Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχετε δίκιο κορίτσια, δεν πολυανησυχώ. Και φρόυτα τρώει μια χαρά. Με τα υγρά μάλλον έχει θέμα. Άμα δεν έχουν το χρώμα και τη γεύση του νερού, μάλλον νομίζει ότι του δίνεις δηλητήριο! Και εννοείται μπιμπερό ποτέ! Καλαμάκι, ποτηράκι!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εσενα το ιδιο η μικρη ε? Κοιτα να δεις!
Έχετε δίκιο κορίτσια, δεν πολυανησυχώ. Και φρόυτα τρώει μια χαρά. Με τα υγρά μάλλον έχει θέμα. Άμα δεν έχουν το χρώμα και τη γεύση του νερού, μάλλον νομίζει ότι του δίνεις δηλητήριο! Και εννοείται μπιμπερό ποτέ! Καλαμάκι, ποτηράκι!

Μαράκι ναι σε διάβαζα και νόμιζα ότι μιλούσες

για το δικό μου παιδί! :D :D

Γειτονάκι άμα τρώει φρούτα όλα καλά!

Εκεί είναι οι βιταμίνες οι καλές!

Καλύτερα που δεν θέλει μπιμπερό.Η ανηψιά μου είναι 5 χρονών

κι ακόμα με μπιμπερό πίνει το γάλα της και

αν της το δώσεις σε ποτήρι με καλαμάκι

μπορεί να σο βγάλει την ψυχή μέχρι να το πιεί!

Κάνει τουλάχιστον 1 και μισή ώρα για ένα ποτήρι! :shock:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

πήγα κιόλας στον καρδιολόγο και με το τρίπλεξ όλα μια χαρά, θα πάω και την τετάρτη να μου βάλουνε το χόλτερ (αυτό που μετράει τη πίεση για 24 ώρες) και θα δούμε..ένα μικρό φύσημα μου είπε πως άκουσε αλλά μάλλον είναι από την εγκυμοσύνη μου είπε είναι σύνηθες! τώρα αν είναι θα το ξανακοιτάξω όταν με το καλό γεννήσω.

αυτά τα νέα μου!εντάξει ησύχασα και λιγάκι...

ευάκι μάλλον στο μήνυμα μας πληροφορούσες για τη δεύτερη κόρη εε???:tongue::D άντε πες τα μας πάλι αύριο και μένα μου έχει συμβεί να σβηστεί το μνμ και βαριόμουν να ξαναγράφω, μπήκα πιο μετά..:tongue:

άντε σας καληνυχτώ και τα λέμε αύριο!!

φιλιά πολλά!

ειδες που αγχωνοσουν και τελικα ειναι ολα καλα?ισως να ειναι και λιγο της στιγμης ισως να παιζει ρολο και τι ειχες φαει και ποτε..ποιος ξερει!παντως καλα εκανες και το κοιταξες!

και εγω πρεπει να ξαναπαω..εχω ενα φυσηματακι εκ γενετης και προπτωση μιτροειδους βαλβιδας αν εχετε ακουσει!

δεν ειναι κατι σοβαρο απλα πρεπει πριν απο καθε ειδους επεμβαση,εστω και καθαρισμο δοντιων,να παιρνω αντιβιωσουλα.

Κορίτσια καλημέρα!!

Απ'ότι βλέπω στο πινακάκι μας είμαστε ισσοπαλία προς

το παρόν!!!:D:tongue: :tongue:

Καλά καταλάβατε έχουμε κοριτσάκι πάλι!!

Ο γιατρός μου είπε ότι αν πήγαινα σε 5 μέρες

θα είμασταν στο 100% σίγουροι γιατί μέχρι 17 εβδομάδα ότι είναι

να φυτρώσει εκεί φυτρώνει αλλά

και πάλι μου είπε αποκλείεται να αλλάξει κάτι

και έγραψε και θηλύ στον φάκελό μου!

Χάρηκα πολύ και έχω και τόσα πράγματα

από την μικρή μου που δεν θα πάνε χαμμένα!

