Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Την Κυριακη 40ντηζουμε και Δευτερα θα παμε στον γιατρο να δουμε ποσο μεγαλωσαμε... βεβαια με τον αντρα μου την μετρησαμε με την μεζουρα και εχει βαλει 4,5 ποντους απο την ημερα που γεννηθηκε,επισης την περνω αγκαλια και ανεβενω στην ζυγαρια και ζυγιζω 5 κιλα περισσοτερα.Απο την κλινικη βγηκαμε 3410 μηπως παχυναμε πολυ;;;;και οι ποντοι πολλοι μου φανηκαν αν βεβαια μετρησαμε σωστα

Καλημέρα και από εμένα! Δηλαδή τη καλημέρα καλησπέρα τέτοια ώρα που μπαίνω. Μην ανησυχείς για τα κιλά και για το ύψος. Θηλάζεις? Εμείς στις 40 ημέρες είχαμε βάλει 2 κιλά από την γέννα και 8 πόντους ύψος. Μετά σταθεροποιηθήκανε κάπως. Αντε να πάτε και βόλτα τώρα που είναι ακόμη καλός ο καιρός. Σήμερα Κατερίνη έχει πάλι λιακάδα.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΠΟυ που που?

Να ξέρω που θα είμαι Σάββατο πρωί! :P

Τα είδα προχθές μια μέρα που περνούσα. Είναι ένα κτίριο ακριβώς πριν από την Νομαρχία. Πρέπει να είναι δύσκολο να έχεις τόσες μέρες το παιδί μακριά. Εγώ τον πάω λίγο μόνο στην πεθερά μου κανένα Σάββατο ή Κυριακή αν έχουμε κανένα γάμο ή τίποτα γενέθλια. Και το παίζω ψύχραιμη αλλά δεν βλέπω την ώρα να πάω να τον πάρω. Έρχεσε λοιπόν να μας δείς?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Παπαδόπουλος είναι αυτός που είναι και στο ΙΚΑ έτσι? Ήταν πολύ καλός. Σε όλη την εγκυμοσύνη που πήγαινα τα απογεύματα μου έγραφε και φάρμακα και εξετάσεις χωρίς να λέει τίποτα και χωρίς να σχολιάζει. Και μάλιστα μου έδινε και συμβουλές αν τον ρωτούσα παρόλο που δεν ήταν ο γιατρός μου. Σχολίαζε και τα αποτελέσματα τον εξετάσεων μου. Γιατί έγω έκανα αλεργία στα χάπια του σιδήρου και παρακολουθούσα τον αιματοκρίτη μου. Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια και από κοπέλες που γέννησαν εκεί αλλά και από νοσοκόμες στο νοσοκομείο.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Bibito χαίρομαι που η επέμβαση πήγε καλά. Άντε τώρα καλή ανάρωση!!! Θα μείνε μάλλον λίγο στο σπίτι για να συνέλθει έτσι? Τελικά όλες είστε στα σώματα ασφαλείας εκτός από εμένα? Αρχίζω να νοιώθω κάπως μειωνεκτικά!!! Χαχαχαχα. Πλάκα κάνω!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Sonia μου ποιο εμβόλιο κάνατε? Έπεσε ο πυρετός καθόλου?

Κάναμε το εμβόλιο του πνευμονιόκοκου! Ούφ το έγραψα!!! Ναι τώρα είμαστε καλά. Πυρετό είχαμε μόνο την Δευτέρα το βράδυ, 37,8. Μέχρι να καταφέρουμε να πάρουμε ντεπόν ιδρώσαμε. Αλλά ευτυχώς από χθες επανείρθε και η όρεξη μας γιατί την Δευτέρα που τρώγαμε λίγο η μανούλα έγινε τούμπανο. Έβαλα πόσα σακουλάκια στην κατάψυξη.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αι Σονια αυτος ειναι ο γιατρος εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη κ ειναι ανθρωπος που σε κερδιζει,ειχαμε παει σε εναν αλλον οταν εμεινα εγκυος αλλα με το που ειδε τον μεγαλο ειπε στον αντρα μου να τον παρει λιγο εξω για να μιλησουμε ε απο τοτε δεν με ξαναειδε.

Μην νοιωθεις μειωνεκτικα δεν ειναι κ τιποτα σπουδαιο απλα καθομαστε πιο πολυ απο τον ιδιωτικο,εκει ομως δεν εχετε τον κινδυνο αν θα παθετε κατι ενω εμεις....ιδιως στην Αθηνα δεν ηξερα αν θα γυρισω σπιτι.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

bibito φοβερός ο Στάθης.. Ήμουν μεταξύ του Στάθη και του Κώστα. Διάλεξα τον Κώστα γιατί όλες οι γνωστές μου γεννήσανε με αυτόν και έμεινα ικανοποιημένες, άσε που ξέρω και την μαία του, είναι κολλητή της κουνιάδας μου. Τον Στάθη τον έχει τώρα η κολλητή μου που είναι και οικογενειακοί φίλοι. Όπως λες, την παίρνει και τηλ να δει τι κάνει. Είχα την εντύπωση ότι το κάνει ένεκα της φιλίας που έχουν με τη μαμά της, αλλά αφού λες έπαιρνε κι εσένα.. Μάλλον έχει ενδιαφέρον ο άνθρωπος για τις ασθενείς του.


