Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σονια τι γιατρος ειναι ο αντρας σου αν επιτρεπεται;

Χαχαχαχα! Μάλλον κάτι λάθος κατάλαβες! Δέν είναι γιατρός ο άντρας μου. Μαζαγί έχει, είναι έμπορος.

Όσο για το εμβόλιο και εμείς λέμε όχι και νομίζω ότι αυτό πρέπει να κάνουμε να μην έχουμε πολλές επαφές με πολύ κόσμο.

Τον άντρα μου στο μαγαζί πρέπει να του βάλω καμία στολή για να μην έχει επαφή με κόσμο. Χαχα. Πολύ καλό! Τον φαντάζομαι με μια στολή σαν του αστροναύτη να προσπαθεί να κουνηθεί και να μιλήσει και όλοι να τον κοιτάνε σαν εξωγήινο. Του ίδιου όμως δεν νομίζω να του αρέσει η ιδέα μου. Θα σκεφτώ καμία καλύτερη. Καμία ίδεα εσείς?


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Που ειστε κοριτσια χαθηκαμε τελειως.Τελειες μερες κανει στην Κατερινη,αν κ δεν εχω ακομη τα μωρα δεν μπορεσα να τον χαρω γιατι τρεχω συνεχεια,μονο σημερα πηγαμε με τον αντρα μου κ την κολλητη μου που ηρθε απο Θεσ/νικη για καφε στην Παραλια.

Φιλια σε ολες.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει καλο καιρο και ολες κανετε βολτες και δεν μπενετε στο parents

Εμεις ημαστε καλα εχω την μαμα μου εδω γιατι ο αντρας μου λειπει στην Ροδο για μια ασκηση... κουρευτηκα,αυριο παω να κανω το φρυδι,εχω αρχισει και διαιτα λεω να ανανεωθω για να ανεβω λιγο... με την εγκυμοσυνη σαν μπαζο ενιωθα..........

το μωρο μου ειναι καλα μεγαλωνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει καλο καιρο και ολες κανετε βολτες και δεν μπενετε στο parents

Εμεις ημαστε καλα εχω την μαμα μου εδω γιατι ο αντρας μου λειπει στην Ροδο για μια ασκηση... κουρευτηκα,αυριο παω να κανω το φρυδι,εχω αρχισει και διαιτα λεω να ανανεωθω για να ανεβω λιγο... με την εγκυμοσυνη σαν μπαζο ενιωθα..........

το μωρο μου ειναι καλα μεγαλωνουμε...

Τη διαιτα βρε Ιωαννα μου ακομη δεν εχεις γεννησει.

Το καλυτερο ομως ειναι να μην κανεις διαιτα αν θηλαζεις κ το γιατρο σου να ρωτησεις το ιδιο θα σου πει,τα κιλα θα φυγουν σιγα σιγα μην βιαζεσαι,εμενα η μικρη περασε τον 7ο μηνα κ εχω επανω μου επιπλεον 7 κιλα αλλα δεν αγχωνομαι,απλα σκεφτομαι σιγα σιγα να προσεχω αλλα με τις γιορτες λιγο δυσκολο.Το καλυτερο ειναι να κανεις καλη διατροφη κ οχι διαιτα γιατι αν δεν τρως καλα πως θα κατεβαζεις γαλα;


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε? Μέρες έχουμε να τα πούμε. Εγώ είχα λίγα τρεχάματα γιατί το Σάββατο βάφτιζε ο αδερφός μου το τρίτο του παιδί που είναι τέσσερεις μήνες μεγαλύτερο από το δικό μου και καταλαβένετε. Άντε να βρείς ρούχα για όλους να κανονίσεις κομμωτήριο και φυσικά να τρέχεις τελευταία στιγμή για να είναι όλα τέλεια. Βλέπετε πρώτη μας δημόσια εμφάνιση με το μωρό έπρεπε να είμαστε στην πένα ντυμένοι. Όλα πήγαν καλά πάντως και ήταν πολύ όμορφα. Χθές Κυριακή πήγαμε στην πεθερά για φαγητό (ώς συνήθως) και μετά σε μια φίλη μου που τώρα είναι στο μήνα της και περιμένει το μωράκι της από ώρα σε ώρα κυριολεκτικά. Κατά τα άλλα έχουμε πολύ ώραιες μέρες και μας αρέσουν οι βόλτες.

