Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τα καταφερα;

Έυκολο είναι θα το καταφέρεις. Πάτα πάνω σε ένα δικό μας τικεράκι. Θα σε οδηγήσει στην σελίδα που το δημιουργήσαμε. Δημιούργησε το δικό σου μετά αντιγράφεις τον κωδικό του( είναι κάτω από το τικεράκι που θα φτιάξεις εκεί που λέει BB Code ) και τον κάνεις επικόληση στον Πίνακα Ελέγχου εκεί που λέει επεξεργασία υπογραφής. Κάνεις μια προεπισκόπηση για να βεβαιωθείς και είσαι έτοιμη. Ελπίζω να σε βοήθησα!!!

κατά τα άλλα τι κάνετε? Εμένα ο μπέμπης κοιμάτε τώρα από τις 10 και 30. Ωραία λιακάδα έχει σήμερα στην Κατερίνη. Αλεξανδρούπολη τι λέει ο καιρός? Στο Κιλκίς? Θα βγάζουμε δελτίο καιρού σε λίγο!!! Καλό έ? Αντε καλή μέρα να έχουμε!!! :D


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω διόρθωσαν και τα σμαίλς. Μπράβο παιδιά! Αλήθεια γιατί όταν ανοίγουμε την σελίδα η ώρα είναι GTM+3 και μπερδεύομαι όλη την ώρα?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

αλλαζουν πολυ γρηγορα τα μωρα....εδω η δικια μου ειναι ενος μηνα και εχει μεγαλη διαφορα

Έχουν πολύ πλάκα τα μωρά μας στις φωτογραφίες τους. Φοράνε το ίδιο συνολάκι. Άσπρο νυχτικό με τα χεράκια μέσα!!! Χαχα. Είχε πολύ πλάκα. Εμένα όταν μου τον φέρανε του είχανε βάλει ένα μεγάλο νυχτικό και έψαχνα πόση ώρα για να δώ τα χεράκια του. είχε και κάτι νύχια. Αν ήτανε κορίτσι θα ήταν ότι έπρεπε για γαλλικό. Αλήθεια ποιές είναι οι εντυπώσεις σου από την κλινική?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπατριώτισσες που είστε?

Καλημέρα κορίτσια!!! Χτες το απόγευμα είχα επισκέψεις για τον μικρό και δεν τα είπαμε. Ωχ και τώρα μόλις ξύπνησε!!! Τα λέμε μετά!!! Ώρα για το γαλατάκι μας!!! :P


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολύ πλάκα τα μωρά μας στις φωτογραφίες τους. Φοράνε το ίδιο συνολάκι. Άσπρο νυχτικό με τα χεράκια μέσα!!! Χαχα. Είχε πολύ πλάκα. Εμένα όταν μου τον φέρανε του είχανε βάλει ένα μεγάλο νυχτικό και έψαχνα πόση ώρα για να δώ τα χεράκια του. είχε και κάτι νύχια. Αν ήτανε κορίτσι θα ήταν ότι έπρεπε για γαλλικό. Αλήθεια ποιές είναι οι εντυπώσεις σου από την κλινική?

Ναι οντως τα ιδια ρουχαλακια.... τι βλακεια αυτο το φορμακι δεν μπορουσα να βρω τα χερακια του μωρου να το πιασω καλα..σαν τον φασουλη ητανε...

Εγω εμεινα ευχαριστημενη ,οι κοπελες πολυ καλες οτι χρειαζομουν με βοηθουσανε και στον θηλασμο,απο θεμα καθαριοτητας ηταν κορυφη .Μερικα φαγητα δεν μου αρεσαν αλλα αυτο ηταν το τελευταιο...Γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα σιγουρα θα ξαναπηγαινα.Α, και απο θεμα οικονομικου οτι μας ειπαν με το που καναμε την εισαγωγη πληρωσαμε δεν μας χρεωασαν κατι παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Βρε υπναράς ο μαγουλήθρας!!!!!!!!! :)

Καλημέρα σε όλες!

Άντε, κάν'τε και καμιά Σαββατοπρωινιάτικη βόλτα και για μας στον πεζόδρομο!

Τι καιρό έχει κάτω?

Ξανά γειά σας. Ναι όντως είναι υπναράς. Χθές κοιμήθηκε στις 9 και μισή στο στήθος, ξύπνησε το πρωί στις 7 για να φάει και μετά στις 10 και τέταρτο. Επειδή είχε λιακάδα είπαμε να το εκμεταλευτούμε. Την κάναμε την βόλτα μας στο πεζόδρομο. Μια πάνω μια κάτω το Σάββατο επιβάλετε. Πώς αλλίως θα βρείς όλους τους γνωστούς για να πεις καλημέρα. Σταθερά πράγματα!!! Τώρα ο μικρός κοιμάτε από τις 1 και 30 και ακόμα να ξυπνήσει. Από ύπνο άλλο τίποτα :tongue::tongue::tongue:


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως τα ιδια ρουχαλακια.... τι βλακεια αυτο το φορμακι δεν μπορουσα να βρω τα χερακια του μωρου να το πιασω καλα..σαν τον φασουλη ητανε...

