Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

Μαριούλα, εγώ είχα εξωμήτριο και μετά από κάποιο διάστημα έκανα σαλπιγγογραφία στην εναπομείνασα σάλπιγγα. Πήρα από πριν παυσίπονο και πόνεσα πολύ λίγο. Να φανταστείς όταν σηκώθηκα δεν πονούσα καθόλου!

Ντέπα, ωραία είναι τα νέα σου. Ολα θα πάνε καλά, θα δεις. Εγώ αδιαθέτησα σήμερα πέντε η ώρα το πρωί και το απόγευμα ξεκινάω με daronda. Για δύο μέρες θα πάρω daronda και μετά θα προσθέσουμε τη gonal και menopur. Στενοχωρέθηκα λίγο αλλά εντάξει. Ετσι έμελλε να γίνει. Είπαμε ήταν γράφτο μου να κάνω εξωσωματική. Μακάρι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα. Ντέπα, στο γυναικολόγο για υπέρηχο πόσο συχνά πας; Στο μικροβιολογικό πληρώνεις;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

margi οχι ακομα αλλά έχω πονάκια και μια ανακατωσούρα...νομίζω οτι λογικά μέχρι το βράδυ....ξεκινάς και συ σημερα!!!πάμε δυνατά...όλα να σου πάνε απο τώρα και στο εξής τέλεια...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

pepsi tserry kai margi σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση! βρε κοριτσια ο γιατρος της ειπε δεν ειναι οπως παλια και δεν θα πονεσει θα χρησιμοποιησει βεντουζες λεει:shock: εσας σας χρησιμοποιησαν βεντουζες?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi οχι ακομα αλλά έχω πονάκια και μια ανακατωσούρα...νομίζω οτι λογικά μέχρι το βράδυ....ξεκινάς και συ σημερα!!!πάμε δυνατά...όλα να σου πάνε απο τώρα και στο εξής τέλεια...

τσερρυ μου δεν θυμαμαι εχεις ανακατωσουρα καθε φορα πριν την περιοδο?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

μαριουλα εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό με τις βεντουζες....αλλά για να λέει ο γιατρός οτι είναι νέα μέθοδος θα είναι ακόμη πιο εύκολη διαδικασία....

στην περίοδο την πρώτη μέρα που μου έρχετε αισθάνομαι το στομάχι μου κάπως...ούτε ακριβώς ανακατωσούρα δεν ξέρω αν ειναι...πάντως μου κόβεται η όρεξη μέχρι να τελειώσει....

για έγκυος μην το σκέφτεσαι καν....αυτον τον μήνα δεν έχω κάνει σεξ!!!αποκλειεται να ειμαι έγκυος...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

ντεππα μπραβο....δεν ήξερα οτι άρχισες...και μάλιστα πήρες και φόρα!!!! να μπαινεις ναμας λες...αχ τι ωραία....έχουμε εξελίξεις!!!

αφου σας το ειχα πει βρε οταν αρχισα......τωρα κοντευω να τελειωσω κιολας;)


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριούλα, εγώ είχα εξωμήτριο και μετά από κάποιο διάστημα έκανα σαλπιγγογραφία στην εναπομείνασα σάλπιγγα. Πήρα από πριν παυσίπονο και πόνεσα πολύ λίγο. Να φανταστείς όταν σηκώθηκα δεν πονούσα καθόλου!

Ντέπα, ωραία είναι τα νέα σου. Ολα θα πάνε καλά, θα δεις. Εγώ αδιαθέτησα σήμερα πέντε η ώρα το πρωί και το απόγευμα ξεκινάω με daronda. Για δύο μέρες θα πάρω daronda και μετά θα προσθέσουμε τη gonal και menopur. Στενοχωρέθηκα λίγο αλλά εντάξει. Ετσι έμελλε να γίνει. Είπαμε ήταν γράφτο μου να κάνω εξωσωματική. Μακάρι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα. Ντέπα, στο γυναικολόγο για υπέρηχο πόσο συχνά πας; Στο μικροβιολογικό πληρώνεις;

πηγα την 2η μερα του κυκλου και για αιμα και για υπερυχο μετα παλι την 6η μερα μετα την 8η την 10η και κανονικα εκει επρεπε να τελειωσω αλλα επειδη οι ωοθηκες μου καθυστερησαν να παρουν μπροστα εφτασα καιμεχρι την 12η δηλαδη σημερα....και τελειωνω αφου τα ωοθυλλακια εχουν φτασει στις καταλληλες διαστασεις....θα κανω και σημερα κανονικα τις ενεσεις αυριο θα κανω την ovitrelle 10.30 το βραδυ και την δευτερα μπαινω μεσα για ωολληψια ελπιζω να πανε ολα καλααααααααα!!!οτι αλλο θελεις ρωτησε με!!!!!!!!καλη αρχη να σκεφτεσαι θετικα ολα θα πανε καλα και σε ενα μηνα θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα!!!!!!!


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέιτε μου τη γνώμη σας : από ποια ηλικία θεωρείτε ότι ένα παιδί μπορούμε να το πάρουμε σε camping; Προσωπικά θα έπαιρνα ένα παιδί μαζί ( αν μου άρεσε το camping!) από τα πέντε και μετά! Εχω μια διαφωνία με τον άντρα μου για ένα γνωστό μας ζευγάρι που πάει καμπινγκ από αύριο και παίρνουν μαζί το ενός χρόνου παιδί τους! Εμένα (που δεν μ' αρέσει καθόλου το καμπινγκ) μού φαίνεται υπερβολικό να πάρεις ένα παιδί μικρό να το βάλεις να κοιμηθεί σε σκηνή. Ο άντρας μου (που τρελαίνεται για κάμπινγκ) το θεωρεί πολύ φυσιολογικό!!!

