Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL said:

      Καλησπέρα! Σου δίνουν πριν την έμβρυομεταφορά ένα χαρτί που γράφει πόσα ωάρια έβαλαν για γονιμοποίηση, πόσα γονιμοποιήθηκαν τελικά και την ποιότητα των γονιμοποιημένων. Και στη φίλη μου από τα 6 είχε γονιμοποιηθεί 1.....

      Κατάλαβα αλλά ο γιατρός κανονικά ενημερώνει σίγουρα η αλλιώς η κλινική ποσά γονιμοποιήθηκαν πολύ πριν την ΕΤ ειδικά με τη δότρια απορώ πως και δεν την ενημέρωσαν και σε αυτή τη περίπτωση ακυρώνουν τη προσπάθεια και δίνουν άλλη !! Άλλη προσπάθεια η άλλη δότρια ! Έτσι μας είπαν όταν πήγαμε για ενημέρωση !

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

ξερω βλακεια ερωτηση αφου ειπες οτι πληρωνεις οποτε ιδιωτικο ειναι.

Χαχαχαχα ναι κοριτσάκι ιδιωτικό είναι και είναι και το πιό καινούριο!!!


hnNfp2.png

QBMLp2.png

Καψουράκι μου σε ευχαριστώ που ήρθες στη ζωή μας και την έκανες ομορφότερη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο άντρας μου είναι ανένδοτος θέλει νοσοκομείο από τότε που παντρευτήκαμε και συζητούσαμε για παιδί (δηλαδή πριν 5μιση χρόνια) το θεωρεί πιο ασφαλές και συμφωνώ μαζί του. Το κακό είναι ότι όταν ξεκίνησα να πηγαίνω στη γυναικολόγο μου ήταν και σε νοσοκομείο τώρα είναι μόνο σε κλινικές πώς θα της πω ότι θα παω σε νοσοκομείο που έχω δεθεί τόσο μαζί της; Σκέφτομαι εκείνη τη στιγμή και στενοχωριέμαι. Ήθελα να με ξεγεννήσει αυτή γιατί τράβηξε τόσα μαζί μας ώσπου να μείνω έγκυος και χάρηκε τόσο πολύ και με προσέχει πάρα πολύ αλλά λόγω και της πάθησης μου και τα οικονομικά μας που είναι σε μαύρα χάλια δεν μπορώ να πάω σε κλινική. Στην καλύτερη θέλει ένα 2000 (εάν η γυναικολόγος μου πάρει 800? όπως έκανε τιμή σε μία φίλη μου) και 1200 η κλινική (προσφορά για να μείνεις τρεις ή δύο μέρες με φυσιολογικό τοκετό και φυσικά μέσω ικα που θα πάρει και τα 900 του εοπυυ εάν μας τα δίνει έως τότε). Εάν χρειαστεί οτιδήποτε έξτρα για μένα ή το μωρό πέφτει τσεκούρι. Γενικά δύσκολα τα πράγματα πλέον και παιδί για να κάνεις πρέπει να είσαι πλούσιος.

χαχα δυσκολα τα πραγματα δεν λες τιποτα χαρα μου και για να πεθανεις πρεπει να εισαι πλουσιος!!!πεθανε πριν κανα μηνα μια γυναικα και καθυστερησε η ταφη γιατι ο ταφος κοστιζε 4500ευρω και ο αντρας της δυσκολευτηκε να τα βρει!!!χαλια τα οικονομικα ολων μας!!!μαρμιν μου στο ικα νομιζω εχουν αλλαξει τα πραγματα δεν δινουν πια τα 900 ευρω μην το δεσεις κομπο ομως δεν ειμαι σιγουρη απλα ετσι ακουσα...μακαρι να τα δινανε ακομα τα περνεις μετα τη γεννα συμπληρωνεις ακομα λιγα και κανεις και την βαπτιση του μωρου για παραδειγμα..900 ευρω ειναι 900 ευρω!


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

ντεππα μου ολα καλα!:-Pτωρα ποτε θα σου βαλει τα εμβρυακια?δεν θυμαμαι μας ειπες?

αυριο 8.30 το πρωι μου ειπε να ειμαι εκει!!!κοριτσια κι εγω προτιμω το δημοσιο νοσοκομειο για γεννα τωρα θα μου πειτε εγω εκανα την εξωσωματικη σε δημοσιο στην γεννα θα κολλησω....χαχαχα και ειδικα στην περιοχη μας πολυ σπανια πανε στην ιδιωτικη σχεδον ολες γεννανε σε δημοσια!!!

