Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

margi μου καλή αρχή, όσο για τα συμπτώματα να ξερεις ότι εγώ ειχα πρησμένο στήθος που πονούσε την ημέρα που περιμενα περίοδο και κάτι ψιλοπονάκια στη κοιλιά πολυ απαλά όμως. Απλά ειχα 2 μέρες καθυστέρηση και ενα ξεχασμένο τεστ στο σπίτι, αν δεν ειχα ετοιμο το τεστ δεν πρόκειται να το μάθαινα τόσο νωρίς. Τα πονακια ειχαν διαρκεια μια εβδομαδα και τωρα εκτός από το στηθος δεν νιωθω απολύτως τίποτα!!!! Οπότε ασε τα συμπτώματα.

Επίσης εγώ αν κανω με το καλό παιδάκι νομίζω οτι θα το κουβαλάω παντου μαζί μου. Δεν παθαίνουν τίποτα ίσα ισα σκληραγωγουνται και δεν ειναι ευαισθητα.

Deppaki θα σε δειρω εχεις 11 ωοθηλάκια και δεν εισαι ευχαριστημένη εγώ καλη μου 5 είχα. Απο 15 και πανω υπάρχει θεμα υπερδιεγερσης. Τελειος είναι ο αριθμός και η οιστραδιόλη σου θα εκτοξευτεί θα δεις.

Λοιπον εμεις ειδαμε την καρδουλα που χτυπουσε στον υπέρυχο αλλά ο γιατρός μου δεν ηθελε να βαλει να την ακουσουμε γιατί δεν εχει αποδειχθει αν το doppler που χρησιμοποιουν επιρρεαζει τα εμβρυα όταν ειναι τοσο μικρά. Και τον εμπιστευομαι γιατί ειναι ειδικος στον προγενητικό. Οπότε θα το ακουσουμε λίγο αργότερα το θέμα ειναι ότι πάνε όλα καλά και η καρδουλα χτυπάει.

Μπάβο κοριτσάκι μου όλα καλά :D:D:Dκαι όταν την ακούσετε κιόλας θα πάθεις πλάκα!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

margi μου καλή αρχή, όσο για τα συμπτώματα να ξερεις ότι εγώ ειχα πρησμένο στήθος που πονούσε την ημέρα που περιμενα περίοδο και κάτι ψιλοπονάκια στη κοιλιά πολυ απαλά όμως. Απλά ειχα 2 μέρες καθυστέρηση και ενα ξεχασμένο τεστ στο σπίτι, αν δεν ειχα ετοιμο το τεστ δεν πρόκειται να το μάθαινα τόσο νωρίς. Τα πονακια ειχαν διαρκεια μια εβδομαδα και τωρα εκτός από το στηθος δεν νιωθω απολύτως τίποτα!!!! Οπότε ασε τα συμπτώματα.

Επίσης εγώ αν κανω με το καλό παιδάκι νομίζω οτι θα το κουβαλάω παντου μαζί μου. Δεν παθαίνουν τίποτα ίσα ισα σκληραγωγουνται και δεν ειναι ευαισθητα.

Deppaki θα σε δειρω εχεις 11 ωοθηλάκια και δεν εισαι ευχαριστημένη εγώ καλη μου 5 είχα. Απο 15 και πανω υπάρχει θεμα υπερδιεγερσης. Τελειος είναι ο αριθμός και η οιστραδιόλη σου θα εκτοξευτεί θα δεις.

Λοιπον εμεις ειδαμε την καρδουλα που χτυπουσε στον υπέρυχο αλλά ο γιατρός μου δεν ηθελε να βαλει να την ακουσουμε γιατί δεν εχει αποδειχθει αν το doppler που χρησιμοποιουν επιρρεαζει τα εμβρυα όταν ειναι τοσο μικρά. Και τον εμπιστευομαι γιατί ειναι ειδικος στον προγενητικό. Οπότε θα το ακουσουμε λίγο αργότερα το θέμα ειναι ότι πάνε όλα καλά και η καρδουλα χτυπάει.

