Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Pele, μένω Αγία Παρασκευή. Είδα ότι στο ύψος της ΕΡΤ

έχει Λητώ και Ήρα. Δεδομένου ότι θα μετακινηθώ με αυτοκίνητο

έλεγα να πάω στα mothercare στο Περιστέρι (πάνω στην εθνική).

Νομίζω ότι δίπλα τους έχει Ηρα και Λητώ.

Το καρότσι και το κάθισμα αυτοκινήτου σκεφτόμασταν να το παραγγείλουμε από Αγγλία αλλά είδαμε μια πολύ καλή προσφορά από το anatello.gr οπότε

θα πάει ο άντρας μου μάλλον μόνος του,να το δει από κοντά και

να το αγοράσει.

επειδη και εγω θα το επαιρνα απο εξω,αλλα τελικα διαβασα κριτικες και απογοητευτηκα,πολυ καλη προσφορα στο ανατελλω ειναι το παρακατω.

http://www.anatello.gr/cart/Inglesina-trio-Avio-Fuxia.html

για κριτικες διαβασε εδω.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=112025

αφου μενεις αγια παρασκευη,κοντα σου ειναι λητω,πρεναταλ και bebe jou.

λητω:εκθεσιακα καροτσια,εκπτωση 30%(αν δε σε πειραζει),ρουχα εως 70%.καλες τιμες και στα "περιφερεικα".δες και εδω:https://www.facebook.com/letoshop.grπολυ καλη εξυπηρετηση.

bebe jou:με αγορες 1000 ευρω δωρο τα μπανιερα.γενικα "τσιμπημενες" τιμες.

ηρα:αξιζει περισσοτερο να πας στα outlet τους.εχουν και τις καινουργιες συλλογες.καλες τιμες.λιγο πιεστικοι να κανεις κρατηση στα επιπλα.

πρεναταλ:δες εδω http://cloud2.prenatal.it/cataloghi-gr/2013/hottest_gr/index.htmlμεχρι 18-2.συνεχως βγαζει καινουργιο.

mothercare:διαβασε παραπανω.στα εσωρουχακια στα τρια πακετα των 5 με τιμη 30 ευρω,το τριτο στη μιση τιμη.στο καταστημα περιστεριου,δεν λειτουργει το ασανσερ.εγκυος γυναικα,ανεβοκατεβηκα 3 ορουφους για να μου πουν οτι δεν εχουν εκπτωσεις.αισχος!!!

marks and spencer:πολυ καλη ποιοτητα σε ρουχαλακια.εσωρουχακια πακετο των 5=15ευρω

benetton:εκπτωσεις 70% και καλη ποιοτητα.

προικες:notos home και zara home σε περσινες συλλογες.

αυτα.αν θυμηθω κατι αλλο,θα το συπληρωσω.

καλο βραδυ!!!


as1cOHsNw1z0000MTA1NTdkfDYwOGJkfG1pbGtvIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Milky, μου φαίνεται έπεσες στην περίπτωση με τα mothercare.

Είχα σκοπό να τηλεφωνήσω στα καταστήματα που θα πάω

ώστε να βεβαιωθώ ότι το ασανσέρ λειτουργεί. Μου είναι αδιανόητο

να ανέβω πάνω από 5 σκαλιά!

Καρότσι έχουμε καταλήξει στο stokke. Μένει να επιβεβαιώσουμε ότι

η προσφορά του Ανατέλλω ισχύει.

Μιας που θα βρεθώ σε τόσα μωρουδομάγαζα θα κοιτάξω να πάρω

και για μένα μερικά πραγματάκια για το μαιευτήριο.


eNortjKzUjK0NDE0slSyBlwwFZoC1w,,33.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εγω αλλαξιερα δεν πηρα..

Μου ειχανε δωσει ενα παρκο κ αγορασα κ εβαλα πανω μια αλλαξιερα που εφαρμοζει κατι σαν αυτο >>http://www.beboulino.gr/p.Parkokrevato-ZIPPY-2-PLUS-262-06.340393.html δειτε και αυτη την εκδοχη αν σας βολευει..

και αυτη την αλλαξιερα την χρησιμοποιω μονη της μεχρι και τωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Για την αλαξιέρα στρωματάκι δείτε και αυτό είναι πολύ καλό http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=27498

και αυτο φαινεται πολυ καλο.. ειμαι σε σκεψεις.. γιατι λετε πως υπαρχουν ατυχηματα με τα αγορια..

επιπλο δεν εχω να την βαλω. μονο ενα καναπε μικρο θα εχω στο δωματιο. σκεφτομαι να το παρω το στρωματακι κ ευχομαι να μην λερωνουμε τον καναπε..

Link to comment
Share on other sites

Να τα κοιτάξω κι αυτά!

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια... από αυτά τα σελτεδάκια που είναι αδιάβροχα από

τη μέση και κάτω, που μπαίνουν κάτω από το σεντόνι και πάνω από το στρώμα

θα πάρετε?

Λέω να πάρω γιατί τι θα γίνεται αν το στρώμα βραχεί?

