Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

Νένα, περιμένουμε νέα σου!

Αγγελικάκι, έχω ακούσει και από άλλα κορίτσια ότι είχαν συμπτώματα περιόδου πριν έρθει η περίοδος, αλλά,βρε κοριτσάκι, δεν θα είχα και κανά άλλο σύμπτωμα πέρα από αυτό; Καμία ζάλη ας πούμε, καμία τάση για εμετο, κάτι τέλος πάντων που θα έδειχνε κάτι διαφορετικό. Μπα, ξέρω πολύ καλά το σώμα μου και τις αντιδράσεις του. Μονίζω δεν υπάρχει καμία αλλάγη. Αυριο που είναι 28η μέρα θα αδιαθετήσω. Δεν πειράζει όμως. Θα το δεχτώ και θα κάνω την προσπαθειά μου με χαρά. Αν είναι γραφτό νά κάνω εξωσωματική, θα την κάνω ο κόσμος να χαλάσει, έτσι δεν είναι;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νένα, περιμένουμε νέα σου!

Αγγελικάκι, έχω ακούσει και από άλλα κορίτσια ότι είχαν συμπτώματα περιόδου πριν έρθει η περίοδος, αλλά,βρε κοριτσάκι, δεν θα είχα και κανά άλλο σύμπτωμα πέρα από αυτό; Καμία ζάλη ας πούμε, καμία τάση για εμετο, κάτι τέλος πάντων που θα έδειχνε κάτι διαφορετικό. Μπα, ξέρω πολύ καλά το σώμα μου και τις αντιδράσεις του. Μονίζω δεν υπάρχει καμία αλλάγη. Αυριο που είναι 28η μέρα θα αδιαθετήσω. Δεν πειράζει όμως. Θα το δεχτώ και θα κάνω την προσπαθειά μου με χαρά. Αν είναι γραφτό νά κάνω εξωσωματική, θα την κάνω ο κόσμος να χαλάσει, έτσι δεν είναι;

margi μου και εγω ειχα τα μουδιασματα της περιοδου και στις 2 μου εγκυμοσυνες που ξερεις μπορει να εισαι εγκυουλα:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω μαριούλα μου!!! μακάρι να γινόταν αυτό το θαύμα! Τι να πω....Ο Θεός είναι μεγάλος και ποτέ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει. Απλά το σώμα μου με προειδοποιει...εγώ έτσι αντιλαμβάνομαι αυτούς τους πόνους.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια σήμερα είδα το πρώτο κόκκινο...να δούμε τί θα γίνει...κανονικά περίμενα σε 2-3 μέρες αλλά με αυτά τα καφέ το έχω χάσει το θέμα...για να δούμε...θα έρθει όντως αυριο???


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πέιτε μου τη γνώμη σας : από ποια ηλικία θεωρείτε ότι ένα παιδί μπορούμε να το πάρουμε σε camping; Προσωπικά θα έπαιρνα ένα παιδί μαζί ( αν μου άρεσε το camping!) από τα πέντε και μετά! Εχω μια διαφωνία με τον άντρα μου για ένα γνωστό μας ζευγάρι που πάει καμπινγκ από αύριο και παίρνουν μαζί το ενός χρόνου παιδί τους! Εμένα (που δεν μ' αρέσει καθόλου το καμπινγκ) μού φαίνεται υπερβολικό να πάρεις ένα παιδί μικρό να το βάλεις να κοιμηθεί σε σκηνή. Ο άντρας μου (που τρελαίνεται για κάμπινγκ) το θεωρεί πολύ φυσιολογικό!!!

Εσεις τι λέτε; Είμαι τόσο περίεργη τελικά;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 24 ωρες ειπα να συνεχησω το μηνυμα μου....εχει αδεια ο αντρας μου και δεν παταμε καθολου στο σπιτι.....εγω μαργκι ηξερα οτι δεν θα ειμαι εγκυος οποτε ελεγα σκεφτομουν οσο νωριτερα τοσο καλυτερα δεν περνουσε καν απο το μυαλο μου η εγκυμοσυνη....τις puregon δεν μπορεις να τις κανεις χωρις πενα και γενικα ειναι πολυ ευκολο να την χρησιμοποιησεις εμενα δεν μου εδειξε κανενας ουτε τις οδηγιες ειχα διαβασει μονο ειδα ενα βιντεακι στο you tube και αυτο ηταν....μονη μου την κανω απο την πρωτη μερα εως τωρα...