πολυ καλα τα νεα σου Νενακι μου τελεια θα ελεγα!!!!και ευχομαι ετσι να συνεχησουν να ειναι μεχρι το τελος!!!!!!!πηγα παλι σημερα οιστραδιολη 1860 και τα ωοθυλλακια ειναι ετοιμα μου ειπε!!! οποτε αποψε εκανα την τελευταια puregon αυριο βραδυ θα κανω και την ovitrelle και Δευτερα πρωι παω για ωολληψια!!!!!!!!!!


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα τα νεα σου Νενακι μου τελεια θα ελεγα!!!!και ευχομαι ετσι να συνεχησουν να ειναι μεχρι το τελος!!!!!!!πηγα παλι σημερα οιστραδιολη 1860 και τα ωοθυλλακια ειναι ετοιμα μου ειπε!!! οποτε αποψε εκανα την τελευταια puregon αυριο βραδυ θα κανω και την ovitrelle και Δευτερα πρωι παω για ωολληψια!!!!!!!!!!

Κοριτσάκι μου όλα να πάνε τέλεια και η επόμενη μέτρηση να είναι η πολύ ψηλή χοριακή σου!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

deppa μου ολα να πανε καλα και σε λίγες μέρες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα. θα εισαι η εγκυοθλα του ιουλιου,ειμαι σιγουρη....τοσα και τοσα εχετε περάσει αυτη τη φορα θα ειστε τυχεροι.....

καλημερα σε ολα τα κοριτσια,ελπιζω να έχουμε όλες ενα καλο σκ με πολ΄θ μπανακι και πολύ ξεκουραση. φιλια σε όλες....

Link to comment
Share on other sites

margi μου καλή αρχή, όσο για τα συμπτώματα να ξερεις ότι εγώ ειχα πρησμένο στήθος που πονούσε την ημέρα που περιμενα περίοδο και κάτι ψιλοπονάκια στη κοιλιά πολυ απαλά όμως. Απλά ειχα 2 μέρες καθυστέρηση και ενα ξεχασμένο τεστ στο σπίτι, αν δεν ειχα ετοιμο το τεστ δεν πρόκειται να το μάθαινα τόσο νωρίς. Τα πονακια ειχαν διαρκεια μια εβδομαδα και τωρα εκτός από το στηθος δεν νιωθω απολύτως τίποτα!!!! Οπότε ασε τα συμπτώματα.

Επίσης εγώ αν κανω με το καλό παιδάκι νομίζω οτι θα το κουβαλάω παντου μαζί μου. Δεν παθαίνουν τίποτα ίσα ισα σκληραγωγουνται και δεν ειναι ευαισθητα.

Deppaki θα σε δειρω εχεις 11 ωοθηλάκια και δεν εισαι ευχαριστημένη εγώ καλη μου 5 είχα. Απο 15 και πανω υπάρχει θεμα υπερδιεγερσης. Τελειος είναι ο αριθμός και η οιστραδιόλη σου θα εκτοξευτεί θα δεις.

Λοιπον εμεις ειδαμε την καρδουλα που χτυπουσε στον υπέρυχο αλλά ο γιατρός μου δεν ηθελε να βαλει να την ακουσουμε γιατί δεν εχει αποδειχθει αν το doppler που χρησιμοποιουν επιρρεαζει τα εμβρυα όταν ειναι τοσο μικρά. Και τον εμπιστευομαι γιατί ειναι ειδικος στον προγενητικό. Οπότε θα το ακουσουμε λίγο αργότερα το θέμα ειναι ότι πάνε όλα καλά και η καρδουλα χτυπάει.

nena μου μπραβο τελεια τα νεα σου ολα θα πανε καλα οι 2 μηνες πες οτι εφυγαν κιολας αλλοι 7 εμειναν ακομα και θα εχεις το μωρακι σου αγκαλιτσα:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ καλα τα νεα σου Νενακι μου τελεια θα ελεγα!!!!και ευχομαι ετσι να συνεχησουν να ειναι μεχρι το τελος!!!!!!!πηγα παλι σημερα οιστραδιολη 1860 και τα ωοθυλλακια ειναι ετοιμα μου ειπε!!! οποτε αποψε εκανα την τελευταια puregon αυριο βραδυ θα κανω και την ovitrelle και Δευτερα πρωι παω για ωολληψια!!!!!!!!!!

