Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

πρωτοτυπο γλυκο βαπτισης????


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες.Τον 15αυγουστο θα βαπτισουμε το μικρό μας,επειδή μου αρεσουν πολύ τα χειροποίητα πράγματα θέλω να κάνω εγώ τα γλυκά.Εχετε καμιά ιδέα για κάτι που να μπαίνει καταψυξη ή τουλάχιστον να αντέχει 3-4 μέρες στο ψυγείο για να μη σκοτωθω τελευταία στιγμή?Στη μικρή μου είχα παρει milka σοκολάτα και την είχα τυλίξει με ζελοφαν σε σχήμα καραμέλας, αλλά τωρα ειμαστε μες το κατακαλόκαιρο.ευχαριστω.για τα παιδακια θα κάνω cupcakes και μια κατασκευη βαρκούλας και θα βάλω καραμελιτσες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να κάνεις για όλους cupcakes Και να τα στολίσεις με ζΑχαρόπαστα από πάνω..τέλεια θα είναι..και τα cakepops είναι καταπληκτικά αλλά δεν θα αντέξουν στον ήλιο για πάνω από 2 ώρες..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά γλυκα ειναι τα Βενιζελικά Λήμνου!

Είχε η κουμπάρα μου στην βαπτιση της μικρης της.

Κυκλοφορεί και στο Ίντερνετ η συνταγη...αντέχουν μερες και εκτός ψυγειου!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.Μάλλον καταλήγω σε λουκουμάδες, εχουμε 1 ζαχαροπλαστεί στην Κατερίνη που λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι στην παραλία μας και φημίζεται για τους λουκουμάδες του, απλά σκεφτηκα να σερβίρω και μικρό μπουκαλάκι με νερό γιατί θα λιώσουμε τετοια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.Μάλλον καταλήγω σε λουκουμάδες, εχουμε 1 ζαχαροπλαστεί στην Κατερίνη που λειτουργεί μόνο το καλοκαίρι στην παραλία μας και φημίζεται για τους λουκουμάδες του, απλά σκεφτηκα να σερβίρω και μικρό μπουκαλάκι με νερό γιατί θα λιώσουμε τετοια μέρα.

Ωραία ιδέα, εγώ πεθαίνω για λουκουμάδες....ίσως αλλάξεις τις ετικετούλες του νερού για να έχει κάποια σχέση με την βάπτιση!!!

Επίσης, δεν ξέρω πόσο θα ήταν εφικτό να έχεις λουκουμάδες με παγωτο βανίλια ή καϊμάκι!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα, εγώ πεθαίνω για λουκουμάδες....ίσως αλλάξεις τις ετικετούλες του νερού για να έχει κάποια σχέση με την βάπτιση!!!

Επίσης, δεν ξέρω πόσο θα ήταν εφικτό να έχεις λουκουμάδες με παγωτο βανίλια ή καϊμάκι!!!

Επειδη ρώτησα για ετικέτα στο νερό και μου είπαν 0,60 με το νερό, αποφάσισα να αγοράσω νερά προς 0,10 το ένα και να δέσω γαλάζια φαρδια κορδέλα 2,5 ευρω τα 50 μετρα.Με ειρωνευτηκε κιολας η κοπέλα και μου είπε ΄δεν δίνουν σε όλους μπουκαλάκι΄΄συμβολικά κάνεις μερικά...εγω θέλω 150 μπουκαλάκια, σιγά μην την κάνω μαγκισσα

Link to comment
Share on other sites

http://desmond.imageshack.us/Himg607/scaled.php?server=607&filename=29072012406.jpg&res=landing

Καλημέρα!

Την προηγούμενη εβδομάδα βαφτίσαμε τη μικρή μας, και το θέμα ήταν φράουλα.

Λόγω ζέστης, ζήτησα μπισκότο βανίλιας με γλάσο ζαχαρόπαστας φραουλίτσα, και ήταν πραγματικά υπέροχο!

Στο ζαχαροπλαστείο μου έδωσαν ημερομηνία λήξης 3-5 μήνες μετά την παραγωγή και ήρθε περίπου 1,60 το κομμάτι σε στολισμένο δίσκο,συσκευασία, κορδελίτσα, ταμπελάκι με όνομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ ωραίο το φραουλομπισκοτάκι!! Να σας ζήσει η μικρή σας! Να ξέρεις ότι τα μπισκότα αυτά κρατάνε και παραπάνω από 5 μέρες, απλά δεν είναι τόσο φρέσκα.

Να σε ρωτήσω, πόσο κόστισαν; Πλήρωσες με το κομμάτι ή το κιλό;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το φραουλομπισκοτάκι!! Να σας ζήσει η μικρή σας! Να ξέρεις ότι τα μπισκότα αυτά κρατάνε και παραπάνω από 5 μέρες, απλά δεν είναι τόσο φρέσκα.

Να σε ρωτήσω, πόσο κόστισαν; Πλήρωσες με το κομμάτι ή το κιλό;

Σ'ευχαριστω για τις ευχές σου!

Κρατάνε πολύ παραπάνω από μήνα!

Αρκεί φυσικά να τα φυλάμε όπως όταν φτιάχνουμε τα δικά μας σπιτικά κουλούρια!

Κόστισαν περίπου 1,60 το κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει και η ιδεα μικρα ντονατσακια με γεμιση και επικαλυψη σοκολατας

αλλα με τη ζεστη θα ειναι χαλια ...

θα εχουν ολοι οι καλεσμενοι μουστακι σοκολατας!

οχι νερο θα πρεπει να τους προσφερουμε αλλα μωρομαντιλα :D

louiza marialena πολυ ωραια η ιδεα σου με το νερο και την κοδελα θα προσπαθησω να σου στειλω σε πμ μια φωτο απο ενα σαιτ για βαφτηση


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το φραουλομπισκοτάκι!! Να σας ζήσει η μικρή σας! Να ξέρεις ότι τα μπισκότα αυτά κρατάνε και παραπάνω από 5 μέρες, απλά δεν είναι τόσο φρέσκα.

Να σε ρωτήσω, πόσο κόστισαν; Πλήρωσες με το κομμάτι ή το κιλό;

Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά γιατί δεν τα κάνεισ μόνη σου?Εχω τη βάπτιση του μικρού μου το 15 Αυγουστο και σκεφτομαι να κάνω τα μπισκότα το Σαββατοκύριακο, εννοείται θα τα βάλω σε ταπερ σφραγισμένα και την Τρίτη θα κάνω το μαγικό γλάσο,είναι νοστιμο, γρηγορο και αντεχει και στο ψυγείο.Αν έχεις βοήθεια μπορείς να τα κάνεις παραμονή ή προπαραμονή και θα τα τυλίξω σε μικρό σακουλάκι που πουλάνε τα mush mallows με κορδελίτσα και ενα μικρό μπαλονάκι.Το θέμα μου είναι θαλασσινό αλλά μπισκότο θα κάνω πατούσα και το γλάσο μου θα είναι θαλασσί.μόνο για τα μωρά είναι αυτό.Για τους μεγάλους αγόρασα λουκουμάδεσ.αν σε ενδιαφέρει στειλε μου πμ γιατί είναι πολύ οικονομική λύση κάτω από ευρω
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...