Εγω εμεινα ευχαριστημενη ,οι κοπελες πολυ καλες οτι χρειαζομουν με βοηθουσανε και στον θηλασμο,απο θεμα καθαριοτητας ηταν κορυφη .Μερικα φαγητα δεν μου αρεσαν αλλα αυτο ηταν το τελευταιο...Γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα σιγουρα θα ξαναπηγαινα.Α, και απο θεμα οικονομικου οτι μας ειπαν με το που καναμε την εισαγωγη πληρωσαμε δεν μας χρεωασαν κατι παραπανω

Ναι όντως όταν το έπιανες νόμιζες θα σου μείνει το φορμάκι μόνο και θα χάσεις το μωρό. Μονίμως το έψαχνα μέσα στο ρούχο. Και εγώ δεν έχω παράπονο από την κλινική. Ήταν πολύ καλά όλα. Και αυτά που μας είπε η παιδίατρος που είχαμε για τον θηλασμό όλα σωστά όπως διαπίστωσα. Εγω ζήτησα και αποκλείστικό θηλασμό από την 3η μέρα που είχα γάλα και τον φέρνανε όλη την ώρα και στα επισκεπτήρια. Και τα 2 τελευταία βράδυα τον είχα όλο το βράδυ στο δωμάτιο. Μας βγήκε λίγο πιο ακριβά από ότι υπολογίζαμε γιατί στην κατηγορία δωματίου που θέλαμε δεν υπήρχαν ελεύθερα δωμάτια και πήγαμε στην πιο επάνω. Αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια κ απο εμενα,τα μικρα τα πηγα στη μανα μου στην κοζανη κ ηρεμησα λιγο,οχι ομως για πολυ γιατι την τεταρτη μπαινει ο αντρας μου για εγχειρηση.

Εγω γεννησα στου Βελικη,καλα ηταν ομως το μωρο το ειχαν σε ειδικη αιθουσα κ αν κ τους ειπα πως ηθελα αποκλειστηκο θηλασμο δεν εγινε ποτε,επρεπε εγω να πηγαινω να την παιρνω για να την ταισω αλλα ολως περιεργως το μωρο παντα κοιμοταν κ δεν ηθελε να φαει αλλα οταν ανεβαινε πανω επινε 120γρ. γαλα πως γινοταν αυτο δεν ξερω.Απο καθαριοτητα παντως ηταν πολυ καλα,οσο για το φαγητο ηταν ωραιο αλλα λογω Μ.Εβδομαδας ηταν νηστισιμα,τωρα πως γινεται αυτο οι λεχωνες να τρωνε νηστισιμα δεν ξερω.

Καλα μιλαμε Σονια εισαι πολυ τυχερη οσο αφορα τον υπνο του παιδιου,εγω κοιμηθηκα σωστα ολο το βραδυ χωρις να ξυπνησω τις τελευταιες 2 μερες που λειπουν τα μωρακια μου ,ειχα να κοιμηθω ετσι απο τοτε που γεννησα τον αποστολο


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε Σονια εισαι πολυ τυχερη οσο αφορα τον υπνο του παιδιου,εγω κοιμηθηκα σωστα ολο το βραδυ χωρις να ξυπνησω τις τελευταιες 2 μερες που λειπουν τα μωρακια μου ,ειχα να κοιμηθω ετσι απο τοτε που γεννησα τον αποστολο

Ναι δεν αντιλέω το μωρό μου είναι πολύ καλό στον ύπνο. Και γενικότερα δηλαδή είναι πολύ ήσυχο μωρό. Φτου φτου να μην το ματιάσω. Περαστικά στον άντρα σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. ¨Είδες εύκολο δεν ήταν με τα τικεράκια? Οι υπόλοιπες που είναι??? Έ κορίτσια που χαθήκατε?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

bibito περαστικα στον αντρα σου!!!

Εδω ειμαι κοριτσια ,αυτες τις μερες η μπουμπου μου γκρινιαζει πολυ και δεν βρηκα πολυ χρονο να μπω.Σημερα εχει κρυο στο Κιλκις και συννεφια.

Σονια και εμενα γενικα ειναι πολυ ησυχο μωρακι εκτος απο τις τελευταιες μερες..Ελπιζω οτι οταν γινει 2 μηνων να κοψει το βραδυνο ξυπνημα για φαι... δεν την παλευω καθολου με αυτο το ξενυχτι.......

Σονια και εγω στο Γεννεσις λογω καισαρικης ζητησα 4κλινο του ΙΚΑ αλλα δεν ειχαν και πηγα σε 3κλινο ενα βραδυ και την επομενη που αδιασε αλλαξα δωματιο...Ολες οι κοπελες το ιδιο μου ειπαν οτι δεν ειχε το δωματιο που ζητησαν και τους πηγαν σε αλλη κατηγορια... τι να πω τοσο κοσμο εχει;;;; ή το κανουν επιτηδες για να αρπαζουν περισσοτερα λεφτα..σε βαζουν σε αλλης κατηγοριας να σου αρεσει και να μην θες να φυγεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...