Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Καλησπέρα κοριτσι μου!!Εμάς μας βοήθησαν πολύ οι profertil, είχαμε κατακερματισμο και ολιγοασθενοτερατοσπερμια και τελικά συλλάβαμε φυσιολογικα!Βέβαια είναι πανάκριβες αλλα θεωρώ ότι μας βοηθήσανε πολυ!!!Πως είναι η μπουμπου σου??Με το καλό εύχομαι το δευτερο όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!!!!

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλημέρα σας...Χωράει άλλη στην παρέα σας;;;Βέβαια είμαι ιουνίου αλλά το αντίστοιχο θέμα δεν βλέπω να κινείται..

Ξανθουλα έτοιμη για το τρίτο; Έλα εδω υπάρχει άλλη μια τριτομανουλα να σε καταλαβαίνει! Με το καλο!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!

Αχ Τζενη τι ξαφνικο ηταν αυτο λυπαμαι ελπιζω να μη σε πτοεισει και να ξανακανετε προσπαθειες!

Βιβιαν σκεφτομαι κι εγω καθε μερα τον τοκετο εχω αγχωθει απο τωρα! Θελω τοσο πολυ να κανω φυσιολογικο και οχι καισαρικη αλλα οι πιθανοτητες ειναι πολυ λιγες. Τελος παντων δεν ξερω αν γεννησες "ευκολα" θεωρω θαυμα της επιστημης την επισκληρηδιο! Αφου σκεφτομαι αμα σπασουν τα νερα να παρω τηλ το γιατρο να του πω "ετοιμασε την ενεση". Αμα γεννησες ομως σχετικα ευκολα τοτε ισως μπορεις να σκεφτεις να μην την κανεις αλλα δεν ξερω δεν βλεπω το λογο να πονεσεις ενω μπορεις ν ατο αποφυγεις!

xanp καλως ηρθες! Ειμαστε στο ιδιο μοτιβο βλεπω αγορι το μεγαλο κοριτσι το μικρο και ? στο τριτο!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το καλοσώρισμα..Μαράκι ναι έτοιμο και το τρίτο!!!!

Μαρία ακριβώς ίδιο μοτίβο με λίγο μεγαλύτερο τον γιο μου...Αλλά τώρα είναι αγόρι σίγουρα εμένα(όχι δεν το είδαμε στον υπέρηχο το ένστικτο της μάνας το υπαγορεύει)!


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για το καλοσώρισμα..Μαράκι ναι έτοιμο και το τρίτο!!!!

Μαρία ακριβώς ίδιο μοτίβο με λίγο μεγαλύτερο τον γιο μου...Αλλά τώρα είναι αγόρι σίγουρα εμένα(όχι δεν το είδαμε στον υπέρηχο το ένστικτο της μάνας το υπαγορεύει)!

Χεχε ετσι λες? Εμενα το ενστικτο εχει κοιμηθει αυτη τη φορα τις αλλες φορες το ειχα πετυχει!

Με το καλο οτι κι αν ειναι!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!!!!!

τι κανετε κοριτσια?

πως πανε τα μικρουλια σας?

κατ'αρχας να ευχηθω στην jeni jeni να ξεπερασει γρηγορα το σοκ και να ξεκινησει ξανα για ενα νεο μωρακι!!!Εχεις το παιδακι σου να σε βοηθαει να ξεχνιεσαι οσο μπορεις!Καλη δυναμη κοπελα μου!

xanp καλως ηρθες στο καφε μας!!

Με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!

Εγω κοριτσια μιας και λεγατε για τον τοκετο λογω των αντιπηκτικων την καισαρικη την ειχα στο τσεπακι..ή στην καλυτερη φυσιολογικο αλλα χωρις επισκληριδιο!

ευτυχως ο γιατρος μου ειναι κατα των καισαρικων και αφου οι αντιπηκτικες που κανω τελικα δεν θεωρουνται και τοσο απαραιτητες θα τις κοψω 30η εβδομαδα οποτε αν δεν υπαρχει λογος σοβαρος την καισαρικη την αποφευγω!

Τωρα πολυ φοβαμαι οτι ειναι σχετικο το επισκληριδιος ή οχι...

ειναι αναλογα την γυναικα το ποσο ευκολα θα γεννησει!