Εσεις τι λέτε; Είμαι τόσο περίεργη τελικά;

Κοριτσάκι ο ανιψιός μου πάει για κάμπινγκ από 4 μηνών (τώρα είναι 3,5ετών)και έχει μάθει να το λατρεύει άν είσαι οργανομένος εσύ ο ίδιος δέν έχεις να φοβάσαι κάτι για το μωρό σκέψου ότι πάνε ελεύθερο κάμπινγκ όχι σε οργανομένο σε μία υπέροχη παραλία που μαζεύοντε αρκετοί και είναι όλοι φίλοι είναι πάρα πολύ όμορφα έχω πάει και εγώ μαζί τους και ο μικρός ξετρελένετε όλη μέρα παιχνίδι στη θάλασσα τι καλύτερο???;););)


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαριουλα εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό με τις βεντουζες....αλλά για να λέει ο γιατρός οτι είναι νέα μέθοδος θα είναι ακόμη πιο εύκολη διαδικασία....

στην περίοδο την πρώτη μέρα που μου έρχετε αισθάνομαι το στομάχι μου κάπως...ούτε ακριβώς ανακατωσούρα δεν ξέρω αν ειναι...πάντως μου κόβεται η όρεξη μέχρι να τελειώσει....

για έγκυος μην το σκέφτεσαι καν....αυτον τον μήνα δεν έχω κάνει σεξ!!!αποκλειεται να ειμαι έγκυος...

κ εγω πρωτη φορα ακουω για βεντουζες:rolleyes:τωρα λογικα θα ειναι εκει 1 η ωρα εχουν ραντεβου αλλα αυτη θα παει λιγο νωριτερα.το απογευμα θα μου πει πως ηταν και θα σας πω για τις βεντουζες...ναι βρε τσερρυ μου το ειχα ξεχασει οτι δεν ειχατε επαφες


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κ εγω πρωτη φορα ακουω για βεντουζες:rolleyes:τωρα λογικα θα ειναι εκει 1 η ωρα εχουν ραντεβου αλλα αυτη θα παει λιγο νωριτερα.το απογευμα θα μου πει πως ηταν και θα σας πω για τις βεντουζες...ναι βρε τσερρυ μου το ειχα ξεχασει οτι δεν ειχατε επαφες

Και εγώ που την έκανα πόνεσα αλλά το αντέχεις τωρα για βεντούζες δέν έχω ξανακούσει ούτε εγώ μακάρι να είναι κάτι νεο και να μήν πονέσει καθόλου το κορίτσι!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που την έκανα πόνεσα αλλά το αντέχεις τωρα για βεντούζες δέν έχω ξανακούσει ούτε εγώ μακάρι να είναι κάτι νεο και να μήν πονέσει καθόλου το κορίτσι!!!

μακαρι να ναι νεο αλλα εγω πολυ φοβαμαι μην ειναι τιποτα παναρχαιο!!!καθολου δεν το αποκλειω στο νησι μου...


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

οντως μαριούλα στα νησιά είναι λίγο περίεργα τα πραγματα....όπως και μα χει όμως όλα να παν καλα και ας πονεσει και λιγο...οι μανες κάνουν θυσίες!!!

ντεππα ε΄πιχα μείνει στο σημείο που σου είχε έρθει περιοδος και δεν είχες προλάβει κάτι...να πας για υπερηχο...δεν θυμαμαι...οποτε απο κει και μετα το έχσα λίγο το θέμα...δεν ξέρω και πως πάει κιολας....πχ δεν ήξερα ποτε ξεκιναει η διαδικασια μετα την περιοδο...καταλαβες?

όλα να πάνε κατευχήν!!!!για όλες μας...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

margi μου καλή αρχή, όσο για τα συμπτώματα να ξερεις ότι εγώ ειχα πρησμένο στήθος που πονούσε την ημέρα που περιμενα περίοδο και κάτι ψιλοπονάκια στη κοιλιά πολυ απαλά όμως. Απλά ειχα 2 μέρες καθυστέρηση και ενα ξεχασμένο τεστ στο σπίτι, αν δεν ειχα ετοιμο το τεστ δεν πρόκειται να το μάθαινα τόσο νωρίς. Τα πονακια ειχαν διαρκεια μια εβδομαδα και τωρα εκτός από το στηθος δεν νιωθω απολύτως τίποτα!!!! Οπότε ασε τα συμπτώματα.

Επίσης εγώ αν κανω με το καλό παιδάκι νομίζω οτι θα το κουβαλάω παντου μαζί μου. Δεν παθαίνουν τίποτα ίσα ισα σκληραγωγουνται και δεν ειναι ευαισθητα.

Deppaki θα σε δειρω εχεις 11 ωοθηλάκια και δεν εισαι ευχαριστημένη εγώ καλη μου 5 είχα. Απο 15 και πανω υπάρχει θεμα υπερδιεγερσης. Τελειος είναι ο αριθμός και η οιστραδιόλη σου θα εκτοξευτεί θα δεις.

Λοιπον εμεις ειδαμε την καρδουλα που χτυπουσε στον υπέρυχο αλλά ο γιατρός μου δεν ηθελε να βαλει να την ακουσουμε γιατί δεν εχει αποδειχθει αν το doppler που χρησιμοποιουν επιρρεαζει τα εμβρυα όταν ειναι τοσο μικρά. Και τον εμπιστευομαι γιατί ειναι ειδικος στον προγενητικό. Οπότε θα το ακουσουμε λίγο αργότερα το θέμα ειναι ότι πάνε όλα καλά και η καρδουλα χτυπάει.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...