Μαργκυ που εισαι?????????????


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυριο 8.30 το πρωι μου ειπε να ειμαι εκει!!!κοριτσια κι εγω προτιμω το δημοσιο νοσοκομειο για γεννα τωρα θα μου πειτε εγω εκανα την εξωσωματικη σε δημοσιο στην γεννα θα κολλησω....χαχαχα και ειδικα στην περιοχη μας πολυ σπανια πανε στην ιδιωτικη σχεδον ολες γεννανε σε δημοσια!!!

Μαργκυ που εισαι?????????????

εφτασε η στιγμη! αγαπη μου εισαι πολυ κοντα:P τελεια να εισαι χαρουμενη κοντευεις το στοχο σου!


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο εοπυυ δίνει σε όλες 900 ευρώ εάν γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο δεν παίρνείς τίποτα όπως και αν γεννήσεις σε ιδιωτική συμβεβλημένη με τον εοπυυ.Μαριούλα εσύ στο νοσοκομείο της Ρόδου που θα γεννήσεις με καισαρική ξέρεις αν θα πληρώσεις κάτι; Στον εοπυυ δεν είσαι κι εσύ;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

ο εοπυυ δίνει σε όλες 900 ευρώ εάν γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο δεν παίρνείς τίποτα όπως και αν γεννήσεις σε ιδιωτική συμβεβλημένη με τον εοπυυ.Μαριούλα εσύ στο νοσοκομείο της Ρόδου που θα γεννήσεις με καισαρική ξέρεις αν θα πληρώσεις κάτι; Στον εοπυυ δεν είσαι κι εσύ;

marmin μου το ικα στον εοπυυ δεν ειναι???χαρα μου συγνωμη δεν καταλαβα τι εννοεις?σε δημοσιο δεν παιρνεις τιποτα και σε ιδιωτικη παιρνεις?οχι δεν θα πληρωσω τιποτα αποτι ξερω τωρα δεν ξερω αν αλλαξουν οι νομοι μεσα στους 3,5 μηνες


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

marmin μου το ικα στον εοπυυ δεν ειναι???χαρα μου συγνωμη δεν καταλαβα τι εννοεις?σε δημοσιο δεν παιρνεις τιποτα και σε ιδιωτικη παιρνεις?οχι δεν θα πληρωσω τιποτα αποτι ξερω τωρα δεν ξερω αν αλλαξουν οι νομοι μεσα στους 3,5 μηνες

εαν γεννησεις σε δημοσιο νοσοκομειο η σε ιδιωτικη συμβεβλημενη με τον εοππυ δεν παιρνεις τιποτα!!!!!εαν γεννησεις σε ιδιωτικη που δεν ειναι συμβεβλημενη με τον εοππυ τοτε παιρνεις στο χερι τα 900? τα οποια ακουσα εχθες οτι θα τα κοψουν!!!καταλαβες μικρουλα???:tongue:εισαι τοσο γλυκουλα με την στρουμπουλουλα σου κοιλιτσα και το φουξια φορεματακι σου που θα εβαζα στοιχημα οτι δεν εισαι πανω απο 18:rolleyes:


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

εαν γεννησεις σε δημοσιο νοσοκομειο η σε ιδιωτικη συμβεβλημενη με τον εοππυ δεν παιρνεις τιποτα!!!!!εαν γεννησεις σε ιδιωτικη που δεν ειναι συμβεβλημενη με τον εοππυ τοτε παιρνεις στο χερι τα 900? τα οποια ακουσα εχθες οτι θα τα κοψουν!!!καταλαβες μικρουλα???:tongue:εισαι τοσο γλυκουλα με την στρουμπουλουλα σου κοιλιτσα και το φουξια φορεματακι σου που θα εβαζα στοιχημα οτι δεν εισαι πανω απο 18:rolleyes:

ναι ντεππα μου καταλαβα τωρα;) σε ευχαριστω πολυ ντεππα μου!!!και ομως ειμαι 21 μισο:P


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κι εγώ. Δημόσιο βεβαίως- βεβαίως θα προτιμούσα, αλλά χωρίς φακελάκια και τέτοιες αηδίες στους γιατρούς. Αφού δουλεύουν στο δημόσιο να ζήσουν με οσα τους δίνει το δημόσιο, αλλίώς να πάνε σε ιδιωτικό να δουλέψουν. Που έγιναν όλοι οι γιατροι του ΕΣΥ ζαμπλουτοι με τα φακελάκια μας!!!Οπως είμαι εγώ στο δημόσιο και ζω με 700 ευρώ το μήνα χωρίς να παίρνω φράγκο από κανέναν, έτσι να ζήσουν κι αυτοί. Γιατί γνωρίζω πως αφήνουν να διαρρεύσει πως η ταρίφα πάει 500 σε κάθε γέννα και άλλα 500 στον αναισθησιολόγο για την επισκληρίδιο. Βάλε και τις επισκέψεις που ζητάνε 50 ευρώ (50 χ 9 επισκέψεις τουλάχιστον = 450). Σύνολο 1500 ευρώ χωρίς απόδειξη!!!