Η μαμα μου με γεννησε παρα πολυ ευκολα χωρις επισκληριδιους χωρις τιποτα...

αυτο που πιστευω πως δεν θα ηθελα ειναι οι τεχνητοι!

νομιζω η φυση στο φερνει πιο σταδιακα ενω οι τεχνητοι ειναι πιο εντονοι....(νομιζω..:confused:)

κατα τ'αλλα ειστε καλα???

εγω εκεινο το γουργουρητο δεν το ξαναακουσα..τωρα τι να πω...ισως ηταν κατι αλλο!

Εχουν φυγει και οοοοολα τα συμπτωματα..εχω πολυ λιγη κοιλιτσα..και γενικα αν δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος ουτε που θα πηγαινε το μυαλο μου!:rolleyes:


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μπήκα σε κλίμα χριστουγέννων!!:D ανάψαμε και τζάκι χτες και ήταν τέλεια!! βέβαια αύριο αν μάθω το φύλο του παιδιού πάλι θα αλλάξω τικεράκια αλλά δεν πειράζει, βαριόμουν τώρα και χάζευα στο ιντερνετ!

σας φιλώ!


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σήμερα συννέφιασε και προβλέπω να χειμωνιάζει

για τα καλά από εδώ και πέρα!:(

Διάβασα που λέτε για ένστικτο!

Εγώ δεν αισθάνομαι τίποτα..την μια λέω κορίτσι έχω και

την άλλη αγόρι!

Βιβιανάκι με γειές το τικεράκι!!!

Μας έβαλες στο κλίμα!!!!!!

Νάντια ποιός ξέρει ίσως να ήτανε και το μωράκι σου!!

Πάντως σε λίγο καιρό θα το καταλαβαίνεις κάθε μέρα !!!

Όσο για τον τοκετό εγώ γέννησα μέσα σε 4 ώρες αν και

πρώτη εγκυμοσύνη γέννησα πολύ γρήγορα αλλά επισκληρίδιο

έκανα!Πήγα στην κλινική στις 12 το μεσημέρι

με πόνους και λίγο αίμα και εκεί σπάσανε και τα νερά μου!

Στις 4 είχα αγκαλιά το κορίτσι μου!

Ήμουνα 39 εβδομάδων!

Δεν κατάλαβα πόνο ούτε όταν έβγαινε το μωρό μου

ούτε στο ράψιμο μετά λόγω της επισκληριδίου!

Ο μόνος πόνος που ένοιωσα ήτανε οι ωδίνες λίγο πριν τον τοκετό!

Αλλά είναι υποφερτοί πόνοι!Είναι έντονοι πόνοι περιόδου!

Οι τεχνητοί πόνοι από όσο ξέρω από γνωστές και

από όσο έχω διαβάσει είναι εντονότεροι πόνοι ακριβώς

για τον λόγο που είπες!

XANP καλώς μας ήρθες και με το καλό!!!!!!

Lila pause άντε να ηρεμήσεις τώρα αφού ο γιατρός

σου είπε όλα φυσιολογικά μην ψάχνεις

λόγο για να αγχώνεσαι!!!

Φιλάκια στις υπόλοιπες!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Xanp, καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου! :)

Το θεματάκι που προέκυψε με τον γιατρό που μου έκανε την αυχενική νομίζω το έλυσα. Μένει να πάρουμε και τις εξετάσεις Papp-A.

Μπορεί να είμαι περίεργη και ιδιότροπη αλλά μου χτυπάει πολύ άσχημα όταν η διάγνωση δεν φέρει την υπογραφή του γιατρού! Εδώ εξέταση αίματος για χοληστερήνη κάνεις κι η μικροβιολόγος υπογράφει τη διάγνωση.

