Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

συμπαρασταση


irinikos

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

καινουργια στο φορουμ και επιτελους βρηκα καπου να μιλησω που να με καταλαβενουν που να περνανε το ιδιο ή εχουν περασει το ιδιο με εμενα.....

Ολαν ξεκινησαν πριν 2 χρονια οταν ξεκινησαμε προσπαθεις με τον συζηγο για παιδακι...ο καιρος περνουσε και παιδακι δεν ερχοταν , αρχισα να σκεφτομαι οτι κατι δεν παει καλα δεν γινεται και ετσι ξεκινησα να κανω εξετασεις για να σουμε τι συμβαινει...τα αποτελεσματα εδειξαν οτι ειμαι μια χαρα και με βεβαιωσει απο τον γυναικολογο οτι μπορω να μεινω εγκυος και απο την μυρωδια ....τωρα ξεκινανε τα δυσκολα....αντε προσπαθησε να εξηγησεις σε εναν αντρα οτι ξερεις πρεπει και εσυ να κανεις εξετασεις γιατι κατι δεν παει καλα, η απαντηση του?....εσυ φταις που εχεις αγχος!!!!!!!! και οχι μονο απο τον αντρα τις ας πουμε κατηγοριες αλλα και απο την οικογενεια του....ο γιος μου ειναι ενταξει εσυ φταις και οσο και να δειχνω εξετασεις εφτασαν σε σημειο να μου πουν οτι ειναι ψευτικες!!!!!!!!μετα κοπο και βασανων και με απιστευτη βοηθεια απο τον γυναικολογο μου (που ολα τα ευχαριστω του κοσμου δεν φτανουν) και με την απειλη διαζυγιου (ναι ναι φτασαμε και εκει) δεχτηκε να κανει εξετασεις.....και τωρα αρχιζουν τα ωραια...........κανει το πρωτο σπερμοδιαγραμμα σοκ αλλοίωση στο 75% εγω ψυχραιμη γιατι το περιμενα ...παμε σε ανδρολογο μας στελνει για 2ο καθως και για ορμονολογικες και τριπλεξ οσχεον.....ομολογώ οτι αυτα που βγηκαν δεν ήμουν προετοιμασμενη αλλα ουτε και ο αντρας μου.......η FSH 0.8 το τριπλεξ πεντακαθαρο και το σπερμοδιαγραμμα το μεγαλυτερο σοκ......νεκρα το 95% και μονο το 5% καλα...........πεσαμε απο τα συννεφα και θυμαμαι μονο να βουιζουν στα αυτια μου οι λεξεις του γιατρου " ειναι φυσην αδυνατον να κανετε παιδι με φυσιολογικο τροπο" ηθελα να πεθανω ...ποναγα τοσο πολυ ...νομιζα οτι θα σταματησει η καρδια μου να χτυπα.....το ποσο εκλαψα θεε μου το ποσο εκλαψα και να νιωθω οτι δεν υπαρχει τιποτα να με παρηγορησει...ενα κενο....ο αντρας μου να μου ζηταει συγνωμη και τα πεθερικα να εχουν πεσει απο τα συννεφα και να μου ζηταν συγνωμη......να το βρασω 1 χρονο με κατηγορουσαν οτι ειμαι στειρα οτι δεν μπορω να κανω παιδι οτι οτι οτι και τωρα τι? τωρα που το παιδι τους αποδειχτηκε οτι εχει προβλημα τα ξεχασαν ολα? τον πονο που μου προκαλεσαν κανεις δεν τον ξερει.......τωρα μπαινουμε πλεον στην διαδικασια σπερματεγχυσης και φαρμακα και οι δυο ο συζηγος μεν για να δυναμωσει λιγο το σπερμα του για μπορεσουν να βρουν παραπανω καταλληλα και εγω για να βρουμε την μερα και να γινει η πρωτη εγχυση....αυριο παμε στον γιατρο μου και ξεκιναμε ....μακαρι ο θεος να βαλει το χερι του γιατι νιωθω τοσο μονη ξαφνικα οσο και αν με αγαπαει αντρας μου και οσο και να τον αγαπαω και εγω νιωθω τοσο μα τοσο μονη

δεν ξερω αν σαν στεναχωρησα αλλα νιωθω οτι θα με καταλαβετε και θα με νιωσετε


VdRPp3.png0Smqp2.png

ειμαι μια ερωτευμενη κατουρημενη τσουτσουνιθρομανα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα η σταση του συζύγου σου αλλά και της οικογενειας του ηταν απαραδεκτη, βιάστηκε να σε κατηγορήσει και μάλιστα επέτρεψε και στους δικούς του να το κάνουν. Προσπάθησε να το ξεπεράσεις και τουλάχιστον ας του γίνει μάθημα. Πολλοί άντρες έχουν την ηλίθια εντύπωση ότι αφου αυτοι αισθάνονται καλά συμβαίνει και στο σπέρμα τους το ίδιο. Δυστυχώς νομίζουν ότι ένα σπερμοδιάγραμα θα τους αφαιρέσει κάτι από τον ανδρισμό τους. Αλλά δεν γνωρίζουν πλέον ότι στις περισσότερες των περιπτώσεων σε ένα ζευγάρι που δεν κάνει παιδιά φταίει το σπέρμα.

