Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΙΑΣ


CoffeeFilter

Recommended Posts

Σονια και εγω στο Γεννεσις λογω καισαρικης ζητησα 4κλινο του ΙΚΑ αλλα δεν ειχαν και πηγα σε 3κλινο ενα βραδυ και την επομενη που αδιασε αλλαξα δωματιο...Ολες οι κοπελες το ιδιο μου ειπαν οτι δεν ειχε το δωματιο που ζητησαν και τους πηγαν σε αλλη κατηγορια... τι να πω τοσο κοσμο εχει;;;; ή το κανουν επιτηδες για να αρπαζουν περισσοτερα λεφτα..σε βαζουν σε αλλης κατηγοριας να σου αρεσει και να μην θες να φυγεις

Γεία σας και από εμένα!!! Πώς είναι η Κυριακή σας? Ελπίζω να κάνατε καμία βόλτα. Εμείς ξεκινήσαμε το πρωί από το παιδίκο πάρτυ του παιδιού του διευθυντή μου, τώρα είμαστε στην πεθερά μου και μετά θα πάμε σε μια συνάδερφο που κάνει πάρτυ για το κοριτσακι της που γίορταζε. Πολύ πράγμα έ?

Όσο για το Γένεσις ναι έχει πολύ κόσμο και για αυτό γίνεται αυτό με τα δωμάτια. Αυτό εμείς θέλαμε μονόκλινο και για μία βραδυά που θα έμενα στο λουξ και τις υπόλοιπες στο β είχε διαφορά 150 ευρώ. Μπροστά σε όσα πληρώσαμε τι είναι τα 150 ευρώ. Ευτυχώς είναι και το ΙΚΑ και μια ασφαλιστική που μας έχει η δουλειά και έτσι στο τέλος καθαρά από την τσέπη μου έβαλα 1000 ευρώ. Στο κάτω κάτω γιατί δουλεύουμε? Για να μπορούμε να απολαυμβάνουμε κάποια πράγματα. Εγώ πάντα έτσι λέω και σταματάω να το σκέφτομαι.

Όταν πήγα για γέννα όλος ο 3ος όροφος ήταν γεμάτος. Ακόμα και οι σουήτες. Όταν έφυγα ήταν μόνο μια κοπέλα σε όλα τα δωμάτια. Ατυχία έτσι?

Δεν πειράζει όμως αφού όλα πήγαν καλά. Θα κάνουμε κουμπαρά για το δεύτερο τώρα που ξέρουμε πόσο μας στοίχησε το πρώτο. ΧεΧεΧε


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 450
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χθες ειχε πολυ ωραιο καιρο στην Κατερινη.Ολη μερα εξω ειμασταν με τον αντρα μου.Ξεκινησαμε πρωι πρωι στην εκκλησια στον Οσιο Εφραιμ γιατι η κουμπαρα μου θελει να βαφτισουμε εκει την μπεμπα,μετα πηγαμε δειξαμε το καινουριο μας σπιτι στην πεθερα μου,συνεχισαμε με φαι στο βαρικο για ψαρια(τα οποια ηταν εκτος απο τελεια κ φρεσκοτατα κ οχι πολυ ακριβα),κ τελος Λιτοχωρο για γλυκο κ καφε.Περασαμε τελεια καιρο ειχαμε να ξεδωσουμε ετσι κ χωρις το αγχος για τα μωρα.

Μετα το απογευμα πηγαμε σε μια φιλη να ευχηθουμε για το μωρακι της,μια γεματη μερα.

Τα μωρακια μου κ αυτα ειναι μια χαρα,η μικρουλα τρωει τα φαγητα της ολα κ ο μικρος ολο παιχνιδι με τα ξαδερφακια του.

Σονια μια χαρα σου βγηκε η γεννα,μονο 1000 Ε,εμενα εδω μου βγηκε παραπανω,γυρω στο 1500 χιλιαρικο.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

bibito πολυ σε ζηλευω που χαιρεσε της ομρφιες της Κατερινης!

Μου εχει λειψει εχω να ερθω απο τον Ιουλιο,ειχα καποιες προωρες συσπασεις στην εγκυμοσυνη και μεχρι της 14 -10 που γεννησα δεν εκανα μετακινησεις,τωρα περιμενω να 40ντησω να κανουμε και το πρωτο μας εμβολιο και μετα να κατεβουμε Κατερινη.

