Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλημέρα σας....Καλή εβδομάδα σε όλες και καλά αποτελέσματα στις αυχενικές μαρία και skybeam...

Καλημέρα, ευχαριστούμεεεεεεεεεε!

Άντε, Μαρία, σειρά μας, δεν αντέχω άλλο στο περίμενε!!:D

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες, φιλιά στις κοιλίτσες! Εμένα από χτές που μπήκα στη 13η έχει πετάξει η κοιλιά βρε παιδιά, νωρίς δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερααααααα!

Μα ειναι δυνατον ακομα δευτερα ειναι ? Που ειναι η Τριτη???? Skybeam ανυπομονω δε λες τιποτα!

Ευχαριστουμε xanp!

Skybeam καιρος ειναι να φουσκωσει λιγο η κοιλιτσα εμενα εχει παραφουσκωσει!

Η αδερφη του αντρα μου που ειναι στον 5ο αλλα πρωτο παιδι εχει μικροτερη

κοιλια απο μενα!

Ε απο αυριο θα λεω οτι ειμαι 4ο γιατι με κοιτανε περιεργα αμα λεω 3ο μηνα μονο!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε απο αυριο θα λεω οτι ειμαι 4ο γιατι με κοιτανε περιεργα αμα λεω 3ο μηνα μονο!

12 και 6 δεν είσαι? Ε, στον 4ο είσαι, δε λες ψέμματα! :D

Εdit: κορίτσια οι δευτερο/τριτομάνες πώς είστε από κοιλιά (χαλάρωση, ραγάδες και τέτοια)? Για δώστε καμμιά συμβουλή για ραγάδες και λοιπά παράσημα...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κοιλιά έχω από τώρα κιόλας αλλά έχει φάει τόσο ξεχείλωμα φυσιολογικό είναι.Λοιπόν για ραγάδες είναι καθαρά θέμα δέρματος.Ότι και να βάλεις ότι και να κάνεις αν είναι να κάνεις ραγάδες δεν τις γλυτώνεις τέλος....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Να πω ενα τεράστιο καλώς ήρθατε στα καινουρια κορίτσια και να ευχηθώ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Τι μου κάνετε πως πάτε?

Εγω για ραγαδες δε βάζω κάποιο ιδιαίτερο προϊόν αλλα απο οταν έμαθα πως ειμαι έγκυος βάζω baby oil και καμμια φορα και αμυγδαλέλαιο.

Κοιλιτσα εχω κανει και εγω αλλα φαινεται πολυ έντονα απόπειρα απόγευμα και μετα..(αυτο το πράγμα δεν μπορω να το καταλάβω!)

Η Μαρία και η skybeam σημερα εχουν αυχενικες?

Καλη επιτυχία κορίτσια!

Για πείτε τωρα...

Ποιες εχουν ακούσει τα μωράκια τους?

Εγω τελικα αυτο τοτε δεν ξερω τι ηταν..κατι παρόμοιο δεν εχω ξανακούσει..μονο κανα δυο φορές ενα πράγμα σαν παλμό καρδιάς.ενα τακ και τελος...


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από μένα. Εγώ σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό για την καθιερωμένη μηνιαία εξέταση. Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει κυρίως χαμηλά αλλά φαίνεται εντονότερα το απόγευμα. Πάντως δεν νομίζω ότι με παίρνουν χαμπάρι οι άγνωστοι ότι είμαι έγκυος. Από ραγάδες τώρα, εχώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έβγαλα καμία, στην δεύτερη έβγαλα τρείς μικρές γύρω από τον αφαλό, (τόση που είχε γίνει η κοιλιά μου πάλι καλά). Έβαζα μια κρέμα της Galenic για τις ραγάδες από το φαρμακείο, δεν είμαι σίγουρη ότι βοηθάει σε κάτι, αλλά το κάνω για να έχω ήσυχη τη συνείδησή μου, ότι και καλά έκανα ό,τι μπορούσα. Το μόνο που έχει μείνει είναι η χαλάρωση στην κοιλιά. Πλέον η κοιλιά μου είναι πολύ μαλάκη, σαν αφράτο ζυμαράκι. Με τόσο τέντωμα που τρώει τι να κάνει κι αυτή η έρμη...


I6lrp2.png UKa4p2.png 8nsbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και από μένα. Εγώ σήμερα έχω ραντεβού στον γιατρό για την καθιερωμένη μηνιαία εξέταση. Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει κυρίως χαμηλά αλλά φαίνεται εντονότερα το απόγευμα. Πάντως δεν νομίζω ότι με παίρνουν χαμπάρι οι άγνωστοι ότι είμαι έγκυος. Από ραγάδες τώρα, εχώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν έβγαλα καμία, στην δεύτερη έβγαλα τρείς μικρές γύρω από τον αφαλό, (τόση που είχε γίνει η κοιλιά μου πάλι καλά). Έβαζα μια κρέμα της Galenic για τις ραγάδες από το φαρμακείο, δεν είμαι σίγουρη ότι βοηθάει σε κάτι, αλλά το κάνω για να έχω ήσυχη τη συνείδησή μου, ότι και καλά έκανα ό,τι μπορούσα. Το μόνο που έχει μείνει είναι η χαλάρωση στην κοιλιά. Πλέον η κοιλιά μου είναι πολύ μαλάκη, σαν αφράτο ζυμαράκι. Με τόσο τέντωμα που τρώει τι να κάνει κι αυτή η έρμη...

