Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

ναι το είχαν ανοιχτό γιαυτό μου έκανε εντύπωση που

δεν το είδαμε αλλά από την άλλη λέω ίσως να μην

προσέξεις και αυτή τη λεπτομέρεια γιατί η αλήθεια είναι

αν δεν το βάλεις εσύ στη θέση του δεν το πολυκαταλαβαίνεις!

και στο μαγαζί μου το έκαναν οι κοπέλες!θα δείξει...

ουουου από νεύρα άλλο τίποτα...όχι κάθε μέρα αλλά αν με πιάσει....

:tongue::tongue:

τελοσπάντων τελικά πρέπει να προσέχεις πάααααρα πολύ όοοολες

τις λεπτομέρειες του καροτσιού! και εγώ νόμιζα πως ήμουν ψείρας!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχω διαβάσει ότι ξεκινάνε από 15-20 ημερών και κρατάνε μέχρι 3 μηνών περίπου.Επίσης για τα μωρά που θηλάζουν ότι το πρόβλημα βελτιώνεται αν κοπούν τα γαλακτοκομικά εντελώς αλλά ο οργανισμός θέλει 15 μέρες να αποτοξινωθεί πλήρως. Προφανώς εσάς Μαρία δεν ήταν; ή όντως την βοήθησε το ότι έκοψες τροφές. Απλά σε αυτό δεν έχω να ασχοληθώ με τίποτα ούτε ψώνια ούτε κάτι και διαβάζω για ότι δεν μου έχει τύχει να είμαι προετοιμασμένη για αυτό σας ρώτησα σαν παθούσες.

χαμομήλι φυσικό, μάραθο, και γλυκάνισο αρκεί να πιει η μαμά που θηλάζει πιστεύω μαζί με αποχή από γαλακτοκομικά και ίσως είναι λύση. Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες

Αυτο με τις 15 μερες δεν το ξερα!Αρα που να προλαβω να αποτοξινωθω

σε 15 μερες της ειχε περασει τελειως!Παντως κοριτσια και χαμομηλι ειχα

πιει΄και ειχα επιχειρησει να της δωσω τιποτα!Ασε που γενικα οταν το μωρο

ειναι διπλωμενο και σπαραζει δεν σε αφηνει να κανεις και πολλα οπως διαβασα για

μασαζ και τετοια ουτε ηταν προθυμο να πιει απο μπιμπερο το οτιδηποτε.

Ειναι να μη σου τυχει αμα σου τυχει καθεσαι με το μωρο αγκαλια, δινεις συνεχεια στηθος

και παρακαλας το θεο να σας λυπηθει!!!!:D

Βιβιαν αλλαξτε το το καροτσι τωρα πριν σας πουν τιποτα του

τυπου οτι το χαλασατε εσεις!Παιζει παντως να ειναι ετσι εξαρχης

φτιαγμενο δεν φημιζονται τα mothercare για τα καροτσια τους......


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΗ ΜΥ GOD!!!!!!!!!!!!!!

Έχω να μπώ 2-3 μέρες και γράψατε πάλι τόσα

πολλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν ότι θυμάμαι γράφω:

Skountoufla ενέσεις κορτιζόνης εγώ έκανα στην κόρη μου αλλά στην

32 εβδομάδα.Έκανα μία δόση την πρώτη μέρα και επανάληψη άλλη μία δόση

την επόμενη μέρα.Μετά μέχρι να γεννήσω δεν ξαναέκανα!

Εγώ τις είχα κάνει γιατί είχα συσπάσεις και κινδύνεψα να γεννήσω 32 εβδομάδων.

Σελτεδάκια συμφωνώ χρειάζονται πολλά και όλα τα μεγέθη!

Παρ'όλο που έκανα κορίτσια τα χρειάστηκα πάρα πολύ

γιατί είχαμε θέμα με παλινδρόμηση και κάναμε πολλούς εμετούς

μέχρι 1 έτους περίπου!!Ότι έπινε το έβγαζε μιλάμε για ποσότητες όχι μικρές γουλίτσες!

Για το ελαττωματικό καρότσι βουρ για αλλαγή αν κουνιέται έτσι όπως γράφεις

σίγουρα έχει ελάττωμα.Τα καρότσια πρέπει να είναι σταθερά!

Για αλλαξιέρα κι εγώ στρωματάκι είχα πάρει από τα mothercare

αλλά μάλλον μου έπιασαν τον κ...λο γιατί το είχα πληρώσει 20 ευρώ!

Αλλά το χρησιμοποίησα πολύ λίγο εγώ την άλλαζα πάνω στο κρεβάτι μας,

στον καναπέ όπου έβρισκα!Απλά έβαζα μία πάνα από κάτω μην τυχόν κατουρήσει!

