Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 50 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ίφι εργάζομαι αλλά τώρα διανύω την άδεια μητρότητας κ δεν είναι καθόλου εύκολο γιατί η εργασία μου ανδροκρατείται κ εκτός αυτού είναι κ πολύ μισογύνηδες.Στην Αθήνα που δούλευα δεν το είχα συναντήσει αυτό κ εδώ είναι κάπως ενοχλητικό,ευτυχώς δεν δούλεψα πολύ εδώ όμως κάποια στιγμή θα γυρίσω κ δεν το θέλω καθόλου,αν κ μου αρέσει πάρα πολύ η δουλειά εδώ δεν το αντέχω καθόλου.Βέβαια τώρα άρχισαν να έρχονται κ γυναίκες αλλά στο δικό μου το τμήμα τίποτα για φίλες έχω τις γυναίκες 2 συναδέλφων κ βλεπόμαστε λίγο,τώρα όμως καθόλου γιατί ο σύζυγος μου χτύπησε το πόδι κ κάνω τα πάντα στο σπίτι κ εκτός αυτού,χτίζουμε κ σπίτι οπότε είμαι συνεχώς στο τρέξιμο


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό κουράγιο bibito. Είναι δύσκολο με 2 μωρά και να χτίζεις και σπίτι. Εγώ μόνο ανακαίνιση έκανα και πρίν το μωρό και καταγχώθηκα μέχρι να τελειώσει. Τι καλά που την έκανες την μπέμπα 7 μηνών και ακόμα δεν πείγες στη δουλειά. Εγώ αν δεν μου δώσουν την άδεια άνευ αποδοχών που ζήτησα τον άλλο μήνα θα πάω δουλειά. Δηλαδή ο μπέμπης θα είναι 4 μηνών. Τι να κάνουμε δεν πειράζει. Το μόνο που με αγχώνει είναι πώς θα συνεχίσω με το θυλασμό γιατί δεν θέλω να το κόψω λόγο δουλειάς. Είπα να πάω σε σύμβουλο θυλασμού στην Θεσ/νίκη να δω τι θα μου πεί. Βλέποντας και κάνοντας.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

joanna μου ο άντρας μου κλείνει 7 χρόνια στην Αλεξ/λη, εγώ ήρθα πριν 2 μήνες (παντρευτήκαμε πέρυσι τον Φεβρουάριο αλλά επειδή είχα άδεια τοκετού δεν κατέθεσα χαρτιά για μετάθεση μέχρι φέτος το καλοκαίρι) και στην ιδέα και μόνο ότι του χρόνου θα ΞΑΝΑΜΕΤΑΚΟΜΙΖΩ φλιπάρω! Δεν αντέχω άλλη μετακόμιση. Έχω κάνει 6 μέχρι τώρα! Μακάρι να κάτσουμε καμιά 3ετία εδώ! Μου αρέσει τόσο που κάθομαι και μια ζωή, δεν έχω πρόβλημα! 3 ώρες είναι η Κατερίνη! Σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα την Αλεξανδρούπολη πάντως!


TXLf.jpgPClwp2.png
Link to comment
Share on other sites

bibito τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται να ρωτάω...

Καλή δύναμη κοπέλα μου! Θα σου χρειαστεί! 2 παιδιά, σπίτι, τραυματισμένος σύζυγος... Χαρά στο κουράγιο σου!

Σόνια για το θηλασμό μην ανησυχείς.. Υπάρχουν τρόποι.. Αν έχεις τη δυνατότητα να μιλήσεις με σύμβουλο, και ακολουθήσεις αυτά που θα σου πει, όλα θα πάνε καλά! 4 μηνών μωρέ το μικράκι... Ποιος θα το φροντίζει αν δε σου δώσουν την άδεια?

ΚΙΤΣΑ που είσαι?


TXLf.jpgPClwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σόνια για το θηλασμό μην ανησυχείς.. Υπάρχουν τρόποι.. Αν έχεις τη δυνατότητα να μιλήσεις με σύμβουλο, και ακολουθήσεις αυτά που θα σου πει, όλα θα πάνε καλά! 4 μηνών μωρέ το μικράκι... Ποιος θα το φροντίζει αν δε σου δώσουν την άδεια?

Ευτυχώς έχω τη μαμά μου που δεν δουλεύει και θα μου τον προσέχει. Έπειτα δεν θα λείπω πολλές ώρες. Θα δουλεύω με μειωμένο ωράριο που σημαίνει ότι θα πηγαίνω από 10 παρά τέταρτο μέχρι 3 και τέταρτο. Αν μου την δώσουν θα πάω Φεβρουάριο οπότε θα είναι καλά.

Από ότι βλέπω φτιάξανε τα τικεράκια!!! Μπράβο παιδιά!!! Μήπως να διορθώνατε λίγο και τα σμάιλς γιατί βγάζει ό,τι θέλει.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάλι καλά.. Κι εγώ έχω τρομερή βοήθεια από τη μαμά μου.

Αν και στην Κατερίνη, έρχεται πολύ συχνά στην Αλεξ/πολη για να φροντίζει το μωρό όταν δουλεύουμε!

Για να δούμε και το δικό μου τικεράκι...