Από εδώ και πέρα μην φοβάσαι κι εγώ στο στάδιο της σπερματεγχυσης είμαι και χωρίς να υπάρχει πρόβλημα ούτε από τον αντρα μου ούτε από μένα. Εκεί θα καθαρίσουν το σπέρμα και θα το ενεργοποιήσουν. Αλλά καλό θα ήταν για να εξιλεωθεί για όσα σου έκανε να τον υποβάλεις σε μια αυστηρή υγειηνή διατροφή και σε διακοπή ή μεγάλο περιορισμό ποτού και τσιγάρου σε περίπτωση που πίνει και καπνίζει. Επίσης ψάξτε αν η δουλεια του επιρρεάζει το σπέρμα του.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

irinikos,δυστυχώς το θέμα σχετικά με την υπογονιμότητα είναι ακόμα ταμπου στην ελληνική κοινωνία ιδιαίτερα στα μικρά χωριά. παντα ενοχοποιείται η γυναίκα, αυτή η αντίληψη υπάρχει ενώ οι στατιστικές δείχνουν ότι το ενδεχόμενο προβλήματος σε άνδρα είναι πολύ μεγάλο.

λυπάμαι πολύ για τα πεθερικά σου και το σόι του συζύγου αλλά ξέχασε το και τώρα προχώρα μπροστά να δεις τι θα κάνεις απο δω και πέρα. μην απογοητεύεσαι,για τα πάντα η επιστήμη μπορεί να βρει τροπο. λες ότι 5% είναι ζωντανά. ωραία! να σου θυμίσω ότι 1 μονάχα καλό κολυμβητή χρειαζόμαστε για το θαύμα.

μην δείχνεις το άγχος σου και μη το μεταφέρεις στο σύζυγο.να θυμάσαι οτι με καλή διπλωματία μπορούμε να πείσουμε για τους άνδρες μας για τα πάντα. πρέπει να βρεις τον τρόπο, το κουμπί του. επίσης σου συσιστώ να κάνετε επάφές -όχι με τη σκέψη τεκνοποίησης- αλλά για να έρχεστε πιο κοντά ο ένας με τον άλλο ψυχικά. μην απομακρύνεστε!:wink:

και εμείς είμαστε δυο χρόνια παντρεμένοι και προσπαθούμε. πρόβλημα και εμείς με το σπέρμα.

κατευθύνομαστε για σπερματέγχυση και εμείς!

nena38 καλή σου επιτυχία! ο θεός να μας βοηθήσει όλες

Link to comment
Share on other sites

nena38 πλεον το καταλαβε και μετανοησε για οτι ελεγε και επετρεψε να μου πουν και οι δικοι του.....καταλαβε οτι επειδη υπαρχει ενα προβλημα δεν σημαινει οτι δεν ειναι και αντρας, αν μη τι αλλο μην τρελλαθουμε κιολας ουδεποτε ενα σπερμοδιαγραμμα υπεδειξε το αν καποιος ειναι αντρας ή οχι..αργησε μεν το καταλαβε δε...οσο για την διατροφη του το ειπε και ο γιατρος αλλαγη αλλα και να κοψει τελειως το τσιγαρο (γιατι ευτυχως δεν πινει , ουτε να το μυρισει)...δυστηχως δεν φταει η δουλεια του αλλα ο γιατρος με βεβαιότητα ειπε οτι γεννηθηκε ετσι

theodor ταμπου ειναι μονο για τους αντρες οχι για τις γυναικες ....εμεις δηλαδη γιατι ειμαστε πρόθυμες για να κανουμε τα παντα να ψαχτουμε να τρυπηθούμε να μπουμε σε εναν απιστευτο κυκεώνα και οι αντρες για κατι απλο αρνουντε? αυτο ποτε δεν το καταλαβα ...ολα οσα ανεφερα για το τι περασα ειναι στην αθηνα με αντρα και μενα γεννημενοι και μεγαλωμενοι στην αθηνα πεθερικα μεγαλωμενα και γεννημενα στην αθηνα και νεαρα......... εγω ειμαι 31 και ο αντρας 32

ο θεος να μας βοηθησει και του χρονου τετοια εποχη ολες να κραταμε τα νινακια μας αγκαλια


VdRPp3.png0Smqp2.png

ειμαι μια ερωτευμενη κατουρημενη τσουτσουνιθρομανα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλή μας επιτυχια κοριτσια εγώ σε μια εβδομαδα θα ξέρω, 26/2 περιμενω κανονικά

με το καλο κοπελα μου και ολα καλα θα πανε :P:p:p


VdRPp3.png0Smqp2.png

ειμαι μια ερωτευμενη κατουρημενη τσουτσουνιθρομανα

 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...