Εγω κοριτσια στην κλινικη πληρωσα 1528 ευρω για καισαρικη(καλυψε το ΙΚΑ τα φαρμακα γιατι ζητησα δωματιο του ΙΚΑ) και 1200 χωριστα εδωσα στον γιατρο μου.

Στο πακετο της κλινικης ηταν ο αναισθησιολογος,η επισκληριδιος και ο παιδιατρος( ο οποιος περνουσε καθε μερα και μας ενημερωνε για το μωρο). Συνολο μου βγηκε 2728 και πηρα 3020 στο χερι απο το ΙΚΑ (τα επιδοματα που δινει)και τωρα περιμενω και καποια χρηματα απο τον ΟΑΕΔ τα οποια δεν ξερω ποσα ειναι.Στην ουσια απο την τσεπη μου δεν εβαλα τιποτα ,μου εμειναν κιολας!!! :-) Ας ειναι καλα το ΙΚΑ μπορει να εχει πολλα στραβα αλλα οσο αφορα τον τοκετο δινει τα περισσοτερα χρηματα απόλα τα ταμεια

Επεξεργάστηκαν by joannakip
Link to comment
Share on other sites

Τυχερη εισαι που πηρες πιο πολλα πολλα απο οτι εδωσες,εγω κ στις 2 γεννες βγηκα ζημιωμενη αλλα δεν πειραζει μου φτανει που βγηκαν υγιη,το κακο ειναι οτι καθε μηνα μου κρατανε τοσο πολλα λεφτα για ασφαλεια κ ασφαλεια δεν εχω γιατι παντου πληρωνω,αδικια δεν ειναι;

Κ εγω Ιωαννα μου ειμαι 2 χρονια εδω κ 1η φορα πηγα στο Λιτοχωρο γενικα απο Κατερινη δεν ξερω τιποτα κλεισμενη στο σπιτι ειμαι κ δεν τα προλαβαινω ολα.

Τωρα στο Κιλκις δεν ξερω πως ειναι γιατι μονο μια φορα εχω παει κ αυτο για αγωνες κ δεν γυρισαμε καθολου.

Πως κ δεν ηρθες να γεννησεις κ να σαραντησεις στην Κατερινη που θα ειχες κ τη βοηθεια της μαμας σου;

Επεξεργάστηκαν by bibito

qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να με παρακολουθει γιατρος του Κιλκις γιατι ανα πασα στιγμη οτι και να συμβει,πεταγεσαι στο ιατρειο του.Αν ο γιατρος μου ηταν Κατερινη θα επρεπε να πηγαινοερχομαι συνεχεια για τις απαραιτητες εξετασεις και τους τελευταιους μηνες να μενω κατω,οποτε θα ημουν μακρια απο τον αντρα μου,θα τον εβλεπα Παρασκευη και Σαββατο μονο και οχι καθε ΣΚ αν ειχε υπηρεσια......οποτε προτιμησα το σπιτακι μου...

Ο αντρας μου με βοηθουσε πολυ και με τις δουλειες του σπιτιου οποτε δεν δυσκολευτικα...Η μαμα μου ερχετε ακομη και τωρα αρκετα συχνα...πολλες φορες και αυθημερον μια ωρα δρομος ειναι εξαλλου!

40 μερες μακρια απο τον αντρα μου??? απαπα δεν μπορω καθολου... ουτε αυτος θα το ηθελε να ειμαι μακρια αλλα ουτε και να χασει τις πρωτες στιγμες της μπεμπας....

Αφου την πρωτη εβδομαδα τα βραδια ξυπνουσε μαζι μου που την θηλαζα,την ερευε της αλλαζαμε μαζι την πανα.... τωρα σπανια ξυπναει , αλλα τον δικαιολογω γιατι παει και στην δουλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tυχερη εισαι που εχεις τοση βοηθεια απο τον αντρα σου κ εμεις στο 1ο παιδι ετσι ειμασταν αλλα απο τοτε που ηρθαμε στην Κατερινη πανε αυτα,πρεπει να τα βγαλω ολα περα μονη μου κ η μαμα μου δυστυχως δεν μπορει να ερχεται συχνα γιατι εχω 2 ανηψακια στην κοζανη που τα κραταει αλλα κ γιατι δεν εχει συγκοινωνια συχνη κ αυτ/το δεν εχει,αλλα θα μεγαλωσουν που θα παει


