Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Bluee19 said:

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτο μου ειπε κι αυτος... Εν τω μεταξυ μεχρι να την μετρησω δεν ενιωθα τιποτα (τυχαια την μετρησα) και μετα "ξαφνικα" αρχισα να ζαλιζομαι κ να νιωθω το κεφαλι μου βαρυ... Τυχαιο;;;:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Περαστικά στα αρρωστούλικα και καλωσήρθατε καινούργια κοριτσάκια!

Θα είναι και το καλοκαίρι κοντα που θα γεννησουμε και θα σκάσω αν δε με χωράει τίποτα!

Εγώ το έχω πάρει απόφαση ότι θα κυκλοφορώ με κελεμπία το καλοκαίρι, άσε που με τα έξοδα τοκετού/μωρού δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε και πουθενά...

Αλήθεια, έχει πάει καμμία διακοπές με μωράκι 2-3 μηνών? Είναι κάτι που γίνεται γενικά ή... άστο καλύτερα?:rolleyes:

Εν τω μεταξυ μεχρι να την μετρησω δεν ενιωθα τιποτα (τυχαια την μετρησα) και μετα "ξαφνικα" αρχισα να ζαλιζομαι κ να νιωθω το κεφαλι μου βαρυ... Τυχαιο;;;:D

Τυχαίο, πραγματικά. Κι εγώ τόσο είχα και τις 2 φορές που μου τη μέτρησε η γυναικολόγος και ο ενδοκρινολόγος. Ίσα ίσα που είναι καλό γιατί δείχνει ότι προς το παρόν δεν έχεις κίνδυνο για προεκλαμψία κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

[quoteΑλήθεια, έχει πάει καμμία διακοπές με μωράκι 2-3 μηνών? Είναι κάτι που γίνεται γενικά ή... άστο καλύτερα?:rolleyes:]

Σχετικα με τις διακοπες, εγω εχω ΠΗΤ 13/06 και η ξαδερφη μου παντρευεται στην Καστορια 31/08!!! Δε θελω με τιποτα να χασω το γαμο της, αλλα δεν ξερω πως θα ειμαστε τοτε... Ολες οι ηδη μανουλες μου λενε οτι αν θηλαζω δεν υπαρχει προβλημα, πηγαινω οπου θελω.... (παιρνεις το βυζι και πας..)Θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα εμένα έγινε ο άντρας μου νονός λίγο πριν γίνει 2 μηνων ο γιος μου. Στη Δράμα η βάφτιση και όπως σου είπαν άμα το γάλα το έχεις ανά πάσα στιγμή έτοιμο πάνω σου δεν θα ζοριστεις πολύ. Απλα στο γαμο αυτο που θα με ανησυχούσε είναι αν εχει τραπέζι μετα η δυνατή μουσική, τυχόν τσιγάρα που θα καπνίζουν...Εμείς μετα ήταν σε εξωτερικό χώρο το τραπέζι, ήταν μέρα, είχε απλα, γενικά δεν ήταν σαν γάμος.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Την ρωτησα την ξαδερφη μου, ειναι σχετικα ανοιχτος ο χωρος που θα γινει το τραπεζι, αλλα ενταξει δε θα κατσουμε κ με τις ωρες εννοειται, αλλα κ να μην παω καθολου μου ερχεται πολυ ασχημα... Βεβαια, το αναφερω με αφορμη την ερωτηση της skybeam, προς το παρον αυτο το ζητημα μου φαινεται πολυ μακρινο.....;) Ας φτασουμε μεχρι εκει με το καλο...

Link to comment
Share on other sites

Skybeam εμείς πήγαμε διακοπές όταν ήταν 5,5 μηνων ο γιος μου και φυσικα ήταν πολύ πιο εύκολα από οτι φέτος που κοντευε τα 1,5. Η αλήθεια είναι οτι ο αποκλειστικός θηλασμος τους πρώτους μήνες είναι μεγάλη ευκολία. Αλλά 2-3 μηνών νομίζω οτι είναι αρκετα μικρά. Λογικά ο παιδιατρος θα πει όχι μπάνιο τόσο νωρίς στη θαλασσα. Φυσικα όχι στον ήλιο. Εκτός κι αν υπάρχει κάποιο εξοχικό οπότε θα είσαι σαν στο σπίτι σου και δεν θα σκεφτείς οτι ξοδεύεις χρήματα και δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Skybeam εμείς πήγαμε διακοπές όταν ήταν 5,5 μηνων ο γιος μου και φυσικα ήταν πολύ πιο εύκολα από οτι φέτος που κοντευε τα 1,5. Η αλήθεια είναι οτι ο αποκλειστικός θηλασμος τους πρώτους μήνες είναι μεγάλη ευκολία. Αλλά 2-3 μηνών νομίζω οτι είναι αρκετα μικρά. Λογικά ο παιδιατρος θα πει όχι μπάνιο τόσο νωρίς στη θαλασσα. Φυσικα όχι στον ήλιο. Εκτός κι αν υπάρχει κάποιο εξοχικό οπότε θα είσαι σαν στο σπίτι σου και δεν θα σκεφτείς οτι ξοδεύεις χρήματα και δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.