Άντε σιγά σιγά να μαθαίνετε και οι υπόλοιπες!

ααα....να και η αλλη γυναικαρα της παρεας!αντε να δουμε μεχρι το τελος τι θα υπερισχυσει!

εγω πηγα γιατρο 13η εβδομαδα...λες να μην ειδε καλα??

και οχι τιποτα αλλο πηρα δυο φορμακια-νυχτικακια για την μικρουλα μου!:rolleyes:

κοριτσια τι κανετε οι υπολοιπες?

τωρα που λετε για συμπτωματα μιλουσα εχθες με μια φιλη μου που εχουμε μια εβδομαδα διαφορα.

Δευτερη φορα ετοιμαζοταν να μπει νοσοκομειο λογω αφυδατωσης απο εμετους!

πωπω βρε κοριτσια πραγματικα μερικες κοπελες παιδευονται παααααααρα πολυ!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με τον αποθηλασμό παιδεύομαι ακι εγώ και ενώ νόμιζα ότι τα είχαμε καταφέρει τώρα που γύρισα για δουλειά θηλάζει σαν νεογέννητο συνέχεια..Ίσως το κάνει από αντίδραση αλλά έχει και μένα αυτή την έκφραση του τι είναια υτό που πίνω με κοιτάει περίεργα.Αλλά η δικιά μου πίνει και φρέσκο οπότε θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να αποθηλάσει δεν θέλω να κάνω ταντεμ...

Mummytobe πρόλαβες κιόλας να ψωνίσεις βρε θηρίο;;;;Δεν πειράζει την επόμενη φορά που θα πας θα το δείτε σίγουρα.Εσύ ποιον γιατρό έχεις;


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τον αποθηλασμό παιδεύομαι ακι εγώ και ενώ νόμιζα ότι τα είχαμε καταφέρει τώρα που γύρισα για δουλειά θηλάζει σαν νεογέννητο συνέχεια..Ίσως το κάνει από αντίδραση αλλά έχει και μένα αυτή την έκφραση του τι είναια υτό που πίνω με κοιτάει περίεργα.Αλλά η δικιά μου πίνει και φρέσκο οπότε θεωρώ ότι είναι θέμα χρόνου να αποθηλάσει δεν θέλω να κάνω ταντεμ...

Ούτε εγώ είμαι για ταντεμ ξανθή μου... Η αλήθεια είναι ότι από την αρχή της εγκυμοσύνης οι θηλές μου είναι πολύ ευαίσθητες και θα ήθελα να τις ξεκουράσω λίγο πριν αρχίσει ο καινούριος γύρος θηλασμού. Σκέφτομαι ότι αντέχεται γιατί θήλαζε 2 φορές την ημέρα. Αλλά δεν θα μπορούσα να φανταστώ να πρέπει να πιάσει θηλή κάθε τρεις και λίγο! Τώρα η δικιά σου περνάει άλλη αλλαγή, άφησέ την λίγο να εμπεδώσει αυτή την αλλαγή και βλέπεις πως θα παει.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρία την πάω σιγά σιγά δεν την ζορίζω αλλά και εμένα από βράδυ το γύρισε στις 3-4-5 φορές τώρα.Αλλά μάλλον από αντίδραση το κάνει.Και εγώ πονάω τώρα και με ενοχλεί συν ότι επειδή έχω εισέχουσες θηλές γυρίσαν πάλι μέσα...Αυτό και αν ήταν κουφό...


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρία την πάω σιγά σιγά δεν την ζορίζω αλλά και εμένα από βράδυ το γύρισε στις 3-4-5 φορές τώρα.Αλλά μάλλον από αντίδραση το κάνει.Και εγώ πονάω τώρα και με ενοχλεί συν ότι επειδή έχω εισέχουσες θηλές γυρίσαν πάλι μέσα...Αυτό και αν ήταν κουφό...