Πάνα εννοώ όχι πάμπερς αλλά την πάνα που είναι ύφασμα από πάνω και πλαστικό

αδιάβροχο από κάτω!

Κολικούς δεν είχαμε ούτε εμείς και ελπίζω να μην έχει και η νέα

μας μπέμπα!!!!

Έκανα και την καμπύλη και τα αποτελέσματα

75 γρ. γλυκόζης

Νηστείας 74

30' 100

60' 83

120' 58

Στον γιατρό δεν τα έδειξα ακόμα αλλά η μικροβιολόγος

είπε μόνο πως είναι καλά!

Όσες έχετε εμπειρία τί λέτε είναι καλά γιατί στην πρώτη μου δεν είχα

κάνει και δεν γνωρίζω καθόλου.

Και τράχηλο κι εμένα στην β-επιπέδου μου είχα μετρήσει κολπικά γιατί

είχα κάτι συσπασούλες και μου είπε με τις συσπάσεις μπορεί να

χαλαρώσει και ο τράχηλος.

Αυτά θυμάμαι από όλα όσα διάβασα!!!!!!!!!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να μη σου τυχει αμα σου τυχει καθεσαι με το μωρο αγκαλια, δινεις συνεχεια στηθος

και παρακαλας το θεο να σας λυπηθει!!!!:D

Μουαααααααχαχαχα!:rolleyes:

Δηλαδή δεν λειτουργεί κανένα γιατροσόφι, ε? Τα καημένα πονάνε πολύ..:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!

Τι κάνετε???

Βίβιαν και εμάς ψιλοκουνιόταν το καρότσι όταν πήγαμε να το δούμε, αλλά φανταστηκα πως δεν θα το έχουν βιδώσει καλά.... Ευτυχώς δεν το κλείσαμε...θα το πάω να το ξαναδω...

Αχ κοριτσάκια εχθές έπεσα στη μέση του δρόμου όπως περπατούσα, γιατι είχε απο τη βροχη μια λακουβίτσα και γύρισε ο αστράγαλος στο αριστερό μου πόδι και πονάει το γόνατό μου στο δεξί.... Υπέφερα το βράδυ στον ύπνο μου , υπέφερα το πρωί που σηκώθηκα κ τώρα με το ζόρι το πατάω... :cry: Ευτυχώς πέφτοντας προστάτεψα ενστικτωδώς την κοιλιά μου, αλλιώς θα είχα και τρελές τύψεις και άγχος....


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσάκια εχθές έπεσα στη μέση του δρόμου όπως περπατούσα, γιατι είχε απο τη βροχη μια λακουβίτσα και γύρισε ο αστράγαλος στο αριστερό μου πόδι και πονάει το γόνατό μου στο δεξί.... Υπέφερα το βράδυ στον ύπνο μου , υπέφερα το πρωί που σηκώθηκα κ τώρα με το ζόρι το πατάω....

:shock::shock::shock:

Περαστικά! Γερό στούμπηγμα, δηλαδή.... Σε αφήνουν πάρεις τίποτα για τον πόνο ή απλά θα κάνεις υπομονή...?


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα βρε κορίτσια!!!

Βρε pele μου τι έπαθες και εσύ!!!!!!!!!!! πάλι καλά που δεν χτύπησες στην κοιλίτσα σου!! περαστικά!!!

εχθές πήγαμε και εμείς για την προγραμματισμένη μας επίσκεψη στο γιατρό, η μικρούλα είναι καλά μας είπε και 1150γρ.

Αύριο μου είπε να κάνω οπωσδήποτε τη 2ωρη καμπύλη γιατί έχουμε καθυστερήσει!!!

Εσείς βρε κοριτσια που κάνατε προσέξατε καθόλου την προηγούμενη μέρα το τι φαγατε???


YBNUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εσείς βρε κοριτσια που κάνατε προσέξατε καθόλου την προηγούμενη μέρα το τι φαγατε???

Καλή η μπουμπούκα σας!

