Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καλαμάτα


anthea

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα. ειμαι καινουργια στην παρεα του καφε. μηπως ξερετε αν υπαρχει στην πολη μας καποια συμβουλος θηλασμου? ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου και θα ηθελα παρα πολυ να θηλασω. στο πρωτο δεν θηλασα μαλλον λογο ελλειψης ενημερωσης κα εβγαζα με θηλαστρο 3 μηνες (πολυ ταλαιπορια και σταματησα )


h3HFp3.png

NlXcp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Σύμβουλος θηλασμού δυστυχώς δεν υπάρχει.

Υπάρχει η Ομάδα Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας Μεσσηνίας, στο facebook, όπου μπορείς να βρεις συμβουλές από μητέρες που έχουν θηλάσει τα μωρά τους και δίνουν συμβουλές εθελοντικά σε όποια μανούλα χρειάζεται βοήθεια.

Πες μου αν έχεις λογαριασμό στο fb και θέλεις να σε προσκαλέσω για να γίνεις μέλος.

Επίσης, μπορείς να απευθύνεσαι εδώ ή στο forum του parents για οποιαδήποτε βοήθεια... Εγώ τουλάχιστον έτσι τα κατάφερα!

Πόσων μηνών είσαι;

Με το καλό σου εύχομαι!!!


HETSp3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εκδήλωση της Ομάδας Μητρικού Θηλασμού Μεσσηνίας

https://www.facebook.com/events/288280081299917/

"Ο Πρώτος θηλασμός και οι 40 πρώτες μέρες".

Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2013 5:00 μ.μ.

FUN PARTY (Μαρινάκη Στυλιανή Η.) Σανταρόζα 27, Καλαμάτα, 24100, ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ Τηλέφωνο: 2721083183

Η συνάντηση αυτήν την φορά θα εχει θέμα τον πρώτο θηλασμό μετά τον τοκετό και τι πρέπει να κάνουμε τις πρώτες 40 ημέερς για την σωστή εδραίωση του θηλασμού και την καλή αρχή του.

Μαζί μας θα βρίσκεται και η μαία Αγγελική Χριστοπούλου για να μας λύσει όλες τις απορίες.

Προσκαλούμε λοιπόν τις εγκυούλες της ομάδας, όλες τις μανούλες που θέλουν να μοιραστούν την εμπειρία τους απο τον δικό τους θηλασμό καθως και όλες τις υπόλοιπες μανουλες της ομαδας, την Κυριακη 24/2 στον παιδοτοπο Fan party στις 17:00μμ να ανταλάξουμε τις εμπειρίες μας καθώς και να μάθουμε τα σωστά βήματα για εναν πετυχήμενο θηλασμό.


HETSp3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ κι εγώ για τις ευχές.

Δεν ξέρω πόσο συχνά γίνονται συναντήσεις... Έχω γραφτεί σχετικά πρόσφατα στην ομάδα και σε 1-2 εκδηλώσεις που οργάνωσαν έκτοτε δεν έχω πάει.

Ούτε για την Κυριακή ξέρω σίγουρα αν θα πάω... με 2 μικρά γίνεται πάντα χαμός!!!! :D

Πάντως αφού έχεις απορίες προσπάθησε να παρευρεθείς, μόνο και για την εμπειρία.

Ίσως τα καταφέρω κι εγώ, ευκαιρία να γνωρίσω τις κοπέλες, γιατί ώρες-ώρες νιώθω σαν το μόνο ούφο που θηλάζει στην Καλαμάτα!!! :P


HETSp3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με δεν είσαι η μονη!! Μπράβο σου που τα καταφέρνεις τόσο καιρό.

Κι εγώ δεν είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρω την Κυριακή γιατί δεν ξέρω αν θα μπορώ να αφήσω κάπου τον μικρό. Ελπίζω να τα καταφέρουμε και οι δυο...


h3HFp3.png

NlXcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με δεν είσαι η μονη!! Μπράβο σου που τα καταφέρνεις τόσο καιρό.

Κι εγώ δεν είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρω την Κυριακή γιατί δεν ξέρω αν θα μπορώ να αφήσω κάπου τον μικρό. Ελπίζω να τα καταφέρουμε και οι δυο...

'Ωπα!!! με άφησε το σύστημα να απαντήσω!!!

Εννοείται ότι θα έρθεις με το παιδί!!! Κι εγώ -αν τα καταφέρω- θα έχω μαζί μου τη μικρή...


HETSp3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

καλημέρα κορίτσια, πως είστε? διαβάζοντας τι αναρτήσεις, είδα οτι αναφέρεστε στην ομάδα μητρικού θηλασμού και μητροτητας μεσσηνίας και ήθελα να σας πω οτι είμαι απο τς διαχειρίστριες της ομάδας , με αυτά τα ψευδώνυμα που χρησιμοποιούμε δεν βρίσκουμε άκρη μου φάινεται, χαχαχαχαχα, sofia mk ποια είσαι? χαχαχαχα-παρεπιμπτόντως ήθελα να ενημερωσώ και για μια άλλη εκδήλωση, παρόμοιου ενδιαφέροντος για εγκυούλες και μη, μέλλουσε ςμαμάδε ςκαι λοιπά, την ακόλουθη

https://www.facebook.com/events/135594619957903/

με καλεί η μικρή, πηγαίν ωκαι θα επανέλθω, φιλιά , να τ απούμε και απο κοντά,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από μένα.

Είμαι μέλος στην Ομάδα Μητρικού Θηλασμού Μεσσηνίας (facebook) και φυσικά έχω προσκληθεί στην εκδήλωση...

Δεν ξέρω ακόμα αν θα έρθω....

