Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Ζαλίστηκα με τόσες βιταμίνες! Ο γιατρός εξ αρχής μου είχε προτείνει κάποιες,αλλά είναι πανάκριβες,οπότε κοιτούσα κάτι πιο οικονομικό και εξίσου καλό,αλλά δεν βρήκα κάτι.Ε λέω δεν θα κάτσω να σκάσω κιολας,στην τελική την κόρη μου την έκανα χωρίς να πάρω καμιά πανάκριβη βιταμίνη,παρά μόνο φιλισιν και μολερς.Ε τώρα απλά θα προσθέσω q10 και τέλος 🙂 

      • Ευχή 1

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Αχ καλε ποτε τα γραψατε ολα αυτα!

Πηγα τα παιδια σχολειο (επιτελους) και πηγα μουστακα να παρω δωρα!

Μας δινουν απο τη δουλεια δωροεπιραγες οποτε τα αιρνω τσαμπα!

Λοιπον οσο αναφορα τα κιλα δεν ξερω αν συμφωνουν και οι δευτερο-τριτο

μανουλες την πρωτη φορα φευγουν πολυ γρηγορα! Ετσι στην 1η εγκυμοσυνη

ειχα παρει 9 και στους 3 μηνες ειχα χασει 11 (τα ξαναπηρα βεβαια αυτα τα 2

πιο μετα). Στη 2η δεν εχανα με τετοιους ρυθμους. Θυμαμαι οτι στους 6 μηνες

μου ειχαν μεινει 3 απο τα οποια τους επομενους 6 καταφερα μονο τα δυο να

χασω και μου εμεινε αρκετη κοιλια!!!

Παντως οχι διαιτα ουτε καν σκεφτηκα ποτε να μη φαω κατι. Ετρωγα κανονικα

τα παντα και καθε μερα γλυκα. Δε γινεται με θηλασμο να κανεις διαιτα

ειδικα αμα τρωει πολυ το μωρο.

Τωρα στο δωματιο το ιασω τηρουσε ωραρια επισκεπτηριου και βγαζανε

τον κοσμο εξω με το που ερχονταν τα πυρεξακια.Δεν ειχαμε κανενα θεμα!

Βιβιαν περαστικα!Κι εγω πηρα αδεια γιατι δεν την παλευω....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημεραααααα!!!!!

Να σας ρωτήσω κατι βρε κορίτσια....προχθές που

πήγα στο γιατρο μου ειπε οτι λογω καισαρικης θα

γέννησω νωρίτερα, γύρω στις 10 Ιούνη....

Τον ρωτάει ο άνδρας μου αν γίνεται να γέννησω στις 6 Ιούνη

(εχω τα γενέθλια μου εκείνη τη μερα) κ ο γιατρός ειπε ναι,

αυτο το κανονιζουμε τότε....

Το θέμα ειναι οτι στις 6 Ιούνη θα ειμαι 37 και 4 κ μου φαίνεται

νωρίς....δεν ξέρω...ποσο ασφαλές θα ειναι για το μωρο αυτο...

Το μωρο πρεπει να εχει κλεισει τις 37 εβδομαδες για να μην εχει θεμα!

Ειμαι παθουσα καθως 36+2 που γεννηθηκε ο Χαρης μπηκε θερμοκοιτιδα!

Παντως κι εγω πολυ θα ηθελα να επιλεξω ημερομηνια π.χ. 8 μαιου

που μαρεσει 37+1 θα ειμαι τοτε! Αφου δεν μου κατσε το 28 μαρτιου

(Λυδια 8 μαρτιου, Χαρης 18 μαρτιου) τουλ. να κανω παλι γενεθλια σε 8!

:D:D:D


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, καλώς σας βρήκα!!! Σχετικά με τα κιλά που λέτε, εγώ δεν έχω βάλει ακόμη καθόλου γιατί μέχρι πρότινος ήμουν πολύ χαλια με αναγούλες, ναυτίες και εμετούς, οπότε έκλεισε κ το στομάχι μου.... Βέβαια τις τελευταίες μέρες έχω συνέλθει πολύ κ με βλέπω έτοιμη να μπω σε δράση..... Πεινάω συνέχεια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαμός από αναρτήσεις πήρε φωτιά το καφέ...Εγώ είχα το μωρό συνέχεια δίπλα μου και τις 2 φορές ήρθε κόσμος αλλά το έβλεπαν για ελάχιστα από μακριά πάντα και μετά βγαίναν με τον σύζυγο έξω όπου τους κερνούσε μιλούσε κτλ.Δεν είναι κακό να πείτε τι θέλετε και ειδικά σε δικά σας άτομα αν παρεξηγηθούν ξύδι δεν πειράζει.

εμένα τα 2 παιδιά είναι γεννημένα το ένα 8/7 και το άλλο 7/8 χαχα τι να παρω τώρα 7/6 ή 8/6;;;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαμός από αναρτήσεις πήρε φωτιά το καφέ...Εγώ είχα το μωρό συνέχεια δίπλα μου και τις 2 φορές ήρθε κόσμος αλλά το έβλεπαν για ελάχιστα από μακριά πάντα και μετά βγαίναν με τον σύζυγο έξω όπου τους κερνούσε μιλούσε κτλ.Δεν είναι κακό να πείτε τι θέλετε και ειδικά σε δικά σας άτομα αν παρεξηγηθούν ξύδι δεν πειράζει.