Bibito τί κάνει ο άντρας σου? Σίγουρα θα είναι καλύτερα όσο περνάνε οι μέρες. Τα παιδιά ακόμα στην μαμά ε? Δεν στεναχωρέθηκαν τα μικρά ακόμα? Μάλλον θα περνάνε καλά με τη γιαγιά!

joannakip συμφωνώ ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για να κάνεις δίαιτα. Δώσε στον οργανισμό σου το περιθώριο να συνέλθει και μετά βλέπεις. Για όλο το άλλο ρεκτιφιέ καλά κάνεις γιατί μας χρειάζεται μετά την γέννα για να ξανανιώσουμε γυναίκες.

Και εγώ τώρα σκέφτομαι τι να κάνω με τα μαλλιά μου αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα. Περιμένω αυτές τις μέρες τώρα να μου πούν αν τελικά δέχτηκαν την άδεια μου γιατί αλλιώς 17 Δεκέμβρη θα πάω στην δουλειά. Τελευταία στιγμή και ακόμα να μου πούν. Θέλω να ετοιμαστώ ψυχολογικά να αφήσω και το μωρό στην μαμά μου να μάθει να τρώει με το μπουκάλι. Πότε θα γίνουν όλα? Άντε να δούμε. Ελπίζω σήμερα, αυρίο να μου απαντήσουν όπως μου είπανε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Σονια μου κ εγω ετσι ελεγα αλλα μαλλον του εκανε οιδημα κ παλι απο την αρχη αντιβιωση,ποναει κ πολυ το βραδυ κοιμαται πολυ δυσκολα.

Τα μικρα στη μαμα μου ακομη αλλα αυριο θα παω να παρω τον γιο γιατι δεν μπορουμε αλλα μας εχει λειψει τρομερα κ καθε φορα που μιλαμε στο τηλ. μου λεει <<μαμα παρε με πιτι σου>> κ λιωνω,οποτε αυριο εχω ταξιδακι,την μικρη ομως θα την αφησω γιατι εχω ακομη λιγα τρεχαματα με το σπιτι,υποθ/κειο κ δεν συμαζευεται.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Σονια μου κ εγω ετσι ελεγα αλλα μαλλον του εκανε οιδημα κ παλι απο την αρχη αντιβιωση,ποναει κ πολυ το βραδυ κοιμαται πολυ δυσκολα.

Τα μικρα στη μαμα μου ακομη αλλα αυριο θα παω να παρω τον γιο γιατι δεν μπορουμε αλλα μας εχει λειψει τρομερα κ καθε φορα που μιλαμε στο τηλ. μου λεει <<μαμα παρε με πιτι σου>> κ λιωνω,οποτε αυριο εχω ταξιδακι,την μικρη ομως θα την αφησω γιατι εχω ακομη λιγα τρεχαματα με το σπιτι,υποθ/κειο κ δεν συμαζευεται.

Κρίμα που δεν του πέρασε ακόμα αλλά εύχομαι με την αντιβίωση τώρα να γίνουν καλύτερα τα πράγματα. Καλό ταξίδι να έχεις και καλή επιστροφή με τον κύριο που θέλει να επιστρέψει σπίτι του. Ε είναι μεγάλος τώρα οπότε θέλει την μαμά και τον μπαμπά του. Εμείς κατά τα άλλα καλά. Λίγο ξερόβηχα έχει ο μπαμπάς μας αλλά εντάξει τίποτα το ανησυχητικό. Πρός το παρών τουλάχιστον. Σήμερα μου απάντησαν και από την δουλειά. Την δέχτηκαν τελικά την άνευ αποδοχών (σιγά μην δεν την δέχονταν θα μου πείς!) και επιστρέφω στην δουλειά μου στις 17 Φεβρουαρίου. ΠΟΛΥ χαίρομαι που θα κάτσω 6 μήνες με τον μαγουλίθρα μου!!! Τέλεια!!!!

Όλες οι άλλες που χαθήκανε? Καλέ κορίτσια είπαμε να μην είστε τακτικές αλλά όχι και έτσι?

Φιλιά πολλά και καλό μεσημέρι. Θα πάω τώρα στην μαμά μου για φαγητό!!! Μιαμ μιαμ!!! Τα ξαναλέμε!!!!!


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Σονια μου χαιρομαι πολυ που δεχτηκαν να παρεις την αδεια,να χαρεις μωρε το παιδακι σου λιγο περισσοτερο!

