Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καλαμάτα


anthea

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα eir&alex! Εμείς πήγαμε μια εβδομάδα στο χωριό του άντρα μου στο Λουτράκι. Ολόκληρο φορτηγό θέλουμε για τα πράγματα της μικρής!

Περίμενα πως και πως να ερθει το σκ για να παμε κανα μπανιο τη μικρή.

Δεν κατάλαβα καλοκαίρι να σου πω την αλήθεια :( Εσείς κορίτσια πως περάσατε?


VtHbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει κατι για μπειμπι σουιμινγκ!Δεν εχω ακουσει.....!!:(Αλλα καλυτερα να μην το πας το παιδακι σου για μπανι σε πισινα με το χλωριο!!Καλυτερα στην παραλια!!

Απο που εισαι???

Cooker και anna31 απο Αθηνα ειμαι,αλλα ο αντρας μου βρηκε δουλεια και ηρθαμε Μεσσηνια. Αρχικα νομιζαμε οτι θα μενουμε Καλαματα και ειχαμε ενθουσιαστει, ειναι υπεροχη πολη... τελικα η δουλεια ειναι σε ενα χωριο 1 ωρα με το αυτοκινητο απο Καλαματα.. και η αληθεια ειναι οτι εχω μαραζωσει, δεν εχει τιποτα εδω, το χωριο ειναι χάλια, ακομα και οι Γαργαλιανοι ειναι πολυ καλυτεροι. Γι'αυτο ψαχνομαι, αν μπορω να βρω μια δραστηριοτητα Καλαματα για το χειμωνα, να συναναστραφει και το μωρακι μου με αλλα μωρακια..

Link to comment
Share on other sites

Όχι για τον Φ...........έα. Και εγώ εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναπατήσω.

Aααα, με αυτον συνεργαζεται ο γιατρος μου και εκει εκανα ολες τις εξετασεις της εγκυμοσυνης μου. Μαλιστα..!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Και εμείς ωραία περάσαμε. Ξεκουραστήκαμε αρκετά αλλά μου φαίνεται πολύ μακρινό. Είχαμε πάρει άδεια τέλη Ιουνίου και τώρα μου φαίνεται πως έχουν περάσει μήνες. Μπορεί να πάρουμε λίγες μέρες ακόμα τέλη Αυγούστου, οπότε όλα εντάξει. Cassandra από ποιό μέρος της Αθήνας είσαι; Και εγώ από Αθήνα είμαι και τα τελευταία 4,5 χρόνια ήρθα εδώ λόγω διορισμού, όπου γνώρισα και τον άντρα μου και δεν με βλέπω να φεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Aααα, με αυτον συνεργαζεται ο γιατρος μου και εκει εκανα ολες τις εξετασεις της εγκυμοσυνης μου. Μαλιστα..!!

Καλημερα!!Εκει πηγα να κανω εξετασεις προχτες και το θυμηθηκα που το λεγατε εδω και αλλαξα δρομο!!!!!

Απο Νεα Σμυρνη ,εσυ? Κι εγω αμα εμενα Καλαματα,δε θα ηθελα να φυγω, ειναι πολυ ομορφη πολη! Ποσο ειναι το παιδακι σου? :D

Νεο Κοσμο εγω!!Κοντα!!!Απο εδω ειμαι αλλα εμενα Αθηνα 5 χρονια!

Για τον Πολυδωρου,τι γνωμη εχετε σαν γιατρο?


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Από Ηλιούπολη εγώ αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να ξανανέβω, περνάω πολύ καλύτερα εδώ και όταν έρθει και ένα παιδάκι, θα είναι πιο καλό να μεγαλώσει σε ένα πιο ήρεμο περιβάλλον.

Για τον Πολυδώρου, δεν έχω προσωπική άποψη ακόμα αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα. Η αδελφή μιας φίλης μου γέννησε σε αυτόν και ήταν πολύ ικανοποιημένη. Τον Σεπτέμβρη λέω να πάω μια επίσκεψη και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρες, έχουμε μετακομίσει Καλαμάτα πριν απο 3 μήνες,δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία απο το μερος, Cassandra είσαι παρόμοια περιπτωση? πριν απο ένα μήνα γέννησα το δεύτερο μου παιδί, ψάχνομαι κι εγώ για πράγματα γενικά. Γυναικολόγο δεν έχω καταλήξει που θα πάω, και χρειάζεται πια να βρω ένα εδώ. Γέννησα Αθήνα, αλλα απο εδώ και πέρα δνε λέει να πηγαινοέρχομαι. Απο τιμές παιδικών σταθμών ιδιωτικών έχετε υπόψη σας τίποτα, κάποια πρόταση?

Υποθέτω ότι ρωτάς για ιδιωτικούς βρεφονηπιακούς για το πρώτο σου παιδάκι.

Εμείς το Νικόλα μας τον έχουμε από πέρισυ στην Παιχνιδούπολη. Είμαστε πολύ ευχαριστεμένοι. Από δίδακτρα δεν είναι από τους φθηνούς αλλά ούτε το ακριβότερο.. 225 Ευρώ χωρίς το σχολικό, δεκατιανό δικό τους και μεσημεριανό δικό μας.


HETSp3.png

xwifp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
Εσείς κορίτσια σε ποιους παιδικούς είστε;

Μήπως είμαστε συμμαθητές και δεν το ξέρουμε;

Γεια σας κοριτσια!!!!

Ο δικος μας μπεμπης ξεκινησε βρεφικο σταθμο μεσω ΕΣΠΑ ,στην Μικρουπολη, Χρηστεα Μαρια. Σαν χωρος δεν με τρελαινει αλλα οι κοπελες φαινεται να κανουν καλη δουλεια.


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Καλαματιανές !

Για τον Πολυδώρου έχω να πω τα καλύτερα. Τον ξέρω από τότε που ήταν στο νοσοκομείο και όλες ζήταγαν ραντεβού μαζί του, με αποτέλεσμα να έχει μεγάλο πόλεμο από την διευθύντρια της γυναικολογικής.

Τότε έφυγε, άνοιξε δικό του ιατρείο και βρήκε την ησυχία του.

Είναι πολύ ψείρας και ο μόνος γιατρός που μου έκανε ψηλάφηση μαστού χωρίς να του το ζητήσω. Σημειωτέον έχω πάει σχεδόν σε ΟΛΟΥΣ τους γυναικολόγους της Καλαμάτας.

Το μείον του είναι ότι έχει πολύ κόσμο, ραντεβού μπορεί και να σε βάλει σε 10-15 μέρες εκτός αν είναι κάτι επείγον.

Από παιδικούς σταθμούς, την κόρη μου την πήγαινα στη "Λιλιπούπολη" και ήμουν ευχαριστημένη.

Μακράν όμως ο καλύτερος σταθμός είναι "το περιβόλι της γιαγιάς" αλλά δεν είναι ιδιωτικός. Ανήκει στο ίδρυμα Κωστόπουλου (ALPHA BANK) και παίρνουν παιδιά είτε μετά από συνέντευξη με τους γονείς, είτε από τα ασθενέστερα οικονομικά στρώματα.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ζεστη ....υγρασια.....μονο η βολτιτσα στην παραλια μας σωζει!!!!

Θα χειμωνιασει που θα παει???

Τι αλλα νεα? Δουλευουν οι καλαματιανες μανουλες ή μεγαλωνουν τα μωρακια τους αποκλειστικα?


r1OMp3.png KcCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...