Δεν πρόσεξα τι έφαγα, απλά μετά τις 10 το βράδυ μην φας τίποτα (αυτό έτσι κι αλλιώς ισχύει για οποιαδήποτε αιματολογική εξέταση τέτοιου τύπου)

[πάντως, είχα διαβάσει σε ένα site ότι, για να δείξει πραγματικά η καμπύλη αν υπάρχει πρόβλημα, πρέπει τις προηγούμενες μέρες να έχεις φάει και μακαρόνια και πατάτες και ψωμί και γλυκά, μην έχεις κάνει προσεγμένη διατροφή, γιατί μπορεί να δείξει ψευδώς καλά αποτελέσματα!!! η άχρηστη πληροφορία της ημέρας, απλά είπα να την παραθέσω...:|]


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια εχθές έπεσα στη μέση του δρόμου όπως περπατούσα, γιατι είχε απο τη βροχη μια λακουβίτσα και γύρισε ο αστράγαλος στο αριστερό μου πόδι και πονάει το γόνατό μου στο δεξί.... Υπέφερα το βράδυ στον ύπνο μου , υπέφερα το πρωί που σηκώθηκα κ τώρα με το ζόρι το πατάω... :cry: Ευτυχώς πέφτοντας προστάτεψα ενστικτωδώς την κοιλιά μου, αλλιώς θα είχα και τρελές τύψεις και άγχος....

Αμάν βρε κορίτσι, πρόσεχε!!!! Κι εγώ πριν 2-3 εβδομάδες έπεσα και μάλιστα ήμουν σε σκάλες κι αν έπεφτα πιο άσχημα θα είχαμε θύματα, θα κουτρουβαλούσα..... Ξαφνικά δεν με κράτησαν τα πόδια μου κ λύγισαν, ήταν πολύ περίεργο θυμάμαι.....Ευτυχώς δεν έπαθα τίποτα.... Κουράγιο Πενούλα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσάκια εχθές έπεσα στη μέση του δρόμου όπως περπατούσα, γιατι είχε απο τη βροχη μια λακουβίτσα και γύρισε ο αστράγαλος στο αριστερό μου πόδι και πονάει το γόνατό μου στο δεξί.... Υπέφερα το βράδυ στον ύπνο μου , υπέφερα το πρωί που σηκώθηκα κ τώρα με το ζόρι το πατάω... :cry: Ευτυχώς πέφτοντας προστάτεψα ενστικτωδώς την κοιλιά μου, αλλιώς θα είχα και τρελές τύψεις και άγχος....

ωωωωωωωωχ, προσοχή θέλει κορίτσια, τα μάτια 14 στο δρόμο και προσοχή όταν βρέχει όπως σήμερα...

εχθές πήγαμε και εμείς για την προγραμματισμένη μας επίσκεψη στο γιατρό, η μικρούλα είναι καλά μας είπε και 1150γρ.

Το βάρος της μπέμπας σας πάει σχεδόν ακριβώς με το τικεράκι σου!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!

Τι κάνετε???

Βίβιαν και εμάς ψιλοκουνιόταν το καρότσι όταν πήγαμε να το δούμε, αλλά φανταστηκα πως δεν θα το έχουν βιδώσει καλά.... Ευτυχώς δεν το κλείσαμε...θα το πάω να το ξαναδω...

Αχ κοριτσάκια εχθές έπεσα στη μέση του δρόμου όπως περπατούσα, γιατι είχε απο τη βροχη μια λακουβίτσα και γύρισε ο αστράγαλος στο αριστερό μου πόδι και πονάει το γόνατό μου στο δεξί.... Υπέφερα το βράδυ στον ύπνο μου , υπέφερα το πρωί που σηκώθηκα κ τώρα με το ζόρι το πατάω... :cry: Ευτυχώς πέφτοντας προστάτεψα ενστικτωδώς την κοιλιά μου, αλλιώς θα είχα και τρελές τύψεις και άγχος....

πωπω Πενακι περαστικα σου κοριτσακι μου!ευτυχως δεν χτυπησες στην κοιλιτσα!προσεχε...εχουμε λιγο χασει τον μπουσουλα με το κεντρο βαρους μας τωρα!:rolleyes:

Γειά σας και απο μένα βρε κορίτσια!!!

Βρε pele μου τι έπαθες και εσύ!!!!!!!!!!! πάλι καλά που δεν χτύπησες στην κοιλίτσα σου!! περαστικά!!!

εχθές πήγαμε και εμείς για την προγραμματισμένη μας επίσκεψη στο γιατρό, η μικρούλα είναι καλά μας είπε και 1150γρ.

Αύριο μου είπε να κάνω οπωσδήποτε τη 2ωρη καμπύλη γιατί έχουμε καθυστερήσει!!!

Εσείς βρε κοριτσια που κάνατε προσέξατε καθόλου την προηγούμενη μέρα το τι φαγατε???

μια χαρα η μπεμπα σας και εσας!

ειναι τα μωρα μας πια ολοκληρα παιδακια.