μπραβο ντεπα μου ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι η εγκυουλα του Ιουλιου οπως ειπε και η αγγελικη μας:D


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

deppa μου ολα να πανε καλα και σε λίγες μέρες να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα. θα εισαι η εγκυοθλα του ιουλιου,ειμαι σιγουρη....τοσα και τοσα εχετε περάσει αυτη τη φορα θα ειστε τυχεροι.....

καλημερα σε ολα τα κοριτσια,ελπιζω να έχουμε όλες ενα καλο σκ με πολ΄θ μπανακι και πολύ ξεκουραση. φιλια σε όλες....

καλημερα και καλο σαββατοκυριακο σε ολες μας!!!:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο σαββατοκυριακο σε ολες μας!!!:P

Καλημέρα κοριτσάκι μου Και καλό Σ/Κ!!!!!!!!!!!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νένα, πολύ όμορφα τα νέα σου και ωραίο το τικεράκι σου. Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη. Ντέπα, σου έυχομαι, όπως και τα κορίτσια πιο πάνω, να είσαι η εγκυούλα του Ιουλίου!!!

Εγώ έκανα χθες την πρώτη μου ένεση. Με εκνεύρισε λίγο ο άντρας μου γιατί άγχώθηκε όταν είδε πόσες πρέπει να κάνω από αύριο και είχαμε έναν διαπληκτισμό του τύπου "Είσαι σίγουρη ότι θα πρέπει να τις κάνεις όλες μαζί; Είσαι σίγουρη ότι σου είπαν 10 μονάδες; θα φτάσουν τα φάρμακα;" Κορίτσια μού έσπασε τα νεύρα. Τού είπα να το δει πιο ήρεμα και να σταματήσει να με αγχώνει. Είναι περίεργος άνθρωπος. Οταν κάτι δεν του γίνεται ακριβώς όπως το θέλει, φωνάζει και λέει χαζά! Εν τω μεταξύ δεν μπαίνει στον κόπο να δει και να ελέγξει μόνος του τι μου έγραψε ο γιατρός, αλλά είναι ικανός να με ρωτάει 500 φορές το ίδιο πράγμα και να λέει "δες, είναι έτσι, πάρε τηλ να επιβεβαιωθούμε". Ωχ! σπαστικός!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Νένα, πολύ όμορφα τα νέα σου και ωραίο το τικεράκι σου. Να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη. Ντέπα, σου έυχομαι, όπως και τα κορίτσια πιο πάνω, να είσαι η εγκυούλα του Ιουλίου!!!

Εγώ έκανα χθες την πρώτη μου ένεση. Με εκνεύρισε λίγο ο άντρας μου γιατί άγχώθηκε όταν είδε πόσες πρέπει να κάνω από αύριο και είχαμε έναν διαπληκτισμό του τύπου "Είσαι σίγουρη ότι θα πρέπει να τις κάνεις όλες μαζί; Είσαι σίγουρη ότι σου είπαν 10 μονάδες; θα φτάσουν τα φάρμακα;" Κορίτσια μού έσπασε τα νεύρα. Τού είπα να το δει πιο ήρεμα και να σταματήσει να με αγχώνει. Είναι περίεργος άνθρωπος. Οταν κάτι δεν του γίνεται ακριβώς όπως το θέλει, φωνάζει και λέει χαζά! Εν τω μεταξύ δεν μπαίνει στον κόπο να δει και να ελέγξει μόνος του τι μου έγραψε ο γιατρός, αλλά είναι ικανός να με ρωτάει 500 φορές το ίδιο πράγμα και να λέει "δες, είναι έτσι, πάρε τηλ να επιβεβαιωθούμε". Ωχ! σπαστικός!