Αντε με το καλο να δεις σημερα το μικρο σου!

Εγω για ραγαδες φοβάμαι γιατι εχω πολυ ξηρό δέρμα και οτι και να βάλω το ρουφαει αμέσως!

Για την χαλάρωση που λες μαλλον μονο η γυμναστική θα βοηθούσε αλλα δεν ξερω ποσο εύκολα μπορει μα βρεθεί χρόνος!

Εδω δεν είχα χωρις μωρο...φαντάζομαι μετα δύσκολο...και για εσάς με τρία παιδάκια πιο δύσκολο..!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχει μείνει είναι η χαλάρωση στην κοιλιά. Πλέον η κοιλιά μου είναι πολύ μαλάκη, σαν αφράτο ζυμαράκι. Με τόσο τέντωμα που τρώει τι να κάνει κι αυτή η έρμη...

Πάλι καλά, μια χαρά είσαι, ε, με δύο εγκυμοσύνες και να τη σκαπουλάρεις στην πρώτη, στη δεύτερη κάτι θα μείνει.

Αχ εχει πολυ πλάκα!αν σου δίνουν DVD ρωτά....αν ναι πάρτο οπωσδήποτε!

Δεν θα το χορταινεις!ολα καλα θα ειναι να μην φοβάσαι τιποτα!

Δεν το ήξερα αυτό. Θα το ζητήσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mummytobe οπως το λες χρειαζεται γυμναστικη μετα αλλα δεν υπαρχει χρονος ουτε για υπνο οχι γυμναστικη!

Εγω δεν εχω κανει ραγαδες αλλα απο την πρωτη κιολας εγκυμοσυνη μου εμεινε κοιλιτσα!

Οπως λεει και η wonderland σαν ζυμαρακι ειδικα μετα το 2ο που εκανα καισαρικη!

Βαζω παντως αμυγδαλελαιο που ειναι το καλυτερο για αυτη την περιπτωση και το πιο φθηνο το εχουν χυμα τα φαρμακεια!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυουλες! Καλώς ήρθατε καινούρια κοριτσακια!

Μαράκι και skybeam με το καλο να δείτε τα μωρακια σας!

Για τις ραγαδες που λεγατε&εγω πιστεύω είναι θέμα δέρματος. Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα αρκετές στο στήθος και μάλιστα απο το πρώτο τρίμηνο. Στην κοιλια ομως τίποτα! Κρεμα, λάδι έβαζα αλλά όχι συστηματικά... Τότε που εμφανίστηκαν ομως στο στήθος δεν είχα καν σκεφτεί το θέμα ραγαδες, ήταν πολύ νωρίς.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα διαβαζω μπραβο σας εγκυουλες!!!

εγω μια χαρα ειμαι κοριτσια και εννοειτε πως

δεν το βαζω κατω με τιποτα.

μονο μερικες φορες στεναχωριεμαι λιγακι

γιατι με ρωταει η κορουλα μου -μαμα εμενα

ποτε θα μου κανετε αδερφακι??και δεν ξερω

τι να της απαντησω....ειναι πλεον 6+ και

θελει μια καλη απαντηση και οχι αυτο που της

ελεγα πριν 2 χρονια,οποτε θελει ο Θεουλης..

εν το μεταξυ τωρα τελευταια ολες μου οι ξαδερφες

εκαναν μωρα,μα ολες..και με ρωταει...εμεις?ποτε?

δεν της εχω πει τιποτα γι αυτα τα 2 που χασαμε

γιατι ειναι πολυ ευαισθητη και θα το επαιρνε πολυ

στραβα....

τωρα κανω μια θεραπεια πρωτα για να στρωσει

η περιοδος μου και μετα θα παμε να μιλησουμε

με τον γιατρο να δουμε αν θα κανουμε

καποιες εξετασεις ή οχι..

ειδωμεν!!!

φιλακια πολλα σε ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

....ειναι πλεον 6+ και

θελει μια καλη απαντηση και οχι αυτο που της

ελεγα πριν 2 χρονια,οποτε θελει ο Θεουλης..

Για να είμαι ειλικρινής δεν απέχει απ' την αλήθεια αυτό που της λες...

Εύχομαι γρήγορα μια εγκυμοσύνη!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Χαθηκα αυτες τις μερες γιατι δεν ημουν στα καλα μου απο τις αναγουλες..:|

Για τις ραγαδες που λετε,πιστευω πως εχει να κανει με την επιδερμιδα της καθε μιας.

Η αισθητικος μου, μου ειπε πως η επιδερμιδα μου δεν ειναι ελαστικη κ να προσεχω

.Εβαζα ειδικες κρεμες δυο φορες τη μερα και εβαζα και αμυγδαλελαιο το βραδυ.

Το στηθος μου κοριτσια επειδη ηταν πολυ μικρο και μεγαλωσε παααρα πολυ, εγινε φουλ στις ραγαδες!!:?

Ο ποπος μου επισης γεμισε, ημουν σαν μαστιγωμενη ακομα κ 9 μηνες μετα τη γεννα!:|

Στην κοιλια εκανα δυο πολυ μικρες στις 40+1 μερες!!!Αλλα ευτυχως δεν φαινοντε!!

αυτα.

ελπιζω να περασουν οι εμετοι+αναγουλες.τουλαχιστο να μην χειροτερεψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...