τα νεα μου.....εχθες 10η μερα πηγα για υπερυχο και οιστραδιολη η οποια τετραπλασιαστηκε 849!!ο εξωσωματικος θεωρει ακομα πως ειναι χαμηλη...εχω 7 ωοθυλλακια απο δεξια τα οποια ειναι και σε πολυ καλες διαστασεις και 4 απο αριστερα αυριο ξαναπαω για υπερυχο οιστραδιολη και προγεστερονη μακαρι να ειναι ετοιμα και την κυριακη να παω για την ωολληψια αλλιως την τριτη....θα σας ενημερωσω αυριο....

Μαργκι μου μην σκεφτεσαι τιποτα ολα καλα θα πανε εγω ειπα κι εχθες αυτο που μου την σπαει ειναι οτι μερα παρα μερα πρεπει να ξυπναω πρωι για την μικροβιολογο επισσης εχω πααααρα πολλα νευρα δεν τολμα να μου μιλησει ανθρωπος επιτιθομαι και γενικα οτιδηποτε να δω και να ακουσω τσαντιζομαι!!!!!!!!!!!επεσα και λιγο ψυχολογικα που τα πραγματα δεν πηγαν ετσι οπως επρεπε να πανε με αυτες τις βλαμενες τις ωοθηκες μου τελοσπαντων βλεπω οτι αρχισαν και ξυπνανε σιγα σιγα......


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πέιτε μου τη γνώμη σας : από ποια ηλικία θεωρείτε ότι ένα παιδί μπορούμε να το πάρουμε σε camping; Προσωπικά θα έπαιρνα ένα παιδί μαζί ( αν μου άρεσε το camping!) από τα πέντε και μετά! Εχω μια διαφωνία με τον άντρα μου για ένα γνωστό μας ζευγάρι που πάει καμπινγκ από αύριο και παίρνουν μαζί το ενός χρόνου παιδί τους! Εμένα (που δεν μ' αρέσει καθόλου το καμπινγκ) μού φαίνεται υπερβολικό να πάρεις ένα παιδί μικρό να το βάλεις να κοιμηθεί σε σκηνή. Ο άντρας μου (που τρελαίνεται για κάμπινγκ) το θεωρεί πολύ φυσιολογικό!!!

Εσεις τι λέτε; Είμαι τόσο περίεργη τελικά;

margi μου και εμενα ταλαιπωρια μου φαινεται ενα τοσο μικρο παιδακι να κοιμαται σε σκηνη...


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 24 ωρες ειπα να συνεχησω το μηνυμα μου....εχει αδεια ο αντρας μου και δεν παταμε καθολου στο σπιτι.....εγω μαργκι ηξερα οτι δεν θα ειμαι εγκυος οποτε ελεγα σκεφτομουν οσο νωριτερα τοσο καλυτερα δεν περνουσε καν απο το μυαλο μου η εγκυμοσυνη....τις puregon δεν μπορεις να τις κανεις χωρις πενα και γενικα ειναι πολυ ευκολο να την χρησιμοποιησεις εμενα δεν μου εδειξε κανενας ουτε τις οδηγιες ειχα διαβασει μονο ειδα ενα βιντεακι στο you tube και αυτο ηταν....μονη μου την κανω απο την πρωτη μερα εως τωρα...

τα νεα μου.....εχθες 10η μερα πηγα για υπερυχο και οιστραδιολη η οποια τετραπλασιαστηκε 849!!ο εξωσωματικος θεωρει ακομα πως ειναι χαμηλη...εχω 7 ωοθυλλακια απο δεξια τα οποια ειναι και σε πολυ καλες διαστασεις και 4 απο αριστερα αυριο ξαναπαω για υπερυχο οιστραδιολη και προγεστερονη μακαρι να ειναι ετοιμα και την κυριακη να παω για την ωολληψια αλλιως την τριτη....θα σας ενημερωσω αυριο....