Μάλιστα. Σπίτι εξοχικό δεν υπάρχει. Οπότε διακοπές εν Αθήναις προβλέπω. Δεν πειράζει, ας είναι όλα καλά κι αυτό είναι το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την ρωτησα την ξαδερφη μου, ειναι σχετικα ανοιχτος ο χωρος που θα γινει το τραπεζι, αλλα ενταξει δε θα κατσουμε κ με τις ωρες εννοειται, αλλα κ να μην παω καθολου μου ερχεται πολυ ασχημα... Βεβαια, το αναφερω με αφορμη την ερωτηση της skybeam, προς το παρον αυτο το ζητημα μου φαινεται πολυ μακρινο.....;) Ας φτασουμε μεχρι εκει με το καλο...

Και μένα με αγχωνε το θέμα αυτο και στην αρχη έλεγα θα αποθηκεύσω γάλα και θα το κρατούσε η μαμά μου. Αλλά όσο πλησίαζε η βάφτιση το σκεφτόμουν έντονα και δεν μου καθόταν καλά να τον αφήσω. Έτσι μαζι κι αυτός και όλα καλα! Απλα φρόντισα να θηλασω σπίτι και στο δρόμο μετα να κοιμάται. Και στην επιστροφή το ίδιο ώστε να μην είναι ανήσυχος στη διαδρομη.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Σπίτι εξοχικό δεν υπάρχει. Οπότε διακοπές εν Αθήναις προβλέπω. Δεν πειράζει, ας είναι όλα καλά κι αυτό είναι το τελευταίο.

Σωστά ας είναι όλα καλά και θα τα παμε και διακοπές.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ποτε τα γραψατε ολα αυτα παλι.....

Καταρχας γιωτα δεν εχεις κανενα προβλημα! Στην 1η μου εγκυμοσυνη

ειχα 8 με 5 και μια φορα μετρησαμε και 8 με 4 αλμυρα να εχεις στην τσαντα σου

συνεεεεεεεχεια!!!!!

Οσο για τις διακοπες skybeam με την πρυποθεση οτι θηλαζεις ενα εχω να σου πω

Θα ειναι οι καλυτερες διακοπες σου με παιδι!!!!!!! Ολες οι υπολοιπες θα ειναι

δραμα.....Αυτες οι πρωτες διακοπες που ειναι 2 μηνων και το μονο που κανει

ειναι μαμ-κακα-και κυριως νανι ειναι οτι καλυτερο!

-Θα κανεις μπανιο μεχρι και 2 ωρες αφου θα το αφηνεις με τον αντρα σου

(ε ενταξει μαζι μπανιο δεν προκειται να κανετε)

-Σ'ενα μπιτς μπαρ με ισκιο θα καθεσαι οσο θελεις χωρις να χρειαστει

να σηκωθεις απο τη θεση σου για ωρες!

-Μπορεις να πας οτι ωρα θες στην ταβερνα!Και να κατσεις οση ωρα θες!

-Μπορεις να πας και σε σχετικα ησυχο μπαρακι το βραδυ για ποτο!

Κοιτα να τα ευχαριστηθεις τωρα ολα αυτα γιατι δεν θα ξανασυμβουν ποτε ξανα!

Οι πρωτες μας διακοπες με μωρο ηταν στη μυκονο με το Χαρη 2,5 μηνων και

περασαμε τελεια! Πιο μετα που ηταν 5,5 και πηγαμε Ζακυνθο φυγαμε τρεχοντας

γιατι εκλαιγε επι 5 μερες συνεχομενα μεχρι γιατρο ειχαμε φωναξει.....

Στις επομενες που ηταν 1,5 μας βγηκε ο πατος, δε σταυρωσαμε μπουκια ουτε κλεισαμε

ματι! Στις επομενες που ειχα 2,5 το Χαρη και 4 μηνων τη Λυδια ηταν συμπαθητικα!Και

σε αυτες που περασαν μπορω να πω οτι περασαμε μεν καλα αλλα ξεκουραση μηδεν!!!!!

Γι αυτο οτι κανεις φετος!!!!!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

mariapap82 δίνεις άλλη διάσταση στο θέμα!! Ευχαριστώ πολύ!

Είδες μην αγχωνεσαι υπάρχει όντως κι άλλη διάσταση στο θέμα! Εγω μάλλον είμαι πιο συντηρητική μαμά από τη Μαρία :D Η αλήθεια ειναι οτι θα ένιωθα οτι "βασανιζω" το παιδάκι μου για να αραξω εγω σε μια ξαπλώστρα ή να κάνω μια βουτιά. Γενικά δεν θα μου αρεσε να ακουμπάω πάνω μου ενώ είμαι αλατισμενη και ιδρωμενη το τρυφερουδι μου! Το οποίο φυσικά δεν θα καταλαβαίνει τίποτα βέβαια. 5,5 μηνών που τον πήγα δεν ένιωθα έτσι γιατι καθόταν πλέον, πλατσουρισε στο νερό, είχαμε πάρει και μια βαρκουλα και καθόταν μέσα, ένιωθα οτι έκανε κα αυτο διακοπές, όχι μόνο εγω.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...