εμένα τα 2 παιδιά είναι γεννημένα το ένα 8/7 και το άλλο 7/8 χαχα τι να παρω τώρα 7/6 ή 8/6;;;

:D:D:D καλο! Παρε τωρα το 7/6 και το 4ο 6/7!!!!!!!χεχε


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

vivian86 καλές ξάπλες και με το καλό να έρθει το ανηψάκι σου!

Όχι μόνο εσύ! Κι εγώ 7άρι έχω βάλει και η κοιλιά με δείχνει πολύ πιο έγκυο από τις εβδομάδες μου...

1,69 και 62 κιλά ξεκίνησα, σας έφαγα όλες... για πες βρε Μαράκι πώς τα έχασες τα κιλάκια και σε πόσο καιρό?

Πλάκα κάνεις! Πώς και δεν τά' σπασες εκείνα τα χέρια που σκουντούσαν και ξυπνούσαν το νεογέννητο, μου λες? Είπαμε ρε παιδιά, και η αναισθησία έχει τα όριά της!

Ευτυχώς εμείς δεν έχουμε μεγάλα σόγια και ήδη έχω αποφασίσει ότι το μωρό θα το πάρουν αγκαλιά ο μπαμπάς του, ο παππούς του (μπαμπάς μου, και μόνο αν δεν είναι κρυωμένος) και ο αδελφός του, και μόνο με πλυμένα χέρια και πανάκι αγκαλιάς. Οι άλλοι ας το θαυμάσουν από μακρυά κι ας περιμένουν να μεγαλώσει λιγάκι κι αν θυμώσουν ξύδι, καθόλου δε μ' ενδιαφέρει!

Πολύ βιάζεσαι! Πιστεύω ότι και οι εξετάσεις εκείνης της περιόδου θα σας καθοδηγήσουν αν και κατά πόσο είναι έτοιμο το μωράκι να γεννηθεί!

Κορίτσια είναι καμμιά άλλη που την πονάνε τα πόδια της? Εμένα με πονάει κατά μήκος του ποδιού (μου κάνει σε νευρόπονο) και εεεεεεεεμμμμμμμμ. γκουχ γκουχ... τα οστά ανάμεσα στα πόδια αλλά και τα εξωτερικά οστά της λεκάνης με πεθαίνουν:?

kai mena ponane para poly ta podia moy!!se mena ofeiletai giati sthn douleia mou eimai olh mera orthia kai twra me thn egkymosush xeiroterepse h katastash mou!!!!!!na vazeis psila ta podia toso wste na einai ligo pio psila apo to kefali sou!!!


a>2eM3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να αγχωνόμαστε για τα κιλά αν αυτά δεν μας δημιουργούν πρόβλημα. Μετά θα τα χάσουμε!

Τελικά ξεκίνησα σήμερα να φτιάχνω χριστουγεννιάτικα γλυκάκια!

Να κεράσω;;


eNortjKzUjK0NDE0slSyBlwwFZoC1w,,33.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Giota καλώς μας ήρθες!!!με το καλο το μπεμπακι σου!!

Lila pause και του χρόνου να είσαι καλα να ξαναφτιαξεις γλυκά!!!

Skybeam κ εγω εχω κατι πόνους στα πόδια, σαν τράβηγμα

οπως λες κ εσυ....

Νομίζω οτι ειναι επειδή ανοίγουν τα οστά της λεκάνης σιγα σιγα....


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Mygirl με το καλο!Καλα κυριακη?σε ποιο μαιευτηριο κανουν κυριακες?

Σου ευχομαι να παει μια χαρα!

Εμεις παλι σπιτι με το μεγαλο λογω γαστρεντεριτιδας (και οι 2). Πολυ σουπερ

μου παει η εβδομαδα ποιος μεχει φτυσει?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Με το καλό Εύα να δεις το μωρακι σου!

Περαστικά στα μικρά άρρωστα και στο μπαμπά σου skybeam.

Κιλά, πόνοι στο σώμα, ωχ ωχ ωχ! Από κιλά μια χαρα πάω κι εγω! Τα έχω φτάσει τα +5. Καμία σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη που έβαλα 10 και σε 2 μήνες και χωρίς να το καταλάβω έχασα 15! "Ευτυχώς" ξεκίνησαν οι καουρες και κάπως θα περιορισω τις πολλές βλακείες που τρώω. Λέω στον άντρα μου, ο οποίος παρεμπιπτόντως βλέπω με συναγωνίζεται και τρώει συνέχεια και εχει βάλει και αυτός τα κιλακια του, θα παθω κατάθλιψη έτσι και μείνω χοντρή! Θα είναι και το καλοκαίρι κοντα που θα γεννησουμε και θα σκάσω αν δε με χωράει τίποτα!

Έφτιαξα κουραμπιεδες και μελομακάρονα και τώρα πρέπει να ετοιμαστώ γιατι θα παμε στους δικούς μου για ενα πενταημερο. Κατα τα άλλα ο μεγάλος χοροπηδαει και σκαρφαλώνει συνεχώς πάνω μου και δε με αφήνει σε ησυχία και ο μικρός κάνει κι αυτός πάρτυ μεσα στην κοιλιά μου.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...