Μαργκι μου μην σκεφτεσαι τιποτα ολα καλα θα πανε εγω ειπα κι εχθες αυτο που μου την σπαει ειναι οτι μερα παρα μερα πρεπει να ξυπναω πρωι για την μικροβιολογο επισσης εχω πααααρα πολλα νευρα δεν τολμα να μου μιλησει ανθρωπος επιτιθομαι και γενικα οτιδηποτε να δω και να ακουσω τσαντιζομαι!!!!!!!!!!!επεσα και λιγο ψυχολογικα που τα πραγματα δεν πηγαν ετσι οπως επρεπε να πανε με αυτες τις βλαμενες τις ωοθηκες μου τελοσπαντων βλεπω οτι αρχισαν και ξυπνανε σιγα σιγα......

ντεππα μου ολα καλα θα πανε τωρα οσο για την μικροβιολογο τι να κανουμε ειναι κατι που πρεπει να κανεις οταν θα παρεις το μωρακι σου αγκαλια ουτε που θα το σκεφτεσαι:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μια καδερφη μου σημερα θα παει να κανει σαλπιγγογραφια...ειναι παντρεμενη 2 χρονια και κατι κ προσπαθουν απο την αρχη για μωρακι τους πρωτουσ μηνες γαμου εμεινε εγκυος αλλα ηταν εξωμητριο κ απο τοτε δεν μπορει να ξανα μεινει...εχει πολυ αγχος και φοβαται μην πονεσει κ ολα τα σχετικα καμια αλλα απο την οικογενεια δεν εχει κανει αυτη την εξεταση και δεν ξερει πια να ρωτησει για να της πει...της ειπα λοιπον εγω πως θα ρωτησω εσας για πειτε μου λοιπον οι κοπελες που εχουν κανει αυτη την εξεταση πως ειναι?ποναει?


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στην σαλπιγγογραφια πριν πας να την κανεις σου λενε να παρεις παυσιπονο. Βουσκοπάν ή ντεπον. Εγω στο κεντρο που πήγα να την κάνω μου δωσανε και υπόθετο πριν την κάνω. Οσον αφορα τη διαρκεια κρατάει γυρω στα 5 λεπτα.Σου ριχνουν ενα υγρό μεσα στις σαλπιγγες. Είσαι ξύπνια. Δεν χρειαζεται μέθη ή ναρκωση. Τώρα όσον αφορά τον πόνο αν δεν έχεις προβλημα και σαλπιγγα κλειστη δεν καταλαβαίνεις τίποτα αλλιώς πονάς λίγο σαν πόνο περιόδου τσίμπημα καθώς πάει να περάσει το υγρό και δυσκολευεται αλλά είσαι πάντα σε συννενόηση με τον ακτινολογο και του λες οτι πονάς. Μετά ούτέ αίματα όυτε τίποτα και πας κατευθειαν σπίτι.

Το κόστος γυρω στα 180 ευρω σε ιδιωτικό κεντρο θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

marioula εχω κανει εγώ...πονάει σαν πόνο περιόδου για 2 λεπτά ακριβώς....να μην φοβάται καθόλου είναι πολύ απλή διαδικασία...θα την βαλουν πάνω σε ένα "τραπεζι" το οποιο βγαζει ακτινογραφία και της βαλουν να περασει μεσα απο την σαλπιγγα ενα υγρο, το σκιαστικο...την ώρα που περνάει το σκιαστικο τραβάνε ακτινογραφία...πόσή ώρα κάνουμε να βγάλουμε ακτινογραφία όταν πάμε για θώρακα...τόση ώρα θα πονέσει...τίποτα δεν είναι. ας βάλει και σερβιετάκι για καλό και για κακό γιατι μετα μπορεί να έχει λίγο αιματακι...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

μαρτζι και γω μιας και ειμαι λατρης του καμπινγκ το μωρό θα το έπερνα....και μάλιστα θα το προτιμουσα αο το δωματιο... συχαίνομαι περισσότερο να μπουσουλάει σε ενα δωμάτιο παρά στα χώματα...δεν ξέρω άλλωστε όταν πας κάμπίνγκ είσαι όλη μέρα θάλασσα...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...