Επίσης, είμαστε κατά 80% ΡΟΟΟΟΟΟΖΖΖΖΖΖΖΖ

(θα δείξει λοιπόν σε λίγο καιρό αν θα αλλάξει σε άλλο χρωματάκι)


eNortjKzUjK0NDE0slSyBlwwFZoC1w,,33.png
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσάκια μου τι ωραία που γεμίζουμε χρώματα σιγά σιγά!!αντε κ εμείς έχουμε γιατρούλη το μεσημέρι μπας και μας πει κ εμάς να ξέρουμε!! :D

παρεπιπτόντως έχω να σας πω πως αν βγείτε τώρα για καμία βόλτα στα μαγαζιά κοιτάξτε και τα μωρουδιακά γιατί έχει προσφορές στα καλοκαιρινά full!! εγώ χτες πήρα 2 εσωρουχάκια απο το gap 5 ευρώ το ένα!και θα έπαιρνα κ άλλα αλλά δεν είχε πολλά ουδέτερα!!!θα ξαναπάω όμως!!!:tongue::tongue:


izMNp3.png

Ob2kp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης, είμαστε κατά 80% ΡΟΟΟΟΟΟΖΖΖΖΖΖΖΖ

Γεια σου βρε Λιλα με την κατά 80% κοριτσάρα!:D

αχ βρε κοριτσάκια μου τι ωραία που γεμίζουμε χρώματα σιγά σιγά!!αντε κ εμείς έχουμε γιατρούλη το μεσημέρι μπας και μας πει κ εμάς να ξέρουμε!! :D

παρεπιπτόντως έχω να σας πω πως αν βγείτε τώρα για καμία βόλτα στα μαγαζιά κοιτάξτε και τα μωρουδιακά γιατί έχει προσφορές στα καλοκαιρινά full!! εγώ χτες πήρα 2 εσωρουχάκια απο το gap 5 ευρώ το ένα!και θα έπαιρνα κ άλλα αλλά δεν είχε πολλά ουδέτερα!!!θα ξαναπάω όμως!!!:tongue::tongue:

Με το καλό κι εσείς vivian86! Θα βγω καμμιά βόλτα να δω τις προσφορές μπας και βρω κι εγώ τίποτα, εξάλλου εμείς κυρίως καλοκαιρινά θέλουμε, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ζουζουνες!

Με το καλο οι κοριτσαρες που ρχονται! Καλα την Τριτη που εχω αυχενικη δεν προκειται να φυγω αμα δεν μου πει φυλο ο γιατρος θα σκασω! Πολυ μεχει μπερδεψει αυτο το μπεμπε. Δεν μπορω πλεον να φαω τιποτα γλυκο!!!!!Ποιος εγω που αμα δεν υπαρχει παστα στο ψυγειο θα ανοιξω σοκολατα να φαω τη μιση! Θελω ξινα και αλμυρα και μετα απο ΚΑΘΕ γευμα εκει που ενας νορμαλ ανθρωπος θελει γλυκο εγω θελω φετα!!!!

Για πειτε βρε κοριτσια εσας που σας ειπανε φυλο τι ορεξεις εχετε?

Οσο για ψωνια δυστυχως αυτο το μπεμπε ολα δευτερο χερι θα τα παρει! Σημερα ειχα βγει εξω να παρω χειμωνιατικα παπουτσια για τα παιδια. Καλα για τα κοριτσια δεν ηξερες ποιο τα πρωτοδιαλεξεις γουνιτσες, φουντιτσες, καρδουλες, φιογκακια κτλ για το γιο μου ζοριστηκα πραγματικα να του παρω κατι!

Αντε να μπουμε κλιμα χριστουγεννων.....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα!

Βλέπω μαθαίνετε ήδη φύλλο και χαίρεστε ε;;;;Ε αρχίζουν τα ωραία σιγά σιγά...

Λοιπόν εγώ κάθε φορά που είμαι έγκυος δεν μπορώ να φάω....Δεν ξέρω τι με πιάνει ενώ πεινάω τρώω ελάχιστο και εμ ενοχλεί ακόμα και αυτό.Προς το παρόν έχω μια μικρή αδυναμία σε πορτοκάλια και μανταρίνια...Καλά εμένα και η μικρή φοράει πολλά από τον γιο μου και εννοείται ότι το τρίτο ότι και να είναι θα φορέσει από τα μεγαλύτερα.Κρίμα είναι ολοκαίνουργια τα ρουχαλάκια στην αρχή κιόλας δεν προλαβαίνουν να τα φορέσουν και πολύ.Βασικά για το τρίτο δεν χρειάζομαι τίποτα.Φροντίζω και τα κάνω και όλα καλοκαίρι έχω πάρει όλους τους μήνες με την σειρά.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...