Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Υποκοριστικό


Recommended Posts

Γεια σας! Την μικρή μου θα την ονομάσουμε Παρασκευή ξέρει μήπως κανείς κάποιο υποκοριστικο ? Δεν θέλω να την φωνάζω Βούλα γιατι είναι κάπως συνηθισμένο.Μου αρέσει το Εύα αλλα είναι εντάξει ή δεν κολλάει ?:):)


MAROUSO:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Την μικρή μου θα την ονομάσουμε Παρασκευή ξέρει μήπως κανείς κάποιο υποκοριστικο ? Δεν θέλω να την φωνάζω Βούλα γιατι είναι κάπως συνηθισμένο.Μου αρέσει το Εύα αλλα είναι εντάξει ή δεν κολλάει ?:):)

Πολύ ωραίο το Εύα...εγώ έτσι φωνάζω την κόρη μου απο Ευαγγελία :P

Επίσης μπορείς να την πείς και Εύη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το Εύα νομίζω ότι είναι πολύ ωραίο!

Επίσης, θα μπορούσες να σκεφτείς και το Βιβή. Έτσι φωνάζουν εμένα, από το Παρασκευή! - εμένα δε με τρελαίνει αλλά τώρα το ξέρουν όλοι - είναι όμως και αυτό μια επιλογή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!! για να μην ανοιγω καινουριο θεμα μπαινω σφηνα σε αυτο!!!:tongue::tongue: εχω μια ομορφη μπουμπου που θα την βαφτισουμε σοφια,ειναι της πεθερας μου!! ομως ο ανθρωπος αυτος μου σπαει τα νευρα:?, ειναι πολυ αυταρχικη κ σχεδον το εχει επιβαλλει το ονομα της.οσο ημουν εγκυος δεν ρωταγε ποτε πως ειναι το μωρο οταν πηγαιναμε στον γιατρο παρα μονο αν ειδαμε οτι το μωρο ειναι το σοφακι:shock::shock:.επισης απο την μερα που γεννηθηκε η μικρη την εχει δει 4φορες κ μενουμε διπλααααα!!! κ αλλα τετοια κουλα που αμα ξεκινησω δεν θα τελιωσουμε ποτε! στην συζητηση που ειχαμε με τον ανδρα μου εκεινος λεει οτι εκεινος θελει να βγαλουμε ετσι το μωρο,(εγω δεν θελω να του χαλασω το χατηρι) αλλα να λεμε την μικρουλα μας με καποιο υποκοριστικο..εχουμε καταληξει η' στο σοφη η' στο σονια που μας αρεσει λιιιγο καλυτερα!! εσεις τι λετε,ποιο σας αρεσει,εχετε καποιο αλλα υποψη σας??:P


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! για να μην ανοιγω καινουριο θεμα μπαινω σφηνα σε αυτο!!!:tongue::tongue: εχω μια ομορφη μπουμπου που θα την βαφτισουμε σοφια,ειναι της πεθερας μου!! ομως ο ανθρωπος αυτος μου σπαει τα νευρα:?, ειναι πολυ αυταρχικη κ σχεδον το εχει επιβαλλει το ονομα της.οσο ημουν εγκυος δεν ρωταγε ποτε πως ειναι το μωρο οταν πηγαιναμε στον γιατρο παρα μονο αν ειδαμε οτι το μωρο ειναι το σοφακι:shock::shock:.επισης απο την μερα που γεννηθηκε η μικρη την εχει δει 4φορες κ μενουμε διπλααααα!!! κ αλλα τετοια κουλα που αμα ξεκινησω δεν θα τελιωσουμε ποτε! στην συζητηση που ειχαμε με τον ανδρα μου εκεινος λεει οτι εκεινος θελει να βγαλουμε ετσι το μωρο,(εγω δεν θελω να του χαλασω το χατηρι) αλλα να λεμε την μικρουλα μας με καποιο υποκοριστικο..εχουμε καταληξει η' στο σοφη η' στο σονια που μας αρεσει λιιιγο καλυτερα!! εσεις τι λετε,ποιο σας αρεσει,εχετε καποιο αλλα υποψη σας??:P

