Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

marmin, σευχαριστώ για την συμπαράσταση. Η αλήθεια είναι ότι όταν ακούω ότι κοπέλες έμειναν έγκυες με κλομιφένη, ανάβει το φωτάκι της αισιοδοξίας. Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και με βλέπει κ ο άντρας μου σε αυτό το χάλι κ στεναχωριέται. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να σου πάνε όλα τέλεια!!! Οι ωοθήκες μου θα με οδηγήσουν στην παράνοια... ή αυτές θα επικρατήσουν και θα κάνουν ότι θέλουν ή εγωωωωώ. Όπως λες θέλει πολύ επιμονή και υπομονή...

Σε καταλαβαίνω γιατί κι εμένα όταν μου είπαν ότι η δεξιά ωοθήκη είναι μάλλον νεκρή στενοχωρήθηκα πολύ και περίμενα πως και πως να ξεκινήσω τα κλομιφεν για να δω αν θα "ξυπνήσει" όταν έβγαλε το πρώτο αυγουλάκι (παρόλο που εκείνη την φορά δεν έμεινα έγκυος) ήμουν πανευτυχής:tongue: Εύχομαι κι εσένα να ανταποκριθούν σύντομα τουλάχιστον ξέρεις τι έχεις και θα το αντιμετωπίσεις. Εμείς χρόνια παιδευόμασταν ενώ ήταν όλα καλά και νινι πουθενά ευτυχώς βοήθησε η Παναγίτσα και τώρα περιμένουμε το αγοράκι μας

Αν θυμάμαι καλά δύο χάπια την ημέρα έπαιρνες;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε καταλαβαίνω γιατί κι εμένα όταν μου είπαν ότι η δεξιά ωοθήκη είναι μάλλον νεκρή στενοχωρήθηκα πολύ και περίμενα πως και πως να ξεκινήσω τα κλομιφεν για να δω αν θα "ξυπνήσει" όταν έβγαλε το πρώτο αυγουλάκι (παρόλο που εκείνη την φορά δεν έμεινα έγκυος) ήμουν πανευτυχής:tongue: Εύχομαι κι εσένα να ανταποκριθούν σύντομα τουλάχιστον ξέρεις τι έχεις και θα το αντιμετωπίσεις. Εμείς χρόνια παιδευόμασταν ενώ ήταν όλα καλά και νινι πουθενά ευτυχώς βοήθησε η Παναγίτσα και τώρα περιμένουμε το αγοράκι μας

Αν θυμάμαι καλά δύο χάπια την ημέρα έπαιρνες;

Marmin, 2 χάπια για 5 μέρες αλλά θα μου αυξήσει τη δόση είπε μήπως και δούμε προκοπή στον επόμενο κύκλο...

μερικές κάνουν μέχρι και 7 ωάρια και γω ούτε 1 για δείγμα... Και γω τις ελπίδες μου τις στηρίζω στην Παναγία...

Link to comment
Share on other sites

Πού χαθήκατε σήμερα; Πήγατε για μπανάκι τυχερούλες; Εγώ σπίτι. Τίποτα το ιδιαίτερο σήμερα. Εκκλησία το πρωί και από εκείνη την ώρα σπίτι. που να πας και με αυτή την ζέστη; περιμένω να δροσίσει να βγω στο μπαλκόνι. Σε λίγο θα κάνω τις δύσκολες ενέσεις (γκοναλ, μενοπούρ για όσες ξέρουν) και daronda. 3 ενεσούλες, για να δούμε.

Εν τω μεταξύ, βρε κορίτσια, πολύ στενοχωριέμαι. Τους τελευταίους μήνες μετά την λαπαροσκόπηση η ροή της περιοδου είναι ελάχιστη και με το ζόρι κρατάει 4 μέρες. Να φανταστείτε σήμερα είμαι στην 3η μέρα κι έχω ελάχιστο έως και καθόλου αίμα. Φοβάμαι....Εχω ρωτήσει κατά καιρούς διάφορους γυναικολόγους. Αλλοι είπαν πως αυτό είναι το φυσιολογικό και πιο πριν είχα αιμορραγίες λόγω πολυπόδων. Αλλος είπε οως είναι λεπτό το ενδομήτριο και άλλες τόσες βλακείες. Αχ, να μπορέσω να κάνω ένα παιδάκι. Φοβάμαι.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Πού χαθήκατε σήμερα; Πήγατε για μπανάκι τυχερούλες; Εγώ σπίτι. Τίποτα το ιδιαίτερο σήμερα. Εκκλησία το πρωί και από εκείνη την ώρα σπίτι. που να πας και με αυτή την ζέστη; περιμένω να δροσίσει να βγω στο μπαλκόνι. Σε λίγο θα κάνω τις δύσκολες ενέσεις (γκοναλ, μενοπούρ για όσες ξέρουν) και daronda. 3 ενεσούλες, για να δούμε.