Αυτο που ρωτας για την καμπυλη νομιζω πρεπει να προσεξεις απλα το βραδυ.Εγω εφαγα τελευταιο γευμα 8.30 και μαλιστα μακαρονια και πηγα για να μου παρουν αιμα 9 το πρωι.Δεν χρειαζεται να προσεξεις ολη μερα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά pele αν σε πονάει πολύ και δεν αντεχεις βάλε πάγο σε μια πετσέτα για κανά 10λεπτο.

Κι εμένα στην καμπύλη στο πρώτο μου είχαν πει να φάω κανονικά αλλά όπως είπανε μέχρι τις 10.

Για τα καρότσια έχουν υποχρεώσει να το αλλάξουν αν είναι ελλατοματικο.

Εγώ στο πρώτο δεν είχα πάρει σελτεδακια για την κούνια τον άλλαζα στη αλλά ξιερά πάνω στο στρώματακι και σε πανα ή στο κρεβάτι με πανα. Νομίζω ότι τα περισσότερα στρώματα που είναι για κούνια είναι αδιαβροχα, σε περίπτωση ατυχήματος πάντως το καθάριζε με ατμομαθαριστη.


h3HFp3.png

NlXcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!! Πιστεύω να περάσει γρήγορα!! Το ποσο τρόμαξα δεν λέγεται!!

Γειά σας και απο μένα βρε κορίτσια!!!

Βρε pele μου τι έπαθες και εσύ!!!!!!!!!!! πάλι καλά που δεν χτύπησες στην κοιλίτσα σου!! περαστικά!!!

εχθές πήγαμε και εμείς για την προγραμματισμένη μας επίσκεψη στο γιατρό, η μικρούλα είναι καλά μας είπε και 1150γρ.

Αύριο μου είπε να κάνω οπωσδήποτε τη 2ωρη καμπύλη γιατί έχουμε καθυστερήσει!!!

Εσείς βρε κοριτσια που κάνατε προσέξατε καθόλου την προηγούμενη μέρα το τι φαγατε???

Αχ τι καλούλα!! Ποσο μεγάλωσε!!! Ούτε εγώ πρόσεξα καθόλου, είχα πάθει εμμονη θυμάμαι με μια μαρμελάδα και μια χαρά βγήκαν! Φάε κανονικά μέχρι τις 10:00 μαξ το προηγούμενο βράδυ και θα εισαι οκ!!

Αντε καλη επιτυχία!!!!


Qiamp3.png

lRVcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου...

Πωπωωωω, 2 μλερες μου πήρε να σας διαβάσω!!!

Εχω απορία για την καμπύλη ζαχάρου...εμένα μου είπε να την κάνω τέλος του μήνα..έτσι όπως τα υπολόγισα θα είμαι 25 και 4-5 ημερών. Νωρίς δεν είναι;;;; Μαλιστα μου είπε να κάνω τοω 50mg γιατι του είπα οτι φοβάμαι μην ανακατευτώ.. εξετάσεις αίματος δεν μου έγραψε..μου είπε στον 7ο γιατί τώρα θα πάθω πλάκα με την ανεμία μου,άρα δεν υπάρχει λόγος...Μετά θα ξανακάνω καμπύλη;; Ποσες φορές κάνουμε;;;

Για τα ψώνια που λέγατε εγώ προσωπικά έμεινα πολυ ικανοποιημένη απο το ανατέλλω.. και προς την ποικιλία στα καρότσια και απο τις τιμές σε όλα και απο την εξυπηρέτηση.. πολύ καλες τιμες συγκριτικά με άλλα μαγαζια!!!

Επίσης mothercare stock εχει και στον Ταυρο κοντα στον σταθμο της Καλλιθέας, αλλά θα ήταν καλό πρώτα να πάρετε ένα τηλ και να ρωτήσετε αν έχει αυτά που θέλετε, μην τρεχετε τζαμπα..αν οχι αφήνετε τηλ και σας ενημερώνουν, οταν κάνουν παραλαβή.

Πολύ καλές τιμές έχει και το motherbaby στο Περιστέρι... σου δίνουν και δώρο το μεγάλο μαξιλάρι θυλασμού που στην αγορά εχει γύρω στα 70?... το παίρνεις ακόμα και αν ΔΕΝ ψωνίσεις!!!!

Είναι ένα ακόμα μαγαζί στην Μεταμόρφωση, δεν εχω πάει, το οποίο μου έχουν πει οτι έχει εκπληκτικές τιμές, προιόντα που τα φτιάχνουν οι ίδιοι και είναι παρόμοια σχέδια μου αυτά που στην αγορά έχουν διπλάσιες τιμές.

Ψήνω τον άντρα μου να πάμε το Σάββατο αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω...:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...