Να του πείς να σταματήσει να σε αγχώνει και να μην ασχολείτε για λίγο μαζί σου θές ηρεμία και αρκετο είναι το άγχος και η πίεση που έχεις ήδη από μόνη σου Αμάν αυτοί οι άντρες σε όλα να ανακατεύονται!!!:evil:


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια, σήμερα πήρα μία κρυάδα το πρωί....

Πήγα για κολπικό υπέρηχο στη 10η μέρα του κύκλου για να δούμε αν η κλομιφένη που πήρα έκανε το θαύμα της... αλλά τίποτα, ούτε 1 ωάριο δεν πάει για ωρίμανση.... η ωοθήκη μου έχει την κλασική εικόνα των πολυκυστικών και και όλα είναι μικρά..... Θα ξαναπάω την τρίτη ξανά, μήπως και έγινε τίποτα, αλλά η γιατρός είπε ότι είμαι δύσκολη περίπτωση διότι έχω υποθυροειδισμό, πολυκυστικές, οι ορμόνες μου είναι μπάχαλο.... όλα χάλια................. :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια, σήμερα πήρα μία κρυάδα το πρωί....

Πήγα για κολπικό υπέρηχο στη 10η μέρα του κύκλου για να δούμε αν η κλομιφένη που πήρα έκανε το θαύμα της... αλλά τίποτα, ούτε 1 ωάριο δεν πάει για ωρίμανση.... η ωοθήκη μου έχει την κλασική εικόνα των πολυκυστικών και και όλα είναι μικρά..... Θα ξαναπάω την τρίτη ξανά, μήπως και έγινε τίποτα, αλλά η γιατρός είπε ότι είμαι δύσκολη περίπτωση διότι έχω υποθυροειδισμό, πολυκυστικές, οι ορμόνες μου είναι μπάχαλο.... όλα χάλια................. :( :( :(

Ax, βρε κοπέλα μου, τι να πω! Υπομονή χρειάζεται. Προσπαθείς χρόνια; Πόσο χρονών είσαι; Δεν ξέρω από πολύκυστικές αλλά τα κορίτσια εδώ που ασχολούνται θα ξέρουν κάτι να σου πουν. Ευχομαι να πάνε όλα καλά!

BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ax, βρε κοπέλα μου, τι να πω! Υπομονή χρειάζεται. Προσπαθείς χρόνια; Πόσο χρονών είσαι; Δεν ξέρω από πολύκυστικές αλλά τα κορίτσια εδώ που ασχολούνται θα ξέρουν κάτι να σου πουν. Ευχομαι να πάνε όλα καλά!

Είμαι 28 χρονών και προσπαθώ 1 χρόνο.... και τίποτα. Αφού δεν έχω καθόλου περίοδο χωρίς να πάρω ντουφαστόν (χάπια).. Είπαμε να δοκιμάσουμε και κλομιφένη, μήπως και γίνει ωορηξία και πάλι τίποτα.... δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Γύρισα από τη θαλασσίτσα και βλέπω πως έχουμε πολλά νέα.

