουν όπως τα θέλουμε τους βάζεις στη θέση τους!!!Μέχρι τότε όμως γράφτους στα παλιά σου τα παπούτσια!!!;);););)


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Deppa μου ολα καλα θα πάνε. Αυτός ο πονος θα ναι και ο τελευταίος. Αντε μου δίνεις θάρρος. Να παίρνουμε και μεις σειρά. Τώρα να είσαι ηρεμη και χαλαρή και να μην ακούς κανενα να σου χαλαει την διαθεση. Απομακρυνε τους όλους για το δικό σου καλό. Μόνο για 15 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει καμιά κοπέλα, πόσο μεγαλώνουν τα ωάρια την ημέρα

(κατά μέσο όρο περίπου)?????? :confused:

Την ημέρα δέν ξέρω αυτό που ξέρω είναι ότι έτοιμα είναι στα 25 χιλ. περίπου!!!Μετά σπάνε και περιμένουν το σποράκι....


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την ημέρα δέν ξέρω αυτό που ξέρω είναι ότι έτοιμα είναι στα 25 χιλ. περίπου!!!Μετά σπάνε και περιμένουν το σποράκι....

Ευχαριστώ, lilitaki!!!

Εμένα στη 10η μέρα ήταν 3,5 και σήμερα έχω υπέρηχο πάλι να δούμε τι γίνεται, αν και δεν ελπίζω σε πολλά γιατί είναι πολύ μικρό...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου εκανα την ωολληψια σημερα......τι πονος ειναι αυτος???????????μου πηρε 13!!!οι αλλες κοπελες που ειμασταν μαζι ειχαν 3-4 ουτε ναρκωση δεν εκαναν εμπαιναν και στο τσακ μπαμ εφευγαν εγω........μπηκα 10 παρα 10 και βγηκα 12+++.....εκανα γενικη αναισθησια και με πειραξε υπερβολικα...εκανα εμετους και ζαλιζομουν βογκουσα απο τους πονους μου εριξαν παυσιπονη στον ορο αλλα τιποτα και μετα απο τοσες ωρες ποναω ακομα...απεναντι μου ηταν η αιθουσες τοκετου ουρλιαζαν αυτες που γεννουσαν βογκουσα εγω ερχεται ο γιατρος μου και μου λεει''διαγωνιζεστε ποια θα φωναξει περισσοτερο''ποναωωωω του λεω τι θελεις να κανω??????με το σπερμα ειχαμε ενα προβληματακι....ηταν μικρος ο αριθμος και χρειαστηκε να ξαναδωσει και γι αυτο θα γινει μικρογονιμοποιηση...αυριο θα ξερουμε ποσα γονιμοποιηθηκαν!!!!!

και μεσα σε ολα αυτα τα πεθερικα μου ειπαν στον κουνιαδο μου και στην συνυφαδα μου οτι θελω να κανω εξωσωματικη αφου βρηκα τζαμπα χρημα ηθελα λενε την ευκολη λυση μην τυχον και ταλαιπωρηθω να προσπαθησω με αλλους τροπους......ε τωρα τι τους λες????????????????Μαργκι σημερα γνωρησα εναν αλλον Ζηκ...καμια σχεση με αυτον τον ψυχρο και λιγομιλητο ανθρωπο που ηξερα μεχρι τωρα οταν με εβγαλε απο την αιθουσα της ωολληψιας ερχοταν συνεχεια και με εβλεπε με ρωτουσε συνεχεια αν ηθελα κατι και τον ειχα στο τρεξιμο ''θελω μαξιλαρι,ποναω,θελω να με σηκωσεις,με ενοχλει το ενα με ενοχλει το αλλο φερε μου εκεινο δωσε μου το αλλο''και μπορω να πω οτι δεν μου εφερε αντιρρηση σε τιποτα ισα ισα που ηταν συνεχεια διπλα μου και ειχε και αλλες 4 εκτος απο μενα.εμενα ουτε που με κουρασαν καθολου οι ενεσεις αυτο που με κουραζε ηταν που ξυπνουσα πρωι για την μικροβιολογο και τον υπερυχο επισσης με εχοχλουσε πολυ τις τελευταιες μερες ολο αυτο το φουσκωμα ουτε να φαω μπορουσα καθε 3 και λιγο συχνοουρια και πρηξιμο αλλα ειχα και αρκετα απ οτι φανηκε γι αυτο και οι ενοχλησεις

nteppa m ολα καλα θα πανε δεν πειραζει χαρα μου που πονεσες χαλαλι για το μωρακι η τα μωρακια που θα κρατας σε 9 μηνες στην αγκαλια σου:P τα πεθερικα χεσε τα!!! αν ασχοληθεις αξια θα τους δωσεις!


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, lilitaki!!!

Εμένα στη 10η μέρα ήταν 3,5 και σήμερα έχω υπέρηχο πάλι να δούμε τι γίνεται, αν και δεν ελπίζω σε πολλά γιατί είναι πολύ μικρό...

Ναι νομίζω για 10η μέρα είναι πολύ μικρά αλλά μην απογοητεύεσαι ποτέ δέν ξέρεις!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

deppa και margi σε λίγες μέρες που θα μπείτε και θα ανακοινώσετε και οι 2 τις μεγάλες σας χοριακες τότε θα τα εχετε ξεχάσει ολα,και πόνους και ταλαιπωρια....ολα καλα θα σας πάνε,ειμαι πολυ αισιοδοξη και σιγουρη και για τις δυο σας.

deppa μου ουτε για ποδοσφαιρικη ομάδα να ετοιμαζόσουν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...