Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

Καλαμάτα


anthea

Recommended Posts

Καλημέρες, έχουμε μετακομίσει Καλαμάτα πριν απο 3 μήνες,δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία απο το μερος, Cassandra είσαι παρόμοια περιπτωση? πριν απο ένα μήνα γέννησα το δεύτερο μου παιδί, ψάχνομαι κι εγώ για πράγματα γενικά. Γυναικολόγο δεν έχω καταλήξει που θα πάω, και χρειάζεται πια να βρω ένα εδώ. Γέννησα Αθήνα, αλλα απο εδώ και πέρα δνε λέει να πηγαινοέρχομαι. Απο τιμές παιδικών σταθμών ιδιωτικών έχετε υπόψη σας τίποτα, κάποια πρόταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αννα καλως ηρθες στα μερη μας!!Για γυναικολογο αν και εγω εχω την Δεμπεγιωτη να πας στον Αναστασοπουλο.Και εγω θα αλλαξω,ειναι μακραν ο καλυτερος!!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Ωράια, θα βρω τηλέφωνά του, προς το παρόν επείγομαι, όχι για να με εξετάσει, αλλά πρέπει να βρω κάποιον για να μου κόψει τα ράμματα, και έχω ήδη αργήσει..πήγα στο νοσοκομείο,τους είπα τι ήθελα και με κοιτούσαν σαν χάνοι, απογοητεύτηκα και έφυγα, είχα και τη μικρή που με περιμενε κλάιγοντας έξω στην είσοδο(τη θηλάζω αποκλειστικά) και έφυγα άρον άρον..ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο που εισαι???

Με κλειστα ματια να πας εκει...θα σε προσεξει λες και εισαι δικο του ανθρωπος!!!Να ειναι καλα ο Χριστιανος...Υπαρχουν και επιστημονες με ανθρωπια!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλαματιανά κοριτσάκια. Τελικά ακόμα δεν έχω καταλήξει σε γυναικολόγο, αλλά μάλλον προς τον Πολυδώρου προσανατολίζομαι. Από Σεπτέμβρη θα κάνω μια επίσκεψη και βλέπουμε. Κοριτσάκια προσέξτε πολύ με τα μικροβιολογικά εργαστήρια. Είχα κάνει πριν 2 χρόνια την εξέταση για το στίγμα, σε πολύ γνωστό μικροβιολογικό της πόλης μας, και μου έβγαλε αρνητικό. Πάντα είχα την υποψία ότι μάλλον έχω αλλά το αποτέλεσμα με καθησύχασε. Να σημειώσω ότι ο άντρας μου το έχει. Πριν λίγο καιρό λοιπόν είπαμε να κάνουμε έναν προγεννητικό έλεγχο και ο αδελφός μου που είναι γιατρός επέμενε να την ξανακάνω για σιγουριά (σκεφτόταν μήπως είχα κάποιου είδους κρυφό στίγμα). Την έκανα στο Λαϊκό και φυσικά βγήκε θετική. Και μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να είχα μείνει έγκυος και να είχε κάτι το παιδί και να μην το μάθαινα μέχρι να γεννηθεί, φαβταστήτε τι με πιάνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλαματιανά κοριτσάκια. Τελικά ακόμα δεν έχω καταλήξει σε γυναικολόγο, αλλά μάλλον προς τον Πολυδώρου προσανατολίζομαι. Από Σεπτέμβρη θα κάνω μια επίσκεψη και βλέπουμε. Κοριτσάκια προσέξτε πολύ με τα μικροβιολογικά εργαστήρια. Είχα κάνει πριν 2 χρόνια την εξέταση για το στίγμα, σε πολύ γνωστό μικροβιολογικό της πόλης μας, και μου έβγαλε αρνητικό. Πάντα είχα την υποψία ότι μάλλον έχω αλλά το αποτέλεσμα με καθησύχασε. Να σημειώσω ότι ο άντρας μου το έχει. Πριν λίγο καιρό λοιπόν είπαμε να κάνουμε έναν προγεννητικό έλεγχο και ο αδελφός μου που είναι γιατρός επέμενε να την ξανακάνω για σιγουριά (σκεφτόταν μήπως είχα κάποιου είδους κρυφό στίγμα). Την έκανα στο Λαϊκό και φυσικά βγήκε θετική. Και μόνο στην σκέψη ότι μπορεί να είχα μείνει έγκυος και να είχε κάτι το παιδί και να μην το μάθαινα μέχρι να γεννηθεί, φαβταστήτε τι με πιάνει...

Καλημερα!!Και εμενα γνωστο μικροβιολογικο μου εχει κανει λαθος σε εξετασεις ΔΥΟ φορες!Και αποδειξεις λογω....φιλιας,εκοβε ενα πολυ μικρο ποσο!

Δεν ξαναπατησα φυσικα το ποδι μου.Μιλας για την Β.....η??


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Όχι για τον Φ...........έα. Και εγώ εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναπατήσω. Τελοςπάντων, ας τα αφήσουμε αυτά γιατί όσο τα θυμάμαι τόσο πιο πολύ συγχύζομαι.

Ευτυχώς δρόσισε λιγάκι αυτές τις μέρες και ελπίζω να κρατήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...!Τελικα ολοι κανουν λαθη!!!

Τι θα κανεις τωρα που εχεις στιγμα?????Τι πρεπει να προσεξεις??


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου είπαν, όταν με το καλό μείνω έγκυος, πρέπει την 8η-10η εβδομάδα να κάνω μία εξέταση να δούμε αν το παιδί είναι καλά και ανάλογα τα αποτελέσματα βλέπουμε. Υπάρχει και η λύση της εξωσωματικής βέβαια αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω να μπω στην διαδικασία από τώρα. Είπαμε να προσπαθήσουμε πρώτα μόνοι μας και έχει ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οχι...προσπαθω!!

Η ξαδερφη μου και ο αντρας της ειχαν στιγμα.Παντρευτηκαν και οταν εμεινε εγκυος,πηγαν μεχρι και την Αγγλια και τους ειπαν οτι το παιδι ειναι υγιεστατο!

Η Μαρια,η κορη τους,γεννηθηκε με μεσογειακη αναιμια.Καθε μηνα κανει μεταγγισεις.Τωρα ειναι 35 και η θεραπεια της παει πολυ καλα.Ειναι παντρεμενη και προσπαθει για παιδακι:)

Ευχομαι να μην μπεις σε αυτη την διαδικασια.Ειναι πολυ ψυχοθφορα.Ολα καλα να πανε με το μωρακι σας!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ στενός μου φίλος έχει μεσογειακή αναμία και ξέρω τι γίνεται δεν θέλω το παιδί μου να το περάσει αυτό. Ευτυχώς τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ τα τελευταία χρόνια και θέλω να πιστεύω ότι θα πάνε καλά.

Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις όσο πιο πολλά μωράκια θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύ στενός μου φίλος έχει μεσογειακή αναμία και ξέρω τι γίνεται δεν θέλω το παιδί μου να το περάσει αυτό. Ευτυχώς τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ τα τελευταία χρόνια και θέλω να πιστεύω ότι θα πάνε καλά.

Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις όσο πιο πολλά μωράκια θέλεις.

Ναι,δεν ειναι και οτι καλυτερο!!Αλλα οντως εχει προχωρησει πολυ η επιστημη!!

Αν και λαθος κουβεντα πιασαμε!!

Ευχομαι ολα καλα να πανε....και το μωρακι σας να ειναι γερο και δυνατο!!!Να ερθει συντομα και να σας γεμισει χαρα και ευλογια!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...