Αν είναι έτσι καλύτερα να πάω μετά σε ιδιωτικό να γεννήσω να πάρω πίσω και τα 900 ευρώ από τον ΕΟΠΥΥ. Λιγότερα θα ξοδέψω και δεν θα έχω βοηθήσει έναν φοροφυγά να δηλώνει 30 χιλιάδες και να έχει 1 εκατ!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα νέα μου : έχω κάνει 7 ωάρια. Είναι ακόμη μικρά αλλά είμαστε σε καλή αντιστοιχία με την οιστραδιόλη που έφτασε σήμερα στα 430! Υπολογίζουν από το κέντρο πως θα πάω την Τετάρτη καλώς εχόντων των πραγμάτων. Τότε θα έχει 25 και ειναι η γιορτή της Αγίας Αννας, στις 26 η Αγία Παρασκευή και στις 28 της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. Κορίτσια, είμαι αισιόδοξη. Οι Αγίες, η Παναγίτσα και ο Θεός πιστεύω θα με βοηθήσουν!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου : έχω κάνει 7 ωάρια. Είναι ακόμη μικρά αλλά είμαστε σε καλή αντιστοιχία με την οιστραδιόλη που έφτασε σήμερα στα 430! Υπολογίζουν από το κέντρο πως θα πάω την Τετάρτη καλώς εχόντων των πραγμάτων. Τότε θα έχει 25 και ειναι η γιορτή της Αγίας Αννας, στις 26 η Αγία Παρασκευή και στις 28 της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου. Κορίτσια, είμαι αισιόδοξη. Οι Αγίες, η Παναγίτσα και ο Θεός πιστεύω θα με βοηθήσουν!!!

Μπράβο κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε:P


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

εαν γεννησεις σε δημοσιο νοσοκομειο η σε ιδιωτικη συμβεβλημενη με τον εοππυ δεν παιρνεις τιποτα!!!!!εαν γεννησεις σε ιδιωτικη που δεν ειναι συμβεβλημενη με τον εοππυ τοτε παιρνεις στο χερι τα 900? τα οποια ακουσα εχθες οτι θα τα κοψουν!!!καταλαβες μικρουλα???:tongue:εισαι τοσο γλυκουλα με την στρουμπουλουλα σου κοιλιτσα και το φουξια φορεματακι σου που θα εβαζα στοιχημα οτι δεν εισαι πανω απο 18:rolleyes:

Ακριβώς έτσι κι εγώ κάτι άκουσα χθες για τα 900 αλλά δεν κατάλαβα εάν τα κόψουν θα πληρώνουμε και στο νοσοκομείο;:oops:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και γω εδώ ειμαι σας διαβαζω αλλά δεν έχω και πολλά να πω...χθες έκανα το πρώτο μου μπάνιο και σήμερα σεξ!!!!

μαρτζι της έχω μετρήσει και γώ τις μερες...είδες πως πέφτει???άντε να μας βοηθήσουν όλοι οι άγιοι μαζί!!!

κοριτσια το έχω σκεφτεί και εγώ αυτο το θέμα και ήθελα νοσοκομείο αλλά και μενα η γιατρος μου ξεγεννάει σε ιδιωτικο....εκεί το χανω λίγο και δεν μπορώ να πάρω αποφαση....θα μου πεις μέχρι τοτε ποιος ζει ποιος πεθαινει αλλά να....το οργανωτικό μου ένστικτο...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι κι εγώ κάτι άκουσα χθες για τα 900 αλλά δεν κατάλαβα εάν τα κόψουν θα πληρώνουμε και στο νοσοκομείο;:oops:

στο νοσοκομειο μαρμιν μου εχω ακουσει οτι δεν πληρωνουμε τιποτα στην καισαρικη... στην φυσιολογικη πληρωνεις τις μερες που θα μεινεις μεσα αλλα μετα τα παιρνεις πισω


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...