TXLf.jpgPClwp2.png
Link to comment
Share on other sites

joannakip ναι, στην Κατερίνη ο Στεργιόπουλος και η Μπουγάτσια (συνεργάζονται αυτοί οι 2) έχουν το μεγαλύτερο πελατολόγιο, Η αναμονή όμως στο ιατρείο του.... Άσε! Πάντα έπαιρνα τηλ και πήγαινα κατά τις 21 παρά, λίγο πριν κλείσει. Με περίμενε και το εκτίμησα αυτό.

Η ανάπτυξή σας μια χαρά μου φαίνεται!!! Άντε να πάτε στον γιατρό να μας πεις τα νέα σας!!!

Θα τα επισκεφθώ τα sprinter το Σάββατο το πρωί έτσι από περιέργεια και το πολύ πολύ να πάρω καμιά φόρμα για το Μαράκι. Αυτή την περίοδο δεν περισσεύουν ούτε για καλσόν!

bibito καλή ανάρρωση στον άντρα σου μωρέ! Ξέχασα να σου ευχηθώ νωρίτερα! Πως πάει? Όλα καλά? Δύσκολος ο αποχωρισμός με τα παιδιά, αλλά και τι να κάνεις? Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να είναι καλά η μικρή, ξέρω ότι η μαμά μου την προσέχει καλύτερα και από μένα, βασίλισσα την έχει. Εγώ μπορεί να τρελλαίνομαι από την απουσία της, αλλά κάνω υπομονή. Πέρασαν οι μέρες και είχα και την ευκαιρία να κάνω δουλειές για να στρώσω το σπίτι, έπαιρνα τα απογεύματα δουλειά στο σπίτι από το γραφείο γιατί και ο άντρας μου είχε υπηρεσίες συνέχεια, 24ωρα, και τελείωσα πολλά και επείγοντα θέματα.

Σόνια ναι, έρχομαι για 1,5 μέρα, ίσα ίσα να ετοιμάσω το Μαράκι και να το πάρω πάνω μαζί μου.. Δύσκολο δε λες τιποτα!

Επανήλθε και η διάθεση και η όρεξη του μπέμπη ε? Τι τραβάνε κι αυτά μωρέ...


TXLf.jpgPClwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Τι κάνετε? Μάλλον όλες είστε απασχολημένες γιατί δεν βλέπω καμία μέσα. Δεν πειράζει. ifi79 πήγα και εγώ στα σπρίντερ την Παρασκευή το απόγευμα. Χαμός γινόταν. Είχα και το καρότσι με το μωρό που να χωρέσω. Παρ΄όλα αυτά πήρα φόρμες τον μπέμπη, πουκάμισα τον άντρα μου και φόρμες. Φυσικά πάλι για εμένα δεν πήρα τίποτα πάλι. Χαχαχα ώς συνήθως.

Bibito τι κάνει ο άντρας σου? Ελπίζω να είναι καλύτερα όσο περνάνε οι μέρες. Γύρισαν τα μωρά από την μαμά σου ή ακόμα είναι άδειο το σπίτι σου? (Τελικά αυτό είναι καλό ή κακό? Για το άδειο σπίτι λέω)

goannakip αύριο σαραντίζετε ε? Εύχομαι να είναι καλός ο καιρός με ωραία λιακάδα για να κάνετε και καμία βόλτα. Ευτυχισμένη και περίφανη μαμά με το καρότσι και την μπέμπα. Τέλεια!!!

Η Κίτσα που χάθηκε? Κίτσα είσαι εδώώώώώ?

Άντε καλό βράδυ κορίτσια και σας εύχομαι ένα όμορφο Σαββατόβραδο και μια ακόμα πιο όμορφη Κυριακή.

Α ξέχασα να σας πώ. Για την άδεια άνευ αποδοχών είπαν θα μου απαντήσουν μέσα στην εβδομάδα. Ετσι και αλλιώς λήγει η άδεια λοχείας στις 26. Οπότε θα ξέρω να ετοιμαστώ ψυχολογικά.

Φιλιά Κοριτσάρες.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σονια,ο αντρας μου ειναι καλα,αλλα ποναει,τι να γινει θα του περασει οπως το περασα κ εγω.Τα μωρα ακομη στη μαμα μου,θα γινει λιγο καλυτερα ο αντρας μου κ μετα θα παω να τα παρω γιατι αλλιως δεν μπορω.

Κ ετσι μονοι μας που ειμαστε δεν μου αρεσει τι να κανουμε ομως που πρεπει αλλιως θα τα ειχα κοντα μου,ασυζητητι.

Πηγα κ εγω στα sprider σημερα το πρωι κ μιας που ειχε 30 % εκπτωση ψωνισα για΄μενα κ τον αντρα μου,για τα μικρα δεν χρειαζομουν κατι ιδιαιτερο,εχω κ την αδερφη μου που μου δινει ρουχα μιας κ τα ανηψια μου ,ενα κ ενα κ αυτη,ειναι μεγαλυτερα.