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ε κοριτσια που χαθηκατε;Σας καταλαβαινω ομως,ακομα κ τωρα που δεν εχω τα μωρα ξεκλεβω λιγο χρονο μονο τετοιες ωρες.Ευχομαι να ξημερωσει μια ωραια μερα σαν την σημερινη


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα bibito , k σε ολες σας ,εγω χαθηκα γιατί λογο πολύ φορτου εργασιας γιατι αναγκαστικα κατεβηκαμε αθηνα για το πολυτεχνειο ζητησανε βλεπεις εξτρα αστυνομικη δυναμη για την πορεια κ γιατι οτί πηγα ναυπλοίο να παρω την μπέμπούλα μου ,εσείς τι μου κανεται? τι κανει η πολη μας η κατερινη .φιλία σε ολούς ελπίζω να τα πουμε συντομα .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πως να βαλω κ εγω την φωτο της μπεμπουλας μου ?γιατι δεν γνωρισω κ πολλα απο υπολογιστες .

Καλησπέρα κορίτσια! Τι μου κάνετε? Δεν τα είπαμε αυτές τις δυο μέρες γιατί την Δευτέρα το πρωί κάναμε εμβόλιο και είμασταν με λίγο πυρετό και λίγο γκρινιαρούλιδες. Ξέρετε πως είναι αυτά.

Κίτσα είναι πολύ εύκολο. Πας στον πίνακα ελέγχου και επιλέγεις επεξεργασία avatar.Η Κατερίνη κατά τα άλλα όπως τα ξέρεις.Δεν αλλάζουν και πολύ εδώ τα πράγματα. Α ανοίγει Sprinterstore αύριο. Γεγονός έ???


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάρες μου καλησπέρα!

Να'μαι κι εγώ μετά από μέρες!

Εϊμαι χαρούμενη γιατί Παρασκευή κατεβαίνω Κατερίνη για να πάρουμε το Μαράκι μου. Το είχα στη μαμά μου 10 μέρες γιατί δεν μπορέσαμε να τα βολέψουμε με τις δουλειές μας ο άντρας μου κι εγώ για να την κρατάμε. Έτσι κάνουμε μέχρι τώρα, εναλλάξ άδειες και βάρδιες και δεν την έχουμε στείλει ακόμα σταθμό και δεν πρόκειται για φέτος τουλάχιστον. Λίγο εμείς, λίγο η μαμά μου εδώ, λίγο το Μαράκι Κατερίνη, θα περάσουν οι μήνες. Από του χρόνου βλέπουμε...

bibito μου ποιον είχες γιατρό? Εγώ τον Στεργιόπουλο. Γέννησα στην άλλη κλινική. Εκτός από τον αναισθησιολόγο, με όλα τα άλλα έμεινα ικανοποιημένη. Περαστικά και καλή επιτυχία στην επέμβαση του άντρα σου!

Sonia μου ποιο εμβόλιο κάνατε? Έπεσε ο πυρετός καθόλου?

ΚΙΤΣΑ κοπέλα μου χαθήκαμε!!! :) Αστυνομικοί είστε? Περίπου συνάδελφοι... Λιμενικός εγώ, στρατιωτικός ο άντρας μου. Από το Ναύπλιο ποιος είναι? Μπερδεύτηκα!

joannakip φιλιά στη μπουμπού σου!!!!!!!!!!!! :)


TXLf.jpgPClwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου καλησπέρα!

Εϊμαι χαρούμενη γιατί Παρασκευή κατεβαίνω Κατερίνη για να πάρουμε το Μαράκι μου. Το είχα στη μαμά μου 10 μέρες γιατί δεν μπορέσαμε να τα βολέψουμε με τις δουλειές μας ο άντρας μου κι εγώ για να την κρατάμε. Έτσι κάνουμε μέχρι τώρα, εναλλάξ άδειες και βάρδιες και δεν την έχουμε στείλει ακόμα σταθμό και δεν πρόκειται για φέτος τουλάχιστον. Λίγο εμείς, λίγο η μαμά μου εδώ, λίγο το Μαράκι Κατερίνη, θα περάσουν οι μήνες. Από του χρόνου βλέπουμε...

bibito μου ποιον είχες γιατρό? Εγώ τον Στεργιόπουλο. Γέννησα στην άλλη κλινική. Εκτός από τον αναισθησιολόγο, με όλα τα άλλα έμεινα ικανοποιημένη. Περαστικά και καλή επιτυχία στην επέμβαση του άντρα σου!