Εν τω μεταξύ, βρε κορίτσια, πολύ στενοχωριέμαι. Τους τελευταίους μήνες μετά την λαπαροσκόπηση η ροή της περιοδου είναι ελάχιστη και με το ζόρι κρατάει 4 μέρες. Να φανταστείτε σήμερα είμαι στην 3η μέρα κι έχω ελάχιστο έως και καθόλου αίμα. Φοβάμαι....Εχω ρωτήσει κατά καιρούς διάφορους γυναικολόγους. Αλλοι είπαν πως αυτό είναι το φυσιολογικό και πιο πριν είχα αιμορραγίες λόγω πολυπόδων. Αλλος είπε οως είναι λεπτό το ενδομήτριο και άλλες τόσες βλακείες. Αχ, να μπορέσω να κάνω ένα παιδάκι. Φοβάμαι.....

margi

φροντισε να αφαιρεσεις όλα τα αρνητικά συναισθηματα, εμεινα εγκυος όταν ειπα απο μέσα μου εγω θα κανω μωρακι, εχω μωρο, ειμαι εγκυος. Στην διαδικασια της εξωσωματικής ημουν σε κοντρα με τον αντρα μου και μεσα μου η φωνη ελεγε, δεν θα πετυχει, δεν θα πετυχει. Αν ειναι δυνατον μεινε μακρυα απο τον αντρα σου και απο ότι σε ριχνει, σε αγχώνει και σε κανει να σκεφτεσαι αρνητικά. Προσπάθησε να σκεφτεσαι απο την πρωτη ενεσουλα ότι εισαι εγκυος με μια γλυκια ηρεμια και άγαπησε και όλο το συμπαν μαζι. Αν εισαι σε μονιμη αμφιβολια δεν θα καταφέρεις τίποτα. Θα τα βλέπεις όλα τελεια γύρω σου και θα νιωθεις εγκυος. Όχι με εμμονή αλλά με την γαλήνη που θα ειχες αν μαθαινες οτι εισαι εγκυος. Ακουσε με!!! αν πιστεψεις πως θα τα καταφέρεις θα τα καταφέρεις. Εγώ στην εξωσωματική δεν το πιστεψα όσο θα επρεπε!!!


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε κορίτσια, έμεινε καμία έγκυος με κλομιφένη????

Γιατί να είναι τόσο δύσκολο να μείνουμε έγκυες???

Κορίτσια, θα ρωτήσω κάτι ίσως λίγο εκτός θέματος και δεν ξέρω αν μπορούμε να ρωτάμε τέτοια στο φόρουμ, αλλά έχω διαβάσει στο ίντερνετ για την ζώνη της Παναγίας, την οποία αν την φορέσεις μένεις έγκυος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi

φροντισε να αφαιρεσεις όλα τα αρνητικά συναισθηματα, εμεινα εγκυος όταν ειπα απο μέσα μου εγω θα κανω μωρακι, εχω μωρο, ειμαι εγκυος. Στην διαδικασια της εξωσωματικής ημουν σε κοντρα με τον αντρα μου και μεσα μου η φωνη ελεγε, δεν θα πετυχει, δεν θα πετυχει. Αν ειναι δυνατον μεινε μακρυα απο τον αντρα σου και απο ότι σε ριχνει, σε αγχώνει και σε κανει να σκεφτεσαι αρνητικά. Προσπάθησε να σκεφτεσαι απο την πρωτη ενεσουλα ότι εισαι εγκυος με μια γλυκια ηρεμια και άγαπησε και όλο το συμπαν μαζι. Αν εισαι σε μονιμη αμφιβολια δεν θα καταφέρεις τίποτα. Θα τα βλέπεις όλα τελεια γύρω σου και θα νιωθεις εγκυος. Όχι με εμμονή αλλά με την γαλήνη που θα ειχες αν μαθαινες οτι εισαι εγκυος. Ακουσε με!!! αν πιστεψεις πως θα τα καταφέρεις θα τα καταφέρεις. Εγώ στην εξωσωματική δεν το πιστεψα όσο θα επρεπε!!!

Νένα, φοβάμαι να το πιστέψω μην και απογοητευτώ αν κάτι δεν πάει καλά. Κρατάω αυτό που λένε "πισινή'. Οσο για τον άντρα μου, προχθες με τσάντισε αλλά από τότε προσπαθει τόσο πολύ! Μου δίνει κουράγιο και είναι θετικός. Σήμερα κάναμε 3 ενέσεις στη σειρά. Λέω "καναμ¨ε" γιατί τις ετοιμάζει και μου τις κάνει αυτός. Είχε τόσο άγχος όσο και εγώ.....Δεν θέλει να ακούει ότι δεν θα τα καταφέρουμε. Δεν θέλω να είμαι άδικη. Με στηρίζει πολύ και κάποιες φορές τον αδικώ.

Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις πολύτιμες συμβουλές σου. Είναι δύσκολο για ένα άτομο σαν εμένα να είμαι τόσο αισιόδοξη, γιατί έπαθα τόσα πολλά και με έκαναν να πιστεύω πως όλα είναι δύσκολα για μένα :(

Εχεις όμως δίκιο. Θα το παλέψω. Σε φιλώ και σε ευχαριστώ.

Α, ακόμη δεν μου είπες από ποιο μέρος τησ Χαλκιδικής είσαι;;;:-P


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Νένα, φοβάμαι να το πιστέψω μην και απογοητευτώ αν κάτι δεν πάει καλά. Κρατάω αυτό που λένε "πισινή'. Οσο για τον άντρα μου, προχθες με τσάντισε αλλά από τότε προσπαθει τόσο πολύ! Μου δίνει κουράγιο και είναι θετικός. Σήμερα κάναμε 3 ενέσεις στη σειρά. Λέω "καναμ¨ε" γιατί τις ετοιμάζει και μου τις κάνει αυτός. Είχε τόσο άγχος όσο και εγώ.....Δεν θέλει να ακούει ότι δεν θα τα καταφέρουμε. Δεν θέλω να είμαι άδικη. Με στηρίζει πολύ και κάποιες φορές τον αδικώ.

Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις πολύτιμες συμβουλές σου. Είναι δύσκολο για ένα άτομο σαν εμένα να είμαι τόσο αισιόδοξη, γιατί έπαθα τόσα πολλά και με έκαναν να πιστεύω πως όλα είναι δύσκολα για μένα :(

Εχεις όμως δίκιο. Θα το παλέψω. Σε φιλώ και σε ευχαριστώ.

Α, ακόμη δεν μου είπες από ποιο μέρος τησ Χαλκιδικής είσαι;;;:-P

ετσι μπραβο μαργκι μου ολα καλα θα πανε εχει δικιο η νενα μας πιστεψε το και θα γινει!!!:Pθα δεις με ποση χαρα θα μπεις σε λιγο καιρο να μας πεις τα ευχαριστα:D


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε κορίτσια, έμεινε καμία έγκυος με κλομιφένη????

Γιατί να είναι τόσο δύσκολο να μείνουμε έγκυες???

Κορίτσια, θα ρωτήσω κάτι ίσως λίγο εκτός θέματος και δεν ξέρω αν μπορούμε να ρωτάμε τέτοια στο φόρουμ, αλλά έχω διαβάσει στο ίντερνετ για την ζώνη της Παναγίας, την οποία αν την φορέσεις μένεις έγκυος...

εχουν μεινει πολλες και θα μεινεις και εσυ μαρακι:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη ευδομαδα στην ομορφη παρεουλα μου!!! Ξερω ξερω με εχετε βαρεθει γιατι καθε δευτερα σας λεω πως εκλεισα ευδομαδα:tongue: και ναι ειμαι 24 ευδομαδων σημερα!!!!!:D:D:D:D:D ξεπερασα το μισο της εγκυμοσυνης εδω και καιρο και ομως μου φαινεται οτι αργω τοοοοοοοοσο μα τοοοοοσο πολυ ως την γεννα! ειμαι κουρασμενη ψυχολογικα και γιαυτο βιαζομαι να γεννησω αλλιως τι πιο ομοργο υπαρχει απο την εγκυμοσυνη????θα μου αρεσε να ημουν εγκυος για παντα;)τρελαινομαι να με βλεπω με μεγαλη κοιλια και να νιωθω το μωρακι μου να κλωτσαει και πιστεψτε με κλωτσαει τοσο δυνατα το ποδι του πεταγετε πανω οταν κλωτσαει φαινεται απο μακρια:D ααααααα και κατι αλλο δεν μπορω να περιμενω μεχρι τις 18 του μηνα θα παω σημερα για το υπερηχο να δω τι εγινε με το αμνιακο υγρο 13 μερες περασαν πιστευω οτι αν ηταν να αυξηθει θα αυξηθηκε και αν ηταν να μεινει στασιμο θα εμεινε...σιγουρα θα δειξει και απο σημερα τι 13 μερες τι 15 ετσι δεν ειναι??? δεν μπορω να περιμενω ως τις 15 μερες απο τοτε που εκανα το τελευταιο υπερηχο! μακαρι ολα να πανε καλα φοβαμαι τοσο πολυ δεν θα το αντεξω να παθει κατι το μωρακι μου:cry:


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες,μαριουλα μου μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε,θα δεις σε λιγο θα γυρισεις απο το γιατρο και θα μας γραφεις μόνο ευχαριστα.

margi όπως εψαχνα στο φορουμ βρηκα ενα παλιο σου θεμα, τι εχεις περασει και συ κοπέλα μου,μην ανγχωνεσαι και μη στεναχωριεσαι.ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα. να σκεφτεσαι ομορφα πραγματα και θα δεις σε λιγες μερες θα μας ανακοινωσεις και συ τα ευχαριστα. πιστεψε και προσευχησου και ολα θα πανε καλα.