Εμεις ημαστε καλα δεν βγαινουμε εξω φοβομαστε την γριπη ασε που ο καιρος απο χ8ες αρχισε να χαλαει και σημερα ολη μερα βρεχει...Εγω βεβαια τριγυρνουσα μια που ειχα την μαμα μου εδω και κρατουσε το μωρο!Πηγα στο γυναικολογο ολα καλα μου ειπε καθαρισα πληρως απο την γεννα... Η μπεμπα μου με τρελαινει,λιωνω...ειναι υπεροχη μου κανει γελακια...εξακολουθει να ειναι ησυχη! Στις 14 του μηνα 8α κανουμε το 1ο μας εμβολιο....

Κοριτσια οταν λεω διαιτα μην φανταστειτε κατι το τρομερο απλα κοβω το βραδυνο,γλυκα και χαζομαριτσες.Δεν εχω κανει ποτε διαιτα και δεν μπορω να κανω κατι αυστηρο γιατι ειμαι λιχουδα(χιχιχι)Τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα γιατι ειχα βαλει 9 μονο...τωρα θελω να χασω αλλα 3 που τα ειχα απο πριν...και το σωμα μου εχει αλλαξει ενω εχω τα ιδια κιλα ,δεν δειχνει το ιδιο.. η κοιλια θελει μαζεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε Ιωαννα τωρα,εγω εχω αλλα 7 απο τη γεννα να χασω κ δεν θηλαζω οπως εσυ,ασε που εχω κ αλλα 3 απο τον γιο μου που δεν φυγανε,γι΄αυτο ηρεμησε δεν υπαρχει λογος για βιασινες,τωρα σαραντησες εχεις καιρο μπροστα σου,οσο για τα γλυκα κ τις χαζομαριτσες συμφωνω αλλα το βραδυ πρεπει λιγο να τρως γιατι πως θα κατεβαζεις γαλα,μην το ξεχνας αυτο.

Πηγα κ το γιο μου στη γιατρο σημερα γιατι ειναι βραχνιασμενος αλλα τελικα δεν εχει τιποτα,ευτυχως.

Σονια μου ευχαριστω για τα περαστικα σου κ εσυ καλη αδειουλα,ειναι ωραια να μεγαλωνεις τα παιδια σου χωρις να δουλευεις,εστω κ οι 6 μηνες κατι ειναι,εγω που ειμαι προνομιουχα το απολαμβανω,υπαρχουν βεβαια κοπελες που μου λενε επρεπε να γυρισεις στη δουλεια στο 3μηνο αλλα δεν ξερουν πως ειναι να βλεπεις το παιδακι σου καθε μερα να κανει καινουρια πραγματα.Ακομη κ οταν πηγα για δουλεια στο χρονο μου κακοφανηκε γιατι επεστρεφα σπιτι κ μου ελεγε ο αντρας μου τι νεο εκανε κ εγω εκει δεν ημουν εκει για να τον δω.Οποτε Σονια μου οσο ειναι κοιτα να το απολαυσεις.

Κοριτσια ποιον εχετε Παιδιατρο;Εμεις την ΚΑΤΣΙΟΥΛΑ Φωτεινη κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη μαζι της κ το πιο σημαντικο πως οτι ωρα κ να την παρω τηλ. ποτε δεν διαμαρτυρεται.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα κιλα της εγκυμοσυνης τα εχασα γιατι ειχα βαλει 9 μονο...τωρα θελω να χασω αλλα 3 που τα ειχα απο πριν...και το σωμα μου εχει αλλαξει ενω εχω τα ιδια κιλα ,δεν δειχνει το ιδιο.. η κοιλια θελει μαζεμα!!!

Καλημέρα και από εμένα. Μην περιμένεις να φύγει η κοιλιά σου έτσι αμέσως!!!Καλά θα ήταν αλλά δεν γίνεται. Σκέψου ότι 9 μήνες άνοιγε η κοιλιά πώς να μαζέψει αμέσως. Και εγώ στην εγκυμοσύνη έβαλα 6 κιλά, άντε να ήταν 7 γιατί τις 2 τελευταίες εβδομάδες δεν είχα ζυγιστεί, τα είχα χάσει όταν πήγα στον γιατρό στις 50 ημέρες και τώρα είμαι και 2 κιλά λιγότερο από ότι πριν την εγκυμοσύνη ΑΛΛΑ η κοιλιά εκεί. Ελπίζω ότι μετά τους 6 μήνες που μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να κάνω γυμναστική να κάνω τίποτα κοιλιακούς και να βελτιωθεί η κατάσταση. Μην αγχώνεσε είναι πολύ νωρίς ακόμα.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η αλήθεια είναι bibito ότι αυτή τη στιγμή άν δεν λυπώμουν το πτυχίο μου και τα χρόνια που ξόδεψα στο διάβασμα δεν θα ξαναπήγαινα για δουλειά. Όλοι με ρωτάνε αν βαρέθηκα στο σπίτι με το παιδί και εγώ τους κοιτάω περίεργα και νοιώθω σαν ούφο γιατί εγώ δεν θέλω να κάνω τίποτα άλλο εκτός από αυτό που κάνω τώρα. Και έχω ένα τόσο ήσυχο και καλό μωρό που δεν με ενοχλεί σε τίποτα. Ότι έκανα σχεδόν και πριν τα ίδια κάνω και με το μωρό. Απορώ πως βαριούνται τα μωρά τους και θέλουν να πάνε στη δουλειά.