Κ ΙΤΣΑ κοπέλα μου χαθήκαμε!!! :) Αστυνομικοί είστε? Περίπου συνάδελφοι... Λιμενικός εγώ, στρατιωτικός ο άντρας μου. Από το Ναύπλιο ποιος είναι? Μπερδεύτηκα!

:)

Γιατρο ειχα τον Παπαδοπουλο το Σταθη,πολυ ευχαριστημενη εμεινα γιατι τον χρειαστηκα κ μετα λογω προβληματων υγειας κ μεχρι κ τηλ. με επερνε να δει τι κανω,μεχρι στιγμης κανεις γιατρος δεν ειχε ενδιαφερθει τοσο.

Η επεμβαση του αντρα μου εγινε κ ευτυχως πηγαν ολα καλα μονο που στην κλινικη που ειναι δεν αφηνουν ατομο μεσα το βραδυ κ επεστρεψα, αυριο παλι πισω.Ευχαριστω παντως.

Κιτσα τελικα αστυνομικος εισαι αν επιτρεπεται που;

παντως ειναι πολυ δυσκολα να μην εχεις καπου να αφησεις το παιδι,εγω με τον αντρα μου οταν δουλευα πηγαιναμε εναλλαξ στην υπηρεσια ενας ερχοταν κ ενας εφευγε κ ειχαμε κουραστει κ οι 2 πολυ κ δεν βλεπομασταν σχεδον καθολου γιατι ουτε τα ρεπο δεν γινοταν να παρουμε μαζι,τωρα με 2 παιδια θα ειναι ακομη ποιο δυσκολο αλλα δεν γινεται διαφορετικα.

Αυτες τις λιγες μερες ομως που δεν τα εχω κοντα μου λογω της εγχειρησης μου λειψανε πολυ αλλα δεν γινοταν αλλιως,φανταζομαι πως κ εσυ καπως εσυ θα αισθανεσαι αλλα κ τι αλλο να κανεις.Παντως για παιδικο ουτε κ εγω θα το σκεφτομουν απαπα μικρο παιδακι ειναι αργοτερα αφου τωρα βολευεστε ετσι παλεψτε το.

Καλη σας νυχτα κοριτσια θα τα πουμε ξανα αυριο.

Επεξεργάστηκαν by bibito

qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου καλημερα να μαι και εγωωωωω!!!!

Ειχα κοσμο αυτες τις μερες,λιγο ασχοληθηκα με το μωρο,λιγο με το σπιτι δεν μπορεσα να μπω...Και στο Κιλκις ανοιγουν sprinter τελος Νοεμβρη χαρηκα γιατι εδω η αγορα ασε που ειναι πολυ μικρη τα εχουν και πανακριβα δεν τους κοβει...ας ειναι καλα οι κινεζοι και η μπουτικ λαικα (χιχιχι)........ ελπιζω ο ανταγωνισμος να ριξει τις τιμες τους.

ifi στον Στεργιοπουλο πηγαινα και εγω οταν ημουν Κατερινη,εχω ακουσει αρκετα καλα για αυτον.....Πιστευω οτι εχει την περισσοτερη δουλεια απο ολους αφου οσες γνωστες εχω εκει πανε....

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακη 40ντηζουμε και Δευτερα θα παμε στον γιατρο να δουμε ποσο μεγαλωσαμε... βεβαια με τον αντρα μου την μετρησαμε με την μεζουρα και εχει βαλει 4,5 ποντους απο την ημερα που γεννηθηκε,επισης την περνω αγκαλια και ανεβενω στην ζυγαρια και ζυγιζω 5 κιλα περισσοτερα.Απο την κλινικη βγηκαμε 3410 μηπως παχυναμε πολυ;;;;και οι ποντοι πολλοι μου φανηκαν αν βεβαια μετρησαμε σωστα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...