TXLf.jpgPClwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό κουράγιο bibito. Είναι δύσκολο με 2 μωρά και να χτίζεις και σπίτι. Εγώ μόνο ανακαίνιση έκανα και πρίν το μωρό και καταγχώθηκα μέχρι να τελειώσει. Τι καλά που την έκανες την μπέμπα 7 μηνών και ακόμα δεν πείγες στη δουλειά. Εγώ αν δεν μου δώσουν την άδεια άνευ αποδοχών που ζήτησα τον άλλο μήνα θα πάω δουλειά. Δηλαδή ο μπέμπης θα είναι 4 μηνών. Τι να κάνουμε δεν πειράζει. Το μόνο που με αγχώνει είναι πώς θα συνεχίσω με το θυλασμό γιατί δεν θέλω να το κόψω λόγο δουλειάς. Είπα να πάω σε σύμβουλο θυλασμού στην Θεσ/νίκη να δω τι θα μου πεί. Βλέποντας και κάνοντας.

μπορεις να βγαζεις το γαλα με θηλαστρο και να το βαζεις στο ψυγειο αντεχει μεχρι 24 ωρες αν δεν κανω λαθος.Ρωτα και τον παιδιατρο.

και τις ωρες που λειπεις να πινει μητρικο γαλα το μωρακι σου....

Σονια αν δουλευεις στον ιδιωτικο τομεα δικαιουσε την προστασια μητροτητας απο τον ΟΑΕΔ που ειναι 6 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Σονια αν δουλευεις στον ιδιωτικο τομεα δικαιουσε την προστασια μητροτητας απο τον ΟΑΕΔ που ειναι 6 μηνες....

Δυστηχώς όχι στον κλάδο μας. Εμείς εξαιρούμαστε από το 6μηνο γιατί θεωρήτικά μπορούμε να πάρουμε το μειωμένο μας ωράριο σε συνεχώμενη άδεια. Φυσικά όμως όσες το ζήτησαν πείραν για απάντηση ένα μεγάλο όχι!!! Σαν του Μεταξά ένα πράγμα!!! Δεν βαριέσαι στην Ελλάδα τι είναι σωστό για να ήτανε και αυτό!!!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο μπέμπης σου είναι και πολύ μαγουλήθρας τελικά! :)

Και που να τον δείς τώρα που μεγάλωσε περισσότερο. Εκεί είναι στην κλινική. Τώρα περπατάμε με το καρότσι και αν πέσουμε σε λακούβα τα μάγουλά μας κουνιούνται σαν το ζελέ. Έχει πολύ φάση. Εγώ ρίχνω το καρότσι σκόπιμα σε λακούβα γιατί είναι αστείο και η μαμά μου με μαλώνει που ταλαιπωρώ το μωρό. Όνομα και πράγμα Μαγουλήθρας.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ευτυχως δουλευω σε γερμανικο σουπερ μαρκετ και μου δινουν ολα οσα δικαιουμαι βαση νομου......Αλλη φιλοσοφια !!!!!!

Το μειωμενο ωραριο μπορεις να το παρεις μετα την 6μηνη αδεια και αν το παρεις σε συνεχομενη αδεια των 3,5 μηνων μετα το τελος της περνεις την 6 μηνων προστασια μητροτητας...Αλλα μαλλον σας εκμεταλευονται τι να πεις; Αν δεν θελει ο εργοδοτης;;;;;

Link to comment
Share on other sites

εγω ευτυχως δουλευω σε γερμανικο σουπερ μαρκετ και μου δινουν ολα οσα δικαιουμαι βαση νομου......Αλλη φιλοσοφια !!!!!!

Το μειωμενο ωραριο μπορεις να το παρεις μετα την 6μηνη αδεια και αν το παρεις σε συνεχομενη αδεια των 3,5 μηνων μετα το τελος της περνεις την 6 μηνων προστασια μητροτητας...Αλλα μαλλον σας εκμεταλευονται τι να πεις; Αν δεν θελει ο εργοδοτης;;;;;

Έτσι είναι όπως τα λές. Αλλά αν μπορείς κάνε κάτι διαφορετικό!!! Τελοσπάντων. Το μπεμπούλι σου είναι γλύκα. Βλέπω φωτογραφίες του δικού μου από την κλινική και δεν το πιστεύω πόσο πολύ μεγάλωσε σε τόσο λίγο χρόνο.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια όσες φορές προσπάθησα να βαλω ticker δεν τα καταφερα,ειμαι κ λιγο άσχετη με αυτα.Ίφι στα σώματα ασφαλείας δουλεύω αλλα μετα απο τόσο καιρό που έχω να πάω για δουλειά ξέχασα πως ειναι

Σόνια μου ο αντρας μου μου έλεγε να πάω για δουλειά στο 3μηνο αλλα δεν ήθελα με τιποτα να χασω τους 1ους μήνες ζωής της κορούλας μου,έτσι έκανα εξάλλου κ στον Απόστολο μου,πάντως είναι δύσκολο να αφήνεις το παιδάκι σου τόσο μικρό για να πας στη δουλεια,αν κ μερικές φορές θέλω να γυρίσω για να ξεσκάσω ολο μέσα στο σπίτι βαρέθηκα αλλά κ παλι δεν το μετανοιώνω


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...