Προσωπικά δε νομίζω να γνωριζόμαστε, είμαστε όμως γνωστές με την άλλη διαχειρίστρια τη Μαρία....

Φιλιά.


HETSp3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από μένα.

Είμαι μέλος στην Ομάδα Μητρικού Θηλασμού Μεσσηνίας (facebook) και φυσικά έχω προσκληθεί στην εκδήλωση...

Δεν ξέρω ακόμα αν θα έρθω....

Προσωπικά δε νομίζω να γνωριζόμαστε, είμαστε όμως γνωστές με την άλλη διαχειρίστρια τη Μαρία....

Φιλιά.

Ρε κορίτσια γράψτε ποτέ ακριβώς ειναι και για μας που δεν έχουμε Facebook!!!!

Το link δεν εμφανίζεται αν δεν έχεις account.


h3HFp3.png

NlXcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 14 Απρίλη 11:00 - 13:00, η Ομάδα Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας Μεσσηνίας σας περιμένει στην Κεντρική Πλατεία Καλαμάτας (πλησίον Εθνικής Τράπεζας) σε μια ενημερωτική συναντήση στα πλαίσια της 1ης Πανελλαδικής Δράσης για Μαιευτήρια φιλικά προς Μητέρες και Βρέφη.

Θα δοθούν ενημερωτικά φυλλάδια σχετικά με τα 10 βήματα που πρεπει να τηρεί ένα μαιευτήριο για να είναι φιλικό προς τις μητέρες, τα 10 βήματα για να είναι φιλικό προς τα βρέφη και θα συζητήσουμε τις συνθήκες που επικρατούν στα μαιευτήρια καθώς και τρόπους να αλλάξουν.

Σκοπός της δράσης είναι η ευαισθητοποίηση των εγκύων αλλά και της πολιτείας για την αναγκαιότητα της πιστοποίησης όλων των μαιευτηρίων ως φιλικά προς τις μητέρες και τα βρέφη, της γέννας με σεβασμό προς την επίτοκο και η έναρξη του θηλασμού από την πρώτη στιγμή.

Η δράση είναι μια πρωτοβουλία του Πανελλαδικού Εθελοντικού Δικτύου Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας με την συνεργασία του Ελληνικού Δικτύου για τον Σεβασμό στην Γέννα ENCA Hellas και την υποστήριξη του Δικτύου για την Βρεφική Διατροφή IBFAN.

καλησπερα και απο μενα, ειμαι η αλλη διαχειριστρια της ομαδας.

Θα χαρουμε πολυ να σας εχουμε κοντα μας την κυριακη, να μιλησουμε για τις συνθηκες που επικρατουν και να δουμε πως μπορουμε να αλλαξουμε τις υπαρχουσες συνθηκες ωστε να ειναι πραγματικα φιλικες προς τις μητερες και τα βρεφακια μας!

θα ειμαστε στην πλατεια, διπλα απο την Εθνικη τραπεζα! σας περιμενουμε!!!!

Σοφακι χαιρομαι που σε βλεπω και εδω..

Ρουμπινη ειχες ερθει τελικα στην συναντηση μας την προηγουμενη φορα?

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή 14 Απρίλη 11:00 - 13:00, η Ομάδα Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας Μεσσηνίας σας περιμένει στην Κεντρική Πλατεία Καλαμάτας (πλησίον Εθνικής Τράπεζας) σε μια ενημερωτική συναντήση στα πλαίσια της 1ης Πανελλαδικής Δράσης για Μαιευτήρια φιλικά προς Μητέρες και Βρέφη.

Θα δοθούν ενημερωτικά φυλλάδια σχετικά με τα 10 βήματα που πρεπει να τηρεί ένα μαιευτήριο για να είναι φιλικό προς τις μητέρες, τα 10 βήματα για να είναι φιλικό προς τα βρέφη και θα συζητήσουμε τις συνθήκες που επικρατούν στα μαιευτήρια καθώς και τρόπους να αλλάξουν.

Σκοπός της δράσης είναι η ευαισθητοποίηση των εγκύων αλλά και της πολιτείας για την αναγκαιότητα της πιστοποίησης όλων των μαιευτηρίων ως φιλικά προς τις μητέρες και τα βρέφη, της γέννας με σεβασμό προς την επίτοκο και η έναρξη του θηλασμού από την πρώτη στιγμή.

Η δράση είναι μια πρωτοβουλία του Πανελλαδικού Εθελοντικού Δικτύου Υποστήριξης Μητρικού Θηλασμού και Μητρότητας με την συνεργασία του Ελληνικού Δικτύου για τον Σεβασμό στην Γέννα ENCA Hellas και την υποστήριξη του Δικτύου για την Βρεφική Διατροφή IBFAN.

καλησπερα και απο μενα, ειμαι η αλλη διαχειριστρια της ομαδας.

Θα χαρουμε πολυ να σας εχουμε κοντα μας την κυριακη, να μιλησουμε για τις συνθηκες που επικρατουν και να δουμε πως μπορουμε να αλλαξουμε τις υπαρχουσες συνθηκες ωστε να ειναι πραγματικα φιλικες προς τις μητερες και τα βρεφακια μας!

θα ειμαστε στην πλατεια, διπλα απο την Εθνικη τραπεζα! σας περιμενουμε!!!!

Σοφακι χαιρομαι που σε βλεπω και εδω..

Ρουμπινη ειχες ερθει τελικα στην συναντηση μας την προηγουμενη φορα?

Ναι είχα έρθει... Και θα προσπαθήσω και την Κυριακή να είμαι εκεί.


h3HFp3.png

NlXcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...