Ντεππα συγχαρητήρια σε λίγο τελειώνεις και πιστεύω και γω πως θα είσαι η εγκυούλα του Ιουλίου:P:p

Μαρτζι βλέπω ξεκίνησες κι εσύ ελπίζω σιγά σιγά να σου φύγει το άγχος με τις ενέσεις όσο για τον αντρούλη σου πιστεύω πως έχει κι εκείνος αγωνία διπλή θα έλεγα γιατί ανησυχεί και για σένα ίσως να το εκφράζει λάθος αλλά όταν θα είσαι ήρεμη εξήγησέ του πώς νιώθεις και πόσο ανάγκη έχεις να τον βλέπεις χαλαρό και αισιόδοξο πιστεύω ότι θα καταλάβει. Βλέπω πόσο χαρούμενος είναι ο άντρας μου τώρα που είμαι έγκυος και πόσο πολύ έχει αλλάξει (είναι σχεδόν συνέχεια χαμογελαστός, γυρνάει από τη δουλειά ευδιάθετος όσο κι αν έχει κουραστεί κτλ) και καταλαβαίνω πόσο πολύ ήθελε να μείνω έγκυος και αν και το ήξερα και από πριν όμως ποτέ δε με άφησε να καταλάβω πόσο σημαντικό ήταν για εκείνον αντιθέτως πάντα με στήριζε και μου έλεγε ότι θα κάνουμε παιδάκι και ας είχα εγώ το πρόβλημα και πάντα ότι εξετάσεις κλπ κι αν κάναμε αν δεν ήταν σίγουρος ότι δεν θα πάθω κάτι εγώ δεν ήθελε να τις κάνω (είχε απορρίψει την εξωσωματική ειδικά όταν είπε ο νευρολόγος ότι πιθανόν να έχω υποτροπή στην πάθηση κι ας ήξερε ότι τα περιθώρια στένευαν και ίσως δεν μπορούσαμε τελικά να κάνουμε παιδί) και στα λέω αυτά γιατί μόνο τώρα που είμαι έγκυος κατάλαβα πόσο πολύ το ήθελε. Είμαι σίγουρη ότι και ο άντρας σου αντιδρά έτσι γιατί μετά απ' όσα περάσατε φοβάται και αγωνιά

Νενα μπράβο για την καρδούλα του να δεις που τελικά όλα θα πάνε καλά εγώ διανύω τον πέμπτο μήνα και από τη μια μου φαίνεται πολύς ο καιρός ως τον ένατο και από την άλλη λέω πότε ήταν που είχα αιμορραγίες και δεν είχα κλείσει ούτε τον τρίτο;

Τσερρυ τώρα που ήρθε η ευλογημένη (σε αυτή την περίπτωση δεν είναι ακατανόμαστη) αρχίζετε ελεύθερα με τον άντρα σου σωστά; Οπότε σύντομα θα ακούσουμε και για σένα τα ευχάριστα:P

Μαρια μαράκι μην απογοητεύεσαι εγώ επί μήνες (μην πω χρόνια) έκανα ωορρηξία από την αριστερή - κλειστή σάλπιγγα ώσπου με τα κλομιφαίν έκανα ένα από δεξιά και με τη σπερματέγχυση έμεινα επιτέλους έγκυος θαύματα γίνονται συνεχώς θέλει υπομονή και επιμονή και όχι απαισιοδοξία και όλα θα γίνουν πιστεύω ότι εμείς που ταλαιπωρούμαστε για να μείνουμε έγκυες χαιρόμαστε πιο πολύ την εγκυμοσύνη μας και την εκτιμούμε περισσότερο όλα θα πάνε καλά και για σένα είμαι σίγουρη δεν θα κάνουν δύο ωοθήκες ότι θέλουν;)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

marmin, σευχαριστώ για την συμπαράσταση. Η αλήθεια είναι ότι όταν ακούω ότι κοπέλες έμειναν έγκυες με κλομιφένη, ανάβει το φωτάκι της αισιοδοξίας. Έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και με βλέπει κ ο άντρας μου σε αυτό το χάλι κ στεναχωριέται. Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου και να σου πάνε όλα τέλεια!!! Οι ωοθήκες μου θα με οδηγήσουν στην παράνοια... ή αυτές θα επικρατήσουν και θα κάνουν ότι θέλουν ή εγωωωωώ. Όπως λες θέλει πολύ επιμονή και υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...