Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Σουβλάκια ε? εγώ πάλι με πίτσα βλέπω Γιουροβίζιον

Δεν είναι η κανονική....είναι για να διαλέξουμε ποιο τραγούδι θα στείλουμε, οπότε και το σουβλάκι ταιριάζει;)

Παιδιά.............φέτος τη Γιουροβίζιον οι περισσότερες (ανάλογα με την ΠΗΤ) θα τη δούμε μαζί με τα παιδάκια μας (ή με τα νέα παιδάκια, οι δευτεροτριτομαμάδες)!!!!!:P:p:p:p:p:p

(πρώτα ο Θεός, Παναγία μου!)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

....πωπω τι γινεται με τις ιωσεις βρε παιδια?

Εμένα κόλλησε ο δικός μου τις προάλλες.. κάθε φορά που μού'ρχεται με πυρετό τον κοιτάω στραβά!

Γύρω στις 20 Μαίου νομίζω

Παίζει να τη δω και στο μαιευτήριο! [καισαρική γαρ]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το θυμόμουν....Είναι σίγουρο? Why?????

Πολλά χειρουργεία γυναικολογικά (+ 2 ανοιχτά στην κοιλιά) κι έχω και κάπου 12 βαθμούς μυωπία. Αλλά και οφθαλμική πίεση να μην έχω, είναι παρακινδυνευμένος στην περίπτωσή μου ο φ.τ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να την δώσει από το σπίτι με την κοιλιά τουρλα και να μην θελήσει η μπεμπα να βγει πιο νωρίς ( έχω συσπασεις εδώ και κανά μήνα )

Με το καλό όλες να δεχτούμε τα μωρά μας!

Οι ιωσεις δυστυχώς καλά κρατούν και μένα ο μικρός μου με βήχας είναι αλλά ευτυχώς χωρίς πυρετο( αλλά πολύ βήχας)


h3HFp3.png

NlXcp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα κατι εχουν παθει τα κρατικα και δεν παιζουν καθολου στον αποκωδικοποιητη και βαριεμαι να κατσω στην αλλη τηλεοραση αφανταστα...σχεδον τελειωσαμε την μετακομιση(εχουν μεινει μικρολεπτομερειες) και εχω μια αρνηση να κουνηθω απο το κρεββατι!

ο καλος μου ακομα δεν εχει ερθει οποτε ακομα δεν εχω φαει....

η μπεμπα θα βριζει!

εγω κοριτσια 20 Μαιου θα ειμαι στναταρ σπιτι...εκτος αν ειμαι ελεφαντας και η εγκυμοσυνη κρατησει λιγουλακι παραπανω!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ρε παιδιά, παρακάλαγα να ξημερώσει σήμερα! Να πάει πεντέμιση να χτυπήσει το ξυπνητήρι του καλού μου! Μιλάμε για πόνους και για ΤΟΝ αβόλευτο:(:(

...σχεδον τελειωσαμε την μετακομιση(εχουν μεινει μικρολεπτομερειες) και εχω μια αρνηση να κουνηθω απο το κρεββατι!

Καλορίζικοοο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Μαρία περαστικά σας και γρήγορα.Μπουκωμένη είμαι σε όλη την εγκυμοσύνη το παθαίνω κάθε φορά μέχρι να γεννήσω και ζω ένα δράμα βάζω ορό και ο θεός βοηθός.

Κάναμε και εμείς την β επιπέδου όλα καλά είναι αγόρι τελικά και 589 γρ μόνο το πιο αδύνατο παιδί μου και έχω αγχωθεί αν θα πιάσουμε το τρίκιλο είδα συγκριτικά στις β επιπέδου με τα άλλα ότι τροφοδοτώ με μικρότερο ρυθμό φαγητό το μωρό.Επίσης τράχηλος για κάποια που ρώταγε 29 και σε συνδυασμό με συσπάσεις μου πρότειναν ξεκούραση. Αλλά και εμένα από πόζες τίποτα άλλο μας χάρισε πολλές φωτογραφίες έχει την μύτη μου στανταρ και μοιάζει αρκετά με τον γιο μου.Τελικά μιας και το λέγαμε στο ΛΗΤΩ με 80 ευρώ την β επιπέδου έχει και dvd.

Άργησα να σας ενημερώσω αλλά έχω άδεια και δεν μπορώ να μπαίνω από το σπίτι μόλις μπαίνω τρέχουν τα μικρά και διαλύουν το λαπτοπ...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Τι κάνετε;

Μπράβο στα κοριτσακια με τα καλά μωρακια που ήταν όλο πόζες στις β΄ επιπέδου!