Αχ σε καταλαβαίνω απολύτως ειδικά πεθερές που πατάνε πόδι τις μισώ μισώ μισώ, εγώ με τη δικιά μου δεν μιλιόμαστε ούτε ο άντρας μου καθώς μπήκε πολύ σφήνα στη ζωή μας και εγώ έχω μάθει πολύ ελεύθερα, πχ κάθε κυριακές ήθελε να πάμε εκεί επειδή κάνει μπριζόλες αυτή, εκείνη μια φορα δεν έχει έρθει τρία χρόνια τώρα!!! Να μην τα πολυλογώ άρχησαν να έρχονται και στη δουλειά και να λένε γιατί δεν έρχεστε και γιατί το ένα γιατί το άλλο, ε δεν άντεξα και επειδή δουλεύω με παιδιά και ακούγανε τα παιδιά την έδιωξα και εγώ και ο άντρας μου και κόψαμε κάθε επαφή αφού και εκείνος απο μικρός έμενε με τους παπούδες του και όχι με τη μάνα του! Ευτυχώς για το θέμα του ονόματος είναι ταγμένο το μπεμπουλίνι μου στον άγιο Ραφαήλ και κανένας δεν μπορεί να πει κουβέντα καθώς θα γίνει η δευτέρα παρουσία έτσι και ακούσω το παραμικρό!!! Για τη μπουμπού σου το θέμα είναι πως το Σοφία δεν έχει και πολλά υποκοριστικά να πάρει αλλά το Σόνια είναι μια λύση έτσι για να μην περάσει της πεθεράς ρε παιδί μου σε κατανοώ πλήρως! Δεν μου έρχετε τώρα κάτι αλλά αν μάθω κάτι θα σου στείλω αμέσως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε καταλαβαίνω απολύτως ειδικά πεθερές που πατάνε πόδι τις μισώ μισώ μισώ, εγώ με τη δικιά μου δεν μιλιόμαστε ούτε ο άντρας μου καθώς μπήκε πολύ σφήνα στη ζωή μας και εγώ έχω μάθει πολύ ελεύθερα, πχ κάθε κυριακές ήθελε να πάμε εκεί επειδή κάνει μπριζόλες αυτή, εκείνη μια φορα δεν έχει έρθει τρία χρόνια τώρα!!! Να μην τα πολυλογώ άρχησαν να έρχονται και στη δουλειά και να λένε γιατί δεν έρχεστε και γιατί το ένα γιατί το άλλο, ε δεν άντεξα και επειδή δουλεύω με παιδιά και ακούγανε τα παιδιά την έδιωξα και εγώ και ο άντρας μου και κόψαμε κάθε επαφή αφού και εκείνος απο μικρός έμενε με τους παπούδες του και όχι με τη μάνα του! Ευτυχώς για το θέμα του ονόματος είναι ταγμένο το μπεμπουλίνι μου στον άγιο Ραφαήλ και κανένας δεν μπορεί να πει κουβέντα καθώς θα γίνει η δευτέρα παρουσία έτσι και ακούσω το παραμικρό!!! Για τη μπουμπού σου το θέμα είναι πως το Σοφία δεν έχει και πολλά υποκοριστικά να πάρει αλλά το Σόνια είναι μια λύση έτσι για να μην περάσει της πεθεράς ρε παιδί μου σε κατανοώ πλήρως! Δεν μου έρχετε τώρα κάτι αλλά αν μάθω κάτι θα σου στείλω αμέσως!!!!

μα καλα την ιδια πεθερα εχουμε....κ εμας 2χρονια δεν εχει πατησει το ποδι της,αλλα οταν δεν πηγαινουμε τις κυριακες για μπριζολες,τις οποιες παρεπιπτωντας δεν τρωω αλλα εκεινη δεν πτοειται κατεβαζει μουτρα


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μα καλα την ιδια πεθερα εχουμε....κ εμας 2χρονια δεν εχει πατησει το ποδι της,αλλα οταν δεν πηγαινουμε τις κυριακες για μπριζολες,τις οποιες παρεπιπτωντας δεν τρωω αλλα εκεινη δεν πτοειται!!

εμενα παντως της κανει καθε σαββατο χαχαχαχαχα ευτυχως δεν εχει την απαιτηση να παμε:D:D


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Την μικρή μου θα την ονομάσουμε Παρασκευή ξέρει μήπως κανείς κάποιο υποκοριστικο ? Δεν θέλω να την φωνάζω Βούλα γιατι είναι κάπως συνηθισμένο.Μου αρέσει το Εύα αλλα είναι εντάξει ή δεν κολλάει ?:):)

εγώ θα σου πρότεινα και Βίρνα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κ το Σοφίνα κ το Σοφιανή.....αλλά το Σόνια το χω συνδυάσει με ένα πρόσωπο που δεν θέλω ούτε να ξέρω οπότε δεν μ'αρέσει...οπότε προτιμώ το Σοφίνα...αλλά κ το Σοφία από μόνο του είναι πολύ όμορφο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...