Καλο βραδυ κοριτσια.Αυριο ειπαν θα εχει πολυ ωραια μερα σαν την σημερινη οοποτε ευχομαι να πατε τις βολτιτσες σας.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσιααααααααααααααα που ειστε???????????????

εγω 40ντησα επιτελους....... εχουμε ζεστη στο Κιλκις αυτες τις μερες.

Ευτυχως εχει ερθει η μαμα μου 8α μεινει 10 μερες και εγω εχω χρονο για λιγο τεμπελιασμα....Ο αντρας μου φευγει Ροδο για μια ασκηση θα μεινει μια βδομαδα.

Την μπεμπα τελικα θα την παμε αυριο στο γιατρο θα σας πω τα νεα μας......

εσεις πως περνατε?το εμβολιο της γριπης θα το κανετε?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιααααααααααααααα που ειστε???????????????

εγω 40ντησα επιτελους....... εχουμε ζεστη στο Κιλκις αυτες τις μερες.

Ευτυχως εχει ερθει η μαμα μου 8α μεινει 10 μερες και εγω εχω χρονο για λιγο τεμπελιασμα....Ο αντρας μου φευγει Ροδο για μια ασκηση θα μεινει μια βδομαδα.

Την μπεμπα τελικα θα την παμε αυριο στο γιατρο θα σας πω τα νεα μας......

εσεις πως περνατε?το εμβολιο της γριπης θα το κανετε?

Άντε μπράβο που 40ντήσατε. Καλές βόλτες από εδώ και πέρα και με την μαμά παρέα. Τέλεια. Εμένα μου αρέσει πολύ όταν τον πάω στο γιατρό. Το μετράει τον ζυγίζει, μου λέει ότι όλα είναι καλά. Βέβαια όταν του κάνει εμβόλιο δεν είναι ωραία αλλά τι να κάνουμε. Πάντως για το εμβόλιο της γρύπης μου είπε η γνώμη του είναι όχι. Αφού λέει ούτε και εγώ που πρέπει σαν γιατρός δεν θα το κάνω. Και ο άντρας μου το ίδιο λέει να μην το κάνουμε. Εγώ να σου πώ την αλήθεια φοβάμε να το κάνω μιας και θηλάζω και είπα άν μου δώσουν και τους 2 μήνες την άδεια να περιορίσω τις επαφές με τον πολύ κόσμο και θα βγαίνουμε μόνο βόλτες έξω. Τι να πώ? Ας ελπίσουμε να είμαστε από τους τυχερούς να μην κολήσουμε ιδιαίτερα εμείς με μικρά μωρά. Πάω να κάνω το κιμά για τα μακαρόνια του άντρα μου. Θα τα ξαναπούμε. Φιλιά.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,τελικα Σονια οι πιο συχνες πελατισες εδω μεσα ειμαστε εμεις οι 2,εεεε οι αλλες που χαθηκατε;Ιφι καλες βολτες σας ευχομαι τωρα,ειναι κ καλος ο καιρος οποτε βουρ.

Κοριτσια σημερα πηγα μια φιλη στο νοσοκομειο που το μωρο της ειναι 4 μηνων κ ηταν κλινηρης με ουρολοιμωξη κ εκει μεσα κολλησε γαστρεντεριτιδα,η καημενη ειναι μονη της κ δεν εχει κανενα αλλο εδω,παλι καλα που κ εγω δεν ειχα τα μωρακια μου,που λετε γινοτανε χαμος,εκει η δ/ντρια λεει πως η νεα γριπη εξαπλωνεται ολο κ πιο πολυ,κ εγω δεν θελω να το κανω το εμβολιο γιατι δεν ξερει κανεις τις επιπτωσεις οποτε αυτο που μπορω να κανω ειναι να μην πηγαινω σε μερη με πολυκοσμια,νομιζω ειναι το προτιμοτερο.

Σονια τι γαιτρος ειναι ο αντρας σου αν επιτρεπεται;


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στην πανεμορφη πολη μας!!!!!!!

Κοριτσια χ8ες πηγαμε στο γιατρο γιναμε 60 ποντους μεσα σε 43 μερες μεγαλωσαμε 8 ποντους και ημαστε 4900 κιλα απο 3570 που γεννηθηκαμε!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα στην πανεμορφη πολη μας!!!!!!!

Κοριτσια χ8ες πηγαμε στο γιατρο γιναμε 60 ποντους μεσα σε 43 μερες μεγαλωσαμε 8 ποντους και ημαστε 4900 κιλα απο 3570 που γεννηθηκαμε!

Μπράβο σας!!!!!!!! Γίνατε και ψηλά και μεγάλα κορίτσια!!!!Εμείς στις 40 μέρες ήμασταν 58 πόντους και 5100 στα κιλά. Μας περάσατε στο ύψος. Για δυο μέτρα σας κόβω. Χθές είχε πολύ όμορφη μέρα. Εμείς δεν πήγαμε πουθενά πάλι. Κλαψ! Ήθελε ο αντρούλης να ξεκουραστεί. Τι να κάνουμε?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...