να παρεις οπωσδηποτε!εγω μεχρι κ τωρα της τα βαζω! μπορει να βγουν τα τσισα εξω,καποτε χυνει το γαλα της,οποτε βολευουν για να μενει το στρωμα καθαρο!;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Καλημέρα. Για την αλαξιέρα στρωματάκι δείτε και αυτό είναι πολύ καλό http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=27498

Τελικά το ικεα θα με σώσει!

και αυτο φαινεται πολυ καλο.. ειμαι σε σκεψεις.. γιατι λετε πως υπαρχουν ατυχηματα με τα αγορια..

επιπλο δεν εχω να την βαλω. μονο ενα καναπε μικρο θα εχω στο δωματιο. σκεφτομαι να το παρω το στρωματακι κ ευχομαι να μην λερωνουμε τον καναπε..

Ούτε κι εγώ έχω Χριστιάνα μου... πάνω στο πλυντήριο θα το βάλω το στρωματάκι.

να παρεις οπωσδηποτε!εγω μεχρι κ τωρα της τα βαζω! μπορει να βγουν τα τσισα εξω,καποτε χυνει το γαλα της,οποτε βολευουν για να μενει το στρωμα καθαρο!;)

Θα πάρω, απορώ τι κάναν οι γονείς μας όταν δεν υπήρχαν τέτοια πράγματα...

Τελικά ο άντρας μου έφερε χτες το σύστημα απόρριψης του Prenatal, δεν το έχω περιεργαστεί ακόμη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω, απορώ τι κάναν οι γονείς μας όταν δεν υπήρχαν τέτοια πράγματα...

εμενα η μανα μου,μου ειπε οτι μας αλλαζε πανω στο κρεββατι με ενα σεντονακι απο κατω.. στα κρεββατια μας τωρα δεν ξερω τι εκανε!!αν τα λερωναμε εβγαζε το στρωμα εξω στον ηλιο κ τα καθαριζε με ντετολ!! ευτυχως που εχουμε εμεις αυτες τις ευκολιες!!

με γεια η καινουια σας αγορα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Για αποστειρωτηρες κοιταξατε καθολου?

εγω εχω μπιπερο AVENT, πρεπει να παρω αποστειρωτηρα αυτης της εταιρειας? ή δεν παιζει ρολο? μου ειχανε δωσει ενα παλιο ασχετης μαρκας,αλλα θα αγορασω αλλο τωρα κ δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για αποστειρωτηρες κοιταξατε καθολου?

εγω εχω μπιπερο AVENT, πρεπει να παρω αποστειρωτηρα αυτης της εταιρειας? ή δεν παιζει ρολο? μου ειχανε δωσει ενα παλιο ασχετης μαρκας,αλλα θα αγορασω αλλο τωρα κ δεν ξερω.

Όχι, αλλά μετά την κούνια και την προίκα του μωρού είναι η επόμενη κίνηση.

Εκτός από αυτό που ρωτάει η Χριστιάνα να ρωτήσω κι εγώ, τα μπιμπερό που είναι κατάλληλα για κολικούς (για να μην καταπίνει το μωρό αέρα) στην περίπτωση δηλαδή που κάποια δεν θηλάσει, κάνουν προληπτική δουλειά? Και γενικότερα κάνουν δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παρολο που θηλαζε αρχικα,εκανε κολικους.

στη συνεχεια οταν μου κοπηκε πια το γαλα, πηρα κατι μπιπερο της αβεντ με ενα εξτρα εξαρτημα για τους κολικους κ καλα,αλλα διαφορα δεν ειδα.. απο το απογευμα κ μετα καθε μερα εκλαιγε απο τον πονο η μικρη..

δεν ξερω λοιπον αν οντως βοηθανε,ισως αλλης μαρκας να κανουν δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Σελτεδάκια να πάρεις και αρκετά έχει σε διάφορα μεγέθη μικρά μεγαλύτερα κτλ. Στο γιο χρειαζόμουν πολλά τις περισσότερες φορές κατούραγε μόλις άνοιγα την πάνα του και έκανε συντριβάνι και έβρεχε και τριγύρω.

Για μπιμπερό και αποστειρωτή δεν ξέρω να σας πω.

Εμένα κανένα παιδί δεν είχε κολικούς χρειάζεται να πάρεις από τώρα μπιμπερό για κολικούς;;;μπορεί ούτε εσείς να κάνετε δεν ξέρεις. Επίσης τώρα σε όσα κάνουν κολικούς δίνουν κάτι σταγόνες πόσιμες για να ηρεμούν έτσι λέγανε όσες είχανε κολικούς από το καφέ του αυγούστου που γέννησα την μικρή.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αχ κι εμενα η μικρη εκανε κολικους παρολο που θηλαζε!Δεν υπαρχει

δυστυχως τιποτα να κανεις εκεινες τις ωρες...

Αυτα τα μπιμπερο ειναι για τα μωρα που ετσι κι αλλιως πινουν

ξενο γαλα ωστε να μην πινουν και αερα και εχουν χειροτερους

κολικους. Αν ειναι να το παθει ενα παιδι θα το παθει. Τα κλασικα

μπιμπερο ειναι ισια αυτα για τους κολικους και καλα εχουν κλιση

οποτε μονο αν τελειωσει το γαλα θα φτασει αερας στο στομα

του μωρου. Μη φανταστειτε δηλ. οτι εχουν κατι το ιδιαιτερο.


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...