Εγώ έχω επίπεδες θηλές και είχα μια ελπίδα ότι μετά από τόσο θηλασμό θα παραμείνουν εξέχουσες μέχρι να γεννήσω να μην έχω και αυτή τη δυσκολία στην αρχή. Στον μικρό αναγκάστικα να χρησιμοποιώ ψευδοθηλές μέχρι να στρώσει το πράγμα γιατί ειδικά όταν το στήθος ήταν πολύ πρησμένο δεν μπορούσε να πιάσει τη θηλή εύκολα και νευρίαζε. Απλά δεν τις έβαζα σε όλα τα γεύματα, ούτε καθ΄ολο το γεύμα για να μην συνηθίσει.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?

Αισθάνομαι ότι μου πέφτουν περισσότερα μαλλιά απ' ό,τι πριν την εγκυμοσύνη. Να είναι θέμα εγκυμοσύνης άραγε, ή θέμα εποχής? Να πω πως δεν στερούμαι καμμία διατροφική ομάδα, δεν έχω αναιμία ούτε καμμία έλλειψη σύμφωνα με τις εξετάσεις. Τρώω τυρί και γάλα στη διάρκεια της μέρας, και αρχίζω και ασβέστιο από Δευτέρα.

Τι στο καλό να φταίει? Σας έχει συμβεί?

Link to comment
Share on other sites

Skybeam στην εγκυμοσυνη συνηθως το αναποδο συμβαινει δηλαδη δεν πεφτει τριχα!!! Τωρα ορμονες ειναι αυτες οποτε μπορει σε σενα να ειναι αλλιως τι να πω....

xanp μην αγχωνεσαι οταν θα τελειωνει ο 3ος μηνας ή θα σου κοπει τελειως το γαλα ή θα εχει αλλαξει τοσο γευση που η μικρη δεν θα θελει. Μπορει ηδη να εχει μειωθει η ποσοτητα γι αυτο να αυξησε τις φορες που θελει να θηλασει! Ειναι βεβαια και το αγχος του αποχωρισμου αμα τωρα σε βλεπει λιγοτερο απο πριν!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?

Αισθάνομαι ότι μου πέφτουν περισσότερα μαλλιά απ' ό,τι πριν την εγκυμοσύνη.

Τι στο καλό να φταίει? Σας έχει συμβεί?

ναι,μου συμβαινει και εμενα αυτο.

δεν ξερω.ισως επειδη εχει καιρο να τα κουρεψω εγω.:rolleyes:

στην πρωτη εγκυμοσυνη παντως δεν πεφταν ετσι!

Link to comment
Share on other sites

RATAPLAN(Νίκη)............ Γαία-ΠΗΤ 01/05/2013- ΑΓΟΡΑΚΙ

My girl(Εύα)...................Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 02/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Mummytobe(Νάντια)........Αλεξάνδρας-ΠΗΤ 07/05/2013- ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

mariath(Μαρία)...............Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 08/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

Βίβιαν...........................Ιασώ-ΠΗΤ 10/05/2013

pele (Πένυ)...................Ιασώ-ΠΗΤ 12/05/2013

Evri79(Εύη)....................???-ΠΗΤ 16/05/2013

milky(Βίκυ).....................Ιασώ-ΠΗΤ 20/05/2013

Lila Pause.......................Mητέρα-ΠΗΤ 21/05/2013

Mariapap82(Μαρία)..........Ιασώ-ΠΗΤ 28/05/2013

Skybeam.......................Μητέρα-ΠΗΤ 02/06/2013

xanp.............................Αλεξάνδρα-ΠΗΤ 14/06/2013

Χριστιάνα......................................ΠΗΤ 28/06/2013


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

my girl με εβαλες στη λιστα σας? :)

εγω μενω Κυπρο και δεν ξερω σε ποια κλινικη θα γεννησω ακομα.

Χριστιάννα καλώς μας ήρθες!!

Με το καλό το μωράκι σου και να χαίρεσαι το

πρώτο σου παιδάκι!

Σε έβαλα στην λίστα αλλά αφού δεν ξέρεις

πού θα γεννήσεις θα το αφήσουμε κενό!!

Φύλο δεν ξέρεις φαντάζομαι ε?

Κανένα προαίσθημα?


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...