Όσο για την παιδίατρο την έχει μια φίλη μου στην κόρη της και είναι πολύ ευχαριστημένη. Και εγώ για αυτήν σκεφτόμουν αν το έβαζα στο ΙΚΑ αλλά τελικά το έβαλα στο ΤΕΒΕ στον άντρα μου γιατί είναι πιο εύκολα με τα εμβόλια. Πάς στον γιατρό κάνεις το εμβόλιο πας την συνταγή στο φαρμακείο και τέλος. Ενώ στο ΙΚΑ άντε κλείσε ραντεβού και πότε έχει κτλπ. Έτσι γιατρός μας τώρα είναι ο Καραποστόλης Κών/νος. Είναι πολύ καλός είμαι ευχαριστημένη. Πρώτη φορά είδα άντρα παιδίατρο να παίζει έτσι τα μωρά και να τα χαίρετε, και έχω γυρίσει αρκετούς με τα ανύψια μου.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Σονια,αυτο το συστημα δεν το ηξερα,εμεις απλα παμε στη γιατρο μας γραφει το εμβολιο το παιρνουμε κ μας το κανει,μονο αυτο,αν ηταν ομως να τρεχω στο ικα για κατι τετοιο νομιζω πως θα προτιμουσα να πληρωνω,δεν μπορω καθολου τις ουρες του ικα.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι μου κανετε;

Εμεις ημαστε καλα....Εγω παιδιατρο εχω στο Κιλκις,ειναι συμβεβλημενος με την ασφαλεια του στρατου οποτε μας βολευει γιατι γλιτωνουμε και τις επισκεψεις....Στις 14 θα παμε για το πρωτο μας εμβολιο και να δουμε την αναπτυξη μας! Η μικρη μου μας σπαει χαμογελα και μας εχει ξετρελανει... τα μικρουλια σας πως ειναι; δεν πιστευω να κολλησατε καμια γριπη; bibito ο αντρας σου πως ειναι;

Τα χριστουγεννα θα ερθουμε Κατερινη,θα ειναι πολυ ωραια στολισμενη η πολη μας....Δυστυχως εδω δεν λεει και πολλα...δεν εχουν πεζοδρομο να κανεις την βολτα σου στα στολισμενα μαγαζια και να ακους χριστουγεννιατικα τραγουδια η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ξενερωτα .......

φιλια!!! περιμενω νεα σας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιωαννα,χαθηκες τις τελευταιες μερες.Ο αντρας μου καθε μερα πηγαινει κ καλυτερα οποτε το αλλα σαβ/κο θα παω να παρω κ τη μικρουλα μου.

Κ εμεις τα Χριστουγεννα θα ειμαστε στην Κατερινη αλλα για Πρωτοχρονια θα παμε Κοζανη.

Κοριτσια τι λετε να κανονισουμε καμια μερα να βρεθουμε εξω με τα μωρακια μας για να γνωριστουμε;


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Τί κάνετε? Ελπίζω να είστε καλά όλες και τα μωράκια σας επίσης. Κάτσε να δείς τι έχει να σου κάνει ακόμα Ιωάννα. Κάθε μέρα είναι και διαφορετική και κάθε μέρα κάνουν και κάτι καινούργιο. Είναι πολύ ωραία. Bibito πολύ καλή η ιδέα σου για να βρεθούμε. Το μόνο πρόβλημα είναι το πού. Γιατί εμάς ο παιδίατρος μας έχει απαγορεύσει λόγο της γρίπης να πηγαίνουμε σε παιδότοπους. Μόνο άν βρεθούμε για να κάνουμε βόλτα. Πάντως είναι καλή ιδέα, γιατί όχι? Αφού στην ίδια πόλη είμαστε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...