Περαστικα στα αρρωστουλικα παιδάκια, μαμάδες και μπαμπάδες! Εγώ που έχω γενικά θέμα με την αλλεργική ρινιτιδα σε αυτή την εγκυμοσύνη είμαι χάλια με τη μυτη. Όπως είπε και Μαρία η λύση είναι να την κόψω και να την πετάξω! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη αντίθετα είχε καθαρίσει η μυτη μου, ήμουν καλύτερα απο πριν και χωρίς αντισταμινικα! Την άνοιξη θα κλείσω τρία χρόνια χωρίς χαπακωμα για τη μυτη και σκέφτομαι τότε θα γεννήσω και να δω πως θα κρατάω μωρό και μόνιμα χαρτομάντηλα στο χερι...

Χθες πήγαμε κι εμείς στο γιατρο. 1360γρ. ο μικρός και είχε μια περίεργη εγκαρσια θέση, απορώ πως βολεύεται έτσι. Λέω στη γιατρο, σίγουρα εχει μονο δυο πόδια και δυο χέρια, γιατι με κλωτσαει-σπρώχνει παντού! Πέθανε στο γέλιο η γυναίκα... Μου λέει πάντως εχει μεγάλα πόδια, αντιστοιχούν σε 31+ βδομάδες οπότε μάλλον φτάνουν παντού! Η αλήθεια είναι οτι ανησύχησα λίγο που δεν εχει γυρίσει προς τα κάτω αλλά η γιατρός μου είπε οτι τα δεύτερα γυρίζουν ακόμη και στον ένατο. Τέλος πάντων στο επομενο ραντεβού θα ανησύχησω περισσότερο αν δεν εχει γυρίσει.

Α για την καμπύλη μου δεν θυμάμαι να σας ειπα. Ήταν σχεδόν τέλεια! Όλες οι μετρήσεις κοντα στα κάτω όρια με εξαίρεση την τριτη που ήταν πιο κάτω απο το κάτω όριο. Έκανα και υπογλυκαιμια δηλαδη, οπότε έτσι εξηγείται οτι μετά που τελείωσα την καμπύλη πήγα και χτύπησα τσουρεκακι με πραλίνα...


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία αλήθεια είναι αυτό εμένα η μικρή είχε πάρει θέση από 36 εβδομάδες ξεκίνησαν οι πόνοι και η διαστολή και όλα και 38 και 3 αποφάσισε να γυρίσει εγκάρσια μετά την περίμενα αλλά δεν ξαναγύρισε. Πάντως και το δικό μου χθες εγκάρσια προβολή είχε.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Με την ιωση χειροτερα σημερα αρχισε και ο πονολαιμος τη νυχτα.

Τετοιο φτερνισμα δεν εχω ξαναπερασει στη ζωη μου. Εστειλα τα

παιδια σχολειο γιατι δεν μπορουσα να φροντισω ουτε τον εαυτο μου

χαλια θα γυρισουν τα καημενα.....

Mariath Και xanp δεν ηξερα οτι υπαρχει και αλλεργικη ρινιτιδα

στην εγκυμοσυνη πολυ ταλαιπωρια πρεπει να ειναι!

Αντε τελειωσαμε με τις β επιπεδου και ολες καλα ετσι?

Εγκαρσια θεση ειναι οταν ειναι οριζοντια? Νωρις ειναι παντως

για να ειναι γυρισμενα σε θεση μαχης μην ανησυχειτε!

SKybeam κι εγω τη γιουροβιζιον μαλλον απτο μαιευτηριο

θα τη δω!

Δε με βλεπω να πηγαινω για καμπυλη αυτη τη βδομαδα....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

το τρομερό Μαρία είναι ότι με το που γεννάω αμέσως όμως τσουπ ως εκ θαύματος ξεβουλώνει η μύτη αμέσως και αναπνέω....

Χάλια ρε γμτ είσαστε...γρήγορα περαστικά..

Εγκάρσια ναι είναι ξαπλωμένα στην κοιλιά


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Μπράβο Ξανθή για τον παίδαρο!!! Όλα καλά λοιπόν!!!

Εγκάρσια θέση είανι όταν είναι οριζόντια κ όχι κάθετα;; Εμένα δεν μου είπε τίποτα, αλλά από τον τρόπο που έκανε τον υπέρηχο κατάλαβα ότι έτσι ήταν το μωρό, γιατί για να πιάσει κεφάλι η γιατρός πίεζε δεξιά την κοιλιά μου κ όχι κάτω ή πάνω. Α!!! και κολπικά δεν με εξέτασαν τελικά κι ούτε είπε κάτι για τράχηλο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...