φιλια και καλη εβδομαδα σε όλες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε όλες,μαριουλα μου μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε,θα δεις σε λιγο θα γυρισεις απο το γιατρο και θα μας γραφεις μόνο ευχαριστα.

margi όπως εψαχνα στο φορουμ βρηκα ενα παλιο σου θεμα, τι εχεις περασει και συ κοπέλα μου,μην ανγχωνεσαι και μη στεναχωριεσαι.ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα. να σκεφτεσαι ομορφα πραγματα και θα δεις σε λιγες μερες θα μας ανακοινωσεις και συ τα ευχαριστα. πιστεψε και προσευχησου και ολα θα πανε καλα.

φιλια και καλη εβδομαδα σε όλες...

καλημερα αγγελικακι μου μακαρι ολα να πανε καλα και να σας εχω ευχαριστα νεα! εσυ τι γινεσαι συνηθησες τις ενεσεις?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγγελικακι μου μακαρι ολα να πανε καλα και να σας εχω ευχαριστα νεα! εσυ τι γινεσαι συνηθησες τις ενεσεις?

δεν ξερω βρε μαριουλα μου,ελπιζω να τις κανω σωστα. αλλες μερες πονάω αλλες οχι,και εχω γεμισει και μελανιες. χθες πηγα στην παραλια και ολοι κοιτουσαν την κοιλια μου. αλλα για το καλο του μωρου μου χαναλι. εμενα ειναι τελικα των 10000 η μια. καθε μηνα κανεις και την εξεταση του anti xa; γραφονται αυτες; ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ρε Μαριούλα, ξεχάστηκα! Ηθελα σήμερα να προλάβω να μπω και να σου πω εγώ ότι άλλάζεις βδομάδα, αλλα άργησα γμτ! Τέσπα. Εφτασες στις 24, να δεις τι γρήγορα θα φτάσεις και στις 38-40! Καλά θα κάνεις και θα πας σήμερα. Κι εγώ νομίζω θα μας πεις ευχάριστα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες,μαριουλα μου μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε,θα δεις σε λιγο θα γυρισεις απο το γιατρο και θα μας γραφεις μόνο ευχαριστα.

margi όπως εψαχνα στο φορουμ βρηκα ενα παλιο σου θεμα, τι εχεις περασει και συ κοπέλα μου,μην ανγχωνεσαι και μη στεναχωριεσαι.ολα θα πανε καλα αυτη τη φορα. να σκεφτεσαι ομορφα πραγματα και θα δεις σε λιγες μερες θα μας ανακοινωσεις και συ τα ευχαριστα. πιστεψε και προσευχησου και ολα θα πανε καλα.

φιλια και καλη εβδομαδα σε όλες...

Αχ, αγγελικάκι, το τι πέρασα όλα αυτά τα χρόνια δεν φτάνουν 10 σελίδες να τα περιγράψω. Λες και με "έφτυσαν" από την στιγμή που παντρεύτηκα. Το μόνο θετικό ήταν που διορίστηκα. Αλλά είχαμε πικρία και τότε γιατί ο άντρας μου είχε απολυθεί και είχαμε περάσει και το εξωμήτριο :( . Γι' αυτό αγχώνομαι για την συνέχεια. Θέλω να τελειώσει το μαρτύριο του να σκέφτομαι αν θα κάνω παιδί.λέω χθες στον άντρα μου την ώρα που πηγαίναμε για ύπνο "Βαρέθηκα, όλο τα ίδια και τα ίδια. Κοιμόμαστε, ξυπνάμε...." Και μου λέει "Κοιμήσου τώρα, γιατί όταν θα έρθουν τα διδυμάκια μας( έτσι νομίζει:tongue:) δεν θα μπορείς να κοιμηθείς." Μακάρι να έρθουν ή να έρθει και ας ξυπνάω κάθε τρεις και λίγο!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ε όλες της μέλουσες μανούλες!!!Και όταν λέω όλες εννοώ όλες!!!Θετική σκέψη κοριτσάκια μου αφήστε το άγχος χαρήτε τον ήλιο τη θάλασσα και το όμορφο καλοκαιράκι που μόνο στην Ελλάδα μας έχουμε!!!Σήμερα και εγώ είμαι ακριβώς στα μισά 20 εβδομάδων κορίτσια ακόμα δέν μπορώ να το πιστέψω νομίζω ότι βλέπω όνειρο το ομορφότερο όνειρο της ζωής μου!!!Να έχουμε καλή εβδομάδα κούκλες και ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...