Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

πρωτοτυπο γλυκο βαπτισης????


Recommended Posts

Γιατί δεν είμαι της ζαχαροπλαστικής... και αποκλείεται να έβγαινε από τα χεράκια μου κάτι ανάλογο με τη φραουλίτσα της Taurine :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατί δεν είμαι της ζαχαροπλαστικής... και αποκλείεται να έβγαινε από τα χεράκια μου κάτι ανάλογο με τη φραουλίτσα της Taurine :P

Εννοείται ότι δεν θα κάνω τετοιες λεπτομέρειες...μπισκότο και γλάσο, γι αυτό και διάλεξα πατούσα, απλά και 1,60 μου φαίνεται πάρα πολύ για μπισκότο.Αν μπεις στις συνταγές τησ παρέασ και δεισ cookies σε ξυλάκι θα δεις ότι είναι πολύ ευκολο και μην βάζεις ξυλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είμαι της ζαχαροπλαστικής... και αποκλείεται να έβγαινε από τα χεράκια μου κάτι ανάλογο με τη φραουλίτσα της Taurine :P

κι η ξαδερφη μου μπισκοτακια εκανε σε σχημα μαργαριτα, απλα κουπ πατ χρειαζεσαι για το σχημα και να ξερεις να φτιαχνεις μπισκοτα

το γλασσο θα συμφωνησω οτι ισως ειναι δυσκολο, μια φορα ηθελα να φτιαξω ζαχαροπαστα για την τουρτα του αντρα μου και τελικα την πεταξα και επικαληψα την τουρτα με σαντιγυ....:rolleyes:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

και γω για την βαφτιση του γιου μου, εκανα μπισκοτα με σχημα βατραχακι και κορωνες, εκανα την συνταγη απο το σαιτ συνταγες της παρεας "cookies on a stick" χωρις το ξυλακι, τα εβαλα σε πλαστικη σακουλιτσα και τα εδεσα με κορδελιτσες στο χρωμα της βαφτισης. Εγιναν εξαιρετικα, ολοι μου ελεγαν καλα λογια. Ζαχαροπαστα εκανα μονη μου, πρωτη αποπειρα, και εγινε πολυ καλη. Αν μπορεσω το απογευμα θα ανεβασω φωτο. Δεν αξιζει να τα αγοραζουμε αυτα, εγω ειχα ακουσει τιμες για το μπισκοτο μεχρι και 2,20 το ενα!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

και γω για την βαφτιση του γιου μου, εκανα μπισκοτα με σχημα βατραχακι και κορωνες, εκανα την συνταγη απο το σαιτ συνταγες της παρεας "cookies on a stick" χωρις το ξυλακι, τα εβαλα σε πλαστικη σακουλιτσα και τα εδεσα με κορδελιτσες στο χρωμα της βαφτισης. Εγιναν εξαιρετικα, ολοι μου ελεγαν καλα λογια. Ζαχαροπαστα εκανα μονη μου, πρωτη αποπειρα, και εγινε πολυ καλη. Αν μπορεσω το απογευμα θα ανεβασω φωτο. Δεν αξιζει να τα αγοραζουμε αυτα, εγω ειχα ακουσει τιμες για το μπισκοτο μεχρι και 2,20 το ενα!!

Να σε ρωτήσω πόσες μέρες νωρίτερα τα εκανες?Εγω υπολογίζω 4-5 μερες και την παραμονή να βάλω το μαγικό γλάσο.Καλά δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έκανα και εγώ την ίδια συνταγή, την έκανα και με τα ξυλάκια..σε σχήμα καρδία..

ήταν απλά υπήροχα και είναι και πολύ εύκολη..

έβαλα και ζαχαρόπαστα από πάνω..ήταν τέλεια...

τα είχα κάνει 3 μέρες πριν..

αντέχουν όμως αρκετές μέρες να τα βάλεις σε αεροστεγές δοχείο..


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγω σκέφτηκα για τη βάπτιση που θα γίνει του χρόνου αρχές Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός, να φέρω παγωτατζη για τα παιδιά αν δεν ζητήσει πολλα λεφτά. Για τους μεγάλους λέω προφυτερολ μικρά ή να φτιάξω εγω τίποτα, θα δώ!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

σε μια άλλη φάση, είχα κάνει μωσαικό σε ορθογώνια φόρμα..και το είχα βάλει στη κατάψυξη για μια μέρα, μετά έβαλα ζαχαρόπαστα από πάνω και μετά τα έκοψα σε τεράγωνα..ήταν πολύ ωραίο κεραστικό..και πολύ οικονομικό...


1533345xcnw09g7xt.gif

κι αν είναι αργά, δεν είναι αργά για Θαύματα

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω πόσες μέρες νωρίτερα τα εκανες?Εγω υπολογίζω 4-5 μερες και την παραμονή να βάλω το μαγικό γλάσο.Καλά δεν είναι?

Η βαφτιση ηταν Κυριακη, τα ειχα κανει τα μπισκοτα απο την Πεμπτη, τα ειχα κλεισει σε ταπερακι, και την επομενη εβαλα πανω κ τη ζαχαροπαστα κα τα εκλεισα πολυ καλα σε σελοφαν. Εγιναν πολυ ομορφα!

?action=view&current=2012865.jpg


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sapi, γιατί να μην βάλεις παγωτό για μικρούς και μεγάλους; Είναι κάτι που αρέσει σε όλους. Δεν ξέρω πού είσαι, πάντως μια φίλη μου που βάφτισε φέτος το καλοκαίρι στην Αθήνα είχε παγωτό από τον Κωνσταντινίδη με αμαξάκι-αντίκα (πολύ εφετζίδικο) και έδωσε γύρω στα 500 ευρώ για 250 άτομα. Τσιμπημένο, αλλά ήταν κάτι διαφορετικό και άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Κορίτσια εγώ έχω να φτιάξω μπισκότα 3 χρόνια, αλλά εμπνεύστηκα από τη συζήτηση και πήρα υλικά για να φτιάξω αύριο :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Γενικά το Παγωτάκι είναι πολύ καλή ιδέα, η κουμπάρα μου το έκανε κι εγώ πιστεύω το ίδιο θα κάνω όταν με το καλό κάνω την γαμοβάφτισούλα!

Η ίδια είχε έναν γνωστό και της έφερε μηχανή παγωτού, και έβαζαν σε χωνάκι!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει και η ιδεα μικρα ντονατσακια με γεμιση και επικαλυψη σοκολατας

αλλα με τη ζεστη θα ειναι χαλια ...

θα εχουν ολοι οι καλεσμενοι μουστακι σοκολατας!

οχι νερο θα πρεπει να τους προσφερουμε αλλα μωρομαντιλα :D

louiza marialena πολυ ωραια η ιδεα σου με το νερο και την κοδελα θα προσπαθησω να σου στειλω σε πμ μια φωτο απο ενα σαιτ για βαφτηση

Καλημέρα και από εμένα.....εγώ δεν είμαι πλέον μανούλα αλλά μου αρέσουν αυτά τα θέματα και είπα να μην σταματήσω να σας παρακολουθώ....

Ως ειδική στο donut μιας και ο πατέρας μου έχει εργαστήριο παραγωγής donuts θα σου πω ότι το γλάσσο σοκολάτας έχει θέμα με την ζέστη....η αυθεντική σοκολάτα (κουβερτούρα) δεν παθαίνει τίποτα και είναι και πιο υγιεινή. Εμείς πάντα κουβερτούρα βάζουμε, χειμώνα-καλοκαίρι.....δεν μας έχει παραπονεθεί κανείς!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.Ενα έχω να σας πω, ξετρελάθηκαν όλοι με τους λουκουμάδες και φυσικά την παράσταση έκλεψε το νεράκι με την κορδέλα.Τα μπισκότα -πατούσα έγιναν ανάρπαστα από τα μωρά όπως επίσης και τα κεκάκια.Δεν ξερω πως να βάλω φωτό για να τα δείτε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.Ενα έχω να σας πω, ξετρελάθηκαν όλοι με τους λουκουμάδες και φυσικά την παράσταση έκλεψε το νεράκι με την κορδέλα.Τα μπισκότα -πατούσα έγιναν ανάρπαστα από τα μωρά όπως επίσης και τα κεκάκια.Δεν ξερω πως να βάλω φωτό για να τα δείτε...

Καλημερα

Nα σου ζήσει το νεοφώτιστο και να είναι πάντα υγιές και ευτυχισμένο!

Ελπίζω να ευχαριστήθηκες την βάπτιση.....ακούγονται όλα υπέροχα....εγώ θα ήθελα να δω φωτογραφίες....

Αν θες μπορώ να σου πω πώς να την ανεβάσεις....δεν είναι κάτι δύσκολο....δύο κινήσεις θέλει:

α) http://imageshack.us/ Πατάς εδώ και κάνεις upload την φωτογραφία από τον υπολογιστή σου

B) κάνεις copy το link για φορουμ που λέει και past στο τετράγωνο που γράφεις κανονικό μήνυμα!!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να σας ρωτησω? ποσες μερες μπορουμε πριν να κανουμε τα μπισκοτα? και τα διατηρουμε στο ψυγειο ετσι? τη ζαχαροπαστα την κανουμε με νερο και ζαχαρη